Şimdi Ara

***TOST MAKİNESİ TAVSİYELERİ*** ... (190. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
12.529
Cevap
222
Favori
1.543.860
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
64 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
74. Sırada  bugün en iyi #30
Sayfa: önceki 188189190191192
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vay çakallar vay neyse ben bulduğum yerden siparişimi vereyim o zaman

Bu benden homende gelsin

***TOST MAKİNESİ TAVSİYELERİ*** ...

• Gerçek granit yuzey, ya da çıkabilir dokum yuzey makina yok mu arkadaşlar...hala teflon kaplama almak zorunda olmak cidden çok sağlıksız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: drakyuz

...çıkabilir dokum yuzey makina yok mu arkadaşlar...

var... fayrinoks elk-12, 200 lira... http://www.sanalpazar.com/Fayrinoks-12-Dilim-Elektrikli-Tost-Makinasi__isp54674688
  • Cgh 900 c aldım vatandan az once

• Öneriniz ışığında...teşekkürler

• Çıkarılabilir seramik olması, markanın utusunu de yıllardır kullanırız. Görünce budur dedim

• quote:

Orijinalden alıntı: drakyuz

Cgh 900 c aldım vatandan az once

hayırlı olsun...
  • drakyuz D kullanıcısına yanıt
    Hocam ben kimyasal hic birsey istemedigim icin dokum tetcih ettim. Baybetti ustadin onerdigi fayrinoks ev tipi. Dokum plakada cikarabilir olmasi bence gereksiz. Cunku zaten firma su vurmada neyle dalarsan dal onemli degil diyor. Su ile temizleyemedigimiz icin cikip cikmamasi cok avantaja donusmuyor yani...

• merabalar. özellikle bayberti hocam sizdene yorum bekliyorum.

3 model arasındayım

kargo dahil 130 arnica tostit
    kargo dahil 170 arnica tostit pro
    kargo dahil 135 kenwood hg400

ızgara yapma fantazim yok tost amaçlı yalnızca önemli olan kalite.

tostit pro da ızgara çıkıyor biliyorum önemli değil pek, kasa sı inox mu emin değilim inox ise bu çokmu büyük avantaj benim için?
    tostit de çelik muhabbeti ne anlama geliyor bilmiyorum bi avantajlı durumumu var?
    hg400 de dökümle ilgili bi muhabbet var o da ne anlama geliyor bilmiyorum avantajı varmı extra bilmiyorum?

yani bu üçünden hangisi daha kaliteli

-tostit pro 35tl pahalı ama bu kalite olarakta iyi anlamına geliyormu?.
    -normal tostit de ki çelik ibaresi pro ya göre avantaj sağlayan bir durummudur. yani tostit pro sadece çıkarılabilir ızgara sayesindemi 35tl daha pahalı?
    -hg400 deki durum şıumudur; "çıkmayan ızgara ve ısı ayarı olmama dezavantajları yüzünden ucuz ama kalite olarak diğer ikisinden daha iyi" denebilirmi?

tabi bunların dışında fiyat tostit proyu yani 170 i geçmeyecek şekilde başka tavsiye de alabilirim, şu ürün über indirimde dediğiniz bişeyler varsa mesela sıcak fırsat bildiğiniz bakabilirim.

teşekkürler şimdiden. konudan zaten yeterince faydalandım ve bu seçeneklere kaldım gibi ne dersiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: multeci

selam,
    bu listeden ilk sırada kenwood, ardından arnicalar gelir...hg-400 ve tostit sabit plakalı, tostit pro çıkarılabilir plakalısı...
    ancak arnica'ların bağlantı kolları ve üst kapak ağırlığı kenwood kadar iyi değil...kenwood az özellikli ama işini iyi yapan f/p makinedir...
    alternatif; uygun fiyata bulabilirseniz homend 1304, arzum ar-254 veya king p-625 önerebilirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bayberty -- 29 Kasım 2015; 18:08:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bayberti

quote:

Orijinalden alıntı: multeci

selam,
    bu listeden ilk sırada kenwood, ardından arnicalar gelir...hg-400 ve tostit sabit plakalı, tostit pro çıkarılabilir plakalısı...
    ancak arnica'ların bağlantı kolları ve üst kapak ağırlığı kenwood kadar iyi değil...kenwood az özellikli ama işini iyi yapan f/p makinedir...
    alternatif; uygun fiyata bulabilirseniz homend 1304, arzum ar-254 veya king p-625 önerebilirim...

çok teşekkürler hocam kenwood u netleştirdim galiba.
    diğer tavsiye ettiğiniz modellerden dediğiniz gibi uygun fiyatlı bulduğum olsaydı ilk tercihim olurlardı, mesela homend 1304 150tl civarı imiş bi ara carrefour da, o sıralarda çokça tavsiye etmişsiniz zaten ama şuan 190tl en ucuz. kenwood 135tl olarak bütçem için ideal, f/p olarak içime sinmiş oldu iyice.
    son bir soru olarak hg400 ün kırmızısınımı tavsiye edersiniz grisinimi? yani kırmızı olan çizilmesi zor gibisinden bişey okudum sanki ama bazı sitelerde gri de fiyat farkı vardı yani gri daha pahalıydı. yani ben sadece fotolarından bakabiliyorum, renk konusunda bi avantaj varmı iki seçenek arasında acaba?

• multeci kullanıcısına yanıt
    renk konusunda fark olacağını düşünmüyorum...
    sadece çelik gövdede parmak izi kalıyor denmişti onu hatırlıyorum, bunun dışında zevk meselesi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bayberti

renk konusunda fark olacağını düşünmüyorum...
    sadece çelik gövdede parmak izi kalıyor denmişti onu hatırlıyorum, bunun dışında zevk meselesi...

anladım hocam. o zaman griyi tercih edeyim parmak izi mühim değil bekar erkek insanım oluversin o da kınamaz kimse :) hem diğer eşyalarım buzdolabı bulaşık vs onlarda metalik. metal renkler daha profesyonel imaja sahip oluyor ve daha retro mu diyim böyle dökmeden yapılma eşyaların olduğu sağlam eşyalar zamanlarına benziyor severim eski sağlam malzemeleri :) gerçi altı üstü tost makinası ama yani renkli şeyler genelde bende oyuncak hissi uyandırıyor ben griyi alayım en iyisi.

tekrar çok teşekkürler çok faydalandım başlığın tamamından ve bana yazdığınız cevaplardan.
    iyi forumlar..

• Sinbo SSM-2530 ya da Arzum AR227 almayı düşünüyorum. sizce hangisini alayım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: smhhh

Sinbo SSM-2530 ya da Arzum AR227 almayı düşünüyorum. sizce hangisini alayım?

arzum ar-227 eski tipler arasında fena bir makine değildir ancak bunların devri geçti artık...
    sinbo'nun önceki modeli 2528 çok dandikti, 2530 biraz geliştirilmiş görünüyor, eğer öyleyse 100 lira civarına tercih edilebilir...
    ben genelde "tost makinesinde alt sınır makine kenwood hg-400" derim...imkanınız varsa onu almaya çalışın...
  • Tekrar merhaba

Ürün bugün elime ulaştı (Homend 1304) ve aşağıdaki resimleri çektim.Henüz denemedim ama çizikleri görünce aynen paketledim bekletiyorum.Sence iade etmelimiyim yoksa çizik olması pek bir sorun ifade eder mi ?

Bu arada çizikleri satıcıyada sordum bakalım ne dönüş yapacak.

Resimler :

http://i.hizliresim.com/LgyQ01.jpg

http://i.hizliresim.com/r83EvM.jpg

Bu arada satıcı anında dönüş yaptı attığı mesajı aynen kopyalıyorum ;

''MERHABA EFENDİM İYİ GÜNLER ÜRÜN ÇELİK OLDUĞU İÇİN HAFİF ÇİZİKLER OLMASI NORMALDİR.BİZ BÜTÜN ÜRÜNLERİMİZİ KONTROL EDİP GÖNDERİYORUZ.BU ÜRÜNDEN N11 VE GİTTİGİDİYORDAN TOPLAM 50 ADET SATTIK BİR ŞİKAYET GELMEDİ ŞİMDİ SİZDEN BÖYLE BİR ŞEY GELİNCE AÇIKÇASI ŞOK OLDUK...AMA ÜRÜNDEN MEMNUN KALACAĞINIZA EMİNİZ. BİR SIKINTI OLMAYACAĞININ GARANTİSİNİ VERİRİZ.İYİ GÜNLERDE KULLANIN... SAYGILAR..''

Şimdi ürünü onaylamam için 3 günüm var sence ne yapayım ?

NEYSE ÜRÜNÜ İADE ETMEYE KARAR VERDİM ÇÜNKÜ ÜRÜNÜ 198 TL YE ALMIŞTIM HOMENDIN SITESINDE INDIRIM KODUNUDA YAZINCA 188 TL YE INDI FIYATI (NORMAL 367 LİRA İMİŞ :D FAKE E BAK :D )

NEYSE 10 LİRA İÇİN 1 HAFTA ERTELEMEDİM O ÇİZİKLER ÇOK KAFAMA TAKILDI O YÜZDEN KENDI SITESINDEN ALMAYA KARAR VERDİM ONLARDA ÇİZİK ÇIKARSA ALMAKDAN VAZGEÇİCEM.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuralsiz111 -- 2 Aralık 2015; 12:42:49 >

• Bu arada bir ürünü garantiye götürmek için illa aldığım kişiye yollamam gerekmiyor dimi yani markanın servislerine yollamam yeterli.Ürünü illa markanın kendisinden almam gerekmiyor ?

@Bayberti

Eğer öyle ise 1 haftalık iade sürecine girmicem çizik filan çok önemli değil sıkıntı çıkarmasın yeter.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuralsiz111 -- 2 Aralık 2015; 15:35:23 >
  • Merhabalar,

Tost makinemiz epey eskidiğinden değiştirmek istiyorum. Haftada 1 2 kere anca tost yaparız ama uzun yıllar kullandığımızdan iyi bir makine istiyorum.

İlk olarak Breville BGR200EX var aklımda. 2400W olması, marka kalitesi, altında yağ haznesi olması güzel detaylar. Ama plakalar çıkmıyor sanırım. 370 TL'ye alabiliyorum bunu. Bu tutarı hakeder mi?

Cucinox LW505 bu model de ilgimi çekti. Plakaların çıkması güzel benim için. Fiyat 220 TL'ye geliyor.

Fakir Valery de fena değil gibi duruyor. Plakalarının çıkması güzel yine. Ama internette yüzeyinin çok çizildiğiyle alakalı bir şikayet okudum. Fiyat 270 TL.
  • Bu fayrinoks dökümix hiçbir yerde yok. Gittigidiyor gibi güvenilir bir yerden alamıypr muyuz? Döküm saülıklı diye bunu araştırıyorum. Remta ev için uygun değil gibi geldi ama bunuda bulamıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kuralsiz111

Tekrar merhaba...

Tam ürünü sipariş edecektim youtubedaki bir inceleme videosunda gözüme takıldı.İncelemeyi yapan işi homend.com.tr deki ürünü gösteriyodu.Baktım orda fiyatı 367 lira ama N11 de 198 lira.

Arada 170 lira fark nasıl olabilir.Bu N11 satılanda bir yamuk olmasın ???

Homend 1304 ü alacaktım.

@Bayberti

aynı ürünü CARREFOUR mağazasından 149liraya aldık, yine Bayberti arkadaşımızın tavsiyesiyle..

hergün mutlaka bi kere tost yapan adamım, makinadan çok memnunum, iyi ki büyük sözü dinlemişim diyorum her tost yapışımda..

selamlar

• 
Sayfa: önceki 188189190191192
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.