Şimdi Ara

Rengar [S3] Top - Jungle 'Little cat'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
1
Favori
4.558
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Rengar [S3]  Top - Jungle 'Little cat'

Rengar , birgün ormanında takılırken kha zix adlı böcekle karşılaşmıştır bu arkadaşımız. Ve onu avlamaya çalışmıştır. Fakat hayatında ilk defa bir av onu bu kadar zorlayabilmiş , nerdeyse ölüm döşeğine getirmiştir arkadaşımızı .O günden sonra o lanet böceği öldürmek için Lig ' e katılmış , bize kendini oynama fırsatını tanımıştır kendisi .

Rengarın Avantajları :

Tanky olmayan takımlara karşı gerçekten çok faydalı oluyorsunuz.
    Oynaması aşırı zevkli skillseti , ultiyle adc alıp ölmenin verdiği zevki ben bu oyunda hiçbir herodan alamıyorum.
    İyi olmasada Burst diyebileceğimiz damage.
    Tanky olmamızı sağlayan W .
    Bedelsiz ve iyi oranda sustain.
    Manasız olması.
    Jungle için yapılmış pasif.

Dezavantajları :

S3 ile birlikte diğer bruiser lerden geride kaldı , bu aşikar .
    Base hp , hp regeni çok düşük .
    Kaçma skili yok . ( ulti artık kaçmada işe yarayamıyor)
    Başlarda oyundan düşerse toparlaması gerçekten zor çünkü tank veya supp tanky olmadığımız için en ufak bir item veya lwl bile hayati önem taşıyor.

Rengar [S3]  Top - Jungle 'Little cat'
    Q , Savagery : Burst damage kaynağımız . Olabildiğince hızlı yükseltiyoruz . Gerektiği zaman en son , gerektiği zaman ise ilk başta açmanız gerekicektir. Birazdan gireceğim o konuya .

Fiziksel Hasar : 30/60/90/120/150 (+1.0 per attack damage)
    Saldırı hızı bonusu : 30/35/40/45/50 %
    Cooldown: 8 / 7.5 / 7 / 6.5 / 6 saniye

: Savagery Skilimiz %100 Attack damage bonusu alarak extra hasar verir . Ve "Savagery" yeteneğimizin verdiği attack speed oranı 2 katına çıkar . (%100 )

W , Battle Roar : Kullanıldığında Herhangi bir nesneye isabet ederse eğer ;

50/80/110/140/170 (+ 80% AP) Değerinde Magic damage alır ve size ;
    15 / 22 / 29 / 36 / 43 3 saniyeliğine Değerinde Armor Ve magic resist verir .
    Cooldown: 15 / 14 / 13 / 12 / 11 saniye

: Rengar Battle roar yeteneğini tekrar kullanır buna ilave olarak rengar level başına 20 + 40 oranında bir can yenilemesi yapar.
    : E , Bola Strike : Rengar Hedeflediği rakibe bir Tuzak fırlatır ve bu tuzak onun yavaşlamasını sağlar .

Cooldown: 12 / 11 / 10 / 9 / 8 saniye
    Fiziksel hasar : 60 / 105 / 150 / 195 / 240 (+0.7 per bonus attack damage)
    Slow Değeri : 50 / 55 / 60 / 65 / 70 %

: Rengar rakibini 1 saniyeliğine " Snare" etkisi altına alır. Rakip bu 1 saniye boyunca kıpırdayamaz fakat skill kullanabilir. 1 saniye geçtikten sonra rakip skilin slow değeri kadar 1.5 saniye slow etkisinde kalır.

R , Thrill Of Hunt : Rengarı Rengar yapan 2. skilimize geldi sıra . Skil kullanıldığında Rengar 7saniyeliğine görünmez olur Move speed kazanır , belli bir mesafedeki düşmanları görebilir ve onların üzerine zıplayabilir. Ayrıca rengar ultisi aktifken 0.75 saniye de 1 ferocity kazanır.( skill kullanıldığında 3 saniye boyunca damage alırsanız görünmez olmazsınız.)

Görüş mesafesi : 2000 / 3000 / 4000
    Cooldown: 140 / 105 / 70 saniye
    Movement Speed Bonus: 20 / 25 / 30 %

Ayrıca Oyunda Rengara ait itemimiz var Ve bu item Bazı özellikler taşıyor hemen onları anlatayım ;
    Kill veya asist aldığımızda 1 diş kazanmış oluyoruz .

:3 Trophy'de 10 Armor Penetretion ve +5% Cooldown Kazanmış oluyoruz .

: 6 Trophy'de +25 movement speed kazanmış oluyoruz .

: 9 Trophy'de ulti + pasif zıplamalarımızda fazladan 150 range kazanıyoruz .

: 14 Trophy'de ultinizin görünmezliği 5 saniyeden 10 saniyeye çıkıyor ve ultimizi kullandıktan sonra extra 1 ferocity kazanmış oluyoruz.

Ayrıca bu item size level başına " 2" attack damage veriyor. Yani 18 lwl olduğumuzda fazladan 36+5 attack damage elde etmiş oluyoruz.

JUNGLE

Rengar jungler için çok viable değil aslında. Sebebi ise mid game 'e kadar hep az canla doşalıyorsunuz ve bu iyi olmuyor . Bu yüzden counter jungle yemesi çok kolay ve çabuk düşüyor oyundan. Ama yapacağınız akıllıca taktikler sayesinde jungler rengarla oyun taşımaya yardımcı olabilir , belkide taşıyabilirsiniz.

,
    : Kesinlikle flash almanızı öneriyorum. Zaten kaçış skilimiz 6 ya kadar yok üstüne counter jungle yediğimizde oyundan düşüyoruz gereksiz yere risk almaya gerek yok .

Rune'leri bu şekilde öneriyorum . S2 ' de full ar'pen önermiştim fakat biraz daha mantıklı düşününce başlarda AD jungle için daha yararlı olabiliyor , ama top için hala full arpen viable.

Masteries :

11-19 gerçenten hem biraz daha rahat jungle dönebilir hemde counter jungle yediğinizde kurtulmanız daha kolay olucaktır. Diğerlerine nazaran en faydalısı bu şekilde. Daha fazla damage için 21-9-0 kullanabilirsiniz.

Skill sıralamamızı bu şekilde yapıyoruz . En iyi sonucu kendinize göre belirleyerek yapabilirsiniz. Fakat 2. olarak W daha faydalı olabiliyor bazen. Buna o an karar vermeniz lazım. Eğer Lane'ler iyi durumdaysa gank atmanıza fazla gerek yok ise W devam edip hızlı ve rahat jungle dönebilirsiniz.

Jungle Rotası -

Wraiths' Camp .1
    Red Lizards' Camp .2
    Golems' Camp .3
    Wolves' Camp .4
    Blue Golems' Camp .5

Spawn süreleri:
    Wraiths - 1:40
    Wolves - 1:40
    Golems - 1:40
    Red Lizards - 1:55
    Blue Golems - 1:55

Bu sıradan bir sıralama fakat aslında yine rotasyonu o anlık durumunuza göre değiltirebilirsiniz. Örneğin karşıda mundo gibi blue hiç işine yaramayan birisinin blue'sini çalmaya gidip rotasyomu tamamen değiştirebilirsiniz. bu konuda kesin birşey demek istemiyorum çünkü ezbere konuşmak saçma olur.

Jungle oynarken dikkat etmeniz gerekenler :

- Rengar counter jungle yediğinde çok çabuk oyundan düşüyor . Buna dikkat etmeniz lazım.

- Attığınız gank'lerde başarılı olmanız lazım yoksa toparlamanız çok zorlanabiliyor.

- Gerekmedikçe kill'leri almayın takımınıza verin. Bu yüzden tanky build yapıyoruz zaten . Çok pahalı build yapmaya gerek yok .

- 6 lwl olduğunuzda mutlaka bot ' a gank atın. (ulti ile )

Jungle build

- / -
    >
    >
    >
    >
    - / -
    - / -
    - / -
    - / -

Rakip takımda bu jungler'lar varsa çok dikkatli olmalısınız.

: Çok iyi early damage , gap closer , sustain . Tam bir baş belası. Genel olarak rengarın counteri zaten .

: Kayle , lanet gelsin. Q su , E si , W si rengarı son derece zorluyor . Dikkatli davranmanızı öneriyorum.

: op , rengarı göre op . Sakın trade e girmeyin kaybedersiniz.

Early game *

Lwl 2 karşının 2. buff'unda pusuya yatıp çok rahat first blood alabilirsiniz. Fakat bu biraz risk barındırıyor . Karşı taraf blue'dan başlıyorsa sizde Bludan başlayın , ardından direk red e koşup fb alabilirsiniz. Dikkatli davranırsanız %70 ihtimalle fb alabilirsiniz.

Mid ile fazla uğraşmamanız gerekiyor . Rengar mid gank'lerinde pek başarılı olmadığı için mümkün olunca top-bot lane'lerine gank atmaya çalışın . 4 ve 6 lwl lerde bot'a onun dışında top ' a gank atın.

Mid game *

Brutalizer - Diş - Bot durumumda olduğumuz hatta Bc ıda ufaktan tamamladığımız için damage olarak çok geride değiliz şuan. Solo dragon yapmaya özen gösterin rengar 10 lwl den sonra Q su sayesinde çok rahat solo dragon yapabiliyor . Açıkçası bu lwl'larda oyuna ağırlığınızı koymanız lazım. Ultinizi mutlaka mantıklı kullanın unutmayın rengar nerdeyse ultisinden ibaret bir champ .

Late game *

Late game rengarın diğer bütün offtankalardan birazcık daha geriye düştüğü zaman dilimi . Çünkü ne tam bir assassiniz ne tam bir tank . Bu yüzden çok dikkatli oynanamız gerekiyor. Bilinmesi gereken 1-2 şeyden bahsetmek istiyorum asla ve asla fightları siz başlatmayın. ultiyi her zaman ad-ap carrye kullanmaya özen gösterin.

Öncelikle şurdan olaya girmek istiyorum ki rengar top lane için şuan tam viable değil. Biliyorsunuz ki garen gibi , wukong gibi BC ile op olmuş ad caster lere karşı çok zorlanıyor . O yüzden dikkatli oynamanızı öneriyorum.

Runes :

M Resist ve Armor sabit zaten , fakat AD-ARPEN değişebilir. Şahsen ben Full armor pent. oynarım . Fakat early'deki damage azalabiliyor bu şekilde. Fakat late game e geldiğimizde armor pen. runeleri ad lerden daha etkili.

Masteries :

Rengar için en verimli masteries ağacı budur arkadaşlar. Hp regenimiz çok az olduğu için ona vermemiz gerekiyordu . Ben en çok verimi bu şekilde alıyorum hepsini denedim o yüzden bunu önermek istiyorum size.

En yararlı skill sıralaması . İlk başlardaki W sayesinde hem lane'iniz tanky oluyorsunuz , hemde sustain için W cd azaltıyorsunuz. Gerçekten kullanışlı.

Build'ler :

En fazla damage için :

en fazla damage dediğimiz için malesef dişi koymuyorum . Bu build artık oyun 60. dakikayı geçmiş herkes full build iken kullanılabilir.

Takım taşımaya yönelik , dengeli build :

TF'u aslında önermiyorum çünkü 4k gibi bir fiyatı var. Fakat alabilirsiniz , sheen Ve phage gerçekten işimize yarayacak itemler olduğu için almanızda fayda var.
    Tank rengarı önermiyorum bu yüzden build'i paylaşmak istemedim.

Genel olarak top lane'de oynarken mutlaka ward bulundurmalısınız yanınızda. Başlangıç olarak eğer CD bot alıcaksanız bot3pot , Karşıda garen gibi başlarda iyi damage vuran hero varsa cloth armor 5x pot , vladimir veya teemo gibi magiclere karşı null-magic manthle + 2x pot ile başlayabilirsiniz. Veya teemo varsa direk 9x pot 2x ward ile başlamanızı öneririm.

Karşınıza gelebilecek rakiplere karşı kısa bilgiler :

Darius 3 lwl e kadar gerçekten çok sıkıcı bir damage a sahip . Fakat bizim ondan artı olarak sustain'imiz ve harras için e skilimiz var . Bu açıdan birazcık şanslıyız.
    Genelde uzaktan e ile harraslayıp Ferocity Q veya W ile damage vurabilirsiniz. 6 lwl sonrası pek trade'e girmenizi önermem . Gerçekten çok can sıkıcı bir ultisi var . Genel olarak pek bulaşmadan sakin sakin farm yapın.

Garen gerçekten oyundaki fiyat performans orantısını bozan bir eleman . Genel olarak ilk W fulleyerek gidin ve ilk işiniz ninja tabu almak olsun. Garenin tüm olayı Q yu tutturup arkasından E yi sana yedirmek . Q suna yakalanmayın eğer e yi kullanırsa ona e atıp size yakşalmasına izin vermeyin. Ultiniz geldikten sonra jungler yardımı ile rahat kesebileceğinii düşünüyorum. Çok erkenden alınan bir brutalizer hayat kurtarır.

Wukong... Ultisi gelene kadar nerdeyse problem olmuyor çünkü sustain'i yok ve riven gibi BT alacak durumuda yok . Fakat BC aldıktan sonra 6 lwl de ultisini tutturursa 1000 damage'a kadar vurabiliyor. Eskiden ultiyi attıklarında ulti atardık sorun olmazdı şimdi 3 second delay bizi wukonga counter yaptı . Ahh riot ahh.. Genel olarak W yi iyi kullanırsanız sorun olmuyor wukong.

Kolay bir lane . Onun damage'ı yok , seninde ona karşı yok . Sakin sakin farm yap ilk w fulle ve sustainini iyi kullan.

Jayce sadece rengara karşı değil , her championa karşı zor bir rakip . Üzerine Q yu kullanmak için atladığınızda kafanıza tokmağı vurup geldiğiniz yere geri gönderiyor bu çok san sıkıcı . Çok fazla trade e girmeden manasının bitmesini bekleyin. Oynamayı bilmiyorsa zaten çabuk bitecektir.

Eskiden çok zorlanıyordum fakat eğer ilk W fulleyip , erkenden armor alırsanız hiçbirşey yapamıyor . Jungle oynarken Qfullediğimiz için çok güçlü oluyor bize karşı fakat top'ta yenmesi kolay herolardan . Dikkat etmeni gereken nokta ultinizi sakın q yu bastığı an kullanmayın. Yoksa o 3 saniye içinde ölebiliyorsunuz.

Mutlaka yanınızda vision ward bulundurarak oynayın. Kendi çalınızı wardlayın ki mantarlarına karşı. Başlarken mutlaka ama mutlaka 9x pot 2x ward ile başlayın. Dikkat etmeniz gereken şey teemo aslında zor bir rakip değil. Blind'ini kullanmasını bekleyip ardından çok rahat kesebilirsiniz. Sadece dikkatli ve potla oynayın. kolay gelsin.

Oyundaki en iyi 2. rengar counter'i . Çok dikkatli oynamanız lazım. İlk başlarda furrysini doldurduysa yanına sakın yaklaşmayın , şakaya gelmiyor . Genel olarak farma odaklanıp trade e girmemeniz gereken herolardan. Onu kesmeye çalışmayın ama kendinizide kestirtmeyin. Dengeyi kurun.

Çok fazlan zorlanmadığım bir rakip . Olafın başkardaki tek olayı burst true damage ' e si . E sini kullanmaya geldiğinde her zaman W ile sustain verin vurduktan sonra. Bu şekilde onu durdurabilirsiniz. unutmayın onun manası çabuk bitiyor fakat biz manasız bir heroyuz.

İlk başlarda beni çok zorlayan fakat sonrasında işini çözdüğüm herolardan. Pasifi ve uaktın attığı mırak adamı deli ediyor . Genel olarak pasifini kırmak için otlardan sürekli üzerine atlayıp , basic attack , w,q,e sıralayın . Eğer sizi stunlarsa "Heartseeker Strike' skilini kullanacağı için hızlıca hemen arkasına geçin. İlk w fulleyip , farma odaklanın. Otlardan atladığınız an size mızrak atmayı deneyecektir bu yüzden W yi minionlar üzerinde kullanıp pantheonun damage'ini azaltabilirsiniz.

Şuan çok zamanım yok zaman buldukça eklemeler yapacağım. hatalarım varsa kusura bakmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Unseen Predator -- 24 Şubat 2013; 17:19:55 >

• Güzel, ayrıntılı olmuş. Denerim bi ara.
  • şurayı bi rizörvliyim kalsın yorumum
  • S3 den sonra guzel oldu ama eskisini guncelleseydin de olurdu.
  • boş zamanda bir bakarım bende.
  • güzel hazırlamışsın eline sağlık. Top yapacaklara flash yerine ghost da öneriyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GurcellOnline

S3 den sonra guzel oldu ama eskisini guncelleseydin de olurdu.

Aslında olurdu da şimdi herşey değişecekti o yüzden yeniden yapmak istedim nedense :P
  • uğraşmışsın baya emeğe saygı ama ben iade ettim rengarı sezon 3 rengara göre değil
  • Walla rengar alasım geldi alim mi
    (rengar garen çok benzio)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eline sağlık.
  • niye yaptım bilmiyorum ama okudum
  • GaREN GARen şifreyi çözdum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel olmuş eline sağlık.Fakat bir şey söyleyeyim.Pantheon'un savagery skillini blokladığını biliyorsundur sanırım?Pantheon,bu konuda bir paragrafı hak ediyor bence.Rengar için sorun yaratan bir şampiyon.
  • güzel olmuş eline sağlık. alternatıf durumlarda alternatıf buıldler falan eklersen ornek bı rehber olabılır bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ThePhenoM

Güzel olmuş eline sağlık.Fakat bir şey söyleyeyim.Pantheon'un savagery skillini blokladığını biliyorsundur sanırım?Pantheon,bu konuda bir paragrafı hak ediyor bence.Rengar için sorun yaratan bir şampiyon.

Genel olarak öyle şuan aklım geldi yorumunu görmeden önce , ben ilk başlarda çok zorlanırdım pantheona karşı fakat sonradan olayı kavradım. Pasifinden ziyade uzaktan attığı mızrağı deli ediyordu beni şimdi ilk w fulleyince , otlardan last hit atmak için fırladığımda kafama doğru o gelen mızrağı gördüğümde w ye basıp +43 ü aldığımda damage atamıyor. Ama onuda ekliyorum hemen genel olarak . Saol hatırlattığın için.
  • Eline sağlık güzel olmuş
  • Malp damage yok? Q'su ile yaptıgı harrası bilmiyosun heralde ^^. Bir haunting guise yaptıktan sonra tam baş belası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: photobomber

Malp damage yok? Q'su ile yaptıgı harrası bilmiyosun heralde ^^. Bir haunting guise yaptıktan sonra tam baş belası.

Malphite nin q su çok mana götürüyor. Bu yüzden onun Q larını Wnin sustaini ile engelleyebiliriz. Bu arada top malphite'a genelde ap gitmezler full tank giderler o yüzden rengar için sorun olmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Unseen Predator

quote:

Malp damage yok? Q'su ile yaptıgı harrası bilmiyosun heralde ^^. Bir haunting guise yaptıktan sonra tam baş belası.

Malphite nin q su çok mana götürüyor. Bu yüzden onun Q larını Wnin sustaini ile engelleyebiliriz. Bu arada top malphite'a genelde ap gitmezler full tank giderler o yüzden rengar için sorun olmuyor.

Karşında akıllı bir malphite varsa çok sorun yaratır emin ol. Sana iki q yedirdikten sonra ulti + komosunu boşaltıp kesebilir bile. Malphite'i en son counter'lıycağın herolardan biri rengar.

Edit: İlk item Haunting guise yapılır. Sonrası full tank.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi photobomber -- 4 Şubat 2013; 1:51:42 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Unseen Predator

quote:

Karşında akıllı bir malphite varsa çok sorun yaratır emin ol. Sana iki q yedirdikten sonra ulti + komosunu boşaltıp kesebilir bile. Malphite'i en son counter'lıycağın herolardan biri rengar.

Edit: İlk item Haunting guise yapılır. Sonrası full tank.

counter'layamıyorum zaten malphite'ı . sorun orda . ama oda bize karşı bi renekton , fiora yada jayce kadar dişli bir rakip değil . En azından laning phase kısmında. Malphitenin Q su varsa bizimde ağırf nerflenmiş W miz var sonuna kadar :PP .

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.