- x
Kanuni racer 200 yorumlariniz neler
67 Cevap48711 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

68 Mesaj
16 Mayıs 2006; 15:12:29 

almayi düşünüyorum ama
0

Bu motor hakkinda ki düşünceliriniz neler kullanan alan arkadaş varmi almayi düşünüyorumda
fikirlerini merak ettim hiz olayi nasil amortisörleri falan her türlü yorumunuzu yazarsaniz sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi #9472;McLOGOS#9472; -- 16 Mayıs 2006; 15:43:15 >

SežsižŁiğiмin feryatŁarında, içinden çıķıŁмaž bir dųrųмdayiм. Farķettiм, ķendiмden bir şeyŁer ķaybetмişiм. anŁatмaķ çoķ žor aмa; destanŁar yažıŁмış žaмanŁa anŁatıŁмış мasaŁŁarŁa insana.
BeŁķi ķüçüķ bir öyķü bų, beŁķi ųмųdųn yorųмų, beŁķi de yaşaмın başı bų. anŁaмaķ bųrda žordųr, inanмayi gereķtirir. Düşünмeden ķabųŁŁenмeķ, öžgürŁüğü terķ etмeķtir. İnanciм bųrda sonsųž, derinŁerde ųмųdųм. ķaŁмışıм teķ başıмa, ķųrtųŁмayı ųммųşųм. Yorųмųм yoķ, ķaŁмışıм, ųммųşųм.
ųfaķ bir ķaŁbin içinde haps oŁмųşųм.

Lullaby to close your eyes-|-BRAVERY AIM DEED: B.A.D

3358 Mesaj
17 Mayıs 2006; 10:50:57 

yaw kanuniden çoğu arkadaş memnun değil
bence ramzeyi düşün o daha iyi

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.
affffferim bana

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
22 Mayıs 2006; 1:55:42 

hepsinde aynı! yaramaz 220 ibre var 140 gören yok. eğer race like istersen ikinci el cbr 125 al en azından su soğutma uzun yolada gelir

1 Mesaj
22 Mayıs 2006; 12:22:49 

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! abi gec kanuniyi bende gılera runner 180 var arkamda kızarkadasımla kanunın aklını aldım sakın gorunuse aldanma motorum boyundan buyuk ısler yapsın ve kırmızı ısıkta beklerken abı sen bu motara özel ne yaptın gıbı sorular sorsunlar dime

5288 Mesaj
22 Mayıs 2006; 13:45:36 

Kanuni hakkında kalitesi kötü gibi ama duruşu filan iyi kalın lastiği sağlam oturuyor.klasik olarak giydirilmişmz gibi düşün kalitesi hariç.Avantajı 14 küsür hp vermesi diyebilirim.

abi runner çok farklı yaw deli motor.CVT olması bitiriyor zaten işi.fiyatıda 6 milyar gerçi 180 yok aartık türkiyede 200 satıyorlar....
quote:

Orjinalden alıntı: the_prodıgy

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! abi gec kanuniyi bende gılera runner 180 var arkamda kızarkadasımla kanunın aklını aldım sakın gorunuse aldanma motorum boyundan buyuk ısler yapsın ve kırmızı ısıkta beklerken abı sen bu motara özel ne yaptın gıbı sorular sorsunlar dime

www.nargileplus.com

141 Mesaj
23 Mayıs 2006; 11:51:47 

Ben kullanmadım ama kullanan arkadaşlarım var kimisi memnun kimis değil.Sana kalıyor olay biraz daha araştır...Yedek parça olayını da bi araştır almadan önce...

% 100 BURSA
% 100 BURSASPOR

68 Mesaj
23 Mayıs 2006; 14:41:37 

cbr 125te gılera runner 180de altimda minicik kalir 187 boy 82 kilo war komik durur altimda
kanuni biraz iri kiyim makyajli filan kapatiyo beni o yüzden zaten ona baktim

SežsižŁiğiмin feryatŁarında, içinden çıķıŁмaž bir dųrųмdayiм. Farķettiм, ķendiмden bir şeyŁer ķaybetмişiм. anŁatмaķ çoķ žor aмa; destanŁar yažıŁмış žaмanŁa anŁatıŁмış мasaŁŁarŁa insana.
BeŁķi ķüçüķ bir öyķü bų, beŁķi ųмųdųn yorųмų, beŁķi de yaşaмın başı bų. anŁaмaķ bųrda žordųr, inanмayi gereķtirir. Düşünмeden ķabųŁŁenмeķ, öžgürŁüğü terķ etмeķtir. İnanciм bųrda sonsųž, derinŁerde ųмųdųм. ķaŁмışıм teķ başıмa, ķųrtųŁмayı ųммųşųм. Yorųмųм yoķ, ķaŁмışıм, ųммųşųм.

225 Mesaj
23 Mayıs 2006; 22:48:33 

Dostum son karar gene senin zevkin ama bu aletin tip olarak kamyondan farkı yok.Bu adamlardan nefret ediyorum hiç mi estetik yok ya bi gidin japona bakın bi model çıkıyo hayda herkes ona hücum nedir yani valla bana sorarsan buna vereceğin parayla araştır 250 veya 500 cc bişebul ona bin derim veya touring motorlarada bakabilirsin.

Ben mi manyağım bilgisayarmı???

540 Mesaj
19 Haziran 2006; 11:32:49 

bende almayi düşünüyorum bundan tipi cok güzel kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum süspansiyon, güç, hız vs...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Abstract -- 19 Haziran 2006; 11:36:06 >

540 Mesaj
19 Haziran 2006; 11:38:35 

quote:

Orjinalden alıntı: cbr_quen

yaw kanuniden çoğu arkadaş memnun değil
bence ramzeyi düşün o daha iyi

bence Ramzey hic iyi deil arkadasta 150cc lik scootoru var 100-110 gecmiyor vede motorda dagılmaya baslasi tabi belkide arkadasin kullanısından fark ediyordur

26 Mesaj
19 Haziran 2006; 15:17:50 

oncelıkle fethiyede arkadasım kanuninın servısı motoru ılk orda tesst ettık oncelılle granajı cok kotu malzamadan yapılmıs ve motorun ustunde emanet gıbı duruyoo sonra ekzosta benzer bıserler yapmıslar ne oldugun bellı değil 4 zamanlı 200 cc motordan ses cıkmaz ama bundan hıc cıkmıoo ne yaparsan yap sonra bıde motor cok hantal yaff gtmıoo molrlıjız bozdm ama daha ıı arastırıp karar ver bence mesela ustune bırazdaha para koy arkadsım butcem musadecedıtsa honda cbf twister bak .. sonra emın ol cbr 125 bu motrdan kalıte duruyo kucuk fln ama honda ımzası var bellı edıo kendını ama yınede sana kalmıs..

KulüPRenaulT

68 Mesaj
19 Haziran 2006; 18:22:57 

erdent dediklerini zor anladim hatta bazilarini hala anlamiş değilim birazdan tekrar okuyucam
2 hafta kadar önce arkadaşim aldi motorun sesi gayet hoş şimdilik benim hoşuma gitmeyen tek yeri vibrasyon olayi kemiklerim iç içe geçti nerdeyse ama rodaji bitince azalir sanirim
bide not düşeyim araya sürüşü race e fazla benzemeyo daha çok touring gibi
büyük ihtimal 1-2 ay içinde bende alicam bi tane

689 Mesaj
19 Haziran 2006; 22:16:37 

mondial 150zat al daha cok zevk alırsın en azından altındaki makine gorundugu gibi iş yapar ki eger hız tutkunuysan gorunusune aldanma derim bu motor ölü!!
birde soyle birsey var eger dedigim gibi hız tutkunuysan ve paraya kıyabiliyorsan yapabilceginin en iyisini yap
honda 1000rr yada vfr 800 dusun honda bana gore en kalite makineleri uretiyor ve bunun lastigide gorunuste sandıgın gibi yere yapısmaz yatıslarında sorun olur 60 derecede yere yapısma tehliken war ozellikle 22milyar gibi bir fiyata bir honda sahibi olursan ki dikkatli bir surucuysen 1000RR tam bu işlerin makinesi dizlerin yere degse bile motor dengede
Yok bunlar bana cok agır kaçar diyorsan arkadasım o zaman sanaa CBR 125r uygundur eminim ki

katılanlar ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi manyamisboyss -- 19 Haziran 2006; 22:21:37 >

68 Mesaj
21 Haziran 2006; 18:24:35 

+1 ben yapayim
dediklerine katiliyorum ama o dediğin motorlari almam için bazi engeller var
mesela fazla bi vitesli motor deneyimim yok o yüzden ilk şanssiz ağaca veya sokak lambasina gireceğim garanti +çok pahalilar
Hondanin ürettiği motorlar gerçeken çok kalite verdiğin paranin hakkini verirler ama alabileciğim tek motor cbr125 oda gerçekten küçük bi alet bindiğimde boy sorunu yüzünden çok komik bi görüntü oluşuyo

461 Mesaj
24 Haziran 2006; 21:54:31 

quote:

Orjinalden alıntı: manyamisboyss

honda 1000rr yada vfr 800 dusun honda bana gore en kalite makineleri uretiyor

adam 200 cc motordan bahsediyo yukardaki arkadas 1000 cc lik motordan

onermeden once bi dusunelim arkadaslar...

oneri bekliyen arkadasin butcesi ne olabilir veya 1000 cc lik bi motor kullanmak icin tecrubesi varmi...

belki arkadasin ilk motoru bu adama 1000 cc lik bi canavar verirsen adami asvalttan kazirsin...

0

3939 Mesaj
25 Haziran 2006; 3:56:26 

Arkadaşım 2'inci el suziki'lere bakabilirsin lütfen kask olmadan trafiğe çıkmayalım ve trafikte hız yapmayalım bunun için belli yerler vardır böyle resimler üzüyor insanı.

film/altyazı | Mal kaybeden, bir şey kaybetmiştir, Onurunu kaybeden birçok şey kaybetmiştir. Fakat cesaretini kaybeden her şeyini kaybetmiştir. Johann Wolfgang von Goethe

1178 Mesaj
18 Kasım 2006; 21:52:29 

almayı düşünüodum da bakıorum millet çok kötülemiş racer 200 ü....hakketten o kadar rezalet bi araç mı bu yaa???

ne gibi kötülükleri war mesela biri yazabilir mi???

...

281 Mesaj
19 Kasım 2006; 10:08:16 

onlara bakma sen bilip bilmeden konuşuyorlar işte
sen şu topigi baştan sona bi oku
http://www.motosiklet.n...&highlight=kanuni+racer
bide şunları dinle
ben iki hafta önce gittim racer 200 aldım.boyum 190 kusur ve yapılıyım.daha önceden bir cbr 125 e bindim ama bana ufak geldi.Racer in fiziki yapısı çok gösterişli olduğu için yarma insanlara çok iyi gidiyor.
Aletin 3. vites dahil 4 idare eder çok yüksek bir hızlanma ivmesi var.Ki alet 147 kg.ben 95=242 kg yapar.
1-teknik servisim çok iy her türlü yardımda bulunuyor.
2-süspansiyonlar bence çok iyi(ayarlamalar yapılabilir)
3- Şuana kadar bir sorunum olmadı.
4-sesi 10000 devirde 600 lük bir racer a yaklaşıyor.
5-sokakta giderken insanlar cbr 125 e değilde benim racer a bakıyor.
6-motorun limitlerini zorladım son gaz düz yolda 117 120 de ibre takıldı kaldı.(unutma sen acemesin daha , kanatlanıp ucacak halin yok)
7-35 ytl 98 oktan attım 400 den fazla yol yaptım.
8-paran yoksa racer 200 al
9-boyun uzun ise racer 200 al
10-paran var boyun kısa ise cbr 125 al
teknik servisin sözü ve ifadesi ile 2000 km den sonra yaklaşık 300 ytl lik bir modifiye ile alet 150 yi bulacak.
daha ilerde ise 300 cc lik silindir nakli var
sen bunların hepsinden önce düşüneceğin a-2 ehliyet.
Aman haaaa ehliyetini kat cebine sonrası kolay.
ayrıntılı bilgi için pm den yardımcı olabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xardias -- 19 Kasım 2006; 10:14:12 >

1178 Mesaj
19 Kasım 2006; 10:31:06 

ehliyeti nası alıcam???

yaş daha 16...7 aralıkta 17 olcam ama....

ama ehliyet yaşı kaç motorda...motorda da 18 mi???*

ooofffff....

...

3572 Mesaj
19 Kasım 2006; 12:57:24 

17 heralde.
kanunide tip yok yaw cbr desen bisiklet gibi.hyosung gt250r güzel ama fiyat fazla galiba.

2012 Hyundai i30 CRDI Style Manuel

5 Mesaj
31 Mayıs 2007; 13:29:35 

Bir şey soracam Kanuni racer 200 hakkında kötü yorum yapan arkadaşlar arasında kaç kişi bu motoru kullanmış veya sahibi_??

Ben bu ay 11. taksidini ödedim. yani 11 aydır kullanıyorum ve bu güne kadar herhangi bir şikayetim olmadı. He, çok iyi bi motor diyemem tabiki bi japon motorundaki kaliteyi bu motorda arıyamazsın, ama yinede bu kategorideki motorların bi çoğundan çok daha performanslı bir motor. 14.50 hp güç üretiyor, yanı sıra yakıt tüketimi oldukça uygun.

şahsım adıma konuşursam eğer, uzun yolda rahatlıkla 130 km hıza çıkabiliyorum fakat bi kaç takviyelerimde olmadı değil. 10 ay kullandıktan sonra arka lastiğimi değiştirdim. lastik ölüçelirini değiştirme esnasında biraz daha büyük ebatlarda seçtim ve bu seçim motorumun yol tutuşunu ve virazjlarda yatışlarımı mükemmel derecede olumlu bi şekilde etkiledi.

Motorumla ilgili tek sorunum yaklaşık üç veya dört kere arka göbeği dağıttım. Buda benim devamlı tek teker vb. çalışmalarda bulunmamdan kaynaklanıyo :) hepsi bu kadar.

Eğer motor kullanmaya yeni başlıyorsan mükemmel bir seçim diyebilirim. japon tavsiye eden arkadaşlara da biraz sert bi çıkış yapmak istiyorum. Bi arkadaş "bunun yerine 1000rr al" demiş, arkadaşım yaptığım kıyaslamaya oturupta bi bakarmısın lütfen? Adam 200 cc lik bi motor almayı ve anladığım kadarıyla ilk motoru olacağını söylüyor. Sen ise 1000 cc lik üstüne üstlük bir süpersporttan bahsediyorsun. Yani tabiri caiz se bir rodeo aletinden :) ve yine düşünmeni istiyorum racer ın fiyatı nedir, 1000rr ın fiyatı nedir? aradaki kıyaslama sence mantıklımı?

Racer 200 almayı düşünen arkadaşa da kesinlikle ehliyetini ve korumalarını almadan motor almasını tavsiye etmiyorum. Önce ehliyet ve korumalar (kask, mont, bot, dizlik, bellik vs.) bunlar olmadan motora binme derim. başkalarının tecrübelerini yaşayarak ispat etmeyelim.

0

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burn_10 -- 31 Mayıs 2007; 13:36:26 >

==>>BuRn_1o<<==

Uzaklaştırılmış
31 Mayıs 2007; 18:13:20 

hocam. motora 4 milyar para veripte 10000 km yapamamak kötü. bende çin kullanıyorum (sakın kanuni çin demeyin, zealsun/zongshen vs ayı motor ) 3000 ytl verdim. çıkarmadığı sorun kalmadı. 2000 ytl altı scoteerlar alınabilir ama bu motora 4000 ytl verilmez. cbr 125 bisiklet gibi ama motoru arkadaşım 40000 lerde kullanıyor. ben cross diye 3000 ytl verdim daha 7000 de arkadaşım 93 dt 125 i 65000 de. keşke ikinci el alsaydım. ben 30000 kmye yakın asya t1 kullandım ama burgman parasını servise verdim. kısacası pahalı ve oldukça kalitesizler. birde servisler allahlık. piyasada bu kadar çin varken bir amortisör bulmak 2 ay sürüyor

5 Mesaj
31 Mayıs 2007; 19:12:10 

Benim motorum şu anda 11680 km de daha bi problemim yok. belki 40000 km değil ama yinede bi 25000 yaparım diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burn_10 -- 31 Mayıs 2007; 19:16:13 >

==>>BuRn_1o<<==

2146 Mesaj
31 Mayıs 2007; 23:46:30 

Kanuni iyidir.

Uzaklaştırılmış
1 Haziran 2007; 13:04:05 

kanununim bazı modelleri iyidir. vallaha bir arkadaşımda hussar var. çocuk 6000 de ve çok sorunu var. sende 11000 de sorun çıkarmaması çok güzel!

3572 Mesaj
1 Haziran 2007; 13:45:49 

zongshen zs200 al bence.çinliler arasında en iyi race diyolar hem kanuniyle aynı tip.ama paran varsa 2.el hyosung gt250r de düşünebilirsin.

11 Mesaj
12 Ekim 2007; 14:16:07 

abi almayın. en ufak kaza yapınca motordan ümidi kesin. hani belki diğerleri de dağılır diceksiniz ama honda dağılmaz. CBR kanuni racer'ı her türlü çatır çatır geçer. Bi kere motor 200 lük ama ağır. CBR ile nerdeyse aynı performansı verecek diye 75 cc fazla motor. Bazı arkadaşlar iri diye heveslenio ama yalan. İri falan tamam ama motoru sakatlık çıkarıyor. Honda motor konusunda (gerek otomobil, gerek motosikler) dünya markası. Yani kanunive CBR arasındaki fark bariz ortada. Hani başka motor derseniz bence de az daha para koyup sağlam bişe almak gerekir. Son olarak da en ünlü özelliği racer'ın arka tekeri heralde. YALAN. Normal havalarda zor yatıyor. Denge pek yok yani. Ama bu motora sahip arkadaşlara ya da almayı düşünenler ibretlik bi tavsiyem var. Yağmurlu havada arkadaşım sadece 2 kez kullandı. Birinde ben arkasından scooterla geliodum. 10 km hızda kıç attı ve devrildi (Arkadaş yeni kullanan bi adam değil aracı). 2. sinde de kask sayesinde kurtuldu. 21 kırık!!!!!!!!!!!!!

2729 Mesaj
12 Ekim 2007; 18:54:34 

kanuni racer 200 zaman kaybından başka bişe değil tipine bakınca bişe zannediyosun ama bindiğin zaman eşekten farkı yok geç kalkıyo geç hızlanıyo tabi hızlanma denirse 120 de tıkanıyo ha bide motordan indikten sonra 1-2 hafta dinlenmek gerekiyo malum öyle titretiyoki sanki 1000 watt elektrik şokuna maruz kalınmış gibi güzelim cbr 125 dururken kanuni akıl karı değil ben bu motorların hepsini kullandım yani sallamıyorum bunları

Only the brave..

2729 Mesaj
12 Ekim 2007; 19:05:10 

kanuninin dezanantajı nedir derseniz
1- 200 cc lik ss e göre vede cbr 125 e göre kalkışı vasat berbat kalkıyo
2- çok hantal o motor o kasayı taşıyamıyo güç ağırlık oranı berbat
3- max speed şaşırtıcaı ama 130 görmüyo aksini idda eden varsa kanıtlasın çünkü silindiri çatlayana kadar bastım bu motora
4- malzeme kalitesi ve işçilik : tipik çin malı fazla bişe beklemeyin anlatmaya dahi gerek yok
5-motoru satmaya kalkınca aldığınız fiyatın yarısına satıyosunuz tabi alacak kişi bulabilirseniz
6-yakıt konusuna gelirsek kanuni her zaman bu konuda lider tebrik etmek lazım yakyığı benzinin bi damlasını haketmiyo aşırı derecede yakıyo
7- vibration türçe meali titreşim çin mallarının %99,9 unda görülen bi sorun hemde inanılma boyutta
8-servis ve yedek parça konusundada yerlerde sürünüyo hondayla kıyasladığımızda doğan slx ile ferrari gibi bişe
vs..... daha sayamadığım bir çok şey hala kanuni racer 200 diyosan diycek bişeyim yok
cbr 125 diyorum başkada bişe demiyorum sende herkes gibi boyum uzun kiloluyum o motor beni kaatmaz dersenbir başka japon kanuni racer in ilhan kaynağı kawasaki ninja 250 var o zaman motorun ve ss zevkine varırsın

Only the brave..

318 Mesaj
14 Ekim 2007; 3:31:02 

Kimse kızmasın, gördüğüm en ''iğrenç'' racing/Super Sport(!) Kanuni Racer 200'dür. İlk çıkan Super Sport'lardan bile daha tipsiz. Şahsi görüşümdür, rahatsız olan varsa da lütfen çemkirmesin buradan, ben beğenmiyorum, beğenene de saygı duyarım. Ama kesinlikle alınası bir motosiklet değil bence. En kötü motosiklet tasarımı diye birşey olsa, ilk sırada yerini alırdı sanırım.

4 Mesaj
15 Temmuz 2008; 21:09:32 

ya arkadaşlar ben racer almayı dusunuyodum ama bu yorumlar fıkrımı degıstırdı cbr 125 r alıcam ama ben motor surmeyı bılmıom vıteslı hiç surmedım bana yardımcı olacak arkadaaslar varsa hbr versın cvp versın bana yol gostersın ben alıcagım motoru belırledım cbr 125 alıcam ama surmeyı ne kdr zmn da ogrenırım ban bu konuda yardımcı olabılırmısınız arkadaslar bana yol gosterın kafam cok karısık alıcam ama surmeyı bılmıom bızım aılede de motora meraklı yok napıcam bana yardımcı olursanız sevınırım

2729 Mesaj
15 Temmuz 2008; 22:21:58 

quote:

Orjinalden alıntı: yebaa

ya arkadaşlar ben racer almayı dusunuyodum ama bu yorumlar fıkrımı degıstırdı cbr 125 r alıcam ama ben motor surmeyı bılmıom vıteslı hiç surmedım bana yardımcı olacak arkadaaslar varsa hbr versın cvp versın bana yol gostersın ben alıcagım motoru belırledım cbr 125 alıcam ama surmeyı ne kdr zmn da ogrenırım ban bu konuda yardımcı olabılırmısınız arkadaslar bana yol gosterın kafam cok karısık alıcam ama surmeyı bılmıom bızım aılede de motora meraklı yok napıcam bana yardımcı olursanız sevınırım

en azından bisiklet sürmüşlüğünü göz önünde bulundurarak söylüyorum önce vitessiz motorlardan başla sonra yarı otomatik cup modelleri dene en sonunda vitesli düşük cc motora geç en sağlıklı sıralama bu olur kimse anasının karnında öğrenmedi zaten bu işi illa racing olsun diyosan cbr125 senin için en iyisi

Only the brave..

3343 Mesaj
15 Temmuz 2008; 23:35:47 

quote:

Orjinalden alıntı: Abstract

bence Ramzey hic iyi deil arkadasta 150cc lik scootoru var 100-110 gecmiyor vede motorda dagılmaya baslasi tabi belkide arkadasin kullanısından fark ediyordur

Kaç yapmasını bekliyordun?
Dylan bile 120-130 yapıyormuş..
5.5oo ytllik motorla 3 bin ytlilik motor arasında bırakta fark olsun..

2729 Mesaj
15 Temmuz 2008; 23:38:49 

iş 5.000 de 3.000 de değil ayrıca o dediğin ramzeymidir remzimidir 110 falan yapmaz denemesi bedava yanına dijital göstergeli sağlam bir motor al ve ramzeyin ibresine bak bide dijital ibreye bak aradaki farkı göreceksin

Only the brave..

4 Mesaj
16 Temmuz 2008; 9:47:56 

sızce cbr 125 hıc bıseyıyle oynamadan kaçı gorur_?

4 Mesaj
16 Temmuz 2008; 9:52:26 

arkadaslar benım arkadasım dedı cbr 125 120 de takılıyomus dogrumu bu kulananlar varsa cvp yazsın ama hiç bıyerıyle oynamadan 120 mının uzerıne cıkmıyomus duz yolda 130 zar sormus kulananlar varsa cvp yazsın

4 Mesaj
18 Temmuz 2008; 13:47:12 

arkadaslar sız ce 1:65 boy a cbr 1000 rr mı yhoq sa xl 1000 v mı gıder hemde surmeyı bılmıyosa hangısı daha uygun onun ıcın yanı benım ıcın hangısı daha ıı olur?

2207 Mesaj
18 Temmuz 2008; 15:20:26 

bu forum çok ilginç insanlara şahit oluyor.

sana 1000 rr yetmez direk mir-29'la başla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TIGERSHARK -- 18 Temmuz 2008; 15:20:56 >

2729 Mesaj
18 Temmuz 2008; 20:32:09 

quote:

Orjinalden alıntı: TIGERSHARK

bu forum çok ilginç insanlara şahit oluyor.

sana 1000 rr yetmez direk mir-29'la başla

100rr mı xl 100 mi?

Only the brave..

2729 Mesaj
18 Temmuz 2008; 20:34:35 

aslında bende çok kararsızım ybr 125 mi alsam cbf 500 mü?

Only the brave..

2207 Mesaj
18 Temmuz 2008; 20:39:14 

arkadaş cbr 1000 rr yazmış ondan yazdım yoksa karıştırıyormuyum

2729 Mesaj
18 Temmuz 2008; 21:29:44 

bende farkettim

Only the brave..

3343 Mesaj
18 Temmuz 2008; 21:58:17 

Bizim arkadaş biraz modifiye yapıp kullanıyor egzoz sesini bir duymalısınız..100 metre ilerden gelirken konuştuklarınızı anlayamıyorsunuz telefonla..

2729 Mesaj
18 Temmuz 2008; 22:09:58 

hangi motora egzos yapmış racer 200 den mi bahsediyorsun?
eğer oysa doğrudur ne konuştuğunuzu kuru gürültüden anlayamazsınız
ona en kral akrepi taksanda kar etmez maalesef...

Only the brave..

3572 Mesaj
18 Temmuz 2008; 22:11:17 

quote:

Orjinalden alıntı: yebaa

arkadaslar sız ce 1:65 boy a cbr 1000 rr mı yhoq sa xl 1000 v mı gıder hemde surmeyı bılmıyosa hangısı daha uygun onun ıcın yanı benım ıcın hangısı daha ıı olur?

İkiside olmaz.Hadi olur desek ikiside farklı tarz motorlar.Sen en iyisi 125cc lik bir motorla başla.

Not:Arkadaşlar millet bu motorları görmüyor mu yav xl1000 desen 2m lik motor cbr yi tutana aşk olsun.5000cclik motor olsa onuda ister bunlar (var zaten de )

2729 Mesaj
18 Temmuz 2008; 22:35:33 

bazen bu forumda özellikle motosiklet bölümünde bazı arkadaşların yazılarını okurken kriz geçiriyorum komedi filiminden gülünç şeyler okuyorum

Only the brave..

3343 Mesaj
19 Temmuz 2008; 0:25:21 

Egzoztan ateş atıyor desem?
Resmen kıvılcım çıkıyor yahu..

2729 Mesaj
19 Temmuz 2008; 0:31:46 

quote:

Orjinalden alıntı: HyperXCrossfire

İkiside olmaz.Hadi olur desek ikiside farklı tarz motorlar.Sen en iyisi 125cc lik bir motorla başla.

Not:Arkadaşlar millet bu motorları görmüyor mu yav xl1000 desen 2m lik motor cbr yi tutana aşk olsun.5000cclik motor olsa onuda ister bunlar (var zaten de )

evet büyük bir karşılaşma gsxr-5000 mi r5 mi?

Only the brave..

1 Mesaj
15 Kasım 2008; 22:59:49 

kendin bilmiyosunn motorlarıı millete yorum yapıyon kardess kanuni racer ii bisiklet yaptınn honda 125 motoru ucak be getirin benim kanunim varr honda yıda getirin ramzeyi de kontagına kapısalım şike li falan degil haa sen tut 200 motoruu adam gibi kullanma motoru sagırlastırr sonrada honda 125 lık oda 125 gecsin racer in + nelerdir en önemlisi agır olması agır motor gec kalkar ama yola yapısır cakılda kumda savrulmaz yeterki işi bil motor kullanan bilir rüzgarlı havada delikanlı olan honda 125 lıkle 120 yi bassın alnından öpecem
bu motor birader agır olacakki frene bastınmı cakılacak sen honda 125 istedigin kadar disk fren tak frene bastıgınla götünü basını atar arkasına agırlık baglarsan belki durur biyere cabuk dagılıyo demişin istedigin motoru getir 5 kilometrede motorunu kitleyip veriyim eline
motor arza actı yaptıracan ya ustam bıraz su motoru hızlandıralım... silindirini degiştir piston yardır kurt dişlisini büyük at ama maleseff
honda nın 2 santimlik grankı kaldırmıyo kardeşim bunlarıı standartını degiştiremessin tekrarlıyorum sözümü honda 125 ramzeyine güvenen varsa gelsin kontagına istedigi yolda kapıslım

kkkkkkkkkkkkkkk

4678 Mesaj
16 Kasım 2008; 9:08:49 

Topic çok eski tarihli ama bende 1-2 şey eklemek istiyorum.

Kanuni'nin motorlarında kullandığı 200cc makineler yani "motor" kısımları oldukça sağlam.
En azından diğer Çin'lilere göre iyi.

Ancak motosikletin geri kalan aksamları konusunda olay biraz şans ve bakım işi..
Grenaj, elektrik aksamı, lastikler, egzost vs..

Bunlar zaten dışsal parçalar olduğundan değiştirilebilir ve çok büyük sorunlar çıkarmazlar kolay kolay.
Ama yinede huzursuz ediyor tabii..

önce seni yok sayarlar
sonra sana gülerler
ardından savaşırlar seninle
ve sonunda sen kazanırsın.

1 Mesaj
30 Haziran 2009; 20:08:24 

ya arkadaşlar niye bu motoru bukadar yerden yere vurdunuz.ben racer kullanıyorum sizin anlattıgınız hiçbirşey yok motorda.Yok hemen dagılır, yok çok titriyo,120yi geçmiyi falan filan bende bunların hiç biri yok.Tamam bir honda yada yamaha olamaz ama sizin anlattıgınız kadarda kötü degil.

2477 Mesaj
10 Temmuz 2009; 22:14:13 

quote:

Orjinalden alıntı: rodo_karde

kendin bilmiyosunn motorlarıı millete yorum yapıyon kardess kanuni racer ii bisiklet yaptınn honda 125 motoru ucak be getirin benim kanunim varr honda yıda getirin ramzeyi de kontagına kapısalım şike li falan degil haa sen tut 200 motoruu adam gibi kullanma motoru sagırlastırr sonrada honda 125 lık oda 125 gecsin racer in + nelerdir en önemlisi agır olması agır motor gec kalkar ama yola yapısır cakılda kumda savrulmaz yeterki işi bil motor kullanan bilir rüzgarlı havada delikanlı olan honda 125 lıkle 120 yi bassın alnından öpecem
bu motor birader agır olacakki frene bastınmı cakılacak sen honda 125 istedigin kadar disk fren tak frene bastıgınla götünü basını atar arkasına agırlık baglarsan belki durur biyere cabuk dagılıyo demişin istedigin motoru getir 5 kilometrede motorunu kitleyip veriyim eline
motor arza actı yaptıracan ya ustam bıraz su motoru hızlandıralım... silindirini degiştir piston yardır kurt dişlisini büyük at ama maleseff
honda nın 2 santimlik grankı kaldırmıyo kardeşim bunlarıı standartını degiştiremessin tekrarlıyorum sözümü honda 125 ramzeyine güvenen varsa gelsin kontagına istedigi yolda kapıslım

Vaaayy çok iddialı hareketler bunlar.

DH Japonya Hayranları
||DH Elektronik külübü||Opera fan kulübü||Amfi hastası, motor-bisiklet ustası||Az yakar, çok kaçar

1 Mesaj
15 Temmuz 2009; 10:50:24 

quote:

cbr 125 de kullandım racer 200 de ,,,,,

bu topicde motosikletden anlamyıp atıp tutan o kadar çok insan var ki racer 200, cbr 125'i geçmek şöyle dursun top speed de plakasını bile okuyamaz sen hangi anahtarından bahsediyosun ,,,

1788 Mesaj
15 Temmuz 2009; 13:09:54 

arkadaşlar motosiklet birazda kullanıcısına bağlıdır. işten anlamayan kişiyi sizin kullandığınız motosiklet daha düşük cc bile olsa geçebilirsiniz. büyük konuşmamak lazım, dünyaca ünlü sürücüler bile sonuçta bir sebepten dolayı geçilmişlerdir. şunu unutmayalımki honda kendi teknolojisini üreten bir firma, bütünüyle her parçasını kendisi üretir. kanuni teknoloji satın alan bir firma. mademki kanuni bu kadar süper aynı kategorisindeki bütün motosikletleri geçer girer dünya çapındaki motosiklet yarışlarına ya alır boyunun ölçüsünü madara olur yada dünyaca ünlü bir marka olur çıkar. herkesin zevki ayrı ama bu racer 200 ün ön grenajı sanki motosikletten farklı olarak sonradan takılmış gibi duruyor hoşuma gitmiyor motosikletle bütünleşmiyor. hani şu eski mz 251 lere eskiden modifiye için grenaj takılıyordu onlardan bir farkı yok. japon veya italyan motosikletleri kadar olmasada, çokta dandik bir motosiklet değil onuda kabul etmek lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cool111 -- 15 Temmuz 2009; 13:15:02 >

Dünya insanların gereksinimlerini karşılayabilir ama ihtiraslarını asla.
Gülerek Kaybettiklerini Ağlayarak Kazanamazsın.
Kim Allah rızası için öğrenilmesi gereken bir ilmi dünya metaı elde etmek için öğrenirse, kıyamet gününde cennetin kokusunu bile duyamaz (Ebu Dâvut, Kitabu'l-İlm)

1788 Mesaj
15 Temmuz 2009; 23:37:00 

quote:

atma hocam hepimiz din kardeşiyiz zaten çin motosikletlerinin 200 cc liği ancak japon motosikletlerinin 125 cc liğine eşittir onunla yarışabilir, demekki adamlar 200 cc lik motor taksalarmış tartışması bile yapılamazmış. honda 125 cc lik motoruna 13 hp güç ürettirmiş kanuni ise ancak 193 cc motosikletinde 12,44 hp güç ürettirebilmiş. yapılan mühendislik aerodinamik yapı ortada. ayrıca kimin kopyaları yapılıyor hangi motosikletlere benzetilmeye çalışılıyor çin motosikletleri ? cbr 125 usta bir sürücü ile nal toplatır racer 200 e. ikisinide kullandım oradan biliyorum. rüzgarsız düz yolda racer 200 135 km hıza ulaşabiliyor, cbr 125 140 km hıza ulaşıyor.

Dünya insanların gereksinimlerini karşılayabilir ama ihtiraslarını asla.
Gülerek Kaybettiklerini Ağlayarak Kazanamazsın.
Kim Allah rızası için öğrenilmesi gereken bir ilmi dünya metaı elde etmek için öğrenirse, kıyamet gününde cennetin kokusunu bile duyamaz (Ebu Dâvut, Kitabu'l-İlm)

4724 Mesaj
16 Temmuz 2009; 1:58:51 

adam 2006 da açmış topıci simdeye kadar istedigini alıp satmıstır

_____DH /// E30 KULÜBÜ___ __
/// Intel® Core™ i7-2600K@5Ghz /// ASUS ROG MAXIMUS V EXTREME /// G.SKILL RipjawsX Dual kıt 8GB 2133 Mhz
/// GIGABYTE GTX 680 SLI Windforce 3X OC Edition /// Corsair Force GT 240 GB /// Creative X-Fi Titanium Fatal1ty Champion /// WD Caviar Black 1TB 1002FAEX
/// AeroCool XPREDATOR ROG MOD /// CORSAİR AX1200® /// ASUS VK278Q 27'' LED /// THERMALTAKE eSPORTS Challenger Pro & Tt eSPORTS Black Gaming Mouse
///
Corsair H100 Push/Pull ///Logitech G27/// Logitech X-530 /// SHARKOON X-Tatic PRO 5.1 Gaming Headset ///

2089 Mesaj
16 Temmuz 2009; 2:08:22 

Kanuni evet genel anlamda problemli olabilir (Ki bu problemin önemli kısmı servis ve parça bağlamında oluyor) Fakat belli modelleri bu markadan beklenmeyecek derecede başarılıdır. Özellikle Bobcat 150, ATV 300. Bunlara Tiger ve Racer modellerini de ekleyebilirsiniz.
Bunun dışında bir motordan elde edilen güç salt hacmi ile alakalı değildir. Yani 125cc den 13hp yi sadece motor bloğundaki mühendislikle almıyor 125cc takdir edersiniz ki. Mesela derbi gpr50 9hp civarı. İki zamanlının avantajını kullanıyor çünkü. Ki cbr125 bence honda nın en kötü motorlarındandır. (Şimdi çullanacak millet biliyorum ehehe). 125cc lik hacimde illa ki performans arıyorsam ve o kadar para vereceksem 2T bir makina bulur alırım.