Şimdi Ara

***TOST MAKİNESİ TAVSİYELERİ*** ... (118. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: andıran otu Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü2 Mobil
5 sn
12.535
Cevap
222
Favori
1.544.010
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
64 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Sarper 77

quote:

Orijinalden alıntı: ilered

MERHABA ARKADAŞLAR; DÖKÜMİX TOST MAKİNEM GELDİ.GERÇEKTEN MUHTEŞEM.
    +TERMOSTAT MEKANİK DEĞİL GAZLI TERMOSTAT KULLANMIŞLAR.DOLAYISİYLE HİSSETME ÇOK HASSAS.AYARLADIĞINIZ SICAKLIKTA DURUYOR.
    +DÖKÜM PLAKA KALINLIĞI TEFAL YADA DİĞER MAKİNELERLE AYNI.NE İNCE NEDE KALIN..
    +SON KADEMEDE ISINMASI DEDİKLERİ GİBİ 3-4 DAKİKADA EL DEĞMİYECEK KADAR SICAK.YANİ SU DAMLATSANIZ ANIN DA BUHAR OLUR
    +YAPTIĞIMIZ TOSTLARIN LEZZETİ GÜZEL BÜFE TOSTU ARATMADI..(TOST İÇİN YAPACAĞINIZ MALZEME YE GÖRE DEĞİŞİR.LEZZETLİ YAPMAK SİZE BAĞLI Bİ ŞEY.)
    -TEK EKSİ TARAFI ( EĞER EKSİ DENİRSE) DÖKÜM PLAKALARI KORUMAK İÇİN YAĞLAMIŞLAR.TEMİZLEMEK İÇİN BAYAĞI UĞRAŞTIK.
    ZATEN FİYATI DA UYGUN.ŞU AN İÇİN 150 TL..ANLAŞMALI MNG KARGO 9 TL.
    BEN MEMNUN KALDIM.İHTİYACI OLANLARA TAVSİYE EDERİM.PİŞMAN OLMASSINIZ.ALANLARA HAYIRLI OLSUN.
    http://www.fayrinoks.net/dokumix-tost-makinasi.htm

kaç watt lık bir makina ve kanatlar tam açılıyormu ayrıca hayırlı uğurlu olsun garantisi 2 yıl mı

bu makinadan alan başka kullanıcı var mı acaba
    çok mantıklı görünüyor ama uzun ömürlü olur mu

• helluri kullanıcısına yanıt
    fayrinox dökümix uzun ömürlüdür ancak dökme demirlerle ilgili bakım detayları mevcut, ilk sayfada döküm makinalarla ilgili açıklamalar ve en altta tavsiye modeller var, aklınıza yatarsa alabilirsiniz...

@helluri
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayk933

üstat cevap yazan olmadığı için bende TEFAL OPTİGRİLL i 375 tl ye sipariş verdim Birde kesme tahtası hediye ettiler vaz geçeyim mi?

yukarıda kısaca "ben almam" demiştim ama daha önceden alan bir arkadaş (son sayfalara bakarsanız görebilirsiniz) çok memnun olduğunu belirtmişti...
    ben "yine de almam" derim ancak ürünün "dijital ve teknolojik" özelliklerini beğenenler tercih edebilirler...
    isterseniz ürün gelsin bir inceleyin, beğenirseniz kullanın beğenmezseniz iade edin bu daha mantıklı...
  • Arkadaşlar VESTEL V-BRUNCH Serisi 3000 Dijital Inox Tost Makinesi almayı düşünüyorum.
    Digital olması Yerli malı olması garantisinin uzun olması ve n11 de fiyatının 155 tl olması gibi sebeplerle
    Servisinde gittim baktım sağlam gibi duruyor.
  • Bende vestel V-Brunch 3000 aldım bu ayın 18 inde kullanmaya başladım. Sorunsuz şimdilik, beklediğimden iyi çıktı ürün, 106 TL Ye hepsiburada üzerinden aldım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gidakontrol

Bende vestel V-Brunch 3000 aldım bu ayın 18 inde kullanmaya başladım. Sorunsuz şimdilik, beklediğimden iyi çıktı ürün, 106 TL Ye hepsiburada üzerinden aldım.

iyi fiyata almışsın kampanyamı vardı
    digital olanmı
  • kampanya vardı,digital olmayan.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende yeni bir makine almaya karar verdim tavsiyelerinize ihtiyacım var. Konunun yarıdan çoğunu okudum. Genelde; Korkmaz A329 , A328 - Kenwood HG400 - DeLonghi CGH900 - Breville BGR200EX tavsiye edilmiş.

Kafama takılanlar;

- Alüminyum döküm ile demir-döküm(sanayi tipi) arasında ağırlık dışında ne gibi farklar var , hangisi daha iyi pişirir tostu?

- Dışarıda yenilen tostların tadını almak için illa sanayi tipi (demir döküm ) ürünmü almak lazım yoksa alüminyum dökümlerde aynı tadı verirmi?

- Watt ın yüksek olması daha iyi ısınmasını sağlıyor sanırım? Ne kadar yüksek watt o kadar iyi heralde? Yeni tip bir makine alıyorsak minimum kaç watt olmalı?

- Tostun dışında köfte,tavuk tarzı ızgara olarakda kullanabilirim yukarıda saydıgım ürünler bu işlevi yerine getirirmi?

- Özellikle yumurtalı sucuklu tost severim. Yumurtayı direk tost makinesine kırsak bir sorun olmaz yapışmadan ekmeğe basarız?

Zaman ayırıp cevaplarsanız çok makbule geçer :) şimdiden teşekkürler herkese. Özellikle @baberti hocam senin görüşlerini almak isterim , tost makineleri konusunda doktora yapmışsın :)

• Ben yaklaşık dokuz senedir kenwood 400 kullanıyorum.ürün gerçekten tost makinası.dandik bir ürün kesinlikle değil.plakaları ağır.yalnız teflon kaplama demiş bazı arkadaşlar.benim makinam teflon değildi.herhangibir kaplama malzemesi yoktu.esasen ben teflon veya seramik kaplamaları pekte önermiyorum.her ikiside kimyasal maddeler.seramik olarak piyasaya giren ürünlerin metal üzerine kaplanan kimyasal madde olduğunu tahmin etmek zor değil sanırım.ben şahsen herkeze kenwood u öneririm.inanılmaz sağlam bir ürün.tabi insani kullanım koşullarında.

Büfe tipi kalın demir döküm plakalı tost makinaları artık ev tipi için günümüzde üretilmiyor.Sebebine gelince;Bu ürünlerin ısınma süreleri çok uzun ve enerji sarfiyatları fazla.büfelerde gün boyu müşteri sirkülasyonundan dolayı bu bir avantaja dönüşüyor fakat evde dezavantaja dönüşecektir.benim kenwood unda yan menteşe yerleri yalama oldu kendi el becerim ile onarabilirsem kullanmaya devam edeceğim ki zaten başka bir yerinden arıza vereceğini pek sanmiyorum.aslında bu arızayıda vermezdi ama evde çoluk çocuk tostu koyup aşırı bastırınca ancak dokuz sene dayanabildi.Ayrıca bir arkadaş dış yüzeyi teneke gibi demiş.kesinlikle değil incelediğim ürünlerde daha kaliteli dış yüzeyi olanına rastlamadım.ve üründe plastik aksaam yok denecek kadar az.bu hususa çok dikkat edin kesinlikle menteşe ve hareketli bağlantı yerleri plastik olan ürünleri tercih etmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi golge1710 -- 30 Ocak 2015; 4:52:07 >

• bbberke B kullanıcısına yanıt
    ızgara için de kullanacaksanız watt değeri yüksek olmalı.
  • k35 K kullanıcısına yanıt
    kenwood
  • quote:

Orijinalden alıntı: baberti

quote:

Orijinalden alıntı: Gökhan Mmc

arkadaşlar bana da bir tost makinesi gerek ızgara ve tost ikisi bir arada istiyorum bütcem 120 lira (+-20) civarı tavsiyeniz ne olur

kenwood hg-400 iyidir...

[simage][/simage]
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgur06
    Bende yeni bir makine almaya karar verdim tavsiyelerinize ihtiyacım var. Konunun yarıdan çoğunu okudum. Genelde; Korkmaz A329 , A328 - Kenwood HG400 - DeLonghi CGH900 - Breville BGR200EX tavsiye edilmiş.
    Kafama takılanlar;
    - Alüminyum döküm ile demir-döküm(sanayi tipi) arasında ağırlık dışında ne gibi farklar var , hangisi daha iyi pişirir tostu?
    - Dışarıda yenilen tostların tadını almak için illa sanayi tipi (demir döküm ) ürünmü almak lazım yoksa alüminyum dökümlerde aynı tadı verirmi?
    - Watt ın yüksek olması daha iyi ısınmasını sağlıyor sanırım? Ne kadar yüksek watt o kadar iyi heralde? Yeni tip bir makine alıyorsak minimum kaç watt olmalı?
    - Tostun dışında köfte,tavuk tarzı ızgara olarakda kullanabilirim yukarıda saydıgım ürünler bu işlevi yerine getirirmi?
    - Özellikle yumurtalı sucuklu tost severim. Yumurtayı direk tost makinesine kırsak bir sorun olmaz yapışmadan ekmeğe basarız?
    Zaman ayırıp cevaplarsanız çok makbule geçer :) şimdiden teşekkürler herkese. Özellikle @baberti hocam senin görüşlerini almak isterim , tost makineleri konusunda doktora yapmışsın :)

tek tek cevaplamaya çalışayım...
    -demirdöküm makinalar biraz geç ısınır ama ısıyı daha uzun süre muhafaza eder, eğer uzuuun süren haftasonu kahvaltısı yapıyorsanız demirdöküm plakalı daha iyidir, alüminyum dökme plakalılar daha hızlı ısınır ama arasıra bastırmak gerekir çünkü üst kapak daha hafiftir (breville 800gr hariç, o nerdeyse demirdöküm gibi)...dökümlerle ilgili bakım-temizlik detayları için ilk sayfayı okuduğunuzu düşünüyorum...
    -dışarıdaki tost makinaları gün boyu açık ve sıcak, yapılan bütün önceki malzemelerin yağı üzerinde kalıyor, sürekli margarinle yağlanıyor dolayısıyla biraz da onların lezzeti ekmeğe geçiyor, alüminyumlar gibi hızlıca ısınıp ekmeği kurutmuyor, ekmeği incecik yapıyor ama kurutmadan tam kıvamında yeme imkanı var, diğerleri arasında da bunu başarabileceğiniz modeller var...mesela plaka dökümü ağır ve ekmeğe iyi basabilecek makinalar arasında breville 800gr, arzum ar-225, ar-254, kenwood hg-400 ve nisbeten king p-625 var...korkmaz a328 de fena değil ancak bunlar kadar ağır değil maalesef...
    -wattın yüksek olması daha hızlı ısınmayı sağlar ancak 1400 watt olsa da belli bir ısıya ulaştıktan sonra aynı performansı verir, çünkü termostat sayesinde belli bir ısıyı tutmaya ayarlanıyor, birinde daha az devreye girer diğerinde daha fazla...genelde 2000 watt iyi bir değer...
    -tostun dışındakileri özellikle kırmızı et yapmak için ızgara almanızı öneririm ancak köfte ve tavuk için tost makinası da kullanabilirsiniz...ben ızgara konumunda kullanmıyorum çünkü yetersiz kaldığını farkettim, yine tost makinası konumunda tavuk ve köfte fena olmuyor...yukarıda saydıklarım (king hariç) bu işe uygun...
    -özellikle yumurtalı tost için size bir video izleteyim daha önce başka bir başlıkta paylaşmıştım, bunu izleyince iştahınız da artabilir...

• Hocam eline emeğine sağlık tüm soruları sabırla cevapladın teşekkür ederim öncelikle :)

Beni tost makinesi almaya teşvik eden tostçu Mehmet ve bu videosu oldu zaten :) çok lezzetli görünüyor , bende bu tarz tostlar yapmak için almak istiyorum , bu saydıgığımız makinelerle yapabilirmiyiz? Yumurta plakaya yapışmaz sanırım ?

Demirdöküm makinelerin ısınmasıyla alüminyum dökümlerin ısınması arasında kaç dakika vardır hocam ? Temizliğin zor olması , geç ısınması ve çok yer kaplaması dışında eksisi yok sanırım , alüminyüm dökümlere göre daha lezzetli tostlar çıkartıyor diyebilirmiyiz

breville 800gr çok pahalı malesef bütçem çıkmaz o kadar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Freed0mm -- 30 Ocak 2015; 18:37:18 >
  • DELONGHİ CGH-900 1 yillik kullanim deneyimi paylasiyim.n11 2014 yilbasiydi sanirim ucuz urun bulunda 11 kati hediye ceki kampanyasindan 80 tl ye mi ne mal etmistim : )
    urun kesinlikle ev ici kullanim icin kusursuz.
    ve inanin artik baligi bu izgarada degilde ;tavada vs yapinca cok agir geliyor.Bu tost makinesinde yaptigimiz tum baliklar kusursuz hafiflikte.daha dun 2 tane kocaman cipura yaptik cok guzel kizartti.
    baliktan sonra tostlarda balik kokusu vs olur diye tereddutlerimiz vardi 1 senedir balik yapiyoruz ardindan birkac gun sonra tost yedigimizde oluyor en ufak balik kokusu yok bilginize..
  • bence saydığım modellerden birini almak daha mantıklı...eğer plakalar tam sıcakken yağı sürer ve yumurtayı yayarsak onlar da yapabilir diye düşünüyorum...ancak unutmuyoruz ki yumurtadan sonra üst kapağı kapatmıyoruz, yumurta piştikten ve ekmeği üzerine koyduktan sonra üst kapak kapanmalı...

bu iş için plakaların derin olması gerekli, arzum ve kenwood modellerinin plakaları derindir...krep, waffle ve yumurta yaparken yayılıp akacağını da unutmuyoruz...arzumların tahliye kanalı var, bunları yaparken ona bir çözüm üretmek lazım...

geçenlerde bir üyeye döküm tavsiye ettim çünkü hergün onlarca tost yaptıklarını söyledi, ancak normal kullanım için iyi bir seçim olacağı konusundan emin değilim...

@ozgur06
  • Haklısınız hocam demirdöküm biraz abartı olacak gerek yok gibi.
    Kenwood ve korkmaz'a biraz daha sıcak bakıyorum niye bende bilmiyorum :)
    kenwood bugün %25 indirime girmiş teknosada 120 tl olmuş http://www.teknosa.com/urunler/120070180/kenwood-hg400-izgara-ve-tost-makinesi?utm_source=bilio&utm_medium=comparison&utm_campaign=stnd&cm_mmc=bilio-_-Comparison-_-Listing-_-Stnd

• korkmaz a328 veya kenwood hg400 iyi seçim olur...
    120 lira hg400 için iyi fırsat ancak teşhir olma ihtimali var teknosanın müzmin huyudur çünkü...
  • quote:

korkmaz a328 veya kenwood hg400 iyi seçim olur...
    120 lira hg400 için iyi fırsat ancak teşhir olma ihtimali var teknosanın müzmin huyudur çünkü...

Yarın Ankarada ki teknosaları felan dolaşayım yakından göreyim iki ürünüde ona göre karar vereyim

Çok teşekkür ederim hocam
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: technosister

breville BGR 200EX E :
    Alırken teflon yuzeyinin özel , sağlam ve yapışmaz olduğu bildirilen breville BGR 200EX E tost makinesinin özellikle ust kapak içinde soyulma, kabarma meydana geldi, tostlar yapışmaya başladı, özelliğini kaybetti. Alt bolumun kenarında da soyulma mevcut. Urun temizliğinde sabunlu su ve yumuşak bez ( ince nano havlu) kullanıldı, bulaşık teli vb kullanılmadı. Yıllardır kullandığımız ama daha kuçuk ve max.50 tllik tost makinesinde böyle bozulma olmadı. Bu urunu daha kapasiteli ve geniş olduğu için almıştım, şimdi hayretler içindeyim, servisine başvurduğumuzda bu kadar iddialı satılan plakalarının aksesuar olduğunu, garanti kapsamı dışında olduğunu,servisi aramazsanız kendiliklerinden dönmüyorlar, tost makinesinin fiyatı kadar (250 TL) ücretle değişeceğini öğrendim, kesinlikle önermiyorum

açıkçası bu duruma üzüldüm...
    tavsiye listemin başında yer verdiğim ve kaliteli olarak bildiğim markadan beklenmeyecek bir sonuç ve tutum...
    markayla ilgili başka olumsuz kullanıcı görüşleri olursa tavsiye listesinden çıkarırım yada en azından yanına uyarı eklerim...

Servis ve mağazayla yaptığım ısrarlı görüşmelerden sonra plakaları tekrar değerlendireceklerini soylediler, mağaza ( forum bornova enplus) baştan itibaren yapıcı ama serviste daha yetkililerle görüşemeden sonuç alamadım önce. Şimdi serviste , bekliyorum, mutlaka yazarım dönünce

• 
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.