Şimdi Ara

►Yeni◄ONKYO AV RECEIVERS Kullanıcıları & Paylaşımcıları (97. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.392
Cevap
63
Favori
156.042
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba. Pioneer henüz yolda. Kısmetse yarın ulaşmış olacak bana. Hafta sonunu bağlantıları yapmak ve test etmekle geçireceğim. Sonrasında elimden geldiğince farklılıkları yazarım. Gerçi 626 yı arıza nedeniyle kalibre edemediğimden olması gerektiğinden daha düşük bir performansla kullanıyordum. İyiydi ama sıkıntısız olduğu zamanlardaki kalibrasyon ve ince ayar sonrası aldığım sese ulaşamamıştım manuel ayarlamalarla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MURGAYLI

Senol bey niye 626 dan 636 ya gecmek istediniz? Sadece dolby atmos icin mi?....yani 626 sonrasinda 828 mesela daha ciddi upgrade olmaz miydi?

Veya illede atmos sebepse 838 de daha isabetli bir upgrade olurdu şahsen..
  • Delerıum kullanıcısına yanıt
    Dolby Atmos önemli bir sebep değildi. Ama 828 ile 838 arasında da çok su götürür bir fiyat farkı yoktu baktığım yerlerde. Tercihimi + hop.dan yana kullandığım için 636 yı seçtim. Ama biraz daha beklersem (3 hafta değilde 5-6 hafta) 838 update olabilir ki bu gidişle öyle olacak.
  • O zaman bana kalırsa madem öyle bir ihtimaliniz var dediğiniz üzere 838 daha isabetli olur. fiyat farkıda yok ise 828 arasında düşünün derim. Yoksa 626-636 birşey değiştirmez
  • kucukyenici K kullanıcısına yanıt
    Maalesef öyle bir ayarı bulamadım. Arayüz değişmiş olabilir mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Delerıum kullanıcısına yanıt
    Plak çalar özelliklerinde aşağıdaki Özellikler var.
    2-Speed Full Auto Type
    Phono EQ Built-in
    Moving Magnet Cartridge

Anladığım kadarıyla MM: moving magnet demek.
    Receiverin ses ayarlarıyla alakalı olduğunu düşünmüyorum.
    Zannedersem Dediğiniz gibi bir preamfi almak zorundayım. Halbuki phono bağlantısı var diye özellikle seçmiştim bunu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet doğru anlamışsınız. Pikap pre amplisi ile sorununuz çözülür.
  • Pioneer PL-990 ı önceki mesajlarınızda phono girişine bağladığınızı belirtmişsiniz. PL-990 ı phono girişine delilde diğer girişlerden birine bağlamanız gerekir.

• Plenus kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Henüz tam olarak ayarlarını yapamamış olsam da (Kakibrasyon konusunda sıkıntı yaşıyorum) ilk izlenimlerimi paylaşayım sizlerle/sizinle.
    - Güç olarak Onkyo 626 ile yakın güçte olsa da (Onkyo 160W - Pioneer 150W) Onkyo daha iyi besliyordu gibi. Bunda ayarları tam yapamamış olmamın da etkisi olabilir.
    - Menü yapısını pek beğenmedim. Onkyo bu konuda daha düzgün ve kolay anlaşılır dı diyebilirim.
    - Pioneer daki detaylı Eq ayarı konusunda kararsızım. İyi mi, kötü mü? (Bence bu kadar detaylı olmasına gerek yoktu.)
    - Ses konusunda ilk izlenimlerin daha parlak olduğu yönünde. Tizler çoğu zaman rahatsız etti beni mevcut ayarlarda. Kalibrasyon ve detaylı eq ayarları sonrası bu kısmı daha net ölçmüş olacağım. Ama dediğim gibi bu kadar detaylı eq ayarı da sıkıcı oluyor.
    - Heco 601 lerin bas sürücüleri biraz ufak ve bunun oluşturduğu eksikliği Pioneer ile daha da bir hissetmiş oldum. Eq ayarları ile giderilebilir belki.
    Şuan için ilk izlenimler bunlar. Kalibrasyon ve ince ayarlar sonrası daha net bilgiler oluşmuş olur.

• Extreme audio'dan 1 yıl Önce almış Olduğum
    faturalı ve garantisi devam eden çok az ve titiz bir şekilde kullandığım
    Rose nut renkli monitor audio rx8 rx center ve rxfx hoparlör Takım'ım upgrade nedeniyle satılıktır
    ürünler Pro av de bulunmaktadır görüp test edebilirsiniz
    Iletişim 0212 244 0233 Pro av Ferit bey/Tuncay bey
    Lütfen pm atmayınız
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-ses-sistemleri-monitor-audio-silver-5.0-hoparlor-seti-rx8-rx-fx-rx-centre-205571297/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bodrum25 -- 19 Mart 2015; 13:36:50 >

• bodrum25 kullanıcısına yanıt
    Hocam gidenlerin yerine ne geliyor acaba....

• < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dur ben yazayım kesin paradgm 11 serisi geliyor:)

• tema59 T kullanıcısına yanıt
    S7 serisi diyelim

• Bodrum25,
    Bekleriz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atm41 -- 18 Mart 2015; 20:28:46 >
  • İnşallah üstad ama bir süre daha stereo sisteme devam etmek istiyorumsizinde paradgm monitör serisi hayırlı olsun keyifliseyirler dilerim

• Hadi hayırlısı şimdiden
  • quote:

Orijinalden alıntı: Delerıum

Hadi hayırlısı şimdiden

teşekkürler üstat
  • 636 amfim geldi 310 € fiyata kurup deneyimleri paylasirim

• karfi K kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Yorumlarınızı bekliyoruz.
    Fiyatı epey uyguna gelmiş. TaxFree'den de yararlandınız sanırım.
  • 
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.