bütün tavuk 3tl/kg (carrefour)
72 Cevap3797 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2501 Mesaj
2 Şubat 2013; 17:03:51 

havalar daha ısınmadı gerçi ama mangalcılar için güzel haber,
avcılar pelikan avmdeki carrefour'da gördüm,diğer mağazalarda da geçerlidir umarım

kendi markası;
bütün tavuk 3tl/kg
tavuk but 3tl/kg

ayrıca yine kendi markası kaşar 12 tl/kg
kendi üretimi kruasan 50 kuruş /tane

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
2 Şubat 2013; 17:10:51 

quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

avcılar pelikan avmdeki carrefour'da gördüm,diğer mağazalarda da geçerlidir umarım

kendi markası;
bütün tavuk 3tl/kg
tavuk but 3tl/kg

konuyla alakasız ama şu ifadeyi niyeyse çok seviyorum

172 Mesaj
2 Şubat 2013; 17:16:48 

quote:

kendi markası;
bütün tavuk 3tl/kg
tavuk but 3tl/kg

Bütün bir tavuğun 3tl/kg olması bana çok tuhaf geliyor, ne yiyoruz diye merak ediyorum vallahi. Tavuktan korkuyorum ben

528 Mesaj
2 Şubat 2013; 17:20:07 

Konuyla biraz alakasız ama...

Geçen Tv de tartıştılar , yüksek miktarda üretim yapan çiftliklerdeki tavukların 2 Amerikan ve 1 Fransız olmak üzere 3 firmadan civciv olarak temin edildiği ve bu civcilerin genetiğiyle oynanıp 42 günde kesime hazır hele gelmesinin sağlandığı. Dahası bunlar 43. gün kesmezsen ölüyormuş 42 güne ayarlandıkları için. Tavuk üreticileri söylüyor organik doğal yemlerle besliyoruz vs. ama tavuğun kendisi genetiği değiştirilmiş sen istedin kadar iyi yemle besle.

Ayrıca zamanında yayılan be milyonlarca tavuğun imha edilmesiyle sonuçlanan Kuş Gribi'nin de , bu firmaların kendi ürünlerini piyasa sürmek için zemin hazırlama olduğunu söylüyorlar... komplolar komplolar :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Escapetolife -- 2 Şubat 2013; 17:24:17 >

341 Mesaj
2 Şubat 2013; 17:27:23 

3 liraya tavuk mu olurmuş yahu ne günlere kaldık

......Taçsız Kral/Metin Oktay/Tek Aşkıydı Galatasaray/Senin Gibi Cimbomluyu/Unuturmu Bu Taraftar......

18 Mesaj
2 Şubat 2013; 17:28:32 

3 tlye tavuk mu olur ya mantıkdışı kim bilir ne var içinde

2146 Mesaj
2 Şubat 2013; 17:29:51 

quote:

Orijinalden alıntı: sablsm

3 tlye tavuk mu olur ya mantıkdışı kim bilir ne var içinde

3TL/kg demiş arkadaş tavuk 1 kg mı ki?

Apple iPhone 5 16GB White ~ Asus X550LB-XO114D
Nissan Qashqai 2012 White Platinium

4226 Mesaj
2 Şubat 2013; 17:33:38 

zaten dışarda kırmızı et yiyemiyoruz ne eti olduğunu bilmediğimizden. beyaz et için yapılan haberlerden sonra, bu sefer de beyaz etten soğudum. antibiyotiklerle büyüyen civcivler v.s... et yemiyecek miyiz arkadaş biz.

nereye s.çacağız videosu geldi aklıma

0

"Yakında imzalarda maaş bordroları görmeye başlarsam hiç şaşırmayacağım"

Çin atasözü

18 Mesaj
2 Şubat 2013; 17:36:38 

quote:

Orijinalden alıntı: Wadjet

3TL/kg demiş arkadaş tavuk 1 kg mı ki?

biyerde bi makale okumuştum nerde olduğunu hatırlamıyorum üniversitenin birinde konuyla alakalı olarak öğretim görevlisi açıklama yapmış ve o kadar yakınıyoduki bu tavukların genetiğiyle oynanmasıyla insan sağlığını acaip derecede etkiliyomuş o gün bugündür hala tavuktan uzak duruyorum hele 3 tl olanların 1 metre bile yanına yaklaşmamanızı tavsiye ederim

428 Mesaj
2 Şubat 2013; 17:37:46 

Ne kadar okuduğunu anlamayan insanlar var şaşıyorum

Tavuğun KG'mı 3TL, tavuk değil...

2501 Mesaj
2 Şubat 2013; 17:44:05 

quote:

Orijinalden alıntı: caspento

tamam işte,arkadaş da biliyor kg fiyatı olduğunu
piyasada 4.5tan aşağı değil fiyat, bimde 4.65

428 Mesaj
2 Şubat 2013; 17:45:56 

quote:

tamam işte,arkadaş da biliyor kg fiyatı olduğunu
piyasada 4.5tan aşağı değil fiyat, bimde 4.65

Üstteki yorumları görmediniz sanırım? Bütün tavuğu 3TL sananlar var.

164 Mesaj
2 Şubat 2013; 17:46:05 

Bundan 1 ay önce haramidere carrefour da benzer fiyat vardı günlük oldugunu söylemişlerdi bizde yaklaşık 100tl et ürünü almiştık eve geldimde paket actimda kokmuş olduğunu gördüm üretim tarih baktimda aldığım gün yaziyordu son kullanma tarihde 2 gün sonrasıdı. ertesi gün hepsini iade ettik reyona baktımızda aynı tavukların satıldığını gördüm tarihler gene aynı kokmayi bırakın tavuklar yeşil bi renk gelmişti çok dikkat edin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

251 Mesaj
2 Şubat 2013; 17:50:58 

carfurdan et-tavuk alırken dikkat edin derim

> Ne Mutlu Türküm Diyene <

Uzaklaştırılmış
45 gün cezanın,
28 gün 4 sa. 1 dk. kadarı kaldı.
2 Şubat 2013; 18:18:22 

Kasabada tavuklarimiz var kesilecek hale gelmesi icin 5 6 ay bekliyoruz . Bu adamlar genetikle oynamasa kar edemez zaten kullandiklari yem falan hep kimyasal bizim tavuklar bocek falan yiyor sonucta kimyasal birsey yok . Tavuk yemeyi biraktim artik koyde kestikleri zaman yazin yersem yiyorum sevmiyorum artik tavugu nedense.

493 Mesaj
2 Şubat 2013; 18:30:56 

Fiyat çok güzel bizim burda olsa kesin 3-4 tane alıp dolaba atardım.

2742 Mesaj
2 Şubat 2013; 18:35:00 

gıda zehirlenmesi

bu işte bir iş var

2026 Mesaj
2 Şubat 2013; 19:05:24 

Bilindik olmayan markaların tavuklarını tercih etmiyorum. Normal şartlarda 3 tl ye tavuk zaten olmaz, muhtemelen son kullanma tarihi gelmiştir. Çöpe atmamak için o fiyata koymuşlardır. Alırken dikkat edin renginde morarma olmasın, ve aşırı yumuşak değilse alıp buzluğa atın. 1 sene sonra bile çıkarıp yiyebilirsiniz. Geçenlerde elazığ/migroslarda şeker bütün piliç kilosu 3 tlydi. Son kullanma tarihine 1 hafta kalmıştı. 15-20 tane alıp buzluğa koyduk. Normalde toptancıdan bile bu fiyata satın alamıyoruz tavuğu.

439 Mesaj
2 Şubat 2013; 20:13:11 

Millet bilmeden atıyor kısaca bilgi vermek istiyorum. Öncelikle yediğimiz etlik piliçlerde genleri ile oynama gibi bir durum söz konusu değildir. Yıllar süren araştırmalar sonucu 42 günde 2kg canlı ağırlığa ulaşan hibrit piliçler elde edilmiştir. Bu gelişmede hormona ihtiyaç yoktur. En hızlı gelişen genetikteki hayvanların seçilip birbirleri ile çiftleştirilmesi ile oluşturulmuştur. Hibretlerin özelliği verim bakımından ebveynlerinden daha yüksek olmalarıdır. Fakat hibritlerin çocukları hibritler kadar verimli değildirler.
Ayrıntı istiyen hibritin ne olduğunu araştırabilir. Hibrit kullanımı sadece hayvan yetiştiriciliğinde değil bitkilerde de çok yaygın olarak kullanılmaktadır. Herkezin dilinde olan, israil tohumu diye geçen tohumlar hibrit tohumlardır ve çok verimlidir. Tavuklara dönersek

42 gün çok mu erken? Köyde tavuklarının 5-6 ayda büyüdüğünü söyleyenleri görüyorum. Tavuğa günde 1 avuç buğday atarsan, tavuk köyde dört dönüp 3-5 böcek tohum vs. yiyen tavuk için anca. Hibrit olmayan etçi tavuklar iyi beslenme şartlarında 90 gün civarı bir sürede 2kg canlı ağırlığa ulaşabilirler.

Tavuğun kg ı 3tl ye kurtarırmı bilmem fakat bu tavuğun hormonlu vs. olduğunu göstermez. Her türlü üründe promosyon oluyor tavukta oldu mu millet yemek istemiyor.

Gelelim başka bir soruya. Tavukta hormon kullanılır mı ? Genellikle hormon uygulamaları büyükbaş hayvanlarda olur.(Yasak olmasına rağmen) Tavuklarda kullanılmasada merdiven altı işletmelerde kullanılıyor olabilir. Tanınan bilinen markaları tercih edin mutlaka.

Peki tavuğun hiç mi sakıncası yok arkadaş derseniz, tavuklara yedirilen yemler malesef çok kalitesiz yemlerdir. Hayvan artıkları dahi tavuklara öğütülerek verilmektedir. Bir çok firma et, kemik, kan unu adı altında hayvan artıklarını tekrardan hayvanlara yedirmektedir. Amaç ise maliyetin düşürülmesidir. Tavukların derilerinin ve iç orgalarının (özellikle karaciğer) yenmemesi kanaatindeyim.

Umarım faydalı olmuşumdur. İyi günler.

HP mi? Allah Korusun... HP http://forum.donanimhaber.com/m_70186226/tm.htm

292 Mesaj
2 Şubat 2013; 20:15:24 

içinden tümör çıkıyor diyordu geçen biri

1457 Mesaj
2 Şubat 2013; 20:15:48 

çiftlik tavuklarının hepsi böyle ne yazıkki ,içlerinden kanser fışkırıyor
http://gundem.milliyet....013/1661939/default.htm

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ

170 Mesaj
2 Şubat 2013; 20:23:43 

Almayın arkadaşlar,sağlığınız bu kadar ucuz mu?

Skoda Fabia 1.4 elegance

2501 Mesaj
2 Şubat 2013; 20:28:27 

quote:

Orijinalden alıntı: codemaster42

Almayın arkadaşlar,sağlığınız bu kadar ucuz mu?

konuyu açmam bazıları için hayırlı olmuş, baksana herkes sağlığını düşünür olmuş
burdaki de tavuk değil mi? bu konu yılın konusu olmadı mı? 3er 5er aldı millet... kimse demedi ne yiyoruz lan ...
sizi gidiler sizi ....
ankara mangal sefası fırsat konusu
http://forum.donanimhaber.com/m_55124499/tm.htm

19703 Mesaj
2 Şubat 2013; 20:31:14 

Carrefour' un tavukları hormonlu görünüşünden bile anlayabilirsiniz
Ben A101 tavuğu yerim, tavsiye ederim

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

170 Mesaj
2 Şubat 2013; 20:44:23 

quote:

konuyu açmam bazıları için hayırlı olmuş, baksana herkes sağlığını düşünür olmuş
burdaki de tavuk değil mi? bu konu yılın konusu olmadı mı? 3er 5er aldı millet... kimse demedi ne yiyoruz lan ...
sizi gidiler sizi ....
ankara mangal sefası fırsat konusu
http://forum.donanimhaber.com/m_55124499/tm.htm

Arkadaşım istediğin konuyu açabilirsin,beni ilgilendirmez.Ben insanları uyardım sen işine bak.

Skoda Fabia 1.4 elegance

2501 Mesaj
2 Şubat 2013; 20:46:26 

quote:

Orijinalden alıntı: codemaster42

Arkadaşım istediğin konuyu açabilirsin,beni ilgilendirmez.Ben insanları uyardım sen işine bak.

tamam, ben de genel konuştum,senin gibi herkes yazıyordu sağlık konusunda,biriniz üzerinden cevap vereyim dedim

1110 Mesaj
2 Şubat 2013; 22:12:56 

quote:

Orijinalden alıntı: caspento

Ha kg 3 tl ha kendisi 3 tl...

1484 Mesaj
2 Şubat 2013; 22:19:15 

Konu iyi geldi...Yarın gidip birkaç tane alayım...

4839 Mesaj
2 Şubat 2013; 22:28:49 

geçen çağrı marketten tavuk pirzola, incik aldım. kg 5,49 tl idi..

bu kadar mı yağ çıkar. et göremedim desem yeridir. hepsi yağ.. hareketsiz olarak büyüyen tavuğun olacağı budur.

size afiyet olsun.

511 Mesaj
2 Şubat 2013; 22:46:20 

Carrefour indirimli gıda konusunda çok umursamaz bir market. Aldığın indirimli kıyma, peynir, sucuklar hepsi berbat çıktı.

12556 Mesaj
2 Şubat 2013; 23:08:55 

quote:

Orijinalden alıntı: yusuf24

Hibrit ırklarla ilgili bilgilendirme açısından faydalı bir mesaj olmuş. Fakat her şeyden haberiniz varmış gibi firmaları aklamaya çalışır gibi mesa atmanız da bir o kadar kötü bir izlenim vermiş kanımca. Gıda uzmanı ya da müfettiş falan mısınız? Ciddi olarak soruyorum.

759 Mesaj
2 Şubat 2013; 23:30:21 

yahu zaten bir tavuk yiyorduk para ancak ona yetiyordu onuda bu şekilde elimizden çıkartıyorlar yavaş yavaş

fiyata gelince iyi fiyat :)

Paylaşım evrenseldir.

439 Mesaj
2 Şubat 2013; 23:31:00 

quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

Hibrit ırklarla ilgili bilgilendirme açısından faydalı bir mesaj olmuş. Fakat her şeyden haberiniz varmış gibi firmaları aklamaya çalışır gibi mesa atmanız da bir o kadar kötü bir izlenim vermiş kanımca. Gıda uzmanı ya da müfettiş falan mısınız? Ciddi olarak soruyorum.

Öyle bir niyetim olsa şu firmadan alın bu firmadan almayın şeklinde mesaj atardım. Büyük tavukçuluk şirketleri çok sık denetleniyor. Hormon, antibiotik vs. gibi yasak olan maddeleri kullanmaya cesaret edemezler. Üniversite yıllarında türkiyedeki büyük tavukçuluk şirketlerinin birinde staj yapmıştım. Hayvan besleme alanında doktora yapıyorum.
Firmaları aklamaya çalışsam tavuklara yedirdikleri yem ile alakası olmayan maddelerden bahsetmezdim. Mesajımı iyi okuyun.

HP mi? Allah Korusun... HP http://forum.donanimhaber.com/m_70186226/tm.htm

1366 Mesaj
2 Şubat 2013; 23:31:50 

FOOD İNC belgeselini izlemenizi oneririm.

Veni, vidi, vici

587 Mesaj
2 Şubat 2013; 23:43:31 

Sanırım tavuklar batan Şeker Piliçin tavuklarıdır. Aynı hepsiburadanın zidaya ve pabbuc.com'un ayakkabılarını alıp ucuza sattığı gibi satıyorlardır.
Bu kadar da incelemeyin. Sonuçta sağlıklı yedik sandığımız herşeyin tohumu bile yapay. Paranoyak olmaya gerek, her canlı mutlak ölümü tadacaktır..

1860 Mesaj
3 Şubat 2013; 0:02:24 

quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Aynen öyle. A101 keskinoğlu marka tavuk ürünleri satıyor. Buram buram kaliteli, leziz. Carrefour tavukları tatsız saman gibi bir "şey".

Lalegül FM (88.4) radyomuz, Marifet ve Lalegül'de dergimizdir.

(Kur’an’ı kendi görüşüyle açıklayan, verdiği mânâ doğru olsa bile, muhakkak hata etmiştir.) [Nesaî]

(Kur’an’a ehliyeti olmadan mânâ veren, Cehennemde azap görecektir.) [Tirmizî]

2501 Mesaj
3 Şubat 2013; 0:05:27 

quote:

Orijinalden alıntı: omurkadir

FOOD İNC belgeselini izlemenizi oneririm.

izledik, mcdonalds'ı bıraktım

4839 Mesaj
3 Şubat 2013; 0:05:34 

quote:

Orijinalden alıntı: alpalp84

Aynen öyle. A101 keskinoğlu marka tavuk ürünleri satıyor. Buram buram kaliteli, leziz. Carrefour tavukları tatsız saman gibi bir "şey".

şu keskinoğlunu deneyeyim o zaman.

erpiliç çok bozdu.

2727 Mesaj
3 Şubat 2013; 0:09:34 

quote:

Orijinalden alıntı: xweser

şu keskinoğlunu deneyeyim o zaman.

erpiliç çok bozdu.

Aynen bende A101'den Keskinoğlunu deneyeyim, Dediğiniz gibi Erpiliç çok bozdu.

4839 Mesaj
3 Şubat 2013; 0:11:23 

özledim suyuna ekmeği banıp banıp yediğimiz o tavuğun lezzetini.

4055 Mesaj
3 Şubat 2013; 0:34:52 

bütün tavuklar suni yemle beslenir kapalı alanlarda güneş yüzü görmeden şişmanlar 40 günde kesime hazır hale gelir.. marka farketmiyor köylüden almadığın sürece

ben küçükken tavuklar en az 2 saat haşlanırdı.. şimdi ise 20dk da haşlanıyor

bunu izlemenizi şiddetle öneririm.. ne yediğinizi bilin.

http://www.youtube.com/...embedded&v=KsAI4nCnSyw#

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exhell -- 3 Şubat 2013; 0:35:26 >

511 Mesaj
3 Şubat 2013; 0:35:28 

Gıda aş.
Derisini ve yağını tamamen ayırıp atıyorum.

4839 Mesaj
3 Şubat 2013; 0:41:05 

quote:

Orijinalden alıntı: Exhell

bütün tavuklar suni yemle beslenir kapalı alanlarda güneş yüzü görmeden şişmanlar 40 günde kesime hazır hale gelir.. marka farketmiyor köylüden almadığın sürece

ben küçükken tavuklar en az 2 saat haşlanırdı.. şimdi ise 20dk da haşlanıyor

bunu izlemenizi şiddetle öneririm.. ne yediğinizi bilin.

http://www.youtube.com/...embedded&v=KsAI4nCnSyw#

olay budur.

1366 Mesaj
3 Şubat 2013; 0:49:30 

Gecen koy tavugu geldi bir yerden sinopa ozgu ıslama denilen yemekte kullandik cok guzel oldu et sert lifli tadi kesinlikle farkli ben seviyorum ancak alisik olmayanlar begenmeyebiliyor garipseyebiliyor.

Veni, vidi, vici

3077 Mesaj
3 Şubat 2013; 1:20:54 

Hayvan etinde lütfen ucuza kaçmayın.

792 Mesaj
3 Şubat 2013; 1:35:07 

Carrefour'dan kesinlikle et ürünleri almam,şimdiye kadar kaç kere beyaz,kırmızı et aldıysam hepsinde bir sorun vardı.
En son geçen sene indirim zamanında aldığımız kıymada öyle bir koku vardı ki,yaptığımız köfteyi yiyemeden direk çöpe attık.

531 Mesaj
3 Şubat 2013; 1:37:49 

aldım bi tane yedim. bugün saat 16da carrefour haramidere/istanbuldan. saat 01.27 ve hala ölmedim.

Pişirme tarifimi de vereyim.. 1 derin teflon tencerede suyu kaynattım. su kaynarken tavuğu parçaladım. kaynamasına yakın(baloncuk belirmesi) tavukları attım içine. yağ tuz baharat ekledim haşlama suyuna etin içine baharat sinsin diye. haşlandıktan sonra tavukları süzdüm tavuk suyunun 6 bardağını ayırdım. daha sonra tavukları yarım tahta kaşık margarin yarım tahta kaşığı tereyağı 3 tahta kaşığı sıvı yağ ve 1 bardak tavuk suyuyla birlikte pişiriyorum kapağı kapalı biçimde. fırında pişmiş tavuk gibi oluyor. patates sever olarak elma dilim kabuğu soyulu patates atıyorum...

özet: aldım yedim ölmedim.

İnşaat Mühendisi

Atatürkçü Düşünce Topluluğu

6450 Mesaj
3 Şubat 2013; 2:36:07 

22 senedir tavukçuluk yapıyoruz (broiler çiftliğimiz var )
kanser felan olucağını sanmıyorum.tavuklar analiz ediliyor.
öyle birşey olsa damızlıkları imha ederler zaten.

şuan yiyeceğiniz en güvenilir besin tavuk.gdo vs yok içinde en azından.

sebzelere vs nasıl ilaç veriyorlar bi görseniz

fiyata gelirsek fiyat normal.olması geren fiyat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e_capkan -- 3 Şubat 2013; 2:36:54 >

118 Mesaj
3 Şubat 2013; 4:01:21 

Cahil cahil konuşulmuş

konu ile ilgili yanlış bilinenler

1-bu hayvanlara ne hormon veriliyor ne de genetiği değiştirilmiş tavuk diye bir şey var .

2-tavuk 45. günde ölmez örneğin ben çiftlikte büyüyen tavuğu 15. günde alıp evimin bahçesinde besleyip 3-4 aylıkken kesip yiyebiliyorum. yavaş büyür eğer böyle yaparsan çünkü gezinir enerji harcar ve çiftlikteki kadar bol yem bulamaz.eti ot böcek yediği için de köy tavuğu lezzetinde olur.

3-tavukta kuluçka süresi 21 gündür :ne yaparsan yap tavuktaki kuluçka süresini 17 güne indiremezsin ve kuluçka süresi tavuğun endüstiyel bir hayvan olmasıyla birlikte hiç değişmedi .

bütün firmalar aynı şekilde beslerler neredeyse birbirinin aynısı olan yemlerle
bazen fiyatlar düşer üretim fazlası stok promosyon bilmemne maliyetine satılabilir ,

ülkemizde tavukçuluk sektörü dünya standartlarında üretim yapan ,üretimin her aşamasında kontrolün takibin olduğu bir sisteme sahip .

1-bu tavuklara aşılamalar ve antibiyotik uygulamaları yapılır .(antibiyotik için yasal arınma süreleri dikkate alınarak)
2-bu tavukların yemlerine çok az oranlarda da olsa kan unu kemik unu gibi (kesimhanelerde canlıların değerlendirilemeyen kısımlarının rendering denen işlem ile yüksek derecelerde fırınlanıp toz haline getirilmesi şeklinde yapılan yem katkı maddesi) şeyler konur .bu yem maddesi büyükbaş hayvanlarda onların doğalarına aykırı olması yüzünden deli dana hastalığının ortaya çıkışına sebep olmuştu .ancak kanatlı hayvanlar böcek ,kurt vesaire yedikleri için doğaları buna uygun olduğu için yemlerine katılan et ve kemik unlarının tavuğun doğasına aykırı olmayacağı ve sonunda bir sorunla karşılaşılmayacağı düşünülüyor .
3-kesim ve kesimhaneler ile ilgili birilerinin içine sinmeyen şeyler olabilir

benim bildiğim hatırladığım bu üç madde tavuk etine şüpheyle yaklaşmanıza sebep olabilir .

ancak sanayi toplumlarının protein ihtiyacını karşılamanın en önemli yolu kanatlı sektörü .kaçınız köy tavuğu bulabilir kaçınız bakliyat ile hayatta kalabilir .
sadece doğal yolla beslenmiş bu yol ile elde edilmiş süt ,et ,yumurta diye bir şey bulamazsınız marketlerde bakkallarda.bütün hayvanlar suni yemler ile besleniyor .

2406 Mesaj
3 Şubat 2013; 4:26:21 

quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

A101 hormonlu değilmi hocam?

248 Mesaj
3 Şubat 2013; 15:28:39 

quote:

Orijinalden alıntı: cruise06

Carrefour'dan kesinlikle et ürünleri almam,şimdiye kadar kaç kere beyaz,kırmızı et aldıysam hepsinde bir sorun vardı.
En son geçen sene indirim zamanında aldığımız kıymada öyle bir koku vardı ki,yaptığımız köfteyi yiyemeden direk çöpe attık.

kipa da öyle hocam..bi kere kıyma aldım..pişirdik, pis pis koktu.attık çöpe.

para bir çok şeyi halleder.halledemediği şeyler için de, uygun pozisyon hazırlar.

20 Mesaj
3 Şubat 2013; 22:50:13 

Ben keskinoğlu alıyorum genelde, 75 tane ülkeye ihraç ediliyor tavukları ve yumurtaları. Amerika ve Almanaya da bu ülkelerden.

Birde son günlerde Green reach giye bir marka var, migrosta satılıyor, ancak kilosu 25 tl özellikle pirzolası çok lezzetli, tavuğun rengi bile normal tavuklardan farklı.

GDİ olan günlerde ve market kampanyalarına denk getirebilirsem green reach alıp buzluğa atıyorum.

722 Mesaj
3 Şubat 2013; 23:51:10 

KFC başlığında Atmosphere nickli arkdaşımızın paylaştığı resim ve yukardaki mesajlarda da bunun normal olduğu yazılı biligli arkadaşlar tarafından; şimdi alalım mı almayalım mı ben orasındayım :)
0

630 Mesaj
4 Şubat 2013; 0:07:38 

GDO 90 li yillardan beri var ama nedense son 3 yildir millete sakiz olmus. GDO demek verimli tarim demek, genetigi degistirilmis denince bocek bugday oldu anlamina gelmiyor daha az ilaclama, sulama ile yetisebilen bitki demek oluyor. GDO'nun insan sagligina olumsuz etkisini kanitlamis bilimsel calisma yok, dier yandan zararsiz olduguna dair de calisma yok.

Ciftlik tavuklari yillarca yapilan melezlemeler sonucunda en verimli ve dayanakli turlerin yaratilmasiyla olusmustur. Kisaca lablarda uretilmedi, genetikleriyle kastedildigi gibi oynanmadi.

Ha tavuk tavuk ancak bizim 80 li yillarda yedigimizle tadi farkli lakin o yedigimiz X tavuguydu bunlar ise ulkemizde o yillarda olmayan hic tatmadigimiz Y Z A melezi gibi dusunun.

Fiyati normal. Bugune kadar aldiginiz her urunde uretimden satisa kadar en az %200 bindiriyorlar. Nerdn mi biliyorum? bende birseyler satin alip satiyorum. Tavuk degil ama ticaret bu sekilde. 3 liraya satilabiliyorsa inanin bunun maliyeti 1.50 den fazla degildir.

814 Mesaj
4 Şubat 2013; 0:30:07 

quote:

Orijinalden alıntı: Escapetolife

Konuyla biraz alakasız ama...

Geçen Tv de tartıştılar , yüksek miktarda üretim yapan çiftliklerdeki tavukların 2 Amerikan ve 1 Fransız olmak üzere 3 firmadan civciv olarak temin edildiği ve bu civcilerin genetiğiyle oynanıp 42 günde kesime hazır hele gelmesinin sağlandığı. Dahası bunlar 43. gün kesmezsen ölüyormuş 42 güne ayarlandıkları için. Tavuk üreticileri söylüyor organik doğal yemlerle besliyoruz vs. ama tavuğun kendisi genetiği değiştirilmiş sen istedin kadar iyi yemle besle.

Ayrıca zamanında yayılan be milyonlarca tavuğun imha edilmesiyle sonuçlanan Kuş Gribi'nin de , bu firmaların kendi ürünlerini piyasa sürmek için zemin hazırlama olduğunu söylüyorlar... komplolar komplolar :)

Kesinlikle bir şey var, çünkü özellikle son yıllarda tavuklarda tavuk tadı yok . Zaten bu kadar üretim ve tüketime karşı bu tavukların normal olduğu düşünülemez. Canlı hayvan ama sanayii malı haline gelmiş.

Birde tavukları balık yemi ile besliyorlarmış, bazen tavuk pişerken evin içini balık kokusu, tadıda balığa benziyordu, sebebi buymuş meğer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugoss -- 4 Şubat 2013; 0:31:12 >

115 Mesaj
4 Şubat 2013; 0:36:15 

Tavuk konusunda benimde bazı şüphelerim var. Vücut geliştirme sporuyla ilgilendiğim için günde 1 kiloya yakın tavuk göğüsü ve 10 tane yumurta tüketiyorum. Şu sıralar gerek sosyal çevremde gerekse medyada tavuk konusu çok sık gündeme gelmekte. Açıkçası konuşulan bu kadar şeyden sonra sağlığımdan endişelenir hale geldim.
Tavuk, yumurta, süt gibi ürünleri her zaman köylüden alma şansımız yok olsa bile maddi açıdan yük getiriyor. Bu durum ne olacak hiç bilmiyorum.