Şimdi Ara

►Yeni◄ONKYO AV RECEIVERS Kullanıcıları & Paylaşımcıları (121. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.393
Cevap
63
Favori
155.969
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Onkyo TX-NR709 ve TX-NR838'den sonra Denon AVR-X3200W'a geçiş yaptım. Onkyo modellerinde, özellikle sinemada merkez hoparlörlerden ses düşük geliyordu. yükseltsem de bir türlü istediğim seviyeye gelmedi. Hele de 838'de Audyssey yoktu, daha da kötü oldu. Denon'dan şimdilik memnunum. İnsan hep daha fazlasını istiyor :-). Siz Denon'u beğenmediniz mi, yoksa şartlar mı öyle gerekti?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kucukyenici -- 4 Şubat 2016; 11:38:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kucukyenici

Merhaba;
    Onkyo TX-NR709 ve TX-NR838'den sonra Denon AVR-X3200W'a geçiş yaptım. Onkyo modellerinde, özellikle sinemada merkez hoparlörlerden ses düşük geliyordu. yükseltsem de bir türlü istediğim seviyeye gelmedi. Hele de 838'de Audyssey yoktu, daha da kötü oldu. Denon'dan şimdilik memnunum. İnsan hep daha fazlasını istiyor :-). Siz Denon'u beğenmediniz mi, yoksa şartlar mı öyle gerekti?

Arkadaşım selam,
    Araların da bana göre dağlar yok tabi.Benim Denon da duyduğum eksiklik özellikle 5.1 konser kayıtlarındaki
    tizlerin sönük olmasıydı, bende bunu ne yaptımsa bir türlü 616 da duyduğum sesi yakalayamadım.
    Denon da, evet merkez hop. daha canlı gibi gelmişti bana da, zaten denon da menün de en üste
    Dialog level'i koymuş.Ama şuan 646 dan oldukça memnunum,ben de Audsey'i hiç sevmemiştim.Acueqo bana daha başarılı geldi.
    Ekolayzer ayarları sanki çok daha iyi gibi.Ben daha canlı sesi seviyorum, buna rağmen tiz seviyesi +2 yada 4 gibi yeterli geliyor.
    Denon da sonuna kadar da açsam sanki hiçbir şey değişmiyor gibiydi.Tabi sinemada dediğim gibi gayet yeterli, zaten çok fazla tiz ses
    sinemada kulak tırmalıyor bana göre.Onkyo nun da bana göre eksileri var,,
    Mesela önde USB yok,OSD yi bir türlü kapatamadım ayarlardan buda kötü eğer kapatılmıyor ise birde volume düğmesindeki beyaz renk hoş
    duruyordu, onu da koymamışlar bu seriye.Sanki her seferin de bişeyler gidiyor cihazlardan :)

• O beyaz ışığa bende tavım ama 6xx serisine 616 dan sonra koymadılar onu. Benim 626 yı aldığım zamanlar acaba lambamı bozuk diye şüphelenmıştim :))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de canlı ve parlak çalmasından hoşlanıyorum. Bu sebeple Denon biraz daha cazip geldi. Belki de modeller arasındaki farklardan ve yeni donanım güncellemelerinden kaynaklanıyordur. RZ800 veya RZ900'den merkez sesteki tereddütlerim sebebiyle vazgeçmiştim. Marka takıntım yoktur. Hangisini beğenirsem onu tercih ederim. Memnunsan keyfini çıkar. :-)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kucukyenici -- 4 Şubat 2016; 22:38:34 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sağ olun iyi dileklerinize, evet keyfini çıkartıyorum şuan için.
    Ama bakalım nereye kadar, hep bir arayış oluyor sonraları nedense :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jakabo34 -- 5 Şubat 2016; 10:27:15 >
  • O arayış hepimizde var. Teknoloji merakı böyle bir virüs zaten! :-)
    Selamlar.
  • Arkadaşlar ONKYO TX-NR646 veya ONKYO TX-NR636 almayı düşünüyorum. Satmak isteyen varsa görüşelim.

ONKYO TX-NR646 -- Pioneer VSX-930-s --- Harman Kardon Avr 171S ayrıca bu üçünden hangisini tavsiye edersiniz. Yaza kadar bekleyebilirsem Hollandadan getirtmeyi düşünüyorum.
  • Arkadaşlar bende Onkyo nr616 silver modeli ile aranıza katıldım.
    Sormak istediğim bir soru var .
    Sistemim kısaca
    Front : Heco Metas 700
    Center : Heco Metas Center 2
    Surround : Heco Metas 300
    Sub : Svs PB-1000

Soruma gelirsek
    Audyssey mic setup ile ayar yapmak istediğimde hep sub da error veriyor , test sesi geliyor subtan ama ayarları yapmıyor. Cinch kablo ile bağlı lfe şeklinde, ama sanırım kablo pek kaliteli değil , sub en yüksek ses e ayarlandığında boştayken cızırtı uğultu tarzı bir ses yapıyor . yeni kablo sipariş verdim , gelene kadar size sormak istedim bu tarz bir sorun ile karşılaşan var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ulwi -- 10 Şubat 2016; 18:58:55 >
  • teknika kullanıcısına yanıt
    hocam merhaba txnr 3030 a sadece sinama için kolon olarak jamo d 500 veya d600 dusunuyorum ne dersin ilgili ve bilgili arkadaslardan tavsiye beklıyorum şimdiden teşekkurlerımı sunuyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: kardanad

hocam merhaba txnr 3030 a sadece sinama için kolon olarak jamo d 500 veya d600 dusunuyorum ne dersin ilgili ve bilgili arkadaslardan tavsiye beklıyorum şimdiden teşekkurlerımı sunuyorum

teknika artık foruma girmiyor,
    bence güzel olur. Jamo d500/600 ler hacimlidirler. duvara asabilirseniz daha da güzel olur.
    sinem için idealler bence.
  • ulwi U kullanıcısına yanıt
    Sub ayarı yaparken yanılmıyorsam belirli bir ses şiddetini arıyordu cihaz. Sizin sub ses ayarı kısık geliyor olabilir. Sub ayarı yaparken ekranda bir mesaj çıkıyor olması lazım. En azından öyle hatırlıyorum. Sub ın sesini (arkadaki volume düğmesinden) cihazın kabul edeceği seviyeye kadar hafif hafif yükselterek bir deneyin. 616 ve 626 da sub ile ilgili uyarı almıştım. Böyle çözmüştüm diye hatırlıyorum.
  • senol1979 S kullanıcısına yanıt
    İşin ilginç tarafı sub son seste phase 0 da ve lfe ye ayarlı. Bakalım yeni kablo gelince birde onunla denemek istiyorum , sonucu buraya yazarım.

• ulwi U kullanıcısına yanıt
    Pardon ben sesi son seviyeye getirdiğinizi yazdığınız kısmı atlamışım. Kablonuzu güncelledikten sonra tekrar bir deneyin. Tekrar bir hata alırsanız sub sesini kısmayı deneyin. Hatırladığım kadarı ile yüksek seste olması da hataya mahal verebiliyor. (Sub ın sesini ortadan az geriye alıp "%45 seviyelerinde" sonra azar azar açarak deneyin - ben öyle yapmıştım.) İyi akşamlar.
  • senol1979 S kullanıcısına yanıt
    Rica ederim, bakalım artık dediginiz yöntem ile deneyecegim kablo geldiğinde. Size de iyi akşamlar, ayrıca ilgilendiğiniz için teşekkürler.

• Selamunaleykum arkadaşlar

Dün tx nr626 alarak ben de bu kervana katıldım ama işler yolunda gitmiyor ne yazık ki

Dizustu,uydu,media oynatıcı hepsinden goruntu alıyorum. Ama asıl istediğim mac miniden bir turlu goruntu anlamıyorum.

Maç mini başka TV de çalışıyor ama projeksiyonumda- Optoma hd67- sinyal yok. Kablo HDMI giriş çıkışlar hiç birinde sorun yok. Herşey de çalışan sistemde sadece maç miniyi takuyorum, goruntu yok.

Maç miniden çözünürlüğü-1280*720- yükselttim ,dusurdum, 32 bit renk ayarını 16 bit yaptım , 60hz yı 50hz yaptım bana misin deniyor.

Onkyoda bd/DVD 'de takılı. Bu girişe gelince ayarlar kısmı bile ekrana yansımıyor.

Anlayacağınız bayağı dertliyim. Daha cihazın sesine bile yoğunlaşamadım. Daha once kullandigin yamaha v467 amfimle hic bu tarz sorunlar yasamiyorduk.Ama onkyo beni bayağı uzuyor. Bu gidişle yolları ayıracak gibiyiz.

Evet arkadaşlar durum böyle.Saglicakla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ***radyo*** -- 14 Şubat 2016; 10:08:49 >

• Herkese selam en sonunda istediğim temizlikte definitive Bp30 almış bulunmaktayım. Yanlız 4 defa sıfırlayarak kalibrasyon yapıyorum frontlar 40 hz veriyor şaşırdım full band vermesi lazımken anlamış değilim.
  • Bp30 lar malallah deyin :)) bir kaç foto paylaşayım.
     ►Yeni◄ONKYO AV RECEIVERS Kullanıcıları & Paylaşımcıları ►Yeni◄ONKYO AV RECEIVERS Kullanıcıları & Paylaşımcıları ►Yeni◄ONKYO AV RECEIVERS Kullanıcıları & Paylaşımcıları

• GoStBr kullanıcısına yanıt
    Maşallah hocam :) çok şık gözüküyorlar. Keyifle dinleyin inş..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dousk -- 14 Şubat 2016; 15:07:55 >
  • Dousk kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler allah herkese nasip etsin @Dousk

• Hayırlı olsun güle güle kullanın anfi ile centerin yerini değiştirseniz daha iyi olmazmı acaba

• 
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.