Şimdi Ara

Galaxy Fonblet 5.8, Pocket 2, Star, Young, Frame ve üst seviye GT-B9150 GLBenchmark sonuçlarında ortaya çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
379
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Galaxy Fonblet 5.8, Pocket 2, Star, Young, Frame ve üst seviye GT-B9150 GLBenchmark sonuçlarında ortaya çıktı

Samsung'un geçen yılı akıllı telefon pazarında lider olarak bitirmesi sonrası bu yıl için agresif bir satış politikası izleyeceği belirtiliyordu. Firmanın bu yıl için ilk etapta 8 adet giriş ve orta seviye pazarlara hitap edecek yeni model pazara sunacağı dile getirilmişti. Şimdi ise 6 modele ait benchmark sonuçlarından ortaya çıktı. Bu modeller Galaxy Fonblet 5.8, Pocket 2, Star, Young, Frame ve üst seviye GT-B9150 şeklinde sıralanıyor. Modellerin özelliklerine bakmak gerekirse :

Galaxy Fonblet 5.8 firmanın orta seviye büyük ekranlı modeli ve numarası GT-I9150 / GT-I9152 şeklinde. Bilinen özellikleri 5.8 inçlik 960x540 piksel çözünürlükte ekran, 1.2GHz saat hızında çalışan Broadcom BCM28155 Cortex-A9 tabanlı işlemci, VideoCore IV grafik birimi ve Android 4.1.2 işletim sistemi. Daha önce de bahsettiğimiz gibi Samsung'un popüler Phablet modellerini orta seviyeye de sunma ve satış rakamlarını artırma niyeti açıkça görülüyor. 

Galaxy Pocket 2 giriş seviyesi model ve numarası GT-S5310 / GT-S5312 şeklinde. 850MHz saat hızında çalışan Broadcom işlemci, 320x240 piksellik ekran, VideoCore IV grafik birimi ve Android 4.1.2 Jelly Bean işletim sistemi. 

Galaxy Star yine giriş modeli (GT-S5282). Spreadtrum işlemci, 320x240 piksellik ekran, Mali-300 grafik birimi, Android 4.1.2 işletim sistemi özellikleri arasında. 

Galaxy Young (GT-S6310 / GT-S6312) ise orta seviyeye hitap edecek. Modelde 1GHz saat hızında çalışan Qualcomm 7X27 işlemci, Adreno 200 grafik birimi, 480x320 piksellik ekran ve Android 4.1.2 işletim sistemi yer alıyor. 

Galaxy Frame (GT-S6810 / GT-S6810P) yine orta seviye bir model. 480x320 piksellik ekran, 1GHz saat hızında çalışan Broadcom işlemci, opsiyonel NFC, Android 4.1.2 işletim sistemi şeklinde özelliklere sahip. 

GT-B9150 modeli ise üst seviye bir cihaz olarak dikkat çekiyor. Full HD ekran, 1.7GHz saat hızında çalışan Exynos 5250 çift çekirdekli işlemci, Mali-T604 grafik birimi ve Android 4.2.1 işletim sistemi özellikleri mevcut. Samsung'un yeni Galaxy S amiral gemi modelinde 4 çekirdekli Exynos 5450 işlemcisine yer vereceği iddia ediliyor. Bu durumda 5250 işlemcisi atlanmış oluyordu. Samsung'un Nexus 10 tabletinde kullanılsa da bu işlemciyi de bir şekilde değerlendirmek istediği görülüyor. Ancak bunun bir tablet olabileceğine dair iddialar da bulunuyor.  

• GLBenchmark dediğin nedir ki kullanırken Sana belli etmesi lazım herşeyi

• samsung sen galaxy s ve note serisinden başka telefon üretme istersen 5.8 inç telefona 540#960 piksel ne ya

• Giriş seviyesi modeller resmen ezilmiş. O özelliklerde cihaz üretileceğini sanmıyorum. GLBench gibi uygulamaları kandırmak oldukça kolay. Bu donanımların gerçek olacağını pek sanmıyorum.Amiral gemisi model haricinde donanım özellikler aşırı zayıf geldi. Orta seviye değil, bildiğiniz giriş seviyesi olmuş. Kaldı ki Samsung donanım olarak çift çekirdeğe giriş seviyesinde bile geçmeye başlamışken böyle bir şey yapacağını pek sanmıyorum.

Biraz sallama bir haber gibime geliyor. GLBenchmarkı kandırmak için azıcık Android'ten anlamak yeterli...
  • İnsanlar "phablet" olsun diye phablet almiyor ki. Galaxy note 2'nin oyle buyuk olmasinin sebebi o kadar donanimi kaldiracak bataryayi sigdirabilmek. Yanlis bir strateji oldugunu dusunuyorum orta segmente phablet'i yayginlastirmaya calismanin. Ya da, yine cok buyuk pil ama az enerji tuketen donanim koyulursa pil omrunden dolayi tercih edenler olabilir.

• Samsung gözünü emeklilerin maaşına dikmiş

• 240x320 nedir ya? yasaklansın artık şu ekran .bundan 5 sene önce giriş seviyesiydi bu ekran.

• 240x320 piksel olunca yazılarmı okunmuyor ??? mesajmı göndermiyor ?? aramamı yapmıyor telefonun neyi eksik oluyor ?? alan var demekki çıkartıyorlar o çözünürlükte full hd olunca mesajlar dahamı hızlı gidiyor aramalar dahamı kaliteli oluyor ( sadece telefon özelliklerini kullananlar için yorum yazıyorum)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.