Şimdi Ara

BlackBerry 10 uygulamalarının yüzde 40'ı Android kaynaklı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
620
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• BlackBerry firmasının geçen hafta resmi lansmanını yaptığı BlackBerry 10 işletim sistemi, uygulama mağazasında 70 000'den fazla uygulama ile yola başladı ve bu rakamın artması, işletim sisteminin benimsenmesi açısından önemli. Ancak araştırmalar toplam uygulama sayısının yüzde 40'ının Android kaynaklı uygulamalardan oluştuğunu gösteriyor. Bu da yaklaşık 28 000 uygulama anlamına geliyor.

Firmanın aynı adlı işletim sistemini taşıyan PlayBook tabletinde, Android Player adı verilen bir emülatör ile Android uygulamalarının çalışabildiğini görmüştük. Firma mağazacılık konusunda başarılı olan rakibine kendi platformunda yer vererek hem büyük bir cesaret örneği göstermiş, hem de eksik olan uygulamaları bu yolla tamamlama yoluna gitmişti. Bu sistem BlackBerry 10 işletim sisteminde de yerini aldı.

Android uygulamaları doğrudan sisteme indirilerek çalıştırılamıyor. Geliştiriciler BlackBerry 10 yazılım geliştirme aracını kullanarak Android kodlarını BlackBerry uyumlu bir formata dönüştürüyor ve standart menü tuşları, sistemin parmak hareketleriyle ulaşılan menü butonlarına uyumlu hale geliyor. Böylece Android cihazında menü ve geri tuşlarını kullanırken, aynı APK dosyasını kaydırma hareketleriyle kullanabiliyoruz. 

Bununla birlikte eski sürümler sisteme port edilmişse, dialog kutuları sistemde pek hoş gözükmüyor. Bu bakımdan BlackBerry, Android uygulamalarını yaygın kullanım için değil sadece boşluk doldurmak için kullanmayı planlıyor.

Firma geliştiricilere yönelik birkaç tane Android uygulama aktarımı etkinliği düzenlemişti ve ilerleyen zamanlarda sayının giderek artması bekleniyor. 

• Android her yeri kuşatmış:)

• Demek çok görünmesinin nedeni buymuş
  • Bir uygulama yada oyun gelistiren icin cok karli bir is.Tam 5 dk da programlar portlana biliyor, android gelistiricileri icin ek gelir kapisi demek.Bizim icinde sikintosiz uygulama magazasi demek

• dandroıd stabil degil

• Yazık lan(!)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9CBE59604 -- 4 Şubat 2013; 1:30:13 >
  • arkdaşlar playbook fiyatları uygun olduğu için hediye olarak almayı düşünüyorum,androidlerdeki uygulamaların hepsini playbook'a indirebiliyormuyuz ?
  • Asla kendi uygulamalari kadar stabil calismaz ne olursa olsun.

• E insan daha ne ister

Herkes stabil olmaz yazmış stabil olsun olmasın böyle bir imkan büyük bir nimet bir programa ihtiyacınız varsa ve bunun sadece android sürümü varsa veya herhangi bir sitede uygulamayı bulduysanız alıp kurup kullanıyorsunuz, windowsun programları nasıl her yerde varsa android'in apk uzantılı uygulamalarını da indirip kullanırız tek platform gibi bulunabilir yaygın rahat
    varsın blackberry uygulaması olmasın, daha düne kadar blackberry battı silindi diyen tonla insan vardı madem android'i bu kadar benimsedik ve blackberry'i sildik alın size android alın size blackberry adamlar zaten blackberry uygulaması kurmayın demiyor benim uygulamalarımın yanında android uygulamasını da kullanabiliyorsunuz demiş oluyor

• BIS olayı bitmediğı sürece alınmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: konsolalmayacalisanadam

BIS olayı bitmediğı sürece alınmaz.

Araştırmadan yazmak budur işte. Bis bitti arkadaşım , artık bb10 platformunda bis olayı yok.Normal net paketinle kullanacaksın herşeyi

• bu tablet cezbetmeye başladı bb10 la birlikte heleki

• Android olan cihazdan daha hızlı port edilen android uygulamalarını çalıştırdığını söylesem onada inanmazsınız...

• quote:

İyide bu BIS olayı bitmeden alınmaz diyenler merak ediyorum, BIS'in normal internetten ne farkı varki? 1GB BIS paketine 17TL ödüyorum Turkcell'de, normal 1 GB internet paketi alsam 19TL oluyor. Wifi ilede çalışıyor BIS hattın takılı olması yeterli. Dayanağınız nedir BIS varken alınmaz derken?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BarGoS

quote:

Araştırmadan yazmak budur işte. Bis bitti arkadaşım , artık bb10 platformunda bis olayı yok.Normal net paketinle kullanacaksın herşeyi

nedir bu atarlı tavır anlamıs değilim. biraz insan olsanız adam gibi söylersiniz. herkes her seyi bilmek zorunda değil.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: BarGoS
    quote:

Orijinalden alıntı: konsolalmayacalisanadam BIS olayı bitmediğı sürece alınmaz.
    nedir bu atarlı tavır anlamıs değilim. biraz insan olsanız adam gibi söylersiniz. herkes her seyi bilmek zorunda değil.

O zaman bilmediğin konuda biliyormuş gibi yorum yapmayacaksın adam gibi soracaksın ki insanlar da adam gibi söyleyecekler. Sen biliyormuş gibi yorum yaparsan insanlar da öyle söylemezler...

• son günlerde şu ismi duymaktan nefret ettim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.