Şimdi Ara

AMD dört çekirdekli FX-4130 işlemcisini pazara sundu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
1
Favori
818
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• AMD dört çekirdekli FX-4130 işlemcisini pazara sundu

AMD dört çekirdekli yeni işlemci modeli FX-4130'u kullanıma sundu. Piledriver kod adlı ikinci nesil Bulldozer mimarisi üzerinde şekillenen işlemci, yerini aldığI FX-4100 işlemcisiyle kıyaslandığında aynı fiyat seviyesinde hem daha performanslı çalışıyor, hem de daha serin görev yapıyor. İki adet modüle sahip olan Soket AM3+ formundaki işlemci, standart olarak 3.8GHz'de görev yapıyor ve 3.9GHz'e otomatik olarak hız arttırımı yapabiliyor.

Her çekirdek için 1MB olmak üzere toplamda 4MB büyüklüğünde Seviye 2 bellek kapasitesi ile donatılan işlemci, aynı zamanda çekirdekler arası ortak kullanıma açık olan 4MB büyüklüğünde 3. seviye bellek bulunuyor. Çarpan kilidi açık olduğu için hız aşırtma konusunda da iddialı olan işlemci, AMD'nin açıklamalarına göre Intel'in Core i3-2100 işlemcisinden PassMark CPU testinde %22, yerini aldığı FX-4100 işlemcisinden ise %9 daha hızlı olmayı başarıyor. Isıl tasarım gücü yani TDP değeri 125 Watt olan işlemci 101$ etiket fiyatıyla geliyor.

• İyiymiş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 180 lira iyiymiş hakkaten
  • fx 6300 95 watt galiba, bu niye 125 watt?

• komik olan buraydı

standart olarak 3.8GHz'de görev yapıyor ve 3.9GHz'e otomatik olarak hız arttırımı yapabiliyor.
  • Amd cok iyi isler cikariyor amdde olmasa sistem f/p sistemlerini nasil toplayacaz

• quote:

Orijinalden alıntı: ardaalisahin

Amd cok iyi isler cikariyor amdde olmasa sistem f/p sistemlerini nasil toplayacaz

Sorma öyle iyi işler çıkartıyor ki sürekli zararda.Adamlar baya baya zararına işlemci satıyor. Ayrıca bu devirde bu işlemci 125 w yuh!

• 100 dolar
  • quote:

Amd cok iyi isler cikariyor amdde olmasa sistem f/p sistemlerini nasil toplayacaz

benim gibi f/p toplayabilirsin imzama bakman yeterli
  • quote:

Orijinalden alıntı: king52 pro

quote:

Sorma ne f/p
  • Birde su tdp'yi çözseler varya :)) bunu sorun etmeyecekler için ahanda süper islemci bana göre i3 artik zor satilir tabi ülkemizde bi intel tutuklugu var gene satacaktir

• quote:

quote:

quote:

Sorma ne f/p

f/p olmayan hangi parça var söyler misin

• quote:

quote:

quote:

quote:

Sorma ne f/p

Amdnin apulu islemcileriyle daha iyi bir sistem kurulabilir fiyat olarak ayni duzeylerde hatta daha bile ucuz ilerde de bi crossfirela cok iyi bir hal alir misal forumda boyle yapanlar var

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Sorma ne f/p

Amdnin apulu islemcileriyle daha iyi bir sistem kurulabilir fiyat olarak ayni duzeylerde hatta daha bile ucuz ilerde de bi crossfirela cok iyi bir hal alir misal forumda boyle yapanlar var

işlemciden intel
    ekran kartında amd den başka almam 8 yıldır bu böyle

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Sorma ne f/p

işlemciden intel
    ekran kartında amd den başka almam 8 yıldır bu böyle

Senin tercihindir hocam

• fiyat çok şahane işlemci hızıda on numara. ancak birde şunu 95 tdw yapsaydı tadından yenmezdi valla.
  • Beyler bu islerden cok anlamiyorum simdi bu 4100-6300 arasinda mi yoksa 6300 den guclu mu

• 125W TDP fazla be... Intel 3D transistor teknolojisine geçti, 22nm yaptı falan filan, bu adamlar hala 2008 işlemcilerinin TDP değerlerindeler. Intel'in en kaslı 22nm işlemcisi 77W TDP diye hatırlıyorum, doğru mudur? Öyle yani. 77W nerde... 125W nerde. :\

Olmuyor AMD.

• quote:

Orijinalden alıntı: V4LKyR

125W TDP fazla be... Intel 3D transistor teknolojisine geçti, 22nm yaptı falan filan, bu adamlar hala 2008 işlemcilerinin TDP değerlerindeler. Intel'in en kaslı 22nm işlemcisi 77W TDP diye hatırlıyorum, doğru mudur? Öyle yani. 77W nerde... 125W nerde. :\

Olmuyor AMD.

Oluyor oluyor hemde bal gibi oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hiper-Nova

quote:

Orijinalden alıntı: V4LKyR 125W TDP fazla be... Intel 3D transistor teknolojisine geçti, 22nm yaptı falan filan, bu adamlar hala 2008 işlemcilerinin TDP değerlerindeler. Intelin en kaslı 22nm işlemcisi 77W TDP diye hatırlıyorum, doğru mudur? Öyle yani. 77W nerde... 125W nerde. : Olmuyor AMD.
    Oluyor oluyor hemde bal gibi oluyor.

TDP değeriymiş göründe profesyonel olarak bu sektördesiniz sanabilir. Sırf mualefet olabilmek için şuraya iki kelime bir şey yazmak için gereksiz yorumlara gerek yok.

Sadece biraz mantıklı düşünelim. Sırf daha iyisine sahip olabilmek için gereksiz yere fazla para vermenin alemi yok.

Bir karşılaştırma yaptığımızda teknolojik bakımdan evet İntel önde fakat F/P ürünü olarak tabi kide AMD biz son kullanıcıların baş tacıdır. Ve herkes biliyor ki i3 ile FX-4130 aynı işleri rahatlıkla yapabilir. Ki böyle bir durumda TDP'ye bakılmaz.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.