Şimdi Ara

Lexar'dan 90MB/sn okuma hızına ulaşabilen microSD UHS-I bellek kartları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.115
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Lexar'dan 90MB/sn okuma hızına ulaşabilen microSD UHS-I bellek kartları

Veri depolama çözümleri üreticisi Lexar, akıllı telefon, taşınabilir medya oynatıcı ve tablet gibi mobil cihazlarda giderek artan kapasite ihtiyacına, yeni microSDHC ve microSDXC bellek kartlarıyla cevap vermeye hazırlanıyor. UHS-I standartlarıyla uyumlu bellek kartları, ihtiyaca göre 16 GB, 32 GB ve 64 GB olmak üzere üç farklı kapasite seçeneğiyle geliyor.

Saniyede 90 MB'a varan okuma hızına ulaşabilen bellek kartlarının kutu içeriğinde, kart okuyucuya da yer verilmiş durumda. 39 mm x 20 mm x 8 mm ölçülerinde tasarlanan bu kart okuyucu, USB 3.0 arabirimini destekliyor.

Şubat ayının sonuna doğru satışına başlanması planlanan bellek kartlarının 16 GB'lık modeli 39.5$, 32 GB'lık modeli 61.3$, 64 GB'lık modeli ise 138$ şeklinde fiyatlandırılmış.

• Fiyatına göre bence gayet iyi.
  • Hızlı bir kart + kart okuyucu + USB 3.0 bellek. Zekice.

• quote:

Orijinalden alıntı: O Meşhur Kel Adam ;)

Fiyatına göre bence gayet iyi.

Kim okucak saniyede 90mbdi
  • 138 fiyatı gayet uygun millet o paraya telefon alıyo mantık hatası:D:D

• şu küçücük şey 64gb :D 32mb hafıza kartım var nerden nereye...

• 32 likliğin kapasitesine göre fiyatı iyiymiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

32 likliğin kapasitesine göre fiyatı iyiymiş.

Aynen,
  • quote:

Orijinalden alıntı: marseltalon
    quote:

Aynen,

Bir de şöyle bir şey var. Daha yükseğini aldıkça hızlanıyor.
    Bende 32Gb Sandisk Extreme var. Hızları 190/110. Bunun 64Gb olanının hızları 190/170.

Şimdi burada 64Gb olan gerçekten ne kadar hızlı olsa da kapasite olarak fazla gelir. Kaldı ki atıyorum 64Gb olan 90 ile okuyabiliyorsa da o kadar hızla ondan okuyabilecek cihaz pek olmayacağı için o kadar hıza da ihtiyacamız yok..

Kaldı ki 32Gb olan 61 Dolar ise 64 olanın fiyatının 100 Dolar olması gerekir. Aynı hızdaysa fiyatı 2 katı olamaz, zira 32Gb ın 61 Dolarında firmanın kârı da var. 64Gb satıyorum diye 2 kere kâr almayacağını düşünürsek 64 ün 100 Dolar olması gerekir.
    Tıpkı 16Gb olan 40 Dolar iken 32 olanın 80 Dolar olmayıp 61 olması gibi. Demek ki 64 olan ya biraz kazık yada çok hızlı veya üretimi zor diye fiyatı yüksek tutmuşlar.
    Baksana 32 > 61 iken , 64>138 !

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: marseltalon
    quote:

Aynen,

Bir de şöyle bir şey var. Daha yükseğini aldıkça hızlanıyor.
    Bende 32Gb Sandisk Extreme var. Hızları 190/110. Bunun 64Gb olanının hızları 190/170.

Şimdi burada 64Gb olan gerçekten ne kadar hızlı olsa da kapasite olarak fazla gelir. Kaldı ki atıyorum 64Gb olan 90 ile okuyabiliyorsa da o kadar hızla ondan okuyabilecek cihaz pek olmayacağı için o kadar hıza da ihtiyacamız yok..

Kaldı ki 32Gb olan 61 Dolar ise 64 olanın fiyatının 100 Dolar olması gerekir. Aynı hızdaysa fiyatı 2 katı olamaz, zira 32Gb ın 61 Dolarında firmanın kârı da var. 64Gb satıyorum diye 2 kere kâr almayacağını düşünürsek 64 ün 100 Dolar olması gerekir.
    Tıpkı 16Gb olan 40 Dolar iken 32 olanın 80 Dolar olmayıp 61 olması gibi. Demek ki 64 olan ya biraz kazık yada çok hızlı veya üretimi zor diye fiyatı yüksek tutmuşlar.
    Baksana 32 > 61 iken , 64>138 !

Aynen,dedğin gibi uçmuşlar çok.

• 90 mb saniyede çok mükkemmel değer ve fiyatlarıda çok etkileyici kesinlikle ben alıcam sizede öneririm.

• Yazma hızı nerde bunun? Bence bayağı bir düşükki yazılmamış. En azından okuma hızına göre baya bi düşük olmalı.

• Umarim daha da gelişir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iyi bişeye benziyo

• 40-45 mb arası yazma hızı. bende var kullanıyorum
  • Bunun kart okuyucusu USB 3.0 mı acaba? Yoksa hiç bir işe yaramaz :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.