Şimdi Ara

Karanlık ortamlarda sarj kablosu takma sorununa çözüm, 'USB Micro Light'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Karanlık ortamlarda sarj kablosu takma sorununa çözüm, 'USB Micro Light'

Karanlık ortamlarda elektronik cihazların şarj kablolarını takmak her zaman büyük bir sorun haline gelmiştir. Bu sorunu çözmek için geliştirilen USB Micro Light, oldukça basit ancak yaratıcı bir çözüm ortaya koyuyor.

Dustin Orndorff tarafından Kickstarter üzerinde başlatılan proje, elektronik cihazları şarj etmede kullanılan Micro USB kablolarının ön kısımlarına ışık takılması üzerine kurulu. Dustin Orndorff,  uzun süren çalışmaları sonucu geliştirdiği kablo üzerinde, bir adet LED ışık yer alıyor. Bu ışık Micro USB kablo ucu üzerindeki bir tuş ile aktif hale getirilerek, karanlık ortamlarda bağlantının rahatça yapılmasına olanak sağlıyor. Bu eklentiler sonucunda boyutu büyük oranda artmayan kablo, oldukça faydalı görünüyor.

Dustin Orndorff ,Kickstarter üzerinde projeye başlarken koyduğu $9,000 hedefine, $6,500 ve 26 gün kalmış durumda. Bugüne kadar 157 bağış toplayan proje hakkında hazırlanmış tanıtımı videosuna ise aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Karanlık ortamlarda sarj kablosu takma sorununa çözüm, 'USB Micro Light'

• Lightning Portun gözünü seviyim. :D

• Bu kadar gereksiz birsey gormedim.
  • Bu son 2-3 ayda neler oluyor öyle.Yeni yeni icatlar...
  • HAHAHAHAHAA
  • saçmalığın daniskası. onun yerine apple ın dizüstülerinde kullandığı gibi mıknatıslı bişey olsa daha kolay ve kullanışlı olmaz mı?

• Ara bir fiş olarak yapsalarmış mevcut kablomuzu da kullanırdık :)

• Yok artık :D

• Şunu gülelim diyemi haber yaprınız :D

• ledin ucunun çıkıntılı olması olmamış, ben küçükken tetrisimin ekran kenarlarına hoparlorden aldığım hat ile 3 sağa 3 sola led takmıştım, ledlerin ucunu zıparalayıp ekran hizasında dümdüz olmasını sağlamıştım. bunlar düşünememişmi orayı düz yapmayı.

• Elektrik kesilince kullanırız artık :D

• tam aradığım şey hemen sipariş vermeliyim elektrik kesilince şarja takarken zor oluyorrrrrrr
  • yaygınlaşmaz.

• Apple iki tarafıda kullanılabilen lightining yaptı diğerleri yapamayacağı için böyle çözümler üretmeye başladılar.

• kickstarter projelerini görmek arada iyi oluyor aslında iyi projeler var

• aman ne büyük icat.
  • Işıkları yakıp göremiyoduk zaten, apple yaptı falan diyenlerde görmemişin bi lightning portu olmuş almış bi yerlerine sokmuş (telefonunun)

• aklıma apple geldi ilight :)

• küçük ama iyi bir detay...

• Kickstarter artık "Trust me i am an engineer" tarzı olmaya başladı.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.