Şimdi Ara

***TOST MAKİNESİ TAVSİYELERİ*** ... (67. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12.569
Cevap
222
Favori
1.544.446
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
64 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: melrock

niyeyse Arçelik bayinde bu model gözümüze küçük gelmişti. olmadı tekrardan inceleyelim. çok teşkkürler. Peki bu kodelin K-2369B ve K-2369TG kodları arasında renk haricinde fonksiyonel bir farklılığı var mı acaba?

Ben ilk döküm demir tavamı Esse'den almıştım. Aldıktan sonra seasoning işlemi de yaptım. bunun için de normal yağ yerine yanma sıcaklığı yüksek yağlardan tercih etmek lazım. ben üzüm çekirdeği yağı kullanmıştım. (halen pişirme öncesi tavayı bu yağ ile hafifçe yağlarım)
    tavayı güzelce yağladıktan sonra fırında en yüksek sıcaklıkta (250-270C ne kadar çıkabilirse) 2-3 saat tutmuştum. sonlara doğru ortalık koku ve duman olabilir. biraz cam-çerçeve açmanız gerek . bu şekilde tavada siyah bir katman oluşuyor.
    sonrası kullanımlarınızda bu katmana zarar vermemek için tavanızı artık sadece sabun yada detarjanlı suyla yıkıyorsunuz. fırçalama, kazıma yok. etleri tavaya koymadan önce tavayı ocağın en büyük gözüne koyup alevi de max seviyeye getiriyorsunuz. tavanın iyice kızması lazım. elinizi tavanın 20cm kadar üstüne tuttuğunuzda elinizin kısa sürede yanması gerekiyor. tava ancak max sıcaklığa geldiğinde etlerinizi tavaya koyun. kırmızı etler için kalınlığına göre tek yüzünü 2dk30sn ile 3.5dk arası tutuyorsunuz. 2 parmak kadar kalınlıktaki etler için 3-3.5dk, daha inceler için 2.5dk ve üstü bir süre yeterli (tek yüz) daha fazla tutmayın. tavuklarda ise bu süre (tavuk ızgara mesela) tek yüz için 4.5-6 dk arasına kadar çıkabiliyor.
    pişirme sonrası ise etleri tavadan alır almaz bir tabağa koyup kenarları da tamamen kapanacak şekilde üstünü alüminyum folya ile sarın ve bu şekilde 5 dakika dinlenmeye bırakın. (açtığınızda tabakta epey bir et suyu biriktiğini görürsünüz)
    kırmızı etleri de keserken bıçağı masaya doğru 90derece diklemesine kesmeyin. mümkün mertebe eğik, yataylamasına kesmeye çalışın (masa bıçak arası 30 derece gibi mesela) inanın bu şekilde bambaşka lezzeter alacaksınız.
    ayrıca kültür mantarları da döküm demir tavada çok güzel olurlar. sulu ve yumuşacık. deneyin.

bu arada daha sonradan aldığım ve seasoning işlemi yapmadığım minik boy Leva marka tavamda Esee tavamdaki kadar yüksek sıcaklık, çabuk mühürlenme/pişme performansı alamıyorum malesef. bu Leva markasının malzemesinden mi kaynaklanıyordur yoksa seasoning işlemi olmamasından mı bilemiyorum. ancak hem diğeri kadar çabuk pişirmiyor hemde diğeri kadar lezzetli olmuyor.

yazdıklarınızı dikkate alarak tavaya bir şans daha verme kararı aldım, umarım pişman olmam...

arçelik bayilerinde her incelemede ikisini karşılaştırdım...tg modelinin yapısı daha oturaklı, b modeli ise daha oynak gibiydi baktıklarımda, ayrıca tg'nin üst kapaktaki cam ağırlığı artırıyor...bunun dışında fark yok...

arçelikte diğer serilerin (8xxx) plaka yüzeyi küçüktür ama bunlar standart düzeyde...

• quote:

Orijinalden alıntı: baberti

yazdıklarınızı dikkate alarak tavaya bir şans daha verme kararı aldım, umarım pişman olmam...

arçelik bayilerinde her incelemede ikisini karşılaştırdım...tg modelinin yapısı daha oturaklı, b modeli ise daha oynak gibiydi baktıklarımda, ayrıca tg'nin üst kapaktaki cam ağırlığı artırıyor...bunun dışında fark yok...

arçelikte diğer serilerin (8xxx) plaka yüzeyi küçüktür ama bunlar standart düzeyde...

Tarifte 1-2 küçük detay ekleme yaptım

bu arada her ne kadar plakalarındaki dalgalı çizgi formu hoşuma gitmemiş olsa da diğer bütün herşeyi aradığımız gibi olduğu için Arçelik K-2369 TG modelini almaya karar verdik. sapı kırılan eski tip tost makinemiz de Arçelik'ti. bakalım umarım memnun kalırız

• melrock kullanıcısına yanıt
    Bir arkadaş bu üründen çok memnun kaldığını yazmıştı.Ben en çok ızgara performansını merak ediyorum.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Aristoxenus

Bu ürünü bende çok beğeniyorum ızgara yapılıyor mu ?

bu ürün dediğiniz a328 ise evet ızgaraya uygun...

http://www.esse.com.tr/izgara-ve-tost-makineleri/essenso-barbeque-izgara_217_62585
    Baberti, bu ürün hakkında bilgin var mı?
    Izgarası falan nasıl?İndirime girmiş.

***TOST MAKİNESİ TAVSİYELERİ*** ...

• erhanmat E kullanıcısına yanıt
    onlar vasat ürünler, aynısı era sm-4 39 lira...

esse raclette döküm daha iyi, 99 lira...
    @erhanmat
    ***TOST MAKİNESİ TAVSİYELERİ*** ...
  • Nerede var bu ürün?Kendi sitesinde göremedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erhanmat

Nerede var bu ürün?Kendi sitesinde göremedim.

kendi mağazalarında bulunabilir, bakmak lazım...

burada varmış tükenmiş...http://www.morhipo.com/essenso-raclette-izgara/2249396/detay

ek: plakası çift taraflı ve kalınca...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bayberty -- 21 Temmuz 2014; 23:27:44 >
  • Selamlar,

Delonghi CGH900 İstanbul Bilişimde 190 TL'ye buldum. Fakat korkmaz a329 ile arasında kaldım aynı fiyattalar.
    Şekil itibariyle gönlüm delonghi diyor. Kullananlarda yorum alabilirmiyim?
    Bekar yaşadığım için bol izgara içinde kullanacağım.

http://www.istanbulbilisim.com.tr/delonghi-cgh900-izgara-fiyati,70508.html
  • Makine iyi ama İstanbulbilişim'in stoğunda yok. Olmayan stoğa uygun fiyat yazma taktiği.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ysuleymany -- 22 Temmuz 2014; 13:57:04 >
  • bugün king ürünlerine tekrar baktım, yeni modeller p-625 gibi sağlam değil...
    bir de p-626 vita modeli fena değil...
  • quote:

bugün king ürünlerine tekrar baktım, yeni modeller p-625 gibi sağlam değil...

P-633'ün plakaları ince ama P-624 baya iyi gibi gelmişti bana.
    624 de mi işe yaramaz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ysuleymany

quote:

P-633'ün plakaları ince ama P-624 baya iyi gibi gelmişti bana.
    624 de mi işe yaramaz?

üst kapak hafif ve boştayken sallanıyor, p-625 öyle değil...
  • http://www.deveyuku.com/kategori/mutfak/mutfak/elektrikli-mutfak-aletleri/tost---waffle-makinesi.aspx

Burada bazı fiyatlar diğer sitelerden daha uygun gibi geldi bana bi bakmakta fayda var sanki. Burdan daha önce 1 kere waffle makinesi almıştım onun dışında bidaha da bakmamıştım hiç. fazla da bilgim yok açıkçası.
  • quote:

Bu makinenin plakaları çıkmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erhanmat

quote:

Bu makinenin plakaları çıkmıyor.

plaka kalitesi iyi sabit ama seramik...
    gövdesi bakalit, farklı bir tasarımı var eski-yeni karışımı gibi...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cemele

Ben Kenwood un HG400 modeli gibi ama isi ayarli bir modeli var simdi piyasada yok 7 yildir onu kullaniyorum ve oldukca ama oldukca memnunum.

Kayinvalide de bizde onu gordu illa bu tost makinasindan istiyorum dedi ama piyasa da yok.

Asagida ki makinlardan hangisi ni alayim. Beni gonlum King den yana ikisini de gordum. Hatta King i is yerinin mutfaginda 1 yildir kullaniyoruz. Oldukca guzel kullanimi var.
    Plakanin cikmasi temizlik icin avantaj.

king p-625

Kenwood HG400

Butce Max:150 tl.

kenwood kaliteli bir makina, king özellik açısından avantajlı, hangisini alsanız pişman olmazsınız...

Kendim Kenwood un su anda piyasa da olmayan ısı ayarli Kenwood SM606 modelini 7 yildir sorunsuz kullaniyorum.

Dun 135 tl ye Kenwood HG400 aldim.

Bu nasil bir urun arkadaslar. Insallah beni mahcup etmez. Baska birine aldik. Bizim makinadan piyasa da yok mecburi HG400 aldik.

Goruntu ve agirlik olarak oldukca kaliteli gorunuyor insallah yuzumuzu kara cikartmaz.

• quote:

quote:

quote:

Ben Kenwood un HG400 modeli gibi ama isi ayarli bir modeli var simdi piyasada yok 7 yildir onu kullaniyorum ve oldukca ama oldukca memnunum.

Kayinvalide de bizde onu gordu illa bu tost makinasindan istiyorum dedi ama piyasa da yok.

Asagida ki makinlardan hangisi ni alayim. Beni gonlum King den yana ikisini de gordum. Hatta King i is yerinin mutfaginda 1 yildir kullaniyoruz. Oldukca guzel kullanimi var.

king p-625

Kenwood HG400

kenwood kaliteli bir makina, king özellik açısından avantajlı, hangisini alsanız pişman olmazsınız...

Kendim Kenwood un su anda piyasa da olmayan ısı ayarli Kenwood SM606 modelini 7 yildir sorunsuz kullaniyorum.

Bu nasil bir urun arkadaslar. Insallah beni mahcup etmez. Baska birine aldik. Bizim makinadan piyasa da yok mecburi HG400 aldik.

Goruntu ve agirlik olarak oldukca kaliteli gorunuyor insallah yuzumuzu kara cikartmaz.

kesinlikle kaliteli bir ürün, pişman olan duymadım...üst kapak ağırlığı çok iyi...
    palaka sabit ve ısı ayarı yok ama kullananlar bunu problem yapmamış...
    paranın hakkını veren bir makina...

hayırlı olsun...

• quote:

quote:

quote:

quote:

king p-625

Kenwood HG400

kesinlikle kaliteli bir ürün, pişman olan duymadım...üst kapak ağırlığı çok iyi...

hayırlı olsun...

Eyvallah Hocam,

Evet Plaka sabit ve isi ayari yok ama sadece tost icin ideal bir makina gibi.

Tost makinasinda sadece tost yapanlardaniz

• quote:

quote:

quote:

quote:

king p-625

Kenwood HG400

hayırlı olsun...

@baberti hocam tost makineleri hakkındaki bilginize hayran kaldım hediye alacağım kararsız kaldım bana yardımcı olabilir misiniz iyi birşey istiyorum.
    Kenwood hg400e gidip baktım güzel kaliteli ama bayanlar tipini beğenir mi bilmiyorum bi de ısı ayarı yok sıkıntı olmaz mı?
    Ayrıca Arzum Ar-254 nasıl?
    Bunların dışında tavsiye edeceğiniz çok pahalı olmayan kaliteli bozulmayacak bir ürün var mı tavsiyelerinizi bekliyorum döküm daha sağlam ve sağlıklı herhalde
    Vereceğiniz cevaba göre gidip alacağım şimdi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: enesbulut34

quote:

quote:

quote:

quote:

king p-625

Kenwood HG400

hayırlı olsun...

@baberti hocam tost makineleri hakkındaki bilginize hayran kaldım hediye alacağım kararsız kaldım bana yardımcı olabilir misiniz iyi birşey istiyorum.
    Kenwood hg400e gidip baktım güzel kaliteli ama bayanlar tipini beğenir mi bilmiyorum bi de ısı ayarı yok sıkıntı olmaz mı?
    Ayrıca Arzum Ar-254 nasıl?
    Bunların dışında tavsiye edeceğiniz çok pahalı olmayan kaliteli bozulmayacak bir ürün var mı tavsiyelerinizi bekliyorum döküm daha sağlam ve sağlıklı herhalde
    Vereceğiniz cevaba göre gidip alacağım şimdi

kenwood hg400 kalitelidir, eksileri var ama sıkıntı olmaz...

arzum ar-254 ve ar-225 tostçu modelleri gayet iyidir hatta hg-400'ün üstünde makinalardır tavsiye ederim...
    onların arkasından ar-277 gelir...

alternatif olarak;
    king p-625, korkmaz a328, delonghi cgh-900, arnica tostit pro, breville bgr-200 ve 540ex en çok tavsiye ettiğim modeller arasında...

• 
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.