Şimdi Ara

MAUZ ile akıllı telefonunuzu, akıllı bir fareye dönüştürün

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
786
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Kickstarer üzerinden oldukça ilginç teknolojik ürünler gelmeye devam ediyor. Site üzerinde başlatılan son projelerden olan MAUZ ile akıllı telefonunuzu akıllı bir fareye dönüştürebilirsiniz.

Kickstarter üzerinde Gilad Meiri tarafından başlatılan MAUZ projesi, Apple'ın iPhone 4/4s ve 5 modelleri ile uyumlu bir aparat. Apple'ın iPhone modellerinin şarj yuvalarından bağlantı sağlayan MAUZ ile akıllı telefonunuz, piyasadaki en akıllı fare haline gelebiliyor. Cihaz telefonlara bağlandıktan sonra özel olarak geliştirilen uygulama sayesinde klasik farelerin sunduğu tuş ve kaydırma fonksiyonlarını yerine getirebiliyor. Çeşitli yazılımlara özel programlanabilir bir yapıda olan MAUZ sayesinde, programlarda ya da oyunlarda özel kısa yolları kullanmak mümkün hale geliyor. Çoklu dokunmatik desteğine de sahip olan cihaz, klasik fare hareketleri yanında Nintendo Wii'nin kontrolcüleri gibi farklı açılarda da fare kullanıma imkan veriyor.

Son zamanlarda oldukça popüler olan akıllı televizyonlar ile de kullanılabilen MAUZ ile akıllı televizyonların her türlü fonksiyonunu kontrol edebilmek mümkün hale geliyor. İsteğe bağlı olarak özelleştirilebilen ve açık kaynak kodlu bir yazılıma sahip olan cihaz, el hareketlerini de algılayarak işlem yapabiliyor.

Bütün bu sunduklarının yanında akıllı telefonların telefon özelliğini de aktif olarak kullanılmasına izin veren MAUZ, projeye başlarken konan $150,000 hedefinin ancak $19,580 oranını 392 bağış ile toplamış durumda. Bitimine 32 gün kalan proje başarıya ulaşırsa, $70 fiyat etiketi ile iPhone 4/4s modelleri için haziran ayında, iPhone 5 modeli için ise ağustos ayında satışa çıkacak. Ayrıca ürün hakkında hazırlanmış tanıtım videosu aşağıda bulabilirsiniz.

• Dokunmatik Panel üzerinden bunu gerçekleştiren yazılımlar var zaten ama fiziksel birsey değişik olmuş.

Birde şu var;onca para verip telefon alıyorsun sonra da fare olarak kullanıyorsun, garip ve akıl karı değil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 saat önce mouse diye telefonu elime alınca aklıma gelmişti bunu yapmak. Çok geç kalmışım yahu :)
    Ama parmakların sanal tuşların üzerindeki sabit hareketiyle basma hareketini nasıl ayırt edecek?

• Telefonun altı çizilmzmi ?

Hem mausun yerini alamaz boş icatlarla uğraşacaklarına şu pil'e çözüm üretsinler.

• Telefonun arkası çiziklerle dolar artık.

• 2000 lira telefona verip 20 liraya mouse alamayanlar içinmi bu uygulama?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tunlab

2000 lira telefona verip 20 liraya mouse alamayanlar içinmi bu uygulama?

böyle cevapları dayanamam artılarım :)

• quote:

He he ... Bir de üstüne 70 $ para veriyorsun :D

• quote:

Akıllı telefona 2.000 lira verip mouse 20 lira kaptirmayanlar icin

• Nerde gereksiz alet edevat var orda iphone var..

Androidciler Google Play den Ultimate Mouse i indirin.. Ayni islevi wifi veya bluetooth uzerinden yapan stabil calisan bi app..

Evde Laptop'um devamli lcd tv ye bagli kalir oturdugum yerden sadece telefonla her isimi cok rahat goruyorum..Bu arada sadece mouse islevi degil bir tuşla klavyeye de gecis yapabilirsiniz..Ben wifi den bagliyorum kesinlikle gecikme yok aninda algiliyor..Hatta imlec hiz ayarlari ,cift basma zaman ayarlari da mevcut..Kisaca vazgecilmez bi app..

• sen $70 ver. telefonun çizilsin kontrol etcem diye can çekiş. resmen kickstarterın yüz karası olmuş. $70'a en baba oyun faresini alır keyfine bakarsın

• quote:

Orijinalden alıntı: engurlu

Nerde gereksiz alet edevat var orda iphone var..

Androidciler Google Play den Ultimate Mouse i indirin.. Ayni islevi wifi veya bluetooth uzerinden yapan stabil calisan bi app..

Evde Laptop'um devamli lcd tv ye bagli kalir oturdugum yerden sadece telefonla her isimi cok rahat goruyorum..Bu arada sadece mouse islevi degil bir tuşla klavyeye de gecis yapabilirsiniz..Ben wifi den bagliyorum kesinlikle gecikme yok aninda algiliyor..Hatta imlec hiz ayarlari ,cift basma zaman ayarlari da mevcut..Kisaca vazgecilmez bi app..

anlamaz onlar kardeş gözlerini kurtlu elma fanlığı bürümüş objektif olamıyorlar ayrıca da androidin başarısını üstünlüğünü çekemiyorlar... onlara önerim anten taksınlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vitor reis -- 3 Şubat 2013; 23:37:56 >
  • millet 5000 - 10000 dolara neler tasarlıyor. bu adam 150.000 dolar butçe ile, 70$ verip, en fazla 2-3 saat kullanabileceğin, kullanım sonunda da çok orjinal çiziklerin oluşacağı ilginç bir tasarım yapmış... yani önyargılı olmamak gerekli ama... sanırım bu sefer beceremicemmm

• quote:

Orijinalden alıntı: vitor reis

quote:

Orijinalden alıntı: engurlu Nerde gereksiz alet edevat var orda iphone var.. Androidciler Google Play den Ultimate Mouse i indirin.. Ayni islevi wifi veya bluetooth uzerinden yapan stabil calisan bi app.. Evde Laptopum devamli lcd tv ye bagli kalir oturdugum yerden sadece telefonla her isimi cok rahat goruyorum..Bu arada sadece mouse islevi degil bir tuşla klavyeye de gecis yapabilirsiniz..Ben wifi den bagliyorum kesinlikle gecikme yok aninda algiliyor..Hatta imlec hiz ayarlari ,cift basma zaman ayarlari da mevcut..Kisaca vazgecilmez bi app..
    anlamaz onlar kardeş gözlerini kurtlu elma fanlığı bürümüş objektif olamıyorlar ayrıca da androidin başarısını üstünlüğünü çekemiyorlar... onlara önerim anten taksınlar

donnnnggggg
    apple & samsung fan war başlıyorrr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aliceqper -- 3 Şubat 2013; 23:49:59 >

• Farklı bir düşünce evet, ama çok boş bir düşünce. Benim açımdan gereksiz...

• gereksiz uygulamaların başında I phone Geliyor.

• quote:

Appstore da yok tu zaten ondan :)

• quote:

Orijinalden alıntı: faydasizfasulye

quote:

Appstore da yok tu zaten ondan :)

Yok mu dedim ??

• quote:

ahaha insan cahil olmasın... androidde olcakta iostamı olmayacak ? aynısını kullanıyorum ıphone dan. kedi ulaşamadığı ciğere mundar dermiş en azından bize sürekli gereksizde olsa alet edevat çıkartıyorlar sizde oda yok 3-5 tane merak etme sen illaki ihtiyacı olan vardır...

• kullanmadım ama remotex tarzında zaten zilyon tane program var. ha onlarda bilgisayara program kurmak lazım o ayrı ama en azından bir şey takmaya gerek yok ayrıca bu alet şarjı sünger gibi emer herhalde. zihni sinirin yeni projesi gibi olmuş
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.