Şimdi Ara

RADYO Sitesi Açmak İstiyoruz

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
6.069
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bir arkadaşımla internet radyosu sitesi açmak istiyoruz.
    bira.fm, sosyalrakı.com gibi...

İnternette bir sürü bedava internet radyosu sitesi var, ordan bir kanal açıp onun html kodunu alıp direk siteye gömebiliriz ama takdir edersiniz ki sitede kendi yazılımımız olsun istiyoruz haliyle bunu da yapabilecek bir tasarımcı lazım. Bilgisayarımızdan direk siteye yayın yapmak istiyoruz.

Aslında şu an fikirlerimiz netleşmedi ama tahmini bir fiyat öğrenebilirsek(burda fiyat konuşmak istemiyorsanız PM açık) çok iyi olur.

Teşekkürler.

• Merhaba

Öncelikle belirtmek istiyorum eğer bu işi ciddi anlamda ve profosyonel olarak düşünmüyorsanız ilk seçenek sizin için daha uygun yani ücretsiz radyo hizmeti veren bir siteden yapanız.
    Bilgisayarından direk yayın yaparsan yetersiz gelecektir ve ayrıca güvenliğini sağlaman çok zor olucaktır. Evindeki internet hızının 8Mbit olduğunu varsayalım gönderme hızın maksimum 80-90 kb olacaktır dolayısı ilede en baba 1-2 kişiye dinletebilirsin daha fazla kişi bağlandığında yayın kitlenir hızın yetmediği için. Ayrıca bunu yapmak içinde modeminden bir port açman gerekecek ki buda bir açık yaratacak kıytırık bir lamer bile senin sistemine sızabilir gerekli tedbirleri almaz isen. Birde internet hizmeti aldığın servis sağlayıcından örn. TTNet sabit ıp alacaksın aylık 2-3 tl bir ücreti var onunda. Yayını yapmak içinde bunun için programlar mevcut örn. Windows Media Encoder kurulumu ve kullanımı bir çok sitede mevcut. Ayrıca bu yayını dinletebileceğin birde site açmalısın nihayetinde bir hosting kiralıyacaksın ve birde alan adı alacaksın, yıllık 50 tl filan olur oda yok siteyede gerek yok ben yayın yapacağım adresi paylaşım sitelerinden dağıtırım diyorsan web sitesi açmanada gerek yok. Durum bu, ama eğerki iyi bir şey yapayım diyorsan bir sunucu kiralaman gerekiyor şuan bir firmanınki %17 indirimde ve yıllık fiyatı 1700 küsür tl ve 100Mbit bağlantı hızı var buda sana ortalama 10 Mb gönderme hızı sağlar vede güvenliği onların elinde yani güvenli ellerde ve birde alan adı alman gerekir oda maksimum yıllık 15 tl daha sonra çeşitli programlar kurman gerekicek bu sunucuya, ücretsizlerini bulabilirsin veya 300-400 tl bayılıp lisanlıda alabilirsin bir de tabi bu sunucunun kullanımını öğrenmen gerekicek o da zamanla olur. Ayrıca birde bu iş için olan sunucular var sadece radyo yayını için hazırlanmış sunucular 150 dinleyici sınırsız trafik ve 64kbps yayın kalitesi var aylık 90 tl
    Umarım faydası olur açıklamamın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chnekn -- 4 Şubat 2013; 9:53:41 >

• Konuyla ilgili özel mesaj atılmıştır
  • quote:

Orijinalden alıntı: chnekn

Merhaba

Öncelikle belirtmek istiyorum eğer bu işi ciddi anlamda ve profosyonel olarak düşünmüyorsanız ilk seçenek sizin için daha uygun yani ücretsiz radyo hizmeti veren bir siteden yapanız.
    Bilgisayarından direk yayın yaparsan yetersiz gelecektir ve ayrıca güvenliğini sağlaman çok zor olucaktır. Evindeki internet hızının 8Mbit olduğunu varsayalım gönderme hızın maksimum 80-90 kb olacaktır dolayısı ilede en baba 1-2 kişiye dinletebilirsin daha fazla kişi bağlandığında yayın kitlenir hızın yetmediği için. Ayrıca bunu yapmak içinde modeminden bir port açman gerekecek ki buda bir açık yaratacak kıytırık bir lamer bile senin sistemine sızabilir gerekli tedbirleri almaz isen. Birde internet hizmeti aldığın servis sağlayıcından örn. TTNet sabit ıp alacaksın aylık 2-3 tl bir ücreti var onunda. Yayını yapmak içinde bunun için programlar mevcut örn. Windows Media Encoder kurulumu ve kullanımı bir çok sitede mevcut. Ayrıca bu yayını dinletebileceğin birde site açmalısın nihayetinde bir hosting kiralıyacaksın ve birde alan adı alacaksın, yıllık 50 tl filan olur oda yok siteyede gerek yok ben yayın yapacağım adresi paylaşım sitelerinden dağıtırım diyorsan web sitesi açmanada gerek yok. Durum bu, ama eğerki iyi bir şey yapayım diyorsan bir sunucu kiralaman gerekiyor şuan bir firmanınki %17 indirimde ve yıllık fiyatı 1700 küsür tl ve 100Mbit bağlantı hızı var buda sana ortalama 10 Mb gönderme hızı sağlar vede güvenliği onların elinde yani güvenli ellerde ve birde alan adı alman gerekir oda maksimum yıllık 15 tl daha sonra çeşitli programlar kurman gerekicek bu sunucuya, ücretsizlerini bulabilirsin veya 300-400 tl bayılıp lisanlıda alabilirsin bir de tabi bu sunucunun kullanımını öğrenmen gerekicek o da zamanla olur. Ayrıca birde bu iş için olan sunucular var sadece radyo yayını için hazırlanmış sunucular 150 dinleyici sınırsız trafik ve 64kbps yayın kalitesi var aylık 90 tl
    Umarım faydası olur açıklamamın.

dostum daha önce site açtım. domain ve hosting almam gerektiğini biliyorum zaten fiyatları da aşağı yukarı biliyorum.

benim istediğim sadece açtığımız sitenin içerisine radyo gömecek bir web tasarımcı. biraz amatörce bir tabir oldu farkındayım ama anladın sanırım ne demek istediğimi. yani wordpress ya da joomla kurabilirim siteye ve ilk gönderiye bedava radyo sitesinden aldığım kanalın html'sini koyabilirim. ama ben öyle istemiyorum işte ve bu iş için anladığım kadarıyla radyo hosting da almak lazım.

• baya bir emek isteyen iş. bir zamanlar bizde uğraşmıştık arkadaşlarla ama beklendiği gibi olmayınca insan ister istemez soğuyor bu işlerden. :) yinede bol şanslar.
  • hocam yaklaşık olarak 1 yıl önce bu tarz bir projeye başlamıştım, ekstradan canlı müzik seçeneği de olacaktı (internet radyosu). Bazı sebepler nedeniyle olduğu gibi bırakma kararı aldım.Aynı zamanda okul projesi olarak da kullandım. Eğer isterseniz pm den yardımcı olabilirim

Projeye ait resimler;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cngzisik -- 4 Şubat 2013; 16:13:20 >

• Hocam bende radyo açtım. www.radyositesikur.com bu sitede çok ucuza satıyorlar. Ben aldım çok iyi destekleri hızlı öneririm. Isterseniz benim radyoyu da sayabilirim.www.radyotelekom.com buradan da radyo hosting diğer siteden alınca bedava veriyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperdogan34 -- 8 Ekim 2015; 14:45:16 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.