Şimdi Ara

Sony, son MiniDisc'lerin sevkiyatını önümüzdeki ay gerçekleştirecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Sony, son MiniDisc'lerin sevkiyatını önümüzdeki ay gerçekleştirecek

Geçtiğimiz yılın eylül ayında MiniDisc oynatan Walkman'lerin üretimini sonlandıracağını açıklayan Sony, bu kapsamda MiniDisc üretimini tamamen durdurarak son sevkiyatı da önümüzdeki ay gerçekleştirecek.

Yaklaşık 20 yıldır piyasadaki yerini başarıyla koruyan MiniDisc'ler son zamanlarda ses konusunda oldukça iddialı taşınabilir cihazların piyasada yerini almasıyla birlikte kullanıcıların tercih listesinde alt sıralarında yer almaya başlamıştı. 2000'li yıllarda gerçekleşen bu gerilemeyle birlikte rekabetçi ruhunu kaybeden MiniDisc'lerin satışlarında ciddi düşüşler yaşanmıştı. Sony, artık rekabetten uzan olan MiniDisc'lerin üretimini sonlandırmış ve son sevkiyat tarihini vermiş olsa da, bazı şirketlerin benzer optik donanımın üretimine devam edeceğinin de dile getirildiğini belirtelim.  

• Böyle bir şeyin varlığından haberdar oldum böylece.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesincır

Böyle bir şeyin varlığından haberdar oldum böylece.

İnanılmaz derecede kaliteli ses veriyor.. şimdi ki ses çipleri hikaye diyebilirim.

• Bendeki MD'i 2 yıldır kullanmıyordum, haber sayesinde aklıma geldi :D

• Daha dün Kadıköy-Kartal metrosunda orta yaşlarda biri cd li walkman çıkarıp dinledi, hmm cidden eskinin yerini hhiçbir şey tutmuyor anlaşılan...

• Ergen ilkokullu nesil bilmez walkmanları

• bir devrin sonu

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.