- x
EN İYİ SULU ELEKTRİK SÜPÜRGESİ TAVSİYESİ FİYAT ÖNEMLİ DEĞİL
66 Cevap24322 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

210 Mesaj
3 Şubat 2013; 20:21:51 

Arkadaşlar,

Sulu elektrik süpürgesi almak istiyorum. Fiyat önemli değil. Ne tavsiye edersiniz.??

HARİKA MÜZİK !! TECHNO - TRANCE SEVENLER BAKSIN !

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=7VL7PYvaQO0#t=932s

2101 Mesaj
4 Şubat 2013; 9:09:28 

Fiyat üst limit belirtmemişsiniz, fiyat önemli değilse Thomas'ın yeni serileri veya Libelle'ye bakın derim.

875 Mesaj
4 Şubat 2013; 14:59:42 

bora 5000

SONY VAIO F13L8E

503 Mesaj
12 Şubat 2013; 19:30:26 

Merhaba arkadaşlar, karar aşamasında yedek parça fiyatları konusunda da fikir sahibi olmanız açısından aşağıda Arnica Bora ve Thomas modellerine ait sitemizdeki satış linklerini paylaşıyorum;

Thomas Twin T1 Aquafilter

=> Filtre seti
=> Toz torbası
=> Teleskopik boru

Arnica Bora 5000

=> Silindirik hepa filtre
=> Hortum

1381 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
GülçinGE
12 Şubat 2013; 19:44:43 

Tabikide rainbow bir yakınım 10 yıldan fazladır kullanıyor çok memnun. Ama fiyat olarak çok fazla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GülçinGE -- 12 Şubat 2013; 19:45:16 >

Pili Bitmiş Fotoğraf Makinesi Gibiyim,Kimseyi Çekemem. [ Yılmaz Erdoğan]

197 Mesaj
19 Şubat 2013; 14:38:45 

Ucuz birşeyler bakıyorsanız Fantom WF 4700 Su Filtreli Süpürgeyi tavsiye ederim.3 yıldır kullanıyoruz hiç arıza yapmadı.Ayrıca:yerli malı kullanışlı iki hız ayarı var yalnız biraz gürültülü çalışıyor.

19 Mesaj
20 Şubat 2013; 8:37:40 

Sizin için fikir olamsı için yazma gereği duydum herhangibir reklam gayesi olmaksızın. sulu süpürge satan bir firmayız bora 4000 ve 5000 en çok talep gören ürünlerimiz arasındadır. Şikayet olarak şimdiye kadar hiç geri dönüş olmadı.

cazip alisveris

347 Mesaj
21 Şubat 2013; 11:17:19 

kesinlikle arnica bora

154 Mesaj
21 Şubat 2013; 18:59:21 

Arnica Bora 5000 bence

http://www.anonsyeri.com/Listing#id_location=0&id_category=0&q=&ad_type=123

951 Mesaj
22 Şubat 2013; 19:04:10 

Fiyat önemli değilse RAINBOW tabiiki. Bizim evde neredeyse her gün çalışıyor. Eşim temizlik sırasında da son derece asabi olduğundan (bu konuyu ayrıca dertleşelim) makineyi çok hor kullanıyor. Ona rağmen 10 yıldır tıkır tıkır çalışıyor. Başka makine olsaydı 1 yılda iflas ederdi.

1554 Mesaj
22 Şubat 2013; 21:48:16 

Arnica bora serisinin parça kalitesi çok düşük.Bence philipsin yeni çıkardığı sulu sistem süpürge çok başarılı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

TouchWiz UI v4.0/Android 2.3.6 Gingerbread/Corning Gorilla Glass 4.3'' Super Amoled Plus Ekran/1.2 GHz Dual Core ARM A9 CPU MALI MP 400 GPU EXYNOS Chipset/1 GB RAM/16 GB/8 MP AF-1080p@30fps Full HD-LED flaşlı Ana Kamera Geo-tagging, touch focus, face and smile detection, image stabilization-2 MP Ön Kamera/Flash 11.1

KULÜBÜME HERKESİ BEKLİYORUM.TÜM SORU VE SORUNLARINIZI BURADAN PAYLAŞABİLİRSİNİZ.

ASUS TF700T INFINITY KULLANICI KULÜBÜ ###--ANA KONU--###[ANDROİD 4.2.1 JELLY BEAN]

3559 Mesaj
22 Şubat 2013; 22:26:42 

Rainbow E2(daha yeni model çıkardılarsa model ismi değişebilir) bu işin kralıdır.
Ama o bile mükemmel değil o da ayrı bir konu.

PM ile tavsiye sorularına cevap vermiyorum. Lüften sorularınızı forum içinde sorunuz.
<Kulaklıklar Hakkında Yorum Yapmadan Önce Bilinmesi Gerekenler> || Mair ve Quattro'dan Kulaklık Tavsiyeleri

81 Mesaj
24 Şubat 2013; 10:32:48 

bende Arnica Bora 5000 tavsiye ederim.

Bilgi paylaşıldığında değerlidir.!

46 Mesaj
26 Şubat 2013; 13:28:41 

1381 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
GülçinGE
26 Şubat 2013; 14:31:06 

quote:

Orijinalden alıntı: kadir_yilmaz

http://urun.gittigidiyo...lek-sup-aa1346-74518271
http://www.hizlial.com/...asiz-elektrikli-supurge
İki ürün arasında kaldım hangisini tavsiye edersiniz?

Merhaba ben jumbo kullanıyorum ama suyu az koymama rağmen plastiğin üstüne su çıkıyor. Bunun yerine hydra alın daha iyi.

46 Mesaj
26 Şubat 2013; 15:11:20 

http://www.hizlial.com/...eli-elektrikli-supurge#
acaba dediğiniz makine bumudur.? fiyat nasıldır sizce? Teşekkürler

5 Mesaj
27 Şubat 2013; 13:41:36 

sulu filtreyi tavsiye etmem emiş güçleri yetersiz oluyor.hepa filtreli süpürgeleri tavsiye ederim.
Benim favori markam morphy richards ama bir çok marka var bakmak lazım.

46 Mesaj
28 Şubat 2013; 11:08:04 

Teşekkürler

2101 Mesaj
28 Şubat 2013; 11:58:38 

quote:

Orijinalden alıntı: kadir_yilmaz

http://urun.gittigidiyo...lek-sup-aa1346-74518271
http://www.hizlial.com/...asiz-elektrikli-supurge
İki ürün arasında kaldım hangisini tavsiye edersiniz?

Bende hydra plus var 1800w olan modelden. Emiş gücü gayet iyi ve hiç düşüş de yok. Ucuz çin malı sulu süpürgelerin emiş güçleri yeterli olmuyor. Emiş gücü bakımından tavsiye ederim ama çok pratik değil. Bütçeyi arttırma imkanı varsa bora 5000 iyi bir tercih olur.

46 Mesaj
28 Şubat 2013; 13:47:19 

Arnica Jumbo fiyat olarak bana uygun geldi.Acaba Bora 5000 den veya Bora 4000 den farkı nedir?

695 Mesaj
29 Nisan 2013; 4:29:42 

quote:

Orijinalden alıntı: GülçinGE

Tabikide rainbow bir yakınım 10 yıldan fazladır kullanıyor çok memnun. Ama fiyat olarak çok fazla.

rainbows yerine ihlas ın aura clean max ını kesınlıkle tavsiye ederimmm

695 Mesaj
29 Nisan 2013; 4:54:00 

arkadaslar yurda alınacak malzeme kalitesi saglam cabuk bozulmıcak ve iyi olucak 150 - 200 tl civarı elektirk süpürgesi alıcaz 3 adet tavsiye ne önerirsiniz ?

1381 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
GülçinGE
29 Nisan 2013; 13:48:19 

quote:

Orijinalden alıntı: PES_21_Murat

rainbows yerine ihlas ın aura clean max ını kesınlıkle tavsiye ederimmm

İhlas alanlar büyük hata eder bence. Yakın komşumuz aldı aldıktan bir sene sonra motoru yandı. Ve bir sürü parçası kırıldı. İnternet sitelerinde ihlasla ilgili daha çok şikayet var.

519 Mesaj
29 Nisan 2013; 14:06:21 

model nedir?

@@CAN@

Bu mesajda bahsedilenler: @@CAN@ Bu mesaja 1 cevap geldi.

5597 Mesaj
29 Nisan 2013; 15:28:20 

arnıca hıdra vardı alcı talas kum cektık tadılat varken öyle çöpe attım

.temızlıgı cok zahmetlı

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

695 Mesaj
29 Nisan 2013; 16:18:30 

quote:

İhlas alanlar büyük hata eder bence. Yakın komşumuz aldı aldıktan bir sene sonra motoru yandı. Ve bir sürü parçası kırıldı. İnternet sitelerinde ihlasla ilgili daha çok şikayet var.

ben 1sene calıştım ve bu sürecte herkes çok memnundu

ayrıca 15 yıldır kullanıyoruz ve çok memnunuz akrablarımda 3 4 kişid evatr çok memnunlar

ki , bir üründen herkes memnun olmuyor malesef ben çok kişi oldukalarını düşünmüyorum ...

234 Mesaj
29 Nisan 2013; 16:50:03 

2 ay önce Arnica Bora 5000 aldık ve hanım gayet memnun şekilde kullanıyor.

1381 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
GülçinGE
29 Nisan 2013; 17:39:34 

quote:

ben 1sene calıştım ve bu sürecte herkes çok memnundu

ayrıca 15 yıldır kullanıyoruz ve çok memnunuz akrablarımda 3 4 kişid evatr çok memnunlar

ki , bir üründen herkes memnun olmuyor malesef ben çok kişi oldukalarını düşünmüyorum ...

Benim tanıdıklarımın hiç birisi memnun değil. Açıkçası 14 sene'dir rainbow kullanan akrabam çok memnun ve aldığından beri parasının hakkını veren bir ürün.

1554 Mesaj
29 Nisan 2013; 18:28:44 

quote:

Orijinalden alıntı: tek_Türk

model nedir?

@@CAN@

Modeli Philips FC8950/01.İyi bir model.Bence dediğim gibi en iyi model o sulu süpürgeler arasında.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

TouchWiz UI v4.0/Android 2.3.6 Gingerbread/Corning Gorilla Glass 4.3'' Super Amoled Plus Ekran/1.2 GHz Dual Core ARM A9 CPU MALI MP 400 GPU EXYNOS Chipset/1 GB RAM/16 GB/8 MP AF-1080p@30fps Full HD-LED flaşlı Ana Kamera Geo-tagging, touch focus, face and smile detection, image stabilization-2 MP Ön Kamera/Flash 11.1

KULÜBÜME HERKESİ BEKLİYORUM.TÜM SORU VE SORUNLARINIZI BURADAN PAYLAŞABİLİRSİNİZ.

ASUS TF700T INFINITY KULLANICI KULÜBÜ ###--ANA KONU--###[ANDROİD 4.2.1 JELLY BEAN]

2101 Mesaj
29 Nisan 2013; 19:57:36 

quote:

Orijinalden alıntı: lazpanyol

arnıca hıdra vardı alcı talas kum cektık tadılat varken öyle çöpe attım

.temızlıgı cok zahmetlı

Geçen hafta pencereleri değiştirdik odaların hepsi sokak gibi oldu :)) Hydra plus ile ne varsa çektirdik ama sonra makinenin temizliği bize çektirdi Sesi de biraz değişti zaten. Gerçekten bu modelin temizliği zahmetli. Dün kazan içindeki boruyu söktüm bütün harç ve alçı tozları içine birikmiş taşlaşmış.

1381 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
GülçinGE
29 Nisan 2013; 20:52:09 

quote:

Orijinalden alıntı: egenin_efesi

Geçen hafta pencereleri değiştirdik odaların hepsi sokak gibi oldu :)) Hydra plus ile ne varsa çektirdik ama sonra makinenin temizliği bize çektirdi Sesi de biraz değişti zaten. Gerçekten bu modelin temizliği zahmetli. Dün kazan içindeki boruyu söktüm bütün harç ve alçı tozları içine birikmiş taşlaşmış.

Pencereleriniz hayırlı olsun. pis su içinde kaldığı sürece makinayı temizlemek zorlaşır. Ben her temizlikten sonra içindeki boruyu,süngerleri , kazanı çamaşır suyuyla temizliyorum. Hiç bende koku problemi olmadı. Genelde çevremde üşengeç insanlar çok zor diyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GülçinGE -- 29 Nisan 2013; 20:52:44 >

2101 Mesaj
30 Nisan 2013; 9:10:05 

quote:

Pencereleriniz hayırlı olsun. pis su içinde kaldığı sürece makinayı temizlemek zorlaşır. Ben her temizlikten sonra içindeki boruyu,süngerleri , kazanı çamaşır suyuyla temizliyorum. Hiç bende koku problemi olmadı. Genelde çevremde üşengeç insanlar çok zor diyor.

Teşekkür ederim Biz de her temizlik sonrası hemen temizliyoruz yoksa 2 saat bile beklese temizlik zorlaşıyor. Bizim de 2 defa koku problemi oldu kazan içindeki boruyu tam temizleyememişiz sonra hiç yaşamadık. üşengeç insanlara sulu süpürge temizliği zor geliyor ama o kadar da abartılacak durum değil bence,

695 Mesaj
30 Nisan 2013; 13:30:22 

quote:

Benim tanıdıklarımın hiç birisi memnun değil. Açıkçası 14 sene'dir rainbow kullanan akrabam çok memnun ve aldığından beri parasının hakkını veren bir ürün.

rainbow un fiyatı 5 6 binlerde bilyiroum ihlaısnkını ıse 2000 civarı u fiyat var mı varken sizce rainbow konusulur mu ?

ki bu işin babasının rainbow oludugnu biz kabul ediyoruz zaten

bildiğim kadarıyla en iyi fiyat performans ürünü aura cleanmax

daha iyisi varsa evelenicem zaman olnu alim ama bana ispatlayın şimdiden 3 siparişim olucak o ürüne :)

1381 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
GülçinGE
30 Nisan 2013; 14:18:13 

quote:

rainbow un fiyatı 5 6 binlerde bilyiroum ihlaısnkını ıse 2000 civarı u fiyat var mı varken sizce rainbow konusulur mu ?

ki bu işin babasının rainbow oludugnu biz kabul ediyoruz zaten

bildiğim kadarıyla en iyi fiyat performans ürünü aura cleanmax

daha iyisi varsa evelenicem zaman olnu alim ama bana ispatlayın şimdiden 3 siparişim olucak o ürüne :)

Yanlışınız var rainbow 8 bin tl, Yeni seri olduğu için. İhlasın temizlik robotu 2000 tl, tamam lafım yok ama bir parçası kırılınca dünyanın parasını istiyorlar.

Komşumuzdaki cihazın motoru yanınca 1000 tl istediler yapmak için. 2000 tl ona vereceğime rainbow'u taksitle alır öderim daha iyi.

3 tane siparişim olacak demişsiniz indirim yaparlar size alırsanız.

5597 Mesaj
30 Nisan 2013; 14:20:59 

quote:

hayırlı olsun.ben makıneyı sokup temızlememe ragmen alcı kustukca kustu beyaz beyaz. bıktım söküp takmaktan koydum çöpe. :)

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

695 Mesaj
30 Nisan 2013; 15:51:02 

quote:

Yanlışınız var rainbow 8 bin tl, Yeni seri olduğu için. İhlasın temizlik robotu 2000 tl, tamam lafım yok ama bir parçası kırılınca dünyanın parasını istiyorlar.

Komşumuzdaki cihazın motoru yanınca 1000 tl istediler yapmak için. 2000 tl ona vereceğime rainbow'u taksitle alır öderim daha iyi.

3 tane siparişim olacak demişsiniz indirim yaparlar size alırsanız.

evet haklısınız bu forumda aylık geliri 500 tl olan da var aylık 50.000 tl de

bana kısmet olmaz rainbow

durumumda gayet iyi en mantıklısı ihlas aldım kullandım ve sattım

yabancı sermayaye aynı işi görücek diye neden 8 olmasında 6000 tl bayılim kendi ülkemin malı varken

hem 6000 tl iyi para bu arada

ama senin için pek bir değeri yoksa sana ihlas tavsiye edeirm yine de

motoru bozulunca 1000 1000 alırsın en azından motoru yenilenir :)

2101 Mesaj
30 Nisan 2013; 17:07:09 

Aura Cleanmax'ın motoruna 1000 lira isteyen nerdeki servis acaba? Yazıktır günahtır yaa, nerdeyse 10 katı fiyat istemişler. Bu süpürgenin orijinal motoru internette 95 liraya satılıyor. Bu işlerde biraz anlayan bile motoru kolayca değiştirebilir.

1381 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
GülçinGE
1 Mayıs 2013; 0:36:17 

quote:

evet haklısınız bu forumda aylık geliri 500 tl olan da var aylık 50.000 tl de

bana kısmet olmaz rainbow

durumumda gayet iyi en mantıklısı ihlas aldım kullandım ve sattım

yabancı sermayaye aynı işi görücek diye neden 8 olmasında 6000 tl bayılim kendi ülkemin malı varken

hem 6000 tl iyi para bu arada

ama senin için pek bir değeri yoksa sana ihlas tavsiye edeirm yine de

motoru bozulunca 1000 1000 alırsın en azından motoru yenilenir :)

Maddi durumu iyi olan tabikide alır.. Allah herkese nasip etsin.

İhlas alıp kullandım yazmışsınız neden sattınız ? Merak ettim.

2 yada 3 senede bir kere süpürge alacağıma bir kere rainbow alırım kafam rahat eder. Kimse kusura bakmasın her motoru yandığında motor değiştirmeye kalkarsak işimiz iş.

Her sene motoru yanan makinayı evde tutmam direk çöpü boylar.

624 Mesaj
1 Mayıs 2013; 11:18:05 

quote:

2 yada 3 senede bir kere süpürge alacağıma bir kere rainbow alırım kafam rahat eder. Kimse kusura bakmasın her motoru yandığında motor değiştirmeye kalkarsak işimiz iş.

Rainbow güzel makina fakat her temizlikten sonra makinayıda temizlemeniz gerekiyor ben zamanında cok inceledim ve filterquenn de karar kıldım cünkü makinayı 2 ayda bir acıp yemizliyorsunuz filitreler amerikan malı ve temizlendigi zaman degişiyor yerli filitrelerden ucuz servis ömür boyu ücretsiz 6 ayda bir kontrolünü yapıyorlar ücretsiz motoruna ömür boyu garanti veriyor 18 senedir kullanıyorum ( tavsiyem sulu sistem kullananlar filterquenn sitesinde kuru ile sulu sistem arasındaki farkı okusunlar.

İSTANBUL___2012 HONDA CİVİC (FB7) BEYAZ ELEGANT A/T BRC MY11 LPG KİTİ

1381 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
GülçinGE
1 Mayıs 2013; 11:47:56 

quote:

Orijinalden alıntı: taneresin

Rainbow güzel makina fakat her temizlikten sonra makinayıda temizlemeniz gerekiyor ben zamanında cok inceledim ve filterquenn de karar kıldım cünkü makinayı 2 ayda bir acıp yemizliyorsunuz filitreler amerikan malı ve temizlendigi zaman degişiyor yerli filitrelerden ucuz servis ömür boyu ücretsiz 6 ayda bir kontrolünü yapıyorlar ücretsiz motoruna ömür boyu garanti veriyor 18 senedir kullanıyorum ( tavsiyem sulu sistem kullananlar filterquenn sitesinde kuru ile sulu sistem arasındaki farkı okusunlar.

Su filitreli süpürgelerin hepsinin kullanıldıktan sonra temizlenmesi gerekir. İçindeki kirli su durdukça koku yapıyor ve bakteri üretiyor. Dediğiniz süpürgeyi hiç duymadım, araştırayım bilgi için teşekkür ederim.

695 Mesaj
1 Mayıs 2013; 23:45:49 

quote:

para kazanmak için ve insanları mutlu etmek için satmış olabilri miyim :) ( dmeiştim ya ihlasta 1 sene çalıştım o harika ürünün pazarlamasını yaptım )

ayrıca öyle motoru filan kolay kolay bozulmuyor size kesinlikle katılmıyorum daha 1 vakaya bile rastlamadım

ama kıyas yapma konusunda cok acımasızsınız

2000 nerde 6000 nerde hadi 3000 olsa anlarım da 3 katını anlamak benim sınırlarımı zorluyo açıkcası

1381 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
GülçinGE
2 Mayıs 2013; 14:45:52 

quote:

para kazanmak için ve insanları mutlu etmek için satmış olabilri miyim :) ( dmeiştim ya ihlasta 1 sene çalıştım o harika ürünün pazarlamasını yaptım )

ayrıca öyle motoru filan kolay kolay bozulmuyor size kesinlikle katılmıyorum daha 1 vakaya bile rastlamadım

ama kıyas yapma konusunda cok acımasızsınız

2000 nerde 6000 nerde hadi 3000 olsa anlarım da 3 katını anlamak benim sınırlarımı zorluyo açıkcası

Nasıl isterseniz öyle yaparsınız beni ilgilendirmez ki.

Ben eğer bir cihaz alacaksam iyisini almayı tercih ederim sürekli alınan birşey değil. Siz memnun kalmışsınız ama herkes memnun kalacak diye bir kural yok.

Rainbow almak gibi düşüncemiz var ama, yurt dışından akrabalar tarafından alınır büyük ihtimalle. Orda fiyatlar daha uygunmuş.

62 Mesaj
2 Mayıs 2013; 16:29:46 

Merhaba Arkdaşlar,

Benim sormak istediğim su filitreli süpürgelerde klasik görülen bir promlem, koku yapıyormu bu philipsin söylenen modeli acaba
Annem sırf bundan istemiyor, yardım ???

2101 Mesaj
2 Mayıs 2013; 18:46:05 

quote:

Orijinalden alıntı: ego_1981

Merhaba Arkdaşlar,

Benim sormak istediğim su filitreli süpürgelerde klasik görülen bir promlem, koku yapıyormu bu philipsin söylenen modeli acaba
Annem sırf bundan istemiyor, yardım ???

Philips kullanmıyorum ama hangi sulu süpürgeyi alırsanız alın içini iş biter bitmez temizlemezseniz çok fena koku yapıyor. arada sırada hazneyi ve hazne içi parçaları deterjanla silmek gerekiyor.

Bir de boşaltıp temizledikten sonra makineyi hemen kapatmamak kurumaya bırakmak lazım, yapılmazsa yine koku olabilir tıpkı temizliği yapılmayan bulaşık makineleri gibi.

695 Mesaj
3 Mayıs 2013; 1:37:56 

quote:

Nasıl isterseniz öyle yaparsınız beni ilgilendirmez ki.

Ben eğer bir cihaz alacaksam iyisini almayı tercih ederim sürekli alınan birşey değil. Siz memnun kalmışsınız ama herkes memnun kalacak diye bir kural yok.

Rainbow almak gibi düşüncemiz var ama, yurt dışından akrabalar tarafından alınır büyük ihtimalle. Orda fiyatlar daha uygunmuş.

dediğiniz gibi herkes memnun kalıcak iye birşey yok kimisi de memnun kalmaz diyorsunuz haklısnız da...

ama iyisinin de kişiye göre değiştiğinin unutmayalım ( bütcen varsa 1000 tlik makina yerine 2000 tl lik makina daha iyidir )
hayırlısı olsun iyi günlerde kullanmanız dileğiyle

12078 Mesaj
3 Mayıs 2013; 23:00:31 

Elektrikli süpürgelerde sulu sistem en mantıksız ve kötü seçim bence.

Bakterilerin üremesi için ılık, karanlık, nemli ve pis bir ortam gereklidir. Bakteriler için adeta 5 yıldızlı bir otel.

Süpürgeniz belki yeniyken toz üflemez, ama zaman içinde sizin temizleyemeyeceğiniz noktalardan bakteri dolu pis bir hava üfler.

Bir de toz üflemiyorsa neden HEPA filtre koyarlar ve o Hepa filtre o neden kirlenir oraya hiç girmeyelim

1381 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
GülçinGE
7 Mayıs 2013; 23:00:46 

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Elektrikli süpürgelerde sulu sistem en mantıksız ve kötü seçim bence.

Bakterilerin üremesi için ılık, karanlık, nemli ve pis bir ortam gereklidir. Bakteriler için adeta 5 yıldızlı bir otel.

Süpürgeniz belki yeniyken toz üflemez, ama zaman içinde sizin temizleyemeyeceğiniz noktalardan bakteri dolu pis bir hava üfler.

Bir de toz üflemiyorsa neden HEPA filtre koyarlar ve o Hepa filtre o neden kirlenir oraya hiç girmeyelim

Evde şuanda 4 tane süpürge var.

Bir tanesi halı yıkama bozuk çöpe gitti gidecek. Diğeri sıemens'in toz torbalı elektrik süpürgesi. Emiş gücünden çok memnunum. 2500 watt siyah. ( gelecek 100 yılın süpürgesi diye yazıyor üstünde.

Diğer 2'side arnica hyrda ve bora. Sulu filitreli süpürgelerin yaptığı temizlik bambaşka bence. Hergün süpürüldüğü için suda aşırı bir kirlenme yok ama denildiği gibi su çok uzun süre içinde beklerse koku yapıyor buna kesinlikle katılıyorum. Ben her temizlikten sonra süpürgenin içini çamaşır suyuyla yıkıyorum su sebepten ötürü.

Arnica'yı aldıktan sonra sıemens kullanılmıyor artık evde. Yani işin özü ben çok memnunum.

2101 Mesaj
8 Mayıs 2013; 17:38:50 

quote:

Orijinalden alıntı: lazpanyol

hayırlı olsun.ben makıneyı sokup temızlememe ragmen alcı kustukca kustu beyaz beyaz. bıktım söküp takmaktan koydum çöpe. :)

Mesajı epey geç gördüm :) teşekkür ederim, süpürgeyi iyice temizlememe rağmen garip bir koku çıkartıyor sanırım alçıdan kaynaklı.

5597 Mesaj
8 Mayıs 2013; 17:41:32 

quote:

Mesajı epey geç gördüm :) teşekkür ederim, süpürgeyi iyice temizlememe rağmen garip bir koku çıkartıyor sanırım alçıdan kaynaklı.

o daha iflah olmaz

1381 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
GülçinGE
9 Mayıs 2013; 10:21:50 

quote:

Kokudan kurtulmanın tek yolu var. Makinanın hepa filitresini yıkayıp kurutun ve yerine takmadan önce üzerine oda parfümü sıkıp takın. Çalıştırdıktan sonra parfüm kokuyo.

624 Mesaj
9 Mayıs 2013; 13:13:46 

quote:

Kokudan kurtulmanın tek yolu var. Makinanın hepa filitresini yıkayıp kurutun ve yerine takmadan önce üzerine oda parfümü sıkıp takın. Çalıştırdıktan sonra parfüm kokuyo.

Su kiri pası gazı kokuyu tutsaydı nargile diye bir şey olmazdı??? çamaşır suyu ile kabı yıkıyorsunuz motorun içine ve diger aksama sinen kokuyu ve bakteriyi nasıl temizliyorsunuz??

2101 Mesaj
9 Mayıs 2013; 13:26:16 

Hepa filtreyi yıkamıştım bu sefer detejanlamı yıkasam acaba? Galiba alçı tozu koku yaptı. Dediğiniz gibi yıkayıp üzerine parfüm sıkayım başka yolu yok sanırım :)

Bu mesajda bahsedilenler: @GülçinGE Bu mesaja 2 cevap geldi.

624 Mesaj
9 Mayıs 2013; 15:05:51 

quote:

Hepa filtreyi yıkamıştım bu sefer detejanlamı yıkasam acaba? Galiba alçı tozu koku yaptı. Dediğiniz gibi yıkayıp üzerine parfüm sıkayım başka yolu yok sanırım :)

Degiştirmeniz saglıgınız bakımından daha önemlidir hepa filitreler fazla yıkanırsa özelligini kaybeder

2101 Mesaj
9 Mayıs 2013; 17:51:19