Şimdi Ara

Sony C210X, Xperia L ismiyle; C530X ise Xperia SP ismiyle tüketicilerle buluşabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sony C210X, Xperia L ismiyle; C530X ise Xperia SP ismiyle tüketicilerle buluşabilir

Sony'nin C210X ve C530X model numaralı akıllı telefonlarının isimlendirmeleri üzerindeki sır perdesi aralanmaya başladı. Endonezya merkezli internet sitesi Postel'e göre C210X, Xperia L ismiyle; C530X (nam-ı diğer HuaShan) ise Xperia SP ismiyle tüketicilerle buluşacak.

Şubat ayında Barcelona'da gerçekleştirilecek Mobil Dünya Kongresin'de resmiyet kazanacaklarına kesin gözüyle bakılan akıllı telefonlardan Xperia L, söylentilere göre 1 GHz saat hızında çalışan çift çekirdekli Qualcomm Snapdragon S4 (Play veya Plus) platformu, Adreno 305 grafik işlem birimi, Android 4.1.2 ''Jelly Bean'' işletim sistemi ve 480 x 854 piksel çözünürlüğünde (FWVGA) dokunmatik kapasitif ekran gibi teknik özellikleri beraberinde getirecek.

Xperia L'ye kıyasla bir üst segmentte konumlandırılacak olan Xperia SP'nin ise 1.7 GHz frekansında görev yapan çift çekirdekli (Krait) Qualcomm MSM8960T Snapdragon S4 Pro platformu, Adreno 320 grafik işlem birimi, Android 4.1.2 ''Jelly Bean'' işletim sistemi ve 720 x 1280 piksel çözünürlüğünde dokunmatik kapasitif ekran gibi teknik özellikleri bünyesinde barındırması bekleniyor.

Sony C210X, Xperia L ismiyle; C530X ise Xperia SP ismiyle tüketicilerle buluşabilir

(Sony Xperia SP'ye ait olduğu öne sürülen görsel)

• Sony iyi işler yapıyo ...

• Alfabe yakinda tamamlanir
  • Xperia SP tam orta sınıf telefonu iyi bir fiyatlandırma ile cok iyi satışlar yapabilir

• xperia sp sağlam görünüyor ama bence gereksiz bir cihaz üstüne biraz daha koyar z alırım der millet ...
    ama tasarım görecelidir sony bu anlamda iyi çalışıyor .
    xperia t tx v ion ve sp 3 aşağı 5yukarı aynı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Normsoner

Xperia SP tam orta sınıf telefonu iyi bir fiyatlandırma ile cok iyi satışlar yapabilir

Orta sınıf telefon
    Orta sınıf telefonu

Ne kadar fark var demi?
  • ya ben bu sony nin isim verme politikasını anlamış değilim her sene rarklı bi isim veriyorlar üst seviye z serisi orya seviye s serisi alt seviye de l serisi koyarsan ondan sonraki sene de sonuna rakam eklersin özgün olacam diye de alfabenin cılkı çıkarılmaz ki ama

• quote:

Orijinalden alıntı: talerk

ya ben bu sony nin isim verme politikasını anlamış değilim her sene rarklı bi isim veriyorlar üst seviye z serisi orya seviye s serisi alt seviye de l serisi koyarsan ondan sonraki sene de sonuna rakam eklersin özgün olacam diye de alfabenin cılkı çıkarılmaz ki ama

Bence Sony kullanıcıların ürünler hakkında bilgi sahibi olmalarını istiyor.
    Örneğin, Galaxy S2'nin S'ten üstün olduğunu herkes bilir, ancak Xperia Z'nin Xperia S'ten üstün olduğunu birinin bilmesi için araştırması gerekir.

• Alfabe bitti çift harfe başladı sony

• Yakında eski seri (W , K , C ) cihazlarının ismini verecek

• quote:

Orijinalden alıntı: abdullahkhan

quote:

ya ben bu sony nin isim verme politikasını anlamış değilim her sene rarklı bi isim veriyorlar üst seviye z serisi orya seviye s serisi alt seviye de l serisi koyarsan ondan sonraki sene de sonuna rakam eklersin özgün olacam diye de alfabenin cılkı çıkarılmaz ki ama

Örneğin, Galaxy S2'nin S'ten üstün olduğunu herkes bilir, ancak Xperia Z'nin Xperia S'ten üstün olduğunu birinin bilmesi için araştırması gerekir.

millet araştırmak zorunda değil zaten bu yüzden samsung kazanıyor her sınıfta bilenen telefonu var parası olan s serisi alıyor o kadar para vermek istemeyen ace serisini alıyor bugün sokaktaki vatandaşa sor xperia z nasıl telefon öyle bi telefon mu var der bence isimlendirme politikasi yanlış htc de ayni hatayı yapıyor

• quote:

quote:

quote:

millet araştırmak zorunda değil zaten bu yüzden samsung kazanıyor her sınıfta bilenen telefonu var parası olan s serisi alıyor o kadar para vermek istemeyen ace serisini alıyor bugün sokaktaki vatandaşa sor xperia z nasıl telefon öyle bi telefon mu var der bence isimlendirme politikasi yanlış htc de ayni hatayı yapıyor

Açıkçası ben bir ürüne o kadar para veriyorsam, eh bir zahmet o paranın neye gittiği hakkında araştırma yaparım.
    Arık 1 liralık yiyeceklerin dahi incelemesi var DH'de.
    Yoksa mağazaya gidip en iyisi hangisi diye sorup telefon alanlar varsa(ki var), paralarının çöpe gitme ihtimali %99.

• birşey diyeceğim ama ben mi bilmiyorum bu adamlar mı bilmiyor, apple mı sadece benim gibi düşünüyor yoksa?

xperia j k l m n ö o p r ş ğ ü çıkarmak yerine daha az model ve adam gibi donanım desteği sunsalar? fiyatlandırma da zamanla gelişse (şuan iphone almak istesek, iphone 5 4s 4 var piyasada, hepsi donanımına ve güncelliğine göre fiyatlanıyor, aynı zamanda destek sorunu da yok.)

"Xperia L, söylentilere göre 1 GHz saat hızında çalışan çift çekirdekli Qualcomm Snapdragon S4 (Play veya Plus) platformu, Adreno 305 grafik işlem birimi, Android 4.1.2 ''Jelly Bean'' işletim sistemi ve 480 x 854 piksel çözünürlüğünde (FWVGA) dokunmatik kapasitif ekran gibi teknik özellikleri beraberinde getirecek."

2 çekirden 1ghz işlemcili, 480x854 gibi ortalama bir ekranlı telefonun yok mu canım kardeşim sony? neden sony ğ ü l ş i felan çıkartıyorsun? Xperia J den ne fazlası var bu cihazın? Sonra neden Apple ile sadece Samsung başedebiliyor.

Yap 3 seri, bir de benden 4 seri, adam gibi sırala;

Xperia z de, j de, w, sonra z2 çıkart vs.

İkinci elde cihazının değeri düşmez böylece (evet, insanlar cihaz alırken ikinci elini de düşünüyor.) Daha az cihaz olunca daha iyi yazılım desteği sunarsın vs...

Samsung kullanılıcıları bile update almak için beklerken, iPhone kullanıcıları (3g nedir bilmeyen dayım dahil) iOs 6.1 e geçti çok rahat bir şekilde. (2009 un ortasında çıkan iphone 3gs modeline.)

S3 gibi amiral gemisi ve cidden çoook satan bir cihaza bile güncelleme aylar sonra sırayla verildi.

Yeri belki burası değil, ama 2 sene önce yaptığın cihazla aynı özellikle bir cihaz daha yaparsan marka güvenirliği sarsılır, sonra "root leaked update custom rom" gibi şeylerle uğraşmak istemeyen herkes ios'a mahkum kalır...

• Alfabeyi tamamladımı yahu
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Açıkçası ben bir ürüne o kadar para veriyorsam, eh bir zahmet o paranın neye gittiği hakkında araştırma yaparım.
    Arık 1 liralık yiyeceklerin dahi incelemesi var DH'de.
    Yoksa mağazaya gidip en iyisi hangisi diye sorup telefon alanlar varsa(ki var), paralarının çöpe gitme ihtimali %99.

iki gün önce arkadaşım galaxy s3 aldı özelliklerini sorsam çoğunu bilmez ama bilindik bi marka olduğu için aldi

• c530x uygun fiyattan girerse çok büyük işler yapar, büyük telefon istemeyenler için iyi bir seçenek, özellikleride sınıfına göre çok iyi
  • Herhalde ekranlarin kaç inc olduğunu yazmamışlar...

• Harflerin anlamlarini bilmeden alfabe bitiyo simdide rakamlara gecerler diyenler bu neyin kafasi ?

• haala ortalıkta bir cybershot yok.

• Sony'nin Türkiye piyasasına göre hareket ettiği noktasından yorumlar yapılıyor.
    Xperia serisi çıktığı ilk günden beri malesef hiçbir zman Türk kullanıcısının gündeminde olmadı.sanırım sony nin de böyle bi derdi zaten yok. o yüzden biz sonyciler böyle sevdik kaliteyi...aşkımıza laf etmeyin.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.