Şimdi Ara

2013 | Polis Akademisi , Harp Okulları , Astsubay MYO, Polis MYO Adayları[Ana Konu] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
346
Cevap
11
Favori
43.189
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: KKopru

quote:

Orijinalden alıntı: ygsygs

gata için nereye başvurmamız lazım acaba birde ben meslek lisesi mezunuyum başvurabilir miyim ?

http://www.gata.edu.tr

Adresini Ziyaret Ederek Başvuru Koşullarını Okuyabilirsiniz. . Detaylı Bilgiler Mevcut Orada .

sağol hacı birde teknik lise bilgisayar bölümü mezunuyum hava astsubaylıği puanı kaç olur bu sene geçen sene 215di düşer mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bilgi Notu... ( Sağlık Astsubay Meslek Yüksek Okulu Hk. )

GENEL BİLGİLER
    GATA Sağlık Astsubay Meslek Yüksekokulu ANKARA ilinde olup, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı) ihtiyaç duyduğu miktarda sağlık sınıfı muvazzaf astsubay yetiştiren, GATA Komutanlığı bünyesinde kurulmuş, önlisans düzeyinde eğitim-öğretim veren, parasız yatılı bir Askeri Yükseköğretim Kurumudur.

Sağlık Astsubay Meslek Yüksekokulu’nda iki yıl süre ile ilk ve acil yardım, ameliyathane hizmetleri, tıbbi laboratuvar teknikleri, anestezi, tıbbi görüntüleme, eczane hizmetleri, diş protez ve patoloji laboratuvar teknikleri programlarında programında önlisans eğitimi verilmektedir. Önlisans eğitimi verilen programlar her yıl ihtiyaca göre tespit edilmektedir. Verilen önlisans diplomaları Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmaktadır. Eğitim ve öğretim faaliyetleri süresince öğrencilerin ihtiyaçları devlet tarafından karşılanmaktadır.

Başarılı olan öğrenciler eğitim ve öğretim görmüş olduğu programının önlisans diploması ve tekniker ünvanı ile birlikte “Astsubay Çavuş” olarak mezun edilmektedir.

Sağlık Astsubay Meslek Yüksekokulu mezunu astsubaylara; sağlık, lojman ve askeri sosyal tesislerden faydalanma, OYAK üyeliği, yurt içi ve yurt dışı kurslar, geçici yurt dışı görevler gibi birçok imkân sağlanmaktadır.
    Hocam merhaba,astsubayliga(hava-kara) meslek lisesi mezunlari girebiliyor mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *DeviantART -- 30 Mart 2013; 16:55:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: *DeviantART

girebiliyor harp okullarına giremiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: ygsygs

quote:

Orijinalden alıntı: *DeviantART

girebiliyor harp okullarına giremiyor

Eyvallah hocam

• Arkadaslar yeni bişeyler duydum galiba polis Akademisi'ne girmek için lazer kabul ediliyormuş bu haber doğrumu?? Bı de eğer böyle birşeyi varsa askeriye icinde geçerli mı ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Blue Cloud

akademiye daha başvurular yapılmıyor değil mi sadece askeriye yapılıyor bilgilendirirseniz sevinirim

Akademiye Daha Var :) Yazın Duyuru Yapılır. Sitesini Takip Edin...

teşekkürler
  • renk körlüğü hepsinde geçerli mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AkşamNiyeGelmedinMübarek

quote:

Orijinalden alıntı: Scream5

quote:

Orijinalden alıntı: AkşamNiyeGelmedinMübarek

Benim boyum tutmuyor polisliğe, Metre ile ölçünce 165 çıkıyo normal o okulda ölçtükleriyle ölçünce 170 İnşallah temmuza kadar uzar acab ne yapsam

Çok klasik olacak ama basket...

Hocam eve barfiks aldım 2 gün önce, her gün asılıp sallanıyorum sanki biraz arttı gibi ama bilmiyorum nasıl olucak LYS mi hazırlanayım yoksa boy mu uzatmalıyım ?

İkisini de aynı anda götürmeye bak kardeşim. Barfiks ne derece etkili olur bilmiyorum ama ben basket oynayarak boyumu uzattım. Basket sadece boy için faydalı değil; hareketsizliğe, çevikliğe, omuz ve kol gücüne vs. faydası olur.

• Bacaktaki ameliyat izi sorun yaratırmı ? Birde sivilce izleri
  • quote:

Orijinalden alıntı: prensessiz

Bacaktaki ameliyat izi sorun yaratırmı ? Birde sivilce izleri

Çok Ciddi Bir İz Olmadığı Sürece Sorun Olacağını Sanmıyorum . . .
  • hafif s peltekliği var cok belli olmuyor pmyo elenir miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 18eylül -- 6 Nisan 2013; 21:26:44 >
  • Yazın hocam benide HHO ve polis akademisi ikisinde de şansımı deneyeceğim. Polis çocuğu olduğum için PA de daha avantajlı gibi görünüyorum ama gönlümde HHO var .
    Birkaç sorum var. hava harp okulunda
    sağlık sınavlarında neleri kontrol ediyorlar?
    spor sınavında barfiks mekik ve kondisyon sınavı derecelendirmesi nasıl oluyor ?
    Mülakatlar ve spor sınavı yaklaşık olarak hangi ay yapılıyor ?
  • Herkese merhabalar. Ben "Büyüyünce ne olacaksın?" sorusuna "Asker olacağım." cevabını verenlerdenim ve yıllardır bu cevabım hiç değişmedi. Askeri liselere bayan alımı durdurulduğu için ancak Harp Okulu'na başvurma hakkım vardı ve onu da gerçekleştirdim. Konu ile ilgili araştırma yaparken sitenize rastladım ve sırf bu konu için üyelik aldım.
    Benim tek sıkıntım boy. Derslerim gayet iyi, Ygs5'ten 435 puan aldım. Vücut alarak gayet atletiğim, bedeni yeterlilik testinde de sıkıntı yaşayacağımı sanmıyorum o yüzden. Mülakata gelince ağzım iyi laf yapar ve gayet soğukkanlıyımdır. Ancak lanet olası birkaç cm beni tek idealimden alıkoymaya çok yakın. Tek bir rakam yüzünden daha yeteneklerimi göstermeye fırsat bulamadan ön sağlık muayenesinde elenmekten çok korkuyorum. Bunun için ilgili arkadaşlardan yardım istiyorum. Boy sınırı ne kadar önemli ve ne derece dikkate alıyorlar? Kimilerine göre birkaç cm'yi görmezden gelip yazıp geçiriyorlar, kimilerine göre de alt sınıra yakın olanları bile eliyorlar.
    Biraz uzun bir yazı oldu sanırım ama okumaya zaman ayırıp bu konuda bilgi sahibi olan üyelerden objektif cevaplar bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

• Herkese merhabalar. Ben "Büyüyünce ne olacaksın?" sorusuna "Asker olacağım." cevabını verenlerdenim ve yıllardır bu cevabım hiç değişmedi. Askeri liselere bayan alımı durdurulduğu için ancak Harp Okulu'na başvurma hakkım vardı ve onu da gerçekleştirdim. Konu ile ilgili araştırma yaparken sitenize rastladım ve sırf bu konu için üyelik aldım.
    Benim tek sıkıntım boy. Derslerim gayet iyi, Ygs5'ten 435 puan aldım. Vücut alarak gayet atletiğim, bedeni yeterlilik testinde de sıkıntı yaşayacağımı sanmıyorum o yüzden. Mülakata gelince ağzım iyi laf yapar ve gayet soğukkanlıyımdır. Ancak lanet olası birkaç cm beni tek idealimden alıkoymaya çok yakın. Tek bir rakam yüzünden daha yeteneklerimi göstermeye fırsat bulamadan ön sağlık muayenesinde elenmekten çok korkuyorum. Bunun için ilgili arkadaşlardan yardım istiyorum. Boy sınırı ne kadar önemli ve ne derece dikkate alıyorlar? Kimilerine göre birkaç cm'yi görmezden gelip yazıp geçiriyorlar, kimilerine göre de alt sınıra yakın olanları bile eliyorlar.
    Biraz uzun bir yazı oldu sanırım ama okumaya zaman ayırıp bu konuda bilgi sahibi olan üyelerden objektif cevaplar bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ThePrettyReckless

Herkese merhabalar. Ben "Büyüyünce ne olacaksın?" sorusuna "Asker olacağım." cevabını verenlerdenim ve yıllardır bu cevabım hiç değişmedi. Askeri liselere bayan alımı durdurulduğu için ancak Harp Okulu'na başvurma hakkım vardı ve onu da gerçekleştirdim. Konu ile ilgili araştırma yaparken sitenize rastladım ve sırf bu konu için üyelik aldım.

sağlam torpilin varsa boy için endişelenme.benım arkadaşın boyu tam tuttuğu halde elendı boydan 1-2 cm eksık ölcuyorlar hem askeriyede hem polislıkte.

• quote:

Orijinalden alıntı: dewdragon250

sağlam torpilin varsa boy için endişelenme.benım arkadaşın boyu tam tuttuğu halde elendı boydan 1-2 cm eksık ölcuyorlar hem askeriyede hem polislıkte.

Bildiğim kadarıyla tanıdığımız bir paşa yok. Siyaset ve bürokrasi alanındaki tanıdıklardan yararlanma imkanım var mı? Bir de sorun şu ki asker olmayı gerçekten ama gerçekten çok istiyorum ama torpille bu hayalimi gerçekleştirirsem de çok büyük vicdan azabı çekerim. E bir rakam için de bunu kaçırırsam çok büyük hayal kırıklığı yaşarım. Çok büyük ikilemler içerisindeyim. Keşke başka bir yolu olsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ThePrettyReckless -- 13 Nisan 2013; 16:52:47 >

• quote:

quote:

Bildiğim kadarıyla tanıdığımız bir paşa yok. Siyaset ve bürokrasi alanındaki tanıdıklardan yararlanma imkanım var mı? Bir de sorun şu ki asker olmayı gerçekten ama gerçekten çok istiyorum ama torpille bu hayalimi gerçekleştirirsem de çok büyük vicdan azabı çekerim. E bir rakam için de bunu kaçırırsam çok büyük hayal kırıklığı yaşarım. Çok büyük ikilemler içerisindeyim. Keşke başka bir yolu olsa.

Merhaba, Öncelikle Gönlüne Göre Olur İnşallah :) Bu Mülakat İşlerine 3 Yılımı Verdim Gördüğüm Kadarıyla 2-3 Cm Yüzünden Elenen Kimseye Rastlamadım Gerek Askeriyede Gerekse Polislikte . Elenenler Genelde Aşırı Kilolu Uç Noktalarda Olan Kişilerdi Yani. O Yüzden Kafanı Rahat Tut Derim ;) Başarılar...

• Ekleyin hocam boy kurtarırsa Hava Astsubay MYO ve PMYO
  • quote:

quote:

quote:

Merhaba, Öncelikle Gönlüne Göre Olur İnşallah :) Bu Mülakat İşlerine 3 Yılımı Verdim Gördüğüm Kadarıyla 2-3 Cm Yüzünden Elenen Kimseye Rastlamadım Gerek Askeriyede Gerekse Polislikte . Elenenler Genelde Aşırı Kilolu Uç Noktalarda Olan Kişilerdi Yani. O Yüzden Kafanı Rahat Tut Derim ;) Başarılar...

Teşekkürler o zaman :) Hem yardım için hem iyi dilekleriniz için.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Teşekkürler o zaman :) Hem yardım için hem iyi dilekleriniz için.

Rica Ederim :) Hangi Harp Okulunu İstediğinizi Söylerseniz Sizi de Listemize Ekleyebilirim

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.