Şimdi Ara

►Yeni◄ONKYO AV RECEIVERS Kullanıcıları & Paylaşımcıları (112. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.392
Cevap
63
Favori
156.039
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • "Vergi" bahanesi en bol lüksünüze talibiz

• 51 TL. Sözde zam yapılan asgari ücretin 31 TL.'sinin gelir vergisi olarak kesildiği bir ülkede bunlara şaşmamak lâzım.

• abi az sonra "kafanıza taş düşse...." ci tayfa basar burayı. benden söylemesi.
  • sonunda onkyo 828 alıp kurdum :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpercetinn

sonunda onkyo 828 alıp kurdum :))

Hayırlı olsun,keyifli dinletiler...

• aydinsakaryali A kullanıcısına yanıt
    teşekkürler
  • memnun musunuz arkadaşlar
  • TX-NR818 aldım 2. el olarak, cihaz bazen ses vermiyor yani hoparlörlerin rölelerini açmıyor,çalma modunu değiştiriyorum ne yaparsam yapayım birşey değişmiyor. birkaç kez kapatıp açınca belki;

bilgisayarım optik kablo ile bağlı, br-playerım hdmi ile. aslında sorunsuz çalışıyordu ancak geçtiğimiz günlerde bir elektrik kesintisi sonrasında bu sorunlar başladı. cihaz internete bağlanamıyor ve frimware update kısmı aktif değil. fabrika ayarlarına döndürmek istedim ancak fayda etmedi.

önerilerinizi bekliyorum. teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ümit Şayan -- 7 Temmuz 2015; 1:57:35 >
  • Muhtemelen hdmi board gitti aynı şeyleri bende yaşamıştım geçmiş olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: alpercetinn

sonunda onkyo 828 alıp kurdum :))

828 mi aldınız 838 mi? bir 838 buldum demişsiniz, sonra 828 olmuş:)
  • 828 tercih ettim

• Selamlar,

Onkyo TX-NR636 nereden bulurum?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ümit Şayan

TX-NR818 aldım 2. el olarak, cihaz bazen ses vermiyor yani hoparlörlerin rölelerini açmıyor,çalma modunu değiştiriyorum ne yaparsam yapayım birşey değişmiyor. birkaç kez kapatıp açınca belki;

bilgisayarım optik kablo ile bağlı, br-playerım hdmi ile. aslında sorunsuz çalışıyordu ancak geçtiğimiz günlerde bir elektrik kesintisi sonrasında bu sorunlar başladı. cihaz internete bağlanamıyor ve frimware update kısmı aktif değil. fabrika ayarlarına döndürmek istedim ancak fayda etmedi.

önerilerinizi bekliyorum. teşekkür ederim.

Tx-nr 509 cihazimda ayni problem var. Goruntu var ama ses yok bazen 1-2 dakika icinde bazense birkac kere kapatip acinca geliyor. Hdmi girislerinden farkli olarak o anlarda kendi radyosunu dahi acsam yinede hoparlorlerden ses alamiyorum.

Konuya iliskin yardimlarinizi rica ederim.

• Arkadaşlar merhaba. Öncelikle bayramınız mübarek olsun.

Soruma gelince, Onkyo 828 AVR'min pre Out çıkışlarını stereo bir amfinin cd girişine bağlayarak ön hoparlörlerimi stereo amfi ile beslemeye başladım. Stereo amfi olarak Marantz pm6005 tercih ettim.

Birçok yerde önerildiği gibi stereo amfinin ses ayarını saat 12'ye getirdim ve bu şekilde tekrar kalibrasyon yaptım. Fakat arka hoparlörler aşırı güçlü kalıyor ve sesi dengelemek için stereo amfiyi nerede %80 seviyesine kadar açmam gerekiyor ve bu seviyedeyken ancak film izlenebilecek ses seviyesi elde edebiliyorum.

Halbuki pc'yi stereo amfiye optik girişten bağlayınca sesi %40-50 seviyesine getirince ortalık resmen inliyor.

Merak ettiğim konu stereo amfinin optik ve analog cd girişi arasında neden bu kadar ciddi bir seviye farkı olduğu. Acaba bunun sebebi Onkyo'nun pre Out çıkışının sinyal seviyesinin düşük olması olabilir mi?

AVR ve stereo amfiyi bu şekilde kullanan birileri varsa ve fikir verebilirse sevinirim. Şimdiden teşekkürler

• Benim bildiğim main in girişi olması lazım stereo amfinin. AVR pre out çıkışlarını bu terminale bağlayıp kullanıyorsunuz ancak power amp gibi davranması lazım stereo amfinizin yani sesi sadece avrden kontrol etmeniz gerek tüm pre özelliklerini kapatması gerek kısaca

• Selamlar.
    Benim 876 biraz yüksek seste kendini kapatıp standby ışığı yanıp sönmeye başlıyor.Speaker koruması felan mı yapıyor acaba.?
  • YAZICIOĞLU kullanıcısına yanıt
    Yatın sub U güm güm bozdun avr yi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraycelik80 -- 25 Temmuz 2015; 18:22:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

Yatın sub U güm güm bozdun avr yi

Sorma dostum...

Bir kaç kere yaptı daha sonra yapmadı nedense.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YAZICIOĞLU -- 25 Temmuz 2015; 20:09:06 >
  • 
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.