Şimdi Ara

bütün tavuk 3tl/kg (carrefour)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
0
Favori
7.627
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • havalar daha ısınmadı gerçi ama mangalcılar için güzel haber,
    avcılar pelikan avmdeki carrefour'da gördüm,diğer mağazalarda da geçerlidir umarım

kendi markası;
    bütün tavuk 3tl/kg
    tavuk but 3tl/kg

ayrıca yine kendi markası kaşar 12 tl/kg
    kendi üretimi kruasan 50 kuruş /tane

• quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

havalar daha ısınmadı gerçi ama mangalcılar için güzel haber,
    avcılar pelikan avmdeki carrefour'da gördüm,diğer mağazalarda da geçerlidir umarım

kendi markası;
    bütün tavuk 3tl/kg
    tavuk but 3tl/kg

konuyla alakasız ama şu ifadeyi niyeyse çok seviyorum
  • quote:

havalar daha ısınmadı gerçi ama mangalcılar için güzel haber,

kendi markası;
    bütün tavuk 3tl/kg
    tavuk but 3tl/kg

Bütün bir tavuğun 3tl/kg olması bana çok tuhaf geliyor, ne yiyoruz diye merak ediyorum vallahi. Tavuktan korkuyorum ben
  • Konuyla biraz alakasız ama...

Geçen Tv de tartıştılar , yüksek miktarda üretim yapan çiftliklerdeki tavukların 2 Amerikan ve 1 Fransız olmak üzere 3 firmadan civciv olarak temin edildiği ve bu civcilerin genetiğiyle oynanıp 42 günde kesime hazır hele gelmesinin sağlandığı. Dahası bunlar 43. gün kesmezsen ölüyormuş 42 güne ayarlandıkları için. Tavuk üreticileri söylüyor organik doğal yemlerle besliyoruz vs. ama tavuğun kendisi genetiği değiştirilmiş sen istedin kadar iyi yemle besle.

Ayrıca zamanında yayılan be milyonlarca tavuğun imha edilmesiyle sonuçlanan Kuş Gribi'nin de , bu firmaların kendi ürünlerini piyasa sürmek için zemin hazırlama olduğunu söylüyorlar... komplolar komplolar :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Escapetolife -- 2 Şubat 2013; 17:24:17 >
  • 3 liraya tavuk mu olurmuş yahu ne günlere kaldık
  • 3 tlye tavuk mu olur ya mantıkdışı kim bilir ne var içinde
  • quote:

Orijinalden alıntı: sablsm

3 tlye tavuk mu olur ya mantıkdışı kim bilir ne var içinde

3TL/kg demiş arkadaş tavuk 1 kg mı ki?
  • zaten dışarda kırmızı et yiyemiyoruz ne eti olduğunu bilmediğimizden. beyaz et için yapılan haberlerden sonra, bu sefer de beyaz etten soğudum. antibiyotiklerle büyüyen civcivler v.s... et yemiyecek miyiz arkadaş biz.

nereye s.çacağız videosu geldi aklıma

bütün tavuk 3tl/kg (carrefour)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wadjet

quote:

Orijinalden alıntı: sablsm

3 tlye tavuk mu olur ya mantıkdışı kim bilir ne var içinde

3TL/kg demiş arkadaş tavuk 1 kg mı ki?

biyerde bi makale okumuştum nerde olduğunu hatırlamıyorum üniversitenin birinde konuyla alakalı olarak öğretim görevlisi açıklama yapmış ve o kadar yakınıyoduki bu tavukların genetiğiyle oynanmasıyla insan sağlığını acaip derecede etkiliyomuş o gün bugündür hala tavuktan uzak duruyorum hele 3 tl olanların 1 metre bile yanına yaklaşmamanızı tavsiye ederim
  • Ne kadar okuduğunu anlamayan insanlar var şaşıyorum

Tavuğun KG'mı 3TL, tavuk değil...
  • quote:

Orijinalden alıntı: caspento

Ne kadar okuduğunu anlamayan insanlar var şaşıyorum

tamam işte,arkadaş da biliyor kg fiyatı olduğunu
    piyasada 4.5tan aşağı değil fiyat, bimde 4.65
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: caspento

Ne kadar okuduğunu anlamayan insanlar var şaşıyorum

tamam işte,arkadaş da biliyor kg fiyatı olduğunu
    piyasada 4.5tan aşağı değil fiyat, bimde 4.65

Üstteki yorumları görmediniz sanırım? Bütün tavuğu 3TL sananlar var.
  • Bundan 1 ay önce haramidere carrefour da benzer fiyat vardı günlük oldugunu söylemişlerdi bizde yaklaşık 100tl et ürünü almiştık eve geldimde paket actimda kokmuş olduğunu gördüm üretim tarih baktimda aldığım gün yaziyordu son kullanma tarihde 2 gün sonrasıdı. ertesi gün hepsini iade ettik reyona baktımızda aynı tavukların satıldığını gördüm tarihler gene aynı kokmayi bırakın tavuklar yeşil bi renk gelmişti çok dikkat edin
  • carfurdan et-tavuk alırken dikkat edin derim
  • Kasabada tavuklarimiz var kesilecek hale gelmesi icin 5 6 ay bekliyoruz . Bu adamlar genetikle oynamasa kar edemez zaten kullandiklari yem falan hep kimyasal bizim tavuklar bocek falan yiyor sonucta kimyasal birsey yok . Tavuk yemeyi biraktim artik koyde kestikleri zaman yazin yersem yiyorum sevmiyorum artik tavugu nedense.
  • Fiyat çok güzel bizim burda olsa kesin 3-4 tane alıp dolaba atardım.
  • gıda zehirlenmesi

bu işte bir iş var
  • Bilindik olmayan markaların tavuklarını tercih etmiyorum. Normal şartlarda 3 tl ye tavuk zaten olmaz, muhtemelen son kullanma tarihi gelmiştir. Çöpe atmamak için o fiyata koymuşlardır. Alırken dikkat edin renginde morarma olmasın, ve aşırı yumuşak değilse alıp buzluğa atın. 1 sene sonra bile çıkarıp yiyebilirsiniz. Geçenlerde elazığ/migroslarda şeker bütün piliç kilosu 3 tlydi. Son kullanma tarihine 1 hafta kalmıştı. 15-20 tane alıp buzluğa koyduk. Normalde toptancıdan bile bu fiyata satın alamıyoruz tavuğu.
  • Millet bilmeden atıyor kısaca bilgi vermek istiyorum. Öncelikle yediğimiz etlik piliçlerde genleri ile oynama gibi bir durum söz konusu değildir. Yıllar süren araştırmalar sonucu 42 günde 2kg canlı ağırlığa ulaşan hibrit piliçler elde edilmiştir. Bu gelişmede hormona ihtiyaç yoktur. En hızlı gelişen genetikteki hayvanların seçilip birbirleri ile çiftleştirilmesi ile oluşturulmuştur. Hibretlerin özelliği verim bakımından ebveynlerinden daha yüksek olmalarıdır. Fakat hibritlerin çocukları hibritler kadar verimli değildirler.
    Ayrıntı istiyen hibritin ne olduğunu araştırabilir. Hibrit kullanımı sadece hayvan yetiştiriciliğinde değil bitkilerde de çok yaygın olarak kullanılmaktadır. Herkezin dilinde olan, israil tohumu diye geçen tohumlar hibrit tohumlardır ve çok verimlidir. Tavuklara dönersek

42 gün çok mu erken? Köyde tavuklarının 5-6 ayda büyüdüğünü söyleyenleri görüyorum. Tavuğa günde 1 avuç buğday atarsan, tavuk köyde dört dönüp 3-5 böcek tohum vs. yiyen tavuk için anca. Hibrit olmayan etçi tavuklar iyi beslenme şartlarında 90 gün civarı bir sürede 2kg canlı ağırlığa ulaşabilirler.

Tavuğun kg ı 3tl ye kurtarırmı bilmem fakat bu tavuğun hormonlu vs. olduğunu göstermez. Her türlü üründe promosyon oluyor tavukta oldu mu millet yemek istemiyor.

Gelelim başka bir soruya. Tavukta hormon kullanılır mı ? Genellikle hormon uygulamaları büyükbaş hayvanlarda olur.(Yasak olmasına rağmen) Tavuklarda kullanılmasada merdiven altı işletmelerde kullanılıyor olabilir. Tanınan bilinen markaları tercih edin mutlaka.

Peki tavuğun hiç mi sakıncası yok arkadaş derseniz, tavuklara yedirilen yemler malesef çok kalitesiz yemlerdir. Hayvan artıkları dahi tavuklara öğütülerek verilmektedir. Bir çok firma et, kemik, kan unu adı altında hayvan artıklarını tekrardan hayvanlara yedirmektedir. Amaç ise maliyetin düşürülmesidir. Tavukların derilerinin ve iç orgalarının (özellikle karaciğer) yenmemesi kanaatindeyim.

Umarım faydalı olmuşumdur. İyi günler.
  • içinden tümör çıkıyor diyordu geçen biri
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.