Şimdi Ara

►Yeni◄ONKYO AV RECEIVERS Kullanıcıları & Paylaşımcıları (79. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
3.393
Cevap
63
Favori
156.028
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Bende nr636 avr var bu avryi focal sib 5+1 ile kullanıyorum şimdilik. Fakat avr ayarlarından pek anlamıyorum. Hop. Frekanslarını neye göre ayarlamam gerekir? Yada kullanacağım en iyi mod ne olabilir film için yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: argos00

Merhaba arkadaşlar. Bende nr636 avr var bu avryi focal sib 5+1 ile kullanıyorum şimdilik. Fakat avr ayarlarından pek anlamıyorum. Hop. Frekanslarını neye göre ayarlamam gerekir? Yada kullanacağım en iyi mod ne olabilir film için yardımcı olursanız sevinirim.

Arkadaşım selam,
    İlk önce cihaza kalibrasyon yaptır, daha sonra eğer ses istediğin gibi olmaz ise yapılan kalibrasyon üzerinden
    bütün hoparlördeki değerler eşit olmak üzere -1 , +1 oynayarak yapabilirsin.
    Filmde eğer 5.1 DD ve DTS vs. var ise bence başka ses formatı seçmene gerek yok.
    Eğer stereo bir film ise Dolby Prologic II veya diğer ses seçeneklerinden kulağına hoş gelen bir
    formatı seçebilirsin.
  • Mic ile kalibrasyon yaptım. Zaten film neyse oformatı değiştirmeden izliyorum dd veya dts. Benim merak ettiğim hz ayarlarında oynama yapayımmı ? Ve hop uzaklıkları gibi ayarlar var onları bilmediğimim için hiç oynamadım birde phase matching bass diye birşey var avrde bu kapalıda kullanmalımıyım? Bass arkasında 2 ayar var biri bass seviyesi diğerlerini bilmiyorum? Onları nasıl konumlandırayım?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • yeni modellerde graphic equalizer yok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: feelulive

yeni modellerde graphic equalizer yok mu?

Neden olmasın 5010 da Audyssey i kapatırsam eq ortaya çıkıyor.
    3 lü serilerde aynıdır.
  • Arkadaşlar selam,
    Kullanmış olduğum 616'mı bir dostuma satmış bulunuyorum.
    2.000 TL bütçe ayırdım.Belki bir arkadaşım vasıtasıyla Almanya'dan cihaz getirtebilirim.
    Forumdan bir arkadaşın 2.el PİONNER SC1223S modelini gördüm, kağıt üzerinde iyi gibi,
    Fakat yine forumdan bir arkadaşım Onkyo'nun gövdeli sesini bulamazsın deyince almaktan vazgeçtim.
    Yine sizlerinde yorumunu bilmek isterim, yada şuan yeni nesi Dolby Atmoslu bir Onkyo alıp hiç maceraya girmeyeyimmi?
    Şimdiden teşekkürler..
  • Sezgin bey ,

Arkadaşlar şu şekilde algılayabilir...

Onkyo 616 dan sonra ,Pioneer 1223 daha iyi olacaktır ...

Tabiki iyi olacaktır ama , Kısas yaparken Pioneer 1223 & Onkyo 8xx serisi ile veya Onkyo nun almak istediğiniz modeli belirtirseniz daha sağlıklı olur sanırım...
  • Ersinciğim selam,
    636,737,838 gibi diyelim..
    636 ile 737 arasında kağıt üzerinde 10 watt, THX ve 1HDMI fazla gözüküyor.
    Ama fiyatı tam 2 katı.Gönlüm 838 den yana ama fiyat çok çıkmaya başladı.
    Aslında 616 bile çok iyiydi benim için.838 için kendimi zorlamam gerekecek.
    737 içinde 300euro fazla vermek istemiyorum.(636 ile fark)..
  • birkaç pdf ve review a baktım göremedim, selamlar Ahmet hocam, fiyatlar uçmuş bu arada, virüsü bir süre daha pasifleştirmek gerek gibi
  • almanyadan alınan onkyo avr lerde acaba türkçe dil seçeneği oluyormu yoksa ingilizce olarak kurulum yapmak mı gerekiyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ediz70 -- 5 Aralık 2014; 22:41:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ediz70

almanyadan alınan onkyo avr lerde acaba türkçe dil seçeneği oluyormu yoksa ingilizce olarak kurulum yapmak mı gerekiyor?

Türkiyeden de alsanız türkçe dil desteği olmaz avrlerde, ingilizce kurulum yapılacak..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkçe.. daha o kıvama gelmedik maalesef ki..
  • Haklısın galiba
    x3x lerde AudysseyMultyEQ-XT32 yerine AccuEQ Room Calibration gelmiş.

Sanırım bu da Audyssey kalibrasyonu düzgün yapamayan ve sonrasın db, hz değerleri ile oynayıp EQ nun devreye girmesi ile Audyssey in hiç kullanılmıyor olması ONKYO mühendislerini rahatsız etmiş olabilir :)

Ekleme; virüs bende şu aralar Vu+ laradaki arayüz yazılım çalışmaları tarafına kaydı birazcık.
    o nedenle AVR beklemede şimdilik.

Ben Onkyonun Piooner den sonra denonu da bünyesine katıp ortaya karışık bir FShip çıkarmasını bekliyorum.

Edit; Ekleme yapıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terms -- 6 Aralık 2014; 13:33:58 >
  • Çıktığında almıştım Vu+ duo yu şimdi zero gibi bir model çıkacak sanırım niyetlendim bayağı duo2 ye çıktığı vakit almaya ama daha kısmet olmadı
  • Bende 636 almayi dusunuyorum. Dolby Atmos beni cok cezbetti. Ama kararsiz kaldigim bir sorum olacak. Herhangi 5.1 ses sistemiyle birlikte Onkyo'nun 2 Dolby Atmos hoparlorunden alsam tam anlamiyla kalite alir miyim?

• Selamlar
    Bir problemim olustu yardımcı olacak bır arkadas varsa cok sevınırım...
    Gece hava yagmurlu ve şimşek cakıyordu buyuk bır şimşek sesıyle uyandım sankı yanıma dusmustu ve bakınca goruntunun gıttıgını ve hdmı cıkıslarımın hıcbırısının calısmadıgını farkettım sızce ne olmus olabılır veya ne yapmamı onerırsınız...?

amfi modeli ONKYO TX-NR 5010<<<<<<<<<<
  • Dojman07 D kullanıcısına yanıt
    Akım korumalı priz kullanmıyorsan veya uydu anteni girişini yine akım korumalı prizden geçirmemişsen büyük bir ihtimalle cihaz fazla ve dengesiz voltajdan zarar görmüş olabilir. İnşaallah başına çok iş açmaz. Geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kucukyenici -- 9 Aralık 2014; 12:21:52 >
  • Geçmiş olsun bu konu bayağı tartışıldı yakın sayfalarda araştırınca sorunun neden oluğunu zaten kendiniz bulacaksınız.
  • Geçmiş olsun yapacak birşey yok doğru servise bu arada 1,5 ay oldu hala cihaz serviste malzeme 2 haftadır gümrükte bir problem olduğundan dolayı alamıyormuş dist. firma serviste eli kolu bağlı bekliyormuş söyledikleri doğruysa sinir oldum ne film izliyorum nede müzik dinliyorum

• 
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.