Şimdi Ara

***TOST MAKİNESİ TAVSİYELERİ*** ... (124. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.514
Cevap
220
Favori
1.541.766
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
64 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 122123124125126
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: baberti

quote:

Orijinalden alıntı: ramozotti

Baberti hocam vestel v-brunch serisi 3000 dijital inox tost makinesi ni tavsiye eder misiniz?
    Arnica tostit pro
    Kenwood hg400
    Birde bu vestel arasinda kaldim.Hangisini tavsiye eder siniz acaba?

DİJİTAL TOST MAKİNASI TAVSİYE ETMEM...
    ARNİCA FENA DEĞİL...
    KENWOOD ARALARINDA EN İYİSİ...

dijital tost makinelerindeki sıkıntı nedir? neden tavsiye etmezsiniz? benim de Vestel v brunch bayağı aklıma yatmıştı...
  • De'Longhi Tost Makinesi den bende sparıs gectım 169 a geldi teslımat 4 mart dıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: drekt_pitt

De'Longhi Tost Makinesi den bende sparıs gectım 169 a geldi teslımat 4 mart dıyor

4 Mart demelerini geçin ertesi gün kargoya veriyorlar,hayırlı olsun bu arada..
  • Yahu görünmezmiyim nedir beni gören kimse yok mu bu forumda?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jennes

Yahu görünmezmiyim nedir beni gören kimse yok mu bu forumda?

gördüm gördüm...

dijital ekranlı tost makinaları bana anlamsız geliyor, dikkat çekmek dışında hiçbir artısı yok, tuşların ömrü kısa olur...
    vestel'in o modeli çok sağlam değil, benzeri fakir'de var...düz modeli biraz daha sağlam gibi...

149 liraya homend 1304 var aylardan beri carrefour marketlerde satılıyor, aradığınız tüm özellikler mevcut...

çıkarılabilir plakada ısrarlı değilseniz aynı fiyat aralığında arzum ar-225, ar-254 ve kenwood hg-400 modelleri tercih edilebilir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: technosister

Evet haberler iyi, ürün servisten plaklar değişmiş olarak geldi ve müşteri memnuniyeti için ücret talep etmediler, üründe yaşadığımız bu problemi saymazsak tost pişirmesi, verdiği lezzet diğer tost makinelerine göre çok iyi
    saygılar

gözünüz aydın, hayırlı olsun, olumlu sonuçlanmasına sevindik...
  • quote:

quote:

Yahu görünmezmiyim nedir beni gören kimse yok mu bu forumda?

gördüm gördüm...

dijital ekranlı tost makinaları bana anlamsız geliyor, dikkat çekmek dışında hiçbir artısı yok, tuşların ömrü kısa olur...
    vestel'in o modeli çok sağlam değil, benzeri fakir'de var...düz modeli biraz daha sağlam gibi...

149 liraya homend 1304 var aylardan beri carrefour marketlerde satılıyor, aradığınız tüm özellikler mevcut...

çıkarılabilir plakada ısrarlı değilseniz aynı fiyat aralığında arzum ar-225, ar-254 ve kenwood hg-400 modelleri tercih edilebilir...

Sağol varol
    Malesef çıkarılabilir plakalar benim için vazgeçilmez bir unsur. O yüzden o modelleri beğenmiş olmama rağmen elemek durumunda kaldım. Haftasonu bi de carrefoursaya bakayım bari.
    Tekrar teşekkürler

• Abi ellerine kollarına sağlık ya :)) 2 gündür ne alsak diye kafa patlatıyoruz, sayende hiç uğraşmadan korkmaz a328 de karar kılıp sipariş verdik bakalım, yarın elimize geçince şu ilk temizleme işlemini yapıcaz yağ ile :) tekrar çok teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: eren441

Abi ellerine kollarına sağlık ya :)) 2 gündür ne alsak diye kafa patlatıyoruz, sayende hiç uğraşmadan korkmaz a328 de karar kılıp sipariş verdik bakalım, yarın elimize geçince şu ilk temizleme işlemini yapıcaz yağ ile :) tekrar çok teşekkürler

haydi hayırlısı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: akonay

quote:

Orijinalden alıntı: drekt_pitt

De'Longhi Tost Makinesi den bende sparıs gectım 169 a geldi teslımat 4 mart dıyor

4 Mart demelerini geçin ertesi gün kargoya veriyorlar,hayırlı olsun bu arada..

teşekkürler bugun vatandaydım inceledim ürünü gayet sağlam duruyor sadece 1500w olması bıraz düşündürdü beni aldık bakalım gelince incelemelerı yazarım artık
  • akonay kullanıcısına yanıt
    Benim üründe seramik olarak geldi hocam daha deneme şansım olmadı ama malzeme kalitesi bakımından gerçekten 1. kalite bir ürün olduğu her halinden belli haber verdiğiniz için tekrar tekrar teşekkürler.
  • Benım De'Longhi hala gelmedi hatta kargolanmadı şaka maka 4 ne kadar surer bu iş:D
  • quote:

tost makinalarını incelemek için marketleri, mağazaları gezdim...
    performanslarını bilemem ama ilgimi çekenleri paylaşıyorum...

GENEL BİLGİ

*TOST MAKİNALARININ ÇOĞUNDA KULLANILAN SİYAH RENKLİ "TEFLON (PTFE)" KAPLAMA, UZUN SÜRE 300" GİBİ YÜKSEK ISIYA MARUZ KALIRSA ZARARLI OLMAYA BAŞLIYOR...

-TOST MAKİNALARI TERMOSTATLI OLDUĞU İÇİN ARALIKLI ÇALIŞIYOR YANİ SÜREKLİ YÜKSEK ISIYA MARUZ KALMIYOR, ZATEN 300"'E ÇIKMIYOR AMA ENİNDE SONUNDA TEFLON TABAKADA SOLMA VE ÇİZİLME GÖRÜLÜYOR, ALTTAN METAL GÖRÜNMEYE BAŞLAMADAN ÖNCE DEĞİŞTİRMEK GEREKİR...

-PLAKALARIN YEDEKLERİ SERVİSLERDE BULUNUYOR, UZUN YILLAR AYNI PLAKALARI KULLANMAKTA ISRAR ETMEYİN...

*SERAMİK (THERMOLON) VE GRANİT KAPLAMANIN DAHA SAĞLIKLI OLDUĞU SÖYLENİYOR ANCAK BU SÖYLENTİYE FAZLA KAPILMAYIN, BAZI OLUMSUZLUKLARI VARSA BİLE GÜNDEME GETİRİLMESİ YILLAR SÜRER, TEFLONUN ZARARLARI YILLAR SONRA GÜNDEME GELMİŞTİ...

-SERAMİK VE GRANİT DESENLİ KAPLAMALAR DA BÜYÜK İHTİMAL KARIŞIMDIR, TÜM KAPLAMALAR ASLINDA BOYA TABAKASIDIR, SERAMİKLER DE GRANİTLER DE BÖYLEDİR, BOYA SONRASI FIRINLANIYOR VE SON GÖRÜNÜMÜNE KAVUŞUYOR, ÇİZİLMEYE VE KILCAL ÇATLAK OLUŞUMUNA ELVERİŞLİDİR...

-PİYASADAKİ ÜNLÜ VE MARKALI ÜRÜNLERİN PLAKALARI "ALÜMİNYUM-DÖKÜM"DÜR...BUNLARIN ISINMASI HIZLIDIR ANCAK EKMEĞİ KURUTMAYA DAHA YATKINDIR...

-BU ÜRÜNLERDEN ÇOĞU ÇIKARILABİLİR PLAKALIDIR, BAZILARININ İSE PLAKASI SABİTTİR...SABİT PLAKALAR DAHA KALIN VE AĞIRDIR...

*SANAYİ/BÜFE TİP MAKİNALAR GERÇEK DEMİR-DÖKÜMDÜR...

-BU MAKİNALAR BÜYÜK, HANTAL VE ÇOK AĞIRDIR (ORT. 10-12 KG., EN HAFİFİ 7,5 KG.)...
    -MUTFAKTA ÇOK YER KAPLAYABİLİR...
    -PLAKALARI SABİTTİR...
    -DEMİR PLAKALARIN ZAMANLA PASLANMA RİSKİ VAR...
    -ISINMALARI BİRAZ YAVAŞTIR ANCAK ISINDIKTAN SONRA UZUN SÜRE ISIYI MUHAFAZA EDERLER...
    -PLAKALARIN ÜZERİNDE İNCE BİR KAPLAMA VARDIR (EMAYE OLDUĞU SÖYLENİYOR), BU SAYEDE EKMEKLERİN YAPIŞMASI AZALTILIYOR...
    -EV İÇİN PEK DEKORATİF SAYILMAZLAR ANCAK GÖVDELERİ ÇELİK OLDUĞU İÇİN HAYLİ SAĞLAM MAKİNALARDIR...
    -DÖKÜM PLAKALAR SAYESİNDE ÜST KAPAK ÇOK AĞIRDIR VE EKMEĞİ KURUTMADAN İNCECİK TOST YAPMANIZI SAĞLAR...
    -NİSBETEN EV KULLANIMINA UYGUN MODEL SEÇENEĞİ SINIRLIDIR (AŞAĞIDA ÖRNEKLER MEVCUT)...

*HİÇ BİR TOST MAKİNASI TAM SAĞLIKLI DEĞİL, NİHAYETİNDE TOSTUN KENDİSİ BİLE ÇOK SAĞLIKLI SAYILMAZ...
    -------------------------------------------------

*İLK KULLANIM:

-tost makinasını aldıktan sonra hemen tost yapmayın...
    -ilk kullanımdan önce nemli bir bezle yüzeyleri temizleyin veya çıkarılabilir plaka ise yıkayın,
    -kuruduktan sonra sıvı yağa batırılmış kağıt bir havlu veya pamuksu bez ile plakaları hafifçe yağlayın...
    -fişe takın ve en üst ısı kademesine getirin...
    -makinanın üst kapağı açık vaziyette veya ızgara konumunda dursun...
    -termostat birkaç kez devreye girsin...
    -bu aşamada kesinlikle tost yapmayın, boşta çalışsın...
    -ara ara yağlı kağıt havlu ile plakaları yağlamaya devam edin...
    -bu süreçte duman ve koku olur, bu durum yakl. 10 dak. sürebilir, en iyisi koku ve duman kaybolana kadar yakl. 15 dak. çalışsın, sonra fişi çekin...
    -plaka üzerindeki ısınmış yağ tabakasını kuru bir kağıt havlu veya yumuşak bir bezle hafifçe silin (fabrikadan çıkmış plakaların üzerinde kalıntılar olabilir, sıvı yağ bunlara temas ettiği için sakıncalıdır, ilk yağı silmek gerekir)...
    -bu işlemden sonra ilk tost operasyonuna geçebilirsiniz...
    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

*UYARILAR

bugüne kadar yaptığım gözlemlerime göre;

a."ucuz ve eski tip makinalara dikkat!";
    -eski tiplerin plakaları ince ve kaplamaları kalitesizdir kısa zamanda solmaya dolayısıyla zararlı olmaya başlar,
    -üst kapağı çok hafiftir elle bastırmak gerekir, kapak hareketi nedeniyle biraz bastırınca arka taraf kalkar, tost ekmeğine defalarca manevra yaptırınca bir şeye benziyor ama uğraşmaya değmez...

b. "sabit plakalılar konusunda dikkat!";
    -başlarda temizlemesi kolay gelir ancak zamanla silmekten sıkılabilirsiniz,
    -sabit plakalı makinalarda tost yaptıktan hemen sonra plakalar tam soğumadan hafif sıcakken silmek lazım, kağıt havlular bu konuda işinizi kolaylaştırır...
    -sabit plakalar çıkarılabilen plakalardan daha ağır dökümdür...

c. "büfe/sanayi tip demir-dökümlere dikkat!"; bunlar çok ağırdır evde kullanmak zahmetli olabilir (ortalama 10 kg.)...
    -plaka yüzeyinde zamanla paslanma izleri görülebilir,
    -tost sonrası hemen temizlenmezse üzerindeki yağ vb. artıklar zamanla siyah bir katman oluşturuyor...
    -bazılarında ekmekler plakaya yapışıyor bunu önlemek için tost ekmeğini koymadan önce plakaları yağlamak gerekir...
    -bazılarının plakalarında emaye kaplama var yapışmayı azaltır ama genelinde yapışma sorunu var...
    -tost işi bittiğinde mutlaka temizlemek ve tamamen kurutmak lazım, uzun süre kullanılmayacaksa sıvı yağla plakaları silip kaldırmak iyi olur...
    -anlık ve sık tost yapmaya uygun değiller,
    -ancak yine de; ağır kapaklı olmaları ve yüksek ısılara (300") çıkabilmeleri bakımından uzun süren haftasonu kahvaltıları için tercih edilebilirler...

özetlersek;
    *ev için tost makinası alırken;

1. basma kollu yeni tip ve gövdesi ağır olmasına öncelik verin...kullanırken sürekli yerinden oynamasın...
    2. değiştirilebilir ve kalın plakalı olanları önceleyin, kaplaması kaliteli olsun...ancak sırf "değiştirilebilir" diye ince plakalılara kanmayın, sabit kalın döküm plakalılar da iyidir...
    3. bağlantı kolları sağlam ve üst kapak ağır olsun...bağlantı kolları gevşek ve üst kapağı hafif olanlar sıkıntı yaratır...

bütün bunlardan sonra model tavsiyelerim şunlar;

(NOT: sonunda "" işareti olanlar tavsiyemdir, başında sadece "+" olanlar "alınabilir" iyi modellerdir, başında "-" olanları beğenenler alabilir)...

*TAVSİYE VE UYARI LİSTESİ...(karar verirken yandaki açıklamaları dikkate alın)...

A-YENİ TİP (NORMAL BOY) MAKİNALAR...

+BREVİLLE 800GR (almayı düşündüğüm makina, BÜYÜK, pahalı, ağır, bağlantı kolları sağlam, üst kapak ağırlığı diğerlerinden iyi, plakalar SABİT, üst plaka çizgili alttaki düz)
    +BREVİLLE BGR200EX (plakalar SABİT)
    +BREVİLLE BSG540EX (plakalar SABİT ve düz, temizlemesi diğer sabitlerden kolay, ısı ayarı yok)

+KORKMAZ A302 (bence korkmaz'ın en iyi modeliydi, diğer serilerden daha kaliteliydi)
    +KORKMAZ A328 (krom çelik gövde, a329 serisiyle tip olarak aynı ama onlardan biraz daha sağlam)
    +KORKMAZ A329-05 ve 06 (SERAMİK, plakalar biraz esnek tıkırtı yapıyorlar)
    +KORKMAZ A329-12 ve 13 (GRANİT desenli plaka)
    -KORKMAZ A310 (eskiyle yeninin karışımı melez bir seri, plakalar eski tip)
    -KORKMAZ A310-01 (üsttekinin SERAMİK versiyonu, plakalar eski nesil)
    -KORKMAZ A316-03 TOSTELLA (makyaj güzeli bir model, melez tip, plakalar eski nesil)

+ARÇELİK K-2369TG (üst kapak cam kaplı ve ağırlığı diğerlerinden iyi, aynı modelin "b" olanının üst kapağı hafif, tasarımı yeni ama plakalar eski nesil)
    -ARÇELİK K-8381-TG (görünümü yeni tip ama üst kapak hareketi eski tiplere benziyor yani melez, plakalar küçük, meraklısı için ekstra waffle plakası var)

-GRUNDİG CG-5040 (arçelik mağazalarında satılıyor, alt-üst ısı ayarı ve açma-kapama tuşu var, makina genel olarak gevşek yapılı, derli-toplu değil)

+ESSENSO PANİNİ GRİLL (ızgara için ayrı plakası var, zaman ayarlı, bağlantı kolları sağlam, üst kapak ağırlığı yeterli)

+KİNG P-625 (plakalar SERAMİK boya ama ince, bağlantı kolları sağlam, üst kapak ağırlığı yeterli, ısıtma rezistansı farklı, not: plakanın orta kısmını iyi ısıttığı ama kenarlarda biraz yetersiz kaldığını söyleyen kullanıcılar var, yine de genel olarak başarılı)
    +KİNG P-624
    +KİNG P-633

+ARZUM AR-225 (plakalar SABİT kalın döküm, bağlantı kolları sağlam, üst kapak ağırlığı yeterli)
    +ARZUM AR-254 (ar-225'e benziyor)
    +ARZUM AR-277 METALLO (gövde bakalit, biraz hafif)
    +ARZUM AR-278 SERATO (SERAMİK plaka, bakalit gövde)

+KENWOOD HG-400 (plakalar SABİT kalın döküm, ısı ayarı yok, bağlantı kolları sağlam, üst kapak ağırlığı yeterli)

+DELONGHİ CGH-900 (şık tasarım, bağlantı kolları sağlam)
    +DELONGHİ CGH-900C (SERAMİK, plaka kaplaması pek iyi görünmüyor)

+EMSAN FEEL STEEL (kendi mağazalarında bile yok, kısa bir süre satıldı sonra piyasadan çekildi ama fena değildi)

+FAKİR VALERY (uzunlamasına şık tasarım, bağlantı kolları sağlam)
    +FAKİR CAMİLLA (plaka SABİT ama kalınlığı iyi)
    -FAKİR CREA (dijital ekranlı, valery kadar sağlam değil, fakirlerle ilgili termostat sorunu şikayetleri yazıldı)

+HOMEND 1304 (üst kapak ağırlığı yeterli, zaman ayarı var, mağazalardaki bazı ürünlerin yükseklik ayarında sorun vardı)

+ARNİCA TOSTİT (plakalar SABİT)
    +ARNİCA TOSTİT PRO

-CUCİNOX SK-42041E (canlısını hiç görmedim, beğenen de var iade eden de, gövde olarak iyi ancak detaylarda zayıf yorumları yapıldı)
    -CUCİNOX COOKPLUS

-VESTEL 3000 DİJİTAL İNOX (yapı ve özellik olarak fakir crea'ya benzer)
    -VESTEL 3000 İNOX (alt ve üst plakalar ayrı ayrı ayarlanabiliyor, bağlantı kolları zamanla gevşeyebilir)

-TEFAL XL800 COMFORT (büyük, PAHALI, bastırınca arka taraf kalkıyor, bağlantı kolları biraz tuhaf)
    -TEFAL GOURMET GRİLL COMFORT (üsttekinin küçük modeli, pahalı)
    -TEFAL OPTİGRİLL (dijital ve teknoloji makyajlı bir model, pahalı)

B- ESKİ TİP (NORMAL BOY) TOST MAKİNALARI:

eski tip kesinlikle tavsiye etmiyorum ama önceden beğendiklerime örnekler;

bakalit gövdeliler

+king p-626 vita (SERAMİK, SABİT plaka, gövde bakalit, eski tipler arasında farklı bir tasarım)
    +arnica tostika 4000 (bakalit gövde, waffle plakası var, plakalar çıkıyor ve kalınlıkları fena değil)

klasik tipler

+korkmaz a315 (krom çelik gövde),
    +korkmaz a314 (üsttekinin küçük modeli),
    +arzum ar-279 tostino,
    +arzum ar-213 prego (çok satılan bir model)
    +arnica ayvalık 3000,
    +vestel v-brunch 2000,
    +tefal versatilis,
    +arçelik k-2380-tg,
    +arçelik k-2367,
    +arçelik k-8030,
    +goldmaster 7415 viva,
    +aksu t-32 gross grill (fiyatı uygun ama çok eski bir tasarımı var, 90'lı yılları hatırlatıyor )

-eski tipler ekmeği yeterince bastıramıyor ve zorlayınca arka taraf kalkıyor,
    -ekmeği ince dilimler halinde kesince tost yapmaya uygun olabiliyor, normal fırın ekmeğini bastıramıyor ve kurutuyor...

C-KÜÇÜK (1-2 KİŞİLİK) KOMPAKT TOST MAKİNALARI

bunları da pek tavsiye etmem...

yeni tip;

+ARZUM AR-218 PANİNİ (tavsiye edebileceğim tek küçük model, plakalar SABİT ve kalın, kollar sağlam)
    +HOMEND 1301

bakalit gövdeli;

+arçelik k-2370
    +korkmaz a305 vertex (plakalar çıkıyor)
    +korkmaz a309 vertex (ekstra waffle plakalı)
    +kenwood sm-650 (3 plakalı; normal tost, üçgen tost, waffle; plakalar biraz ince)
    +vestel v-brunch 1000 kırmızı (SABİT plaka, şık)
    -vestel v-brunch 1000 beyaz (plakalar çıkabiliyor ama ince, küçük ve ucuz isteyenler düşünebilir)

D-BÜFE/SANAYİ TİP TOST MAKİNALARI (GERÇEK DEMİR DÖKÜM MODELLER):

+fayrinox dökümix (plaka SABİT, tasarım olarak ev tipine en yakın model, 7,5 kg.)
    +remta R-72 (plaka SABİT, 8 dilimlik, büfe ve kantinlerde gördüklerinize benziyor, 12 kg.dan başlıyor)
    +simton, silver, vd. markaların da 8 dilimlik tost makinaları var...

hatırlatma:
    -ev kullanımı boyutlarındaki dökümlerin fiyatları çok pahalı değil, diğerlerine yakın sayılır (ort. 200 lira)...
    -üst kapakları ağır, ekmeği iyi bastırır,
    -yüksek sıcaklıklara çıkabiliyor, dışı kızarık içi yumuşak tost yapmaya daha uygun,
    ancak;
    -temizlikleri zamanla zorlaşabilir,
    -plakaların paslanma sorunları oluşabilir,
    -tost ekmeği bazen plakaya yapışabilir,
    -sık ve anlık tost yapmak için uygun olmayabilir,
    -sadece hafta sonu uzun süren tostlu kahvaltılar için düşünülebilir...

E-OCAK ÜSTÜ tost makinalarına örnek;

+TAŞHAN (ağır döküm, yıllardır evde kullanıyorum, hiçbiri onun yerini dolduramaz, ideal tost makinası)
    +EMSAN (dış yüzeyi desenli)

-ocak üstü bir modeli her ihtimale karşı yedekte bulundurmakta yarar var,
    -uzun ömürlü olurlar, elektrik kesilince imdada yetişirler,
    -elektriklilerden farklı bir lezzeti vardır, kesinlikle tavsiye ederim... ...

NOT: SÜREKLİ GÜNCELLENİYOR...

usta ben de az önce Delonghi CGH900 siparişi verdim ama nette gezinirken SİNBO SSM-2530 ve SİNBO SSM-2528 e rastladım.
    fiyatları çok uygun geldi bu ürünler hakkında ne düşünüyorsun? alınabilirlik derecesi nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jennes -- 26 Şubat 2015; 2:04:53 >
  • O nasıl bir alıntıdır yahu?

• quote:

quote:

Abi ellerine kollarına sağlık ya :)) 2 gündür ne alsak diye kafa patlatıyoruz, sayende hiç uğraşmadan korkmaz a328 de karar kılıp sipariş verdik bakalım, yarın elimize geçince şu ilk temizleme işlemini yapıcaz yağ ile :) tekrar çok teşekkürler

haydi hayırlısı...

Hocam makine geldi :) şu an yapla kızartıp temizliyoruz. Fakat paletlerden biri tam oturmuyor. Daha doğrusu oturuyor ama üstüne basınca yaylanıyor. Yerlerini deişince yine o aynı paletin olduğu yer yaylanıyor. O paletin baglantı sıkıntısımı var acaba yoksa özellikle birisini yaylanırmı yapmışlar? Bilginiz var mı?

• quote:

quote:

quote:

haydi hayırlısı...

Hocam makine geldi :) şu an yapla kızartıp temizliyoruz. Fakat paletlerden biri tam oturmuyor. Daha doğrusu oturuyor ama üstüne basınca yaylanıyor. Yerlerini deişince yine o aynı paletin olduğu yer yaylanıyor. O paletin baglantı sıkıntısımı var acaba yoksa özellikle birisini yaylanırmı yapmışlar? Bilginiz var mı?

görmeden net birşey söyleyemem ancak bahsettiğiniz eğer alt plakanın biraz esnek olması ise normal, bu serinin hepsinde olan bir durum...
    bunun dışında bir durum varsa anormal...
  • quote:

usta ben de az önce Delonghi CGH900 siparişi verdim ama nette gezinirken SİNBO SSM-2530 ve SİNBO SSM-2528 e rastladım.
    fiyatları çok uygun geldi bu ürünler hakkında ne düşünüyorsun? alınabilirlik derecesi nedir?

alıntı gerçekten çoooook uzun olmuş...
    sinbo'ya gelince...2528 modeli tam bir komedidir, 2530'u hiç görmedim ancak sanırım farkı yoktur...
    delonghi iyidir, hayırlı olsun...
  • quote:

quote:

quote:

quote:

haydi hayırlısı...

görmeden net birşey söyleyemem ancak bahsettiğiniz eğer alt plakanın biraz esnek olması ise normal, bu serinin hepsinde olan bir durum...

Bi email falan alabilirmiyim, videosunu gönderiyim bana sanki biraz sorun var gibi geldi, yerinden oynaması falan cok normal durmuyor, birde siz bakın

• Gecenin o saatinde ne yaptığımı biliyormuyum ben
    Hem fena mı olmuş taa bu sayfadan başa dönmeye gerek kalmamış önerilerinizi görmek için

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

haydi hayırlısı...

Bi email falan alabilirmiyim, videosunu gönderiyim bana sanki biraz sorun var gibi geldi, yerinden oynaması falan cok normal durmuyor, birde siz bakın

videoyu izledim...

korkmazlarda özellikle seramik plakalılarda alt plaka esnekliği vardır ve normaldir, bu esneme a328'de daha azdır...
    ancak videoda gördüğüm esneme payı biraz fazla, bu kadar esnek olanına hiç denk gelmedim...
    ürün ilk geldiğinde iyice incelediniz mi, kullanılmışlık emaresi, iade veya teşhir ürün şüphesi uyandıracak bir durumu var mıydı, kutusu orjinal ve sağlam mıydı?..önce bundan emin olmak lazım...
  • 
Sayfa: önceki 122123124125126
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.