Şimdi Ara

►Yeni◄ONKYO AV RECEIVERS Kullanıcıları & Paylaşımcıları (67. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.393
Cevap
63
Favori
155.969
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    http://www.intl.onkyo.com/whats_new/2014_0601.html

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam son 6500 tl ye sifir garantili satiyorlardi yurtdisindan 2000 usd ye alip 8500
    tl yazmak olmamis burdan zannetmiyorum musteri ciksin..

• Ahmet Üstad!ın bir sonraki AVR'ı Pioneer olabilir..

Onkyo, Pioneer'ın AVR bölümünü satın alıyor..

http://www.audioholics.com/news/pioneer-selling-home-av-business

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asukrumercan -- 27 Haziran 2014; 11:25:31 >
  • Avr işlerini taşeronlaştırıyor demek pioneer..

• quote:

Orijinalden alıntı: asukrumercan

Ahmet Üstad!ın bir sonraki AVR'ı Pioneer olabilir..

Markadan değil Onkyonun ses tınısından dolayı onkyo.

Sesi onkyo gibi olacaksa neden olmasın :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Delerıum

Avr işlerini taşeronlaştırıyor demek pioneer..

Taşeronlaştırma değil, direk olarak ev elektronik bölümünü satıyor..
  • Sevgili Onkyo'cu arkadaşlar sizlere ufak bir sorum olacak.

Avr olarak ilk modelim 509'du. Hdmi girişleri bozulunca sattım ve çok uyguna geldiği için Sony Str-dn840 aldım. Tabii Onkyo'nun sesine alışınca sony'e çok ısınamadım ve en kısa zamanda tekrar Onkyo'ya geçmeyi planlıyorum.

Takıldığım nokta ise şu. Onkyo varken android bir telefonum vardı ve aynı ağ üzerinden istediğim parçayı Avr üzerinden dinleyebiliyordum. Şu an ise telefon olarak iPhone kullanıyorum ve Sony'de AirPlay desteği olduğu için kolaylıkla telefondaki bir şarkıyı Avr üzerinden dinleyebiliyorum.

Acaba AirPlay özelliği olmayan bir Avr ile de iPhone'unmdaki parçaları Avr üzerinden dinleyebiliyor muyuz?

Hem iPhone hem de AirPlay desteği olmayan bir avr'si olan bir arkadaş yardımcı olursa çok sevineceğim.

Şimdiden çok teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: asukrumercan

Ahmet Üstad!ın bir sonraki AVR'ı Pioneer olabilir..

İşte bu iyi haber değil. Sektörden çekile çekile bir iki firma kalacak

• quote:

Orijinalden alıntı: turuncu55

Sevgili Onkyo'cu arkadaşlar sizlere ufak bir sorum olacak.

Avr olarak ilk modelim 509'du. Hdmi girişleri bozulunca sattım ve çok uyguna geldiği için Sony Str-dn840 aldım. Tabii Onkyo'nun sesine alışınca sony'e çok ısınamadım ve en kısa zamanda tekrar Onkyo'ya geçmeyi planlıyorum.

Takıldığım nokta ise şu. Onkyo varken android bir telefonum vardı ve aynı ağ üzerinden istediğim parçayı Avr üzerinden dinleyebiliyordum. Şu an ise telefon olarak iPhone kullanıyorum ve Sony'de AirPlay desteği olduğu için kolaylıkla telefondaki bir şarkıyı Avr üzerinden dinleyebiliyorum.

Acaba AirPlay özelliği olmayan bir Avr ile de iPhone'unmdaki parçaları Avr üzerinden dinleyebiliyor muyuz?

Hem iPhone hem de AirPlay desteği olmayan bir avr'si olan bir arkadaş yardımcı olursa çok sevineceğim.

Şimdiden çok teşekkürler

Selam ,

Sizinle aynı ikilemde kalmıştım sonra Onkyo 727 aldım ilk çıktığından beri de İphone kullanıyorum..

Airplay eksikliğini hiç hissetmedim Dlna üzerinden İphone ile tüm parçalarınızı Onkyo ile çalabiliyorsunuz şüpheniz olmasın, Bluetooth bile bir kez denemek için kullandım daha sonra gerek duymadım..

Onkyo nun İOS için kendi uygulaması mevcut, arkaplanda da çalışmaya devam ediyor Tel den diğer işlerinizi de halledebilirsiniz.

Bir de Notebook Onkyo ile bağlandığında XMBC programı sayesinde Airplay de kullanılabiliyor, gereksiz birşey ama paylaşayım dedim ;)

►Yeni◄ONKYO AV RECEIVERS Kullanıcıları & Paylaşımcıları

• Sayın Montana

Detaylı cevap için teşekkürler. Tam aradığım cevap oldu. Artık gönül rahatlığı ile Onkyo'ya geri dönebilirim.

• Merhaba,

Elimde harman kardon hkts9 hoparlör seti ve eski bir anfi vardı. Ben yeni codecleri desteklemediği için şimdilik avr yi değiştirmeyi düşünüyordum.
    Önce Pioneer vsx323 düşündün daha sonra acaba 528k mı alsam dedim ancak. Hepsiburada da onkyo nun kampanyasını gördüm.
    Onkyo TX-NR525 bu anfiyi tavsiye edermisiniz pioneer yerine yoksa aradaki fiyat farkı için ve cihaz için değmezmi. Onkyo yu çok fazla bilemediğim için bu cihazı bilenler sormak istiyorum.
    Hb de 1395 tl ye 100 tl bonus ve 150 tl hediye çeki var. vsx528 te 1199 tl civarında..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecguven

Merhaba,

Elimde harman kardon hkts9 hoparlör seti ve eski bir anfi vardı. Ben yeni codecleri desteklemediği için şimdilik avr yi değiştirmeyi düşünüyordum.
    Önce Pioneer vsx323 düşündün daha sonra acaba 528k mı alsam dedim ancak. Hepsiburada da onkyo nun kampanyasını gördüm.
    Onkyo TX-NR525 bu anfiyi tavsiye edermisiniz pioneer yerine yoksa aradaki fiyat farkı için ve cihaz için değmezmi. Onkyo yu çok fazla bilemediğim için bu cihazı bilenler sormak istiyorum.
    Hb de 1395 tl ye 100 tl bonus ve 150 tl hediye çeki var. vsx528 te 1199 tl civarında..

Kesinlikle 525 derim. Kullandığım amfi ve onkyo nun ses kalitesi

• Herkese selamlar.
    İş işten geçmişte olsa uydu alıcıların oluşturduğu sorunların önüne geçmek için hdmi filtre buldum.
    Splitter lar da hemen hemen aynı işi görüyor ama bu cihazlarda kullanıla bilinir. Hdmi surge diye arattığınızda
    epey örnek çıkıyor karşınıza. Bana geçmiş olsun...
  • Sevgili Onkyo'cu arkadaşlar

Tamamen şans eseri Almanya'ya uğrama şansı yakalayınca elimdeki Sony AVR'yi henüz satmadan aranıza TX-NR828 ile katılmış bulunmaktayım. Pazar günü Lufthansa Havayolları ile Frankfurt aktarmalı olarak İstanbul'a dönecekken Frankfurt'taki aktarma uçuşunu kaçırınca Lufthansa sağolsun otelde misafir etti ve ertesi güne uçuşumuzu ayarladı. Ben de fırsat bu fırsat deyip Frankfurt'tan elim boş gelmeyip, bir 828 kapıp geldim.

Yeni modeller çıktığı için ürünü Saturn'den 720 €'ya aldım. Açıkçası bu fiyat aralığındaki diğer rakiplerini çok bilmesem de uygun fiyata bulunca 828'i direkt aldım. Sizce aldığım fiyat iyi bir fiyat mı? Bildiğiniz gibi ürünün çıkış fiyatı 1000€ civarıydı. TR'de internet satış fiyatının 4000TL civarı olduğunu düşünürsek, yarı yarıya kardayım diye düşündüm ama emin de olamadım.

Açıkçası TX-NR828'i tercih etmemin bir sebebi de ön kanallar için pre out çıkışının olmasıydı. Sistemi %50 müzik, %50 sinema olarak kullandığım için stereo performansı benim için önemli ve eğer yine yurtdışına çıkma fırsatı bulursam bir stereo amfiyi sisteme katabilmekti.

Kutuyu yine uçağın bagajına verdim ve sapa sağlam geldi. Yurtdışından AVR getirmeyi düşünen arkadaşlar kesinlikle kolisini bozmayıp, o hali ile bagaja verebilirler. Tekrar valiz içine koymakla uğraşmayın. Zaten üst seviye AVR'ler 8 kg'lık üst bagaj limitini aşığı için mecburen alt bagaja vermeniz lazım. Ayrıca valizleri sağa sola savuruyorlar fakat ürün orijinal kutusu ile geldiğinde elektronik eşya olduğunu görüp daha kibar şekilde taşıyorlar. Bunu özellikle belirtmiş olayım. Ki bu yurtdışından getirdiğim 2. AVR, her ikisi de sorunsuz şekilde geldi.

Bir önemli not daha; Frankfurt Saturn'de kimse ürünü aldığım mağazadan tax free olayı için bir form almam gerektiğini belirtmedi. Bu sebeple vergi iadesi alamadım. Halbuki Fransa'da bu tax free belgesini hava limanında sağlıyorlardı. Yurtdışından bu tarz cihaz getirecek kişiler mutlaka ürünü aldığı mağazadan tax free formu istemeyi unutmasın.

Genel bilgilerden sonra gelelim AVR ile ilgili sorularıma

Sanırım ürünün ayarlarını tam yapamadım, çünkü stereo performans olarak şu an yedeğe kalkan Sony str-dn840 AVR'ye göre çok vasat geldi. Daha önce Onkyo kullandığım için oto kalibrasyon, Audyssey, music optimiser tarzı ayarlara aşinayım. Fakat bir türlü istediğim gibi bir ayar tutturamadım. Sanki Sony çok daha doğal ve başarılı bir stereo performans sergiliyor gibi geldi. Sizden ricam müzik için kullandığınız ayarları paylaşır mısınız?

Sinema da zaten Onkyo'nun özellikle arka kanallarda yarattığı etki açısından çok daha başarılı olduğunu Sony'e ilk geçtiğimde de hissetmiştim. Onkyo 828'i ilk bağladığım anda ilk fark ettiğim şey arka kanalların ne kadar daha dolgun ve güçlü geldiği oldu. Ama merkezden gelen konuşma sesleri biraz hafif kaldı gibi. Bunu test etmek için özellikle kullandığım 2 sahne var. Biri yüzüklerin efendisi 2 kuledeki, helms deep savaşında orkların liderinin haykırması ve sin city'deki yellow bastard bölümündeki sarı elemanın arabayla arkadan gelip ilk ateş ettiği kısım. Buralarda önceki Avr'lerde bariz şekilde insanı hoplatan bir ses varken, şimdi çok güçsüz ve cansız bir ses geliyor.

Bir şaşırtıcı durum ise hoparlörlerin ortalama olarak +2dB olarak ayarlanmasına ve AVR'nin sesini %40 açmama rağmen eski Sony'de %15 civarındaki ses seviyesine ancak gelebiliyorum. Halbuki teknik değerlere göre Onkyo 828, Sony 840'a göre %80 daha güçlü bir AVR. Acaba atladığım ne olabilir?

Bu arada kullandığım hoparlörler Heco Victa 602, 201 ve 101'den oluşan 5.0 bir set. Auto Kalibrasyon yaptıktan sonra hoparlör şiddetlerini biraz arttırarak kendimce bir düzenleme yaptım ama o da çok tatmin etmedi. Bu sebeple ayarlar anlamında önerilerinize açığım.

Bunun dışında bu sisteme eklenebilecek makul fiyatlı stereo amfi olarak ne önerirsiniz? Açıkçası Denon ve Yamaha stereo amfiler 200 € civarındaydı. Bir de stereo amfiler ve stereo receiver arasındaki fark nedir? Bu konuda pek bir deneyimim olmadığı için, bu konuda da kısa bir bilgi verirseniz sevinirim.

http://www.saturn.de/mcs/productlist/Verst%C3%A4rker-%26-Tuner,48352,475825.html?langId=-3&searchParams=&sort=price&view=&page=
    http://www.saturn.de/mcs/productlist/Hifi-Receiver,48352,475824.html?langId=-3&searchParams=&sort=price&view=&page=

şimdiden cevap yazan tüm arkadaşlara teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turuncu55 -- 3 Temmuz 2014; 8:34:28 >

• Cihazınız hayırlı olsun öncelikle ve güle güle kullanın.

Ayarlar konusunda size uygun olan sesi deneye deneye bulacaksınız çünkü bir kaç seçenek var kalibrasyon sonrası eksiklik hissettiğimiz takdirde dynamic eq on-off ve hangi kanallarda ses kulağınıza düşük seviyede geldiyse (kalibrasyon koşullara göre düşük ayarlayabiliyor) artı seviye verebilirsiniz.

5.0 kullanıyorsunuz anladığım kadarıyla sistemi o yüzden sistemde sub. Yok ise önleri full band yapmanız hem de müzik için daha doğru bir seçenek olur. Diğer kanallarında ayarlarını hoparlör spec.lerine göre uygun hz'lerde ayarlarsınız..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Delerıum -- 3 Temmuz 2014; 13:13:23 >
  • Delerıum kullanıcısına yanıt
    İyi dilekleriniz için teşekkürler Sayın Delerium

Açıkçası dediğiniz tüm ayarları yaptım. Önler full band, arkalar ve orta 40hz'e ayarlı. Oto kalibrasyon ilk etapta -5 db gibi ayarlar yaptı, onları +2 db yapmama rağmen ses şiddetinde çok büyük bir artış olmadı. Burası çok ilginç geldi, önceki Onkyo 509'da bu ayarlarla ortalık inliyordu.

Onun dışında audyssey ayarlarında Music optimizer, dynamic volume gibi tüm varyasyonları denedim sayılır. Olmadı tekrar bir oto kalibrasyon yaptıracağım, bakalım nasıl bir değişiklik olacak.

Bunun dışında tereddütte kaldığım tek nokta Heco Victa 101 merkez hoparlörü ufak olarak ayarladı. Acaba bu ayar büyük mü olmalı? Hoparlör aşağıdaki
    http://gsaelektronik.com/urun/heco-victa-101-center_623.aspx?CatId=249

Şimdiden teşekkürler

• Ayarları large olarak ayarlayıp devam edin ve de ortalama hangi volume de istediğiniz sese ulaşıyorsunuz ?

• turuncu55 kullanıcısına yanıt
    merhaba hocam öncelikle cihazın hayırlı olsun güle güle kullan keyifle dinle benim gözüm onkyoya kayıyor ama genede pioneerdan kopamıyorum nedense ayarlar konusunda yardımcı olamayacağım malesef ama stere amfi işi için ise birkaç bilgi vereyim stereo amfi ve stereo receiver farkı receiverda radyo oluyor ekran oluyor stereo amfilerde olmuyor kısaca farklar bunlar birde onkyoya stereo amfi bağlayabilmek için pybass girişi olan bir stereo amfi veya stereo receiver gerekir yoksa bağlantı yapmanız bir şey değiştirmez
  • 
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.