Şimdi Ara

***TOST MAKİNESİ TAVSİYELERİ*** ... (235. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
12.575
Cevap
222
Favori
1.544.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
64 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
62. Sırada  bugün en iyi #22
Sayfa: önceki 233234235236237
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dolareyn1

iyi gunler arkadaşlar bende iyi bi tost makınesi için arastırma yaparken arzum ve korkmazın en pahalı modelleri arasında gidip gelirken burdaki dökümix tost makınesını gorup inceledim ve dun gece bu yeni inox renkli olanı sipariş verdim 165 tl ye .inşallah kullnadıktan sonra da izlenimlerimi yazacam

hayırlı olsun ...
    gelince resimlerini yüklerseniz memnun oluruz, inox modeli merak ettik ...
  • Sizi gidi sizi dokümix'çiler sizi,Ben olsam delonghi cgh900c modelini tek geçerim.Başka markaya bakmaya gerek varmı?
  • tesekkur ederim arkadaşlar hafta sonu da inşallah resim yuklerim.ayrıca bu delonnghı cgh900c de guzel bir modele benziyo fakat ben bunu alırken çocuklugumdakı o saglam tost makınemıze benzettım ınsallah aynı sekilde verim alırım
  • quote:

...çocuklugumdakı o saglam tost makınemıze benzettım ınsallah aynı sekilde verim alırım

nostalji arıyorsanız doğru makineyi aldınız, dökümden daha fazla o hissi veren olmaz ... delonghi de iyidir ancak döküm başkadır ...

@dolareyn1 @kalbens34
  • quote:

iyi gunler arkadaşlar bende iyi bi tost makınesi için arastırma yaparken arzum ve korkmazın en pahalı modelleri arasında gidip gelirken burdaki dökümix tost makınesını gorup inceledim ve dun gece bu yeni inox renkli olanı sipariş verdim 165 tl ye .inşallah kullnadıktan sonra da izlenimlerimi yazacam

Çok güzel bir makina aldın emin ol,hayırla kullanmak nasip olur inşallah.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Delonghi CGH900C modelini satın aldıktan sonra belirli bir süre farklı şekillerde kullandıktan sonra tecrübelerimi bırakayım istedim.

İlk olarak ürün övüldüğü kadar var ve fiyatını sonuna kadar hak ediyor. Seramik yüzey ekmeğinizi uğraşsanız bile yakmıyor, ayrıca ekmeğin kenarlarından sızan kaşar vb içerik maddelerde de böyle bir sorunla karşılaşmıyorsunuz.

Bunun yanı sıra ızgara modunda kullandığımda ise üst düzey memnuniyet yaşadığımı söyleyemem. gerçi yalnızca buzluktan çıkardığım köfteleri yapmayı denedim ama uzun pişirme süresi sebebi ile bu konuda demirdöküm tavalarıma güveneceğim gibi görünüyor. yine de bu tarz alternatifi olmayan kullanıcıları rahatlıkla tatmin edecektir.

Ürünü indirimli olarak 290 liraya satın aldım, şu an farklı adreslerde 340 - 400 lira arasına satılıyor. kupon vs birleştirilerek yine benzer bir fiyata alınabilir.

kesinlikle tavsiye ediyorum

• Merhabalar..tost makinesi arayisina girdiğim bir dönemde karşılaştım burayla...dokümixı hiç duymamıştım...üç seçenek arasında kaldim aslında...
    -dökümix
    -delonghi
    -breville...
    Ancak breville 800 çok pahalı, 250ex onermissiniz ama İnternete hem 250ex hem de 250ex 2000w gibi ayri ( fiyatları da ayrı) iki seçenek var..ikisi de aynı mı bilemedim...

Rica etsem ürün farklarını ve önerdiğinizin hangisi olduğunu söyler misiniz? Tost benim için önemli 😊 tabi ki bir bayan olarak dış görünümüne de bakıyorum, ızgara konusu da önemli ama ...teflonlarin iyi olmadığı da söylenmiş? Çok kararsız kaldım fiyata çok takılmıyorum ( tabiki breville 80p kadar uçamam😊) önerileriniz ne olur acaba? Şimdiden teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi __bihter__ -- 29 Mayıs 2016; 8:57:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: __bihter__

Merhabalar..tost makinesi arayisina girdiğim bir dönemde karşılaştım burayla...dokümixı hiç duymamıştım...üç seçenek arasında kaldim aslında...
    -dökümix
    -delonghi
    -breville...
    Ancak breville 800 çok pahalı, 250ex onermissiniz ama İnternete hem 250ex hem de 250ex 2000w gibi ayri ( fiyatları da ayrı) iki seçenek var..ikisi de aynı mı bilemedim...

Rica etsem ürün farklarını ve önerdiğinizin hangisi olduğunu söyler misiniz? Tost benim için önemli 😊 tabi ki bir bayan olarak dış görünümüne de bakıyorum, ızgara konusu da önemli ama ...teflonlarin iyi olmadığı da söylenmiş? Çok kararsız kaldım fiyata çok takılmıyorum ( tabiki breville 80p kadar uçamam😊) önerileriniz ne olur acaba? Şimdiden teşekkür ederim

Dökümix i kullanmaktayım şuanson derece memnunum,temizliği kolay ,plakaların çizilme aşınma dersi yok döküm demir olduğu için,sorun etmem dersen plakalar çıkmıyor haliyle makinaya girmiyor,ama tost yaptıkça plaklar sürdüğün yağı emdiği için yapışma olayı olmuyor gibi bir şey,her tost sonrası makina soğuyunca temizlersen plastik uçlu mutfak fırçasıyla ilk günki gibi kullanırsın,

Ben dökümix sadece tost için kullanıyorum dah önceki makinalarımda ızgara falan yapıldı ama amiyane tabirle makinanın içine okunuyor ızgara olayında onun için tost makinasında tost yapılmalı,

Daha önceki makinam kenwood idi ondan memnundum ama tostu dökümix kadar iyi ezmiyordu ,geç ısınıyordu,

Diğer markalarada çok baktım araştırdım,evde tost yapıcam diyorsan evde en iyi tost makinası dökümix dir,fiyat ve sunduğu kalite diğer hiçbir makinada yok,hem erken ısınıyor hemde geç soğuyor,tostun ortalarında makinayı fişten çekip kullanıyorum ilk sıcaklığında tostu yapıyor bile,dökümix rezistans olarak gazlı rezistans kullanılmakta imiş ayrıca,tostculardaki makinalardaki rezistans sistemi,fabrikasından sorduğumda daha randımanlı çalışmasını sağladığını söylediler,kesinlikle tavsiye ederim dökümixi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leventsr -- 29 Mayıs 2016; 10:25:58 >

• Ben de homend, delonghi arasinda kalmistim dokumix aldim. Lezzet, saglik ve saglamlik acisindan bir adim önde bence. Estetik olarak cok gosterisli degil ama oyle itici bir tarafi yok. Benim de estetik kaygilarimin yuksek olmasina ragmen rahatsiz etmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: leventsr

quote:

Merhabalar..tost makinesi arayisina girdiğim bir dönemde karşılaştım burayla...dokümixı hiç duymamıştım...üç seçenek arasında kaldim aslında...
    -dökümix
    -delonghi
    -breville...

Dökümix i kullanmaktayım şuanson derece memnunum,temizliği kolay ,plakaların çizilme aşınma dersi yok döküm demir olduğu için,sorun etmem dersen plakalar çıkmıyor haliyle makinaya girmiyor,ama tost yaptıkça plaklar sürdüğün yağı emdiği için yapışma olayı olmuyor gibi bir şey,her tost sonrası makina soğuyunca temizlersen plastik uçlu mutfak fırçasıyla ilk günki gibi kullanırsın,

Ben dökümix sadece tost için kullanıyorum dah önceki makinalarımda ızgara falan yapıldı ama amiyane tabirle makinanın içine okunuyor ızgara olayında onun için tost makinasında tost yapılmalı,

Daha önceki makinam kenwood idi ondan memnundum ama tostu dökümix kadar iyi ezmiyordu ,geç ısınıyordu,

Diğer markalarada çok baktım araştırdım,evde tost yapıcam diyorsan evde en iyi tost makinası dökümix dir,fiyat ve sunduğu kalite diğer hiçbir makinada yok,hem erken ısınıyor hemde geç soğuyor,tostun ortalarında makinayı fişten çekip kullanıyorum ilk sıcaklığında tostu yapıyor bile,dökümix rezistans olarak gazlı rezistans kullanılmakta imiş ayrıca,tostculardaki makinalardaki rezistans sistemi,fabrikasından sorduğumda daha randımanlı çalışmasını sağladığını söylediler,kesinlikle tavsiye ederim dökümixi.

Dokumix ile izgara denedim. Acilmadigi icin tek tarafinda yaptim. Lezzet olarak 10 numara. Cok yuksek isiya ciktigi icin et kurumadan pisiyor. Ama kalan kirler beton gibi sert ve sanki dökümle butunlesmisti. biraz isitip bulasik teliyle sildigim de korkulacak bi sey olmadigini gordum. Kolayca temizlendi.

• omeraydin0678 O kullanıcısına yanıt
    Dökümixde ızgarada güzel olur diye tahmin ediyordum zaten,sizde güzel olduğunu belirtmişsiniz ama ben yinede tost makinasında ızgara yapmam,ister dökümiz olsun ister farklı tost makinası olsun,

Döküm demirde ızgaranın keyfi başka zaten,ızgara yapıldıktan sonra ısısı kaybolmadan temizlenirse kolayca temizlenşr döküm plakalardan,
    Genel olarak Tavsiye ediceğim ızgaralar 70 80 tl satılan hatta daha ucuza temin edilen telli yada rezistanslı ızgaralar bar onlarda fazlasıyla iş görüyor,sinbonun 50 tl lik altına su koyulan modeli var mesela 10 numara ızgara yapıyor ne koku nede duman oluyor

• Çok teşekkürler cevabınız için peki bu marka ve modeller arasındaki farklar nedir? Yani seramik mi demir döküm mu ya da baskı farkı mi?🤔🤔

• quote:

Çok teşekkürler cevabınız için peki bu marka ve modeller arasındaki farklar nedir? Yani seramik mi demir döküm mu ya da baskı farkı mi?🤔🤔

Demirdöküm plakalar genelde büfecilerde olan büyük ürünlerde kullanılıyor,daha randımanlı ve sağlam oldukları için,
    Seramik yada teflon diye geçen ürünler ise alüminyum plakalara püskürtülüyor özellikle teflon ve granitler püskürtme sistemiyle yapılıyor,seramikte herhalde püskürtülüyor tam emin değilim sonuçda kaplama oda,
    Büfecilerin kullandığı sağlam ve dayanıklı tost makinalarının ufaltılmış halide dökümix oluyor.

• Çok teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz🤗🤗

• merhaba arkadaşlar benım dokumıx geldı.resimlerini paylaşmak istedim.
    uzun bir aradan makınemızle ilk tostumuzu yaptık.ailecek çok memnun kaldık.ekmekleri çok güzel kızartıyor ve gercekten çok güzel bir tost oldu.makıne hızlı ısınıyor ve çok gec soguyor.almak isteyen arkadaşlara tavsiye ederim.ayrıca leventsr ve omeraydın0678 arkadaşlara çok teşekkur ederim.sizinde yorumlarınız çok etkili oldu bu makıneyi almam için .gerçekten çok guzel bir makıne.not:inox rengini düşünenler için üst kapak ta parmak izi vs. olusmasına çok müsait.

• quote:

merhaba arkadaşlar benım dokumıx geldı.resimlerini paylaşmak istedim.
    uzun bir aradan makınemızle ilk tostumuzu yaptık.ailecek çok memnun kaldık.ekmekleri çok güzel kızartıyor ve gercekten çok güzel bir tost oldu.makıne hızlı ısınıyor ve çok gec soguyor.almak isteyen arkadaşlara tavsiye ederim.ayrıca leventsr ve omeraydın0678 arkadaşlara çok teşekkur ederim.sizinde yorumlarınız çok etkili oldu bu makıneyi almam için .gerçekten çok guzel bir makıne.not:inox rengini düşünenler için üst kapak ta parmak izi vs. olusmasına çok müsait.

Hayirli olsun. Iyi gunlerde kullanin.

• quote:

merhaba arkadaşlar benım dokumıx geldı.resimlerini paylaşmak istedim.

Hayırlı olsun,yeni rengide çok güzel gerçekten,memnun kalmanıza sevindim ,hakkını fazla fazla veren bir makina zaten,makina iyice ısındıktan sonra tost ekmeği ezildikden iç malzeme ısındıktan sonra fişi çekmenizi tavsiye ederim,makina zaten ciddi ısınıyor fazladan elektirik kullanmanızada gerek kalmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leventsr -- 29 Mayıs 2016; 13:59:51 >

• arkadaşlar konuya farklı bir açıdan katkı sağlamak adına tost kaşarı önerilerimizi de yazalım, beğenilenleri ilk sayfaya ekleyebilirim ...
    ilk paylaşım benden olsun ...
    aman ha gündoğdu kaşar ile tost yapmayın, ekmek ziyan olur ... bir de sucuk-salam kullandıysanız külliyen zarardasınız demektir ...
    lezzet yok, kıvam berbat, aromadan eser bulamazsınız ... sadece israf ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: leventsr

quote:

-dökümix
    -delonghi
    -breville...

levent, peki tostu cok eziyor mu dökümix? yani ben kagit gibi olmasini tercih etmiyorum. birkac tost ekmegi ile ezilme nasil oluyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mikroskopik -- 29 Mayıs 2016; 21:45:15 >

• 
Sayfa: önceki 233234235236237
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.