Şimdi Ara

iPad Mini'deki dokunmatik teknoloji, iPad 5'e incelik ve hafiflik kazandıracak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
503
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• iPad Mini'deki dokunmatik teknoloji, iPad 5'e incelik ve hafiflik kazandıracak

4.nesil iPad'in dönem içi revizyon geçirmesinden sonra Eylül-Ekim döneminde tanıtılmasına kesin gözüyle bakılan 5.nesil iPad, Uzakdoğu'nun önde gelen yayın organlarından Digitimes'ın son haberine göre, iPad Mini'de kullanılan G/F2 (DITO) incel film tipi dokunmatik ekran teknolojisiyle çok daha ince ve hafif olacak.

iPad'in tedarik zinciri içerisindeki kaynaklarından edindiği bilgileri paylaşan Digitimes, son dönemde çıkan iddiaları güçlendirecek açıklamalarda bulundu. iPad Mini'deki tasarım çizgilerinin iPad 5'e hayat vereceğini belirten Digitimes, Apple'ın iPad 5'de, mevcut dokunmatik ekran teknolojisine göre, cihazların çok daha ince ve hafif olmasını sağlayan dokunmatik ekran teknolojisi DITO'ya yer vererek yeni iPad'i taşınabilirlik anlamında öne çıkaracak. Öte yandan Digitimes, DITO imalatında karşılaşılan ve iPad Mini'nin ilk döneminde üretimi yavaşlatan problemin ise düzeltildiğinin belirtti.

Digitimes kaynaklarına göre DITO için gerekli olan ince film malzemelerinin Japonya merkezli Nitto'dan, dokunmatik ekran modüllerinin yine Japonya merkezli Nissha Printing'den tedarik edilecekken; aydınlatma birimleri Tayvan merkezli TPK, paneller ise LG Display ile Sharp imzası taşıyacak.

• İnşaallah Apple'da Samsung'un yolundan gidip bir tasarım anlayışını bütün cihazlarına getirmez.Yoksa elimize aldığımız her cihaz birbirinin aynı olacak.
    Zaten Apple ürünler arasında pek tasarım farklılığı yapmıyor.

• Kim ne derse desin andıroyt
  • Nedir bu incelik meselesi? Telefon veya tablet bu sonuçta şahsen çok ince ve hafif olduğunda oyuncak hissi uyandırıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Be All My Sins Remembered -- 1 Şubat 2013; 23:51:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ipad mini tasarımı gayet güzel, sonuçta tablet sürümlerinin aynı olmasının daha iyi olacağını düşünüyorum ki insanlar tercih yaparken sadece ekran boyutu,hafiflik gibi detayları düşünsün bide kasa farkı ile yok "ipad 1 in tasarımı çok iyi heşke ipad minide öyle olsa alayım" demesin.Zaten işlemcileri farklı keşke işlemcilerde denk gitse a6x - a6x gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Düşünen Biri

Nedir bu incelik meselesi? Telefon bu sonuçta şahsen çok ince ve hafif olduğunda oyuncak hissi uyandırıyor

Ipad haberi ama telefon diyorsun demek? Hmmm parelel evrende misin?

• quote:

Orijinalden alıntı: gduman

quote:

Nedir bu incelik meselesi? Telefon bu sonuçta şahsen çok ince ve hafif olduğunda oyuncak hissi uyandırıyor

Ipad haberi ama telefon diyorsun demek? Hmmm parelel evrende misin?

Galiba dalginim bu aralar ama netice itibariyle incelik ve hafiflik telefonlarda da var

• quote:

Orijinalden alıntı: memolika

İnşaallah Appleda Samsungun yolundan gidip bir tasarım anlayışını bütün cihazlarına getirmez.Yoksa elimize aldığımız her cihaz birbirinin aynı olacak.Zaten Apple ürünler arasında pek tasarım farklılığı yapmıyor.

Yazdığını kendin okudun mu?

• İpad mini'deki dokunmatik teknolojisinin sorunlu oldugunu zannediyorum ya da bana sorunlu cihaz denk geldi...Cihazin sag ust kosesinde algilama problemi var ve birkac basmada algiliyor..

• iPad mini tasarımı cok güzel. Eğer iPad 5, iPad mini gibi arka kasası ve ince çerçevesi ile gelirse tam alınacak cihaz olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: engurlu

İpad mini'deki dokunmatik teknolojisinin sorunlu oldugunu zannediyorum ya da bana sorunlu cihaz denk geldi...Cihazin sag ust kosesinde algilama problemi var ve birkac basmada algiliyor..

Cihazınız problemli. Birden fazla iPad miniyi uzun sure kullanma fırsatı buldum ve kesinlikle böyle bir sorunla karşılaşmadım. Sorunlu apple cihazınızı gösterin yenisi ile değiştirirler.

• quote:

İpad mini'deki dokunmatik teknolojisinin sorunlu oldugunu zannediyorum ya da bana sorunlu cihaz denk geldi...Cihazin sag ust kosesinde algilama problemi var ve birkac basmada algiliyor..

yaw he he diyorum
  • quote:

Nedir bu incelik meselesi? Telefon veya tablet bu sonuçta şahsen çok ince ve hafif olduğunda oyuncak hissi uyandırıyor

Düşünemedi...

• quote:

Orijinalden alıntı: multiTYRT

quote:

yaw he he diyorum

Konu Engurlu olunca
  • quote:

Orijinalden alıntı: Joyeux

quote:

Cihazınız problemli. Birden fazla iPad miniyi uzun sure kullanma fırsatı buldum ve kesinlikle böyle bir sorunla karşılaşmadım. Sorunlu apple cihazınızı gösterin yenisi ile değiştirirler.

İngiltereden hediye geldi fatura filanda yok degisim olacagini sanmiyorum..

• quote:

quote:

quote:

Siz Apple cihazlarının fatura vs. belgeler gerektirmeksizin 1 yıl boyunca dunyanın her yerinde uluslararası garanti kapsamında olduğunu da bilmiyorsunuz. Apple uzmaninin cihazın üzerindeki seri no'suna bakmasi yeterli. Götürün bilkom'a.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Joyeux -- 2 Şubat 2013; 0:12:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: myfranco

quote:

Orijinalden alıntı: multiTYRT

quote:

yaw he he diyorum

Konu Engurlu olunca

Valla isin asli beni hicmi hic heyecanladiran bi cihaz degil ama cope atacak halimiz yok
    Dort gozle Samsung'un yuksek cozunurluklu tabletlerini bekliyorum..

• quote:

Dostum her apple konusuna negatif,yalan ve iftiracı bir şekilde yorum yapmaya çalışıyorsun.Neden böyle bir şey yaptığını anlayamıyorum.Doğruyu söyle yoksa samsung un sahibinin çocuğu musun?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Siz Apple cihazlarının fatura vs. belgeler gerektirmeksizin 1 yıl boyunca dunyanın her yerinde uluslararası garanti kapsamında olduğunu da bilmiyorsunuz. Apple uzmaninin cihazın üzerindeki seri no'suna bakmasi yeterli. Götürün bilkom'a.

Ok tsk ederim ..isyerime yakin zaten pazartesi goturucem..

• quote:

Orijinalden alıntı: tek hakkın VAR..!

quote:

Dostum her apple konusuna negatif,yalan ve iftiracı bir şekilde yorum yapmaya çalışıyorsun.Neden böyle bir şey yaptığını anlayamıyorum.Doğruyu söyle yoksa samsung un sahibinin çocuğu musun?

Dogrulari ilk defa sana anlaticam ;

Ben henuz 3 gunluk yeni dogmus bi yavrucakken annem ve babam battaniyenin icine sarili olarak beni Samsung Corporation'ın onune birakmislar..
    Orada calisan bahcevan beni bulup Yönetim Kurulu Başkanı Lee Kun-Hee ye goturmus...Başkanında hic cocugu olmadigi icin beni kucagina almış hungur hungur aglamaya baslamis ve kulagima 3 kere ismimi fisildayip beni manevi evladi yapmis..

İsmim ilk olarak En Kun-Luu iken yillarca dilden dile dolasarak halk agzina En Gur-Lu olarak yerlesmis..

Yasim ilerledikce manevi babam bana Samsung'un butun sirlarini anlatmis..Gencligimin baharinda 20 li yaslarimda bunu duyan kötü kedi Şerafettin ( Steve Wozniak ) eline gecen ilk firsatta beni kacirtip Steve Jobs a goturmus..

Merhum Steve Jobs benim agzimdan laf alamayinca sinirlenmis ve demiski " bu cocugu oyle bi yere surgune gonderelim ki teknolojiden yoksun kalsin " ...

İste o gün bu gündür Türkiye'deyim ..Hala içimdeki Samsung aşkı sönmedi..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.