Şimdi Ara

Sony, 20 Şubat'ta PlayStation ile ilgili büyük bir etkinlik düzenleyecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
784
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Sony, 20 Şubat'ta PlayStation ile ilgili büyük bir etkinlik düzenleyecek

PlayStation'ın geleceğini gözler önüne sereceği bir basın konferansı düzenleyeceğini açıklayan Sony, etkinlik için yayınladığı tanıtım videosuyla önemli bir tanıtımın yaklaştığını haber verdi. Oyun dünyasını heyecanlandıran New York şehrinde organize edilecek PlayStation Buluşması 2013, PlayStation markasını taşıyan yeni bir donanımın, hatta PlayStation 4 ismiyle piyasaya sürülmesi beklenen sekizinci nesil konsolun duyurusuna ev sahipliği yapabilir. Etkinliğin amacını kesin bir ifadeyle dile getirmeyen Japon teknoloji şirketinin buluşma için yatırımcılarına da davetiye dağıttığı bildiriliyor.

Orbis kod adıyla yeni oyun konsolunun geliştirme çalışmalarını bir süredir sürdüren Sony iddialara göre; 3.2GHz hızında çalışan x86 mimarisine sahip dört çekirdekli AMD işlemci, 2GB sistem belleği, Blu-ray optik sürücü ve 320GB dahili hafızasıyla PlayStation 3'ten 10 kat daha güçlü bir ürün geliştiriyor. Önceki konsolunu rakibi Microsoft'un hamlesini bekledikten sonra piyasaya süren tecrübeli firmanın aynı stratejiyi sekizinci nesilde de sürdüreceğinin sinyalleri veriliyor. Kısa süre önce CEO Kaz Hirai'nin bu hususta net bir açıklama yapmış olması PS4'ün sonraki Xbox modelinden önce gün yüzüne çıkmayacağını gösterse de Sony'nin daha farklı bir segment için hamle yapma olasılığı sürüyor. PS Vita'yı iki yıl önce duyuran Sony, yeni bir taşınabilir konsol tanıtabilir veya PlayStation markalı ikinci nesil akıllı telefonunu müjdeleyebilir.

PlayStation ve oyun endüstrisi için oldukça önemli bir tanıtımın gerçekleştirilmesi beklenen etkinlik, Türkiye saatiyle 21 Şubat 01:00'de başlayacak. PlayStation'ın geleceğiyle alakalı Sony'nin açıklamalarda bulunacağı 2013 buluşmasının ilk tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz. 

• Sony başgan
  • Playstation 4 nihayet geliyor.
  • Heyecanlanmamak elde değil!!!

Her ne kadar xbox önce piyasaya çıksın,sonra bakarız açıklamasının ardından ps4ü duyururlar mı bilinmez ama herkesin yeni nesil, yeni grafikler, yeni kontrolcüler ile yeni deneyimler istediği kesin.Ayın 20sine kadar zaten tüm dünya dedikodu kazanı olur,az çok ne olacağı belli olur :)

• Sabırsızlıkla beklediğim iki cihazdan biri ps4 diğeri yeni 41 mp lumia. İkisininde şubatta açıklanması muhtemel.
  • Salona yeni tv slınacagı için 42'' ledi odama alıcam. Buda ço pahalı olmaz inş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İslem gucu olarak xbox 720nin cok gerisinde olduguna dair dedikodular dolasiyor ama sonynin boyle bir hata yapacagina ihtimal vermiyorum.

• Heyecanla bekliyoruz.

• 2 gb ram mi olur hani 8 gb çıkacaktı hep bi yerden kirpar zaten sony kimse konsollar için yeterli demesin 7 yıl idare edeceğini sanmıyorum ben

• video'dan nasıl önemli bir açıklama yapılacağını anlamışlar anlamadım...

• AMD fusion işlemci ile birlikte geliyor !
    yanlız GPU çekirdek sayısı tahmini 640 civarı olabilir !
    büyük bir ihtimalle işletim sistemi olarak linux'un gömülü versiyonlarından biri olacağı yönünde ! :)

neyse günü gelince bu tahminin ne kadar doğruya yakın olduğunu hep birlikte görürüz ! :D

• 20 Şubat benim doğum günüm ama Türkiye'de 21 Şubat saat 1'e denk geliyor, olacak iş mi? Ayrıca böyle bir etkinlik Türkiye'de olsaydı ne güzel olurdu, gider kimliğimi gösterir hediye olarak bi orbis geliştirme kiti alırdım herhalde Kaz Hirai'nin elinden, bir de Vaio Duo 11 verseler, neyse sabah sabah hayaller hayaller.

Ciddi moda geçersek, açıkçası ben daha ps4 tanıtımı beklemiyorum ama biraz teknik kısımlarından ya da planlardan bahsedilebilir, zira ps'ın geleceği üzerine denmiş etkinlik için. Yeni planlanan sistemler ve entegrasyonlardan da bahsedilir, kapsamlı olması gerek bu durumda etkinliğin.

• Sony, 20 Şubat'ta PlayStation ile ilgili büyük bir etkinlik düzenleyecek

Sony, 20 Şubat'ta PlayStation ile ilgili büyük bir etkinlik düzenleyecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProjectMan -- 1 Şubat 2013; 9:47:31 >

• ben de gayet heyecanlandım. umarım 4 tanıtılır

• 2 gb ram falan cok gereksiz olur. Bir onceki nesilde de toplam 512 mb bellek yeter dediler gorduk neye yetip yetmedigini. En az 8 gb bekliyoruz. Bellek kitleri eskisi kadar yer kaplamiyor ve maliyetli degiller.

• ps 4 tanıtılmaz herhalde.. çünkü ilk hamlenin microsoftdan gelmesini bekliyorlar
  • playstation 4 cıkacak ben hala konsol alamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Olamaz çünkü ilk hamleyi microsoftdan beklicez dedi sony hem sanmam bu kadar erken dillendirmesini daha o kadar oyunu var the last of us , beyond ,god of war insanları endişelendiripde ps3 satışlarını riske atmaz hala satılıyor malum

• " rakip firmanın konsolonu bekleyeceğiz" sözü xbox un satışa sunulunana kadar beklemek anlamında anlaşılmamalı.

Kaz Hirai nin rakibi bekleyeceğiz sonra biz hamle yapacağız gibi açıklamaları tamamen stratejik açıklamalar.

Zaten dediklerini yaptılar ve beklediler, taki yeni xbox için geri sayım başlayana kadar.... geri sayım başladıktan hemen sonra rakibin bu atağı karşısında sony cephesinden ps4 ile ilgili gizemli haberler çıkmaya başladı.

bu işin başında Kaz Hirai gibi biri var. bu nedenle bu nesilde hata yapılacağını sanmıyorum. Bunu her yerde söyledim. yine söylüyorum.

ps3 sahibi olarak yeni xbox çıktığı zaman halen ps4 satışa sunulmamış olur ise yeni teknoloji bir konsol varken elimdeki 7 yıllık konsolla yetinemem . gider yeni bir xbox alırım. bu da müşteri kaybı anlamına gelir

bu nedenle yeni konsol, xbox tan önce ya da eş zamanlı çıkacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bigbooss -- 1 Şubat 2013; 13:00:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bigbooss

" rakip firmanın konsolonu bekleyeceğiz" sözü xbox un satışa sunulunana kadar beklemek anlamında anlaşılmamalı.

Kaz Hirai nin rakibi bekleyeceğiz sonra biz hamle yapacağız gibi açıklamaları tamamen stratejik açıklamalar.

Zaten dediklerini yaptılar ve beklediler, taki yeni xbox için geri sayım başlayana kadar.... geri sayım başladıktan hemen sonra rakibin bu atağı karşısında sony cephesinden ps4 ile ilgili gizemli haberler çıkmaya başladı.

bu işin başında Kaz Hirai gibi biri var. bu nedenle bu nesilde hata yapılacağını sanmıyorum. Bunu her yerde söyledim. yine söylüyorum.

ps3 sahibi olarak yeni xbox çıktığı zaman halen ps4 satışa sunulmamış olur ise yeni teknoloji bir konsol varken elimdeki 7 yıllık konsolla yetinemem . gider yeni bir xbox alırım. bu da müşteri kaybı anlamına gelir

bu nedenle yeni konsol, xbox tan önce ya da eş zamanlı çıkacak.

aynen nihayet sony kendini Amerikalı iş bilmez ceo dan kurtardı da kaz hirai yi başa getirdi bence sony i şu anki pozisyonundan daha ileriye taşıyacaktır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.