Şimdi Ara

PEUGEOT 208 SAHİPLERİ (142. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.791
Cevap
95
Favori
620.354
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: awsedrzxc

quote:

Orijinalden alıntı: vural07

16 binde aldim araci.balatalar bitmis,diskleri cizmis durumda idi.yani 16 binde degistirdim.

hocam nerden değiştirdin fiyat nedir acaba ? yetkili servis mi ? bosch mu ? d,skleri de değiştridin mi bu arada ?

buyuksehirde acemi bayan kullanmis.servis disinda orjinali ile degistirdim.diskleri degistirmedim.cizikler derin degildi.taslatmaya bile gerek kalmadi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Usluco -- 11 Nisan 2016; 11:16:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • azinazicasopa kullanıcısına yanıt
    Aynı sorun bende vardı sinyal kolunu garantiden değiştirdiler.
  • gokselelkn kullanıcısına yanıt
    Aynı sorun bende de vardı garantiden baskı-balata değişimiyle çözümü bulabildik.Ama ciddi fark oluyor.
  • gokselelkn kullanıcısına yanıt
    Aracı aldığım bayi benide aradı ve ölçüme davet etti.Aracın garanti süresi bitti , inşallah bir sıkıntı yoktur ama varsa iade veya farklı modelle değişim olabilirmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkx

Aracı aldığım bayi benide aradı ve ölçüme davet etti.Aracın garanti süresi bitti , inşallah bir sıkıntı yoktur ama varsa iade veya farklı modelle değişim olabilirmi?

Yaninizda 2 kisi ile gidin. Uretim hatasi cumlesini soyletmeye calisin. Ucret isteyecekler mi sorun. Ama bemce hic bir degisim yaptirmadan avukatla gorusun.

• Merhabalar
    208 active kullanıcısıyım fakat teyp kaaoanmıyor ses tuşuna basılı tutuyorum mute oluyor kapatmanın bir yolu varmı yardımcı olursanız sevinirim

• Herkese iyi akşamlar,
    1 hafta önce bende 2012 model 208 1.4 auto s&s aracıma kavuştum uzun araştıröalar sonucu ilk elden 37.000 km bu aracı aldım.1 haftadır 850 km şehir dışı olmak ğzere 1.200 km yol yaptım performans harika muadillerine göre fiyat ve doluluk olarak çok üstün. Bir kaç sorum olucak deneyimli arkadaşlarımız cevaplarsa sevinirim,
    1. Araç şu an 38.900 km ve servis işaretinin yanında -1.300 yazıyor km bakımı geçmiş demekmi bu? Aracı servise götürmek istedim genel olarak araça bakmaları için fakat herkes peugeot servislerinin çok pahalı olduğu ve dışarıda bir usta varsa ona götürmemi söylediler.
    2. Bu km bir araçi için klasik yağ ve filtre bakımı yeterli olucakmıdır
    3.Bagaj camı ve diğer 4 cama film çektirmek şstiyorum Ankarada tavsiye edebileceğiniz bir yer mevcutmudur.
    4.Sis farıda taktırmak istiyorum servis dışında nerde yaptırabilirim"

Şimdiden tesekkurler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Baris8823

Merhabalar
    208 active kullanıcısıyım fakat teyp kaaoanmıyor ses tuşuna basılı tutuyorum mute oluyor kapatmanın bir yolu varmı yardımcı olursanız sevinirim

Merhaba, sanırım araç çalışır durumdayken teybin kapanmamasından şikayetçisiniz. Aksi halde araç çalışmıyorken de kapanmıyorsa bir servise götürün Araç çalışır durumdayken teybin nasıl kapatılacağını bilmiyorum ama bir öneri olarak sesi kapattıktan sonra ayarlardan "Ekranı Kapat" seçeneğini seçebilirsiniz. Teyp kapalı gibi yolunuza devam edebilirsiniz.

quote:

Orijinalden alıntı: albayrak7894

Herkese iyi akşamlar,
    1 hafta önce bende 2012 model 208 1.4 auto s&s aracıma kavuştum uzun araştıröalar sonucu ilk elden 37.000 km bu aracı aldım.1 haftadır 850 km şehir dışı olmak ğzere 1.200 km yol yaptım performans harika muadillerine göre fiyat ve doluluk olarak çok üstün. Bir kaç sorum olucak deneyimli arkadaşlarımız cevaplarsa sevinirim,
    1. Araç şu an 38.900 km ve servis işaretinin yanında -1.300 yazıyor km bakımı geçmiş demekmi bu? Aracı servise götürmek istedim genel olarak araça bakmaları için fakat herkes peugeot servislerinin çok pahalı olduğu ve dışarıda bir usta varsa ona götürmemi söylediler.
    3.Bagaj camı ve diğer 4 cama film çektirmek şstiyorum Ankarada tavsiye edebileceğiniz bir yer mevcutmudur.

Şimdiden tesekkurler

İyi Akşamlar, yanlışım varsa düzeltin ama araçlarda kilometre bakımı olarak 15.000 ve 35.000 kilometre bakımları var diye biliyorum. Ben aracı aldığımda servise göstermeden aldım ve 15.500 km civarındaydı. Servis ışığı yanmıyor diye 15.000 bakımını yaptırmışlardır diye düşündüm ama sonradan farkettim ki 15.000 bakımını yaptırmadan (nasıl yaptılarsa) servis ışığını söndürmeyi başarmışlar. Frenler yüzünden servise gittiğimde öğrendim bu durumu. Sizinki de öyle bir durum olabilir. 35.000 bakımı yapılmamış olabilir. 2012 bir aracın 37.000'de olması çok binilmediğinin göstergesidir. O yüzden çok ilgilenmemiş olabilirler. Ben servise 15.000 bakımı için 650 TL gibi bir ücret ödemiştim. 35.000 bakımında da klasik bakım haricinde herhangi bir sorun çıkacağını sanmıyorum. Sizde tahminimce 600 - 700 TL gibi bir ücret ödersiniz.

Diğer sorularınıza Ankara'da olmadığım için cevap veremeyeceğim

• quote:

Orijinalden alıntı: albayrak7894

Herkese iyi akşamlar,

Şimdiden tesekkurler

Merhaba,
    Bakım süresi (dikkat edin KM değil, son bakımdan bu yana geçen 1 yıllık takvim süresi) geçtiğinden beri yaklaşık 1300 km yapıldığını gösteriyor. Servis fiyatları değişken olabilir, o konuda
    yorum yapamayacağım.

Bu gösterge son derece kolay şekilde kullanıcı tarafından sıfırlanabiliyor.

• merhaba
    bende aranıza yeni katıldım 2015 model 1.2 active etg 9.000 km ile
    eski arabam opel corsa 2009 model 1.2 idi, corsadan sonra bu iyi geldi diyebilirim,yarı otomatik kullanmaya alıştığım için öyle boğulma sarsılma titreme çok hafif hissediyorum

araç hakkında deneyimli arkadaşlara sorularım var

1-aracı dur kalk trafikte ya da ışıklarda n'ye alalım mı?
    2-park ettiğimizde hangi viteste bırakıyorsunuz, ben şu anda a'da bırakıyorum

forumda takip ettiğim kadarı ile smeg ekrana geri dönüş bağlanmıyor bu konu hakkında bir gelişme varmıdır?
  • furkmid F kullanıcısına yanıt
    ışıklarda eğer geri sayımda 80-90 saniye falan yazıyorsa ben n'ye alıp el frenini çekiyorum uzun süre frene basmamak için. park ederken yine n'de bırakmak gerekiyor. kışın çok soğuk gecelerde el freninin donmaması için a'da bırakılabilir.
  • ya bir araba tavanda tutunma yeri niye olmaz birde ortada aydınlatma
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerbuga

ışıklarda eğer geri sayımda 80-90 saniye falan yazıyorsa ben n'ye alıp el frenini çekiyorum uzun süre frene basmamak için. park ederken yine n'de bırakmak gerekiyor. kışın çok soğuk gecelerde el freninin donmaması için a'da bırakılabilir.

teşekkürler.
  • Arkadaşlar merhaba.2016 208 1.2 Active +sky paket ve jant 55.000 fiyat aldım ne dersiniz alınır mı tavsiye eder misiniz? Araç otomatik vites. Test ettim yarı otomatik olmasına alışamadım ama eşim çok beğendi kullanan arkadaşım da var çok tavsiye etti ama fiyatı sizce yüksek mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: dobermann

Arkadaşlar merhaba.2016 208 1.2 Active +sky paket ve jant 55.000 fiyat aldım ne dersiniz alınır mı tavsiye eder misiniz? Araç otomatik vites. Test ettim yarı otomatik olmasına alışamadım ama eşim çok beğendi kullanan arkadaşım da var çok tavsiye etti ama fiyatı sizce yüksek mi?

Evet bence fiyat en az 2 bin lira yüksek. Metalik boya yoksa hele.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • dobermann kullanıcısına yanıt
    Eşim çok memnun.Vites geçişleri dsg gibi değil ama alışılıyor. İleride sorun olursa şanzıman bedeli ucuz kafamız rahat. Özellikle küçük direksiyonu beğeniyorum. Logitech direksiyonları gibi kullanması zevkli. Kesinlikle Geri dönüş kameralı alın. Bayanlar için en ideal araçlardan biri bence..
  • quote:

Orijinalden alıntı: dobermann

Arkadaşlar merhaba.2016 208 1.2 Active +sky paket ve jant 55.000 fiyat aldım ne dersiniz alınır mı tavsiye eder misiniz? Araç otomatik vites. Test ettim yarı otomatik olmasına alışamadım ama eşim çok beğendi kullanan arkadaşım da var çok tavsiye etti ama fiyatı sizce yüksek mi?

fiyat için çeşitli bayilerden fiyat aldınız mı?
    eğer 2. el isterseniz o fiyata dizel otomatik allure versiyon çıkıyor
    ama illa ki 1. el diyorsanız bence bayileri tek tek arayın.

araç yarı otomatik , bende hiç tam otomatik araba kullanmadım hep yarı otomatik, ondan bende sıkıntı çekmiyorum, bence sarsıntı, vites geçişleri iyi
    galiba tam otomatik kullananlar farkı daha iyi anlıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DARTHANZİ

Eşim çok memnun.Vites geçişleri dsg gibi değil ama alışılıyor. İleride sorun olursa şanzıman bedeli ucuz kafamız rahat. Özellikle küçük direksiyonu beğeniyorum. Logitech direksiyonları gibi kullanması zevkli. Kesinlikle Geri dönüş kameralı alın. Bayanlar için en ideal araçlardan biri bence..

Bugün birkaç tane bayi daha arayacağım en uygun fiyat verene gideceğim çok teşekkürler

• aracı biraz araştırdım.hatta dün bayiye gidip baktım.malzeme kalitesi diğer muadil araçlardan bir tık daha iyi geldi.
    1.2 manuel benzinlide az yakıyor gibi algılıyorum.Doğrumu algıladım acaba? şehir içi 6,5 litreyi görebilir miyiz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rigor Mortis kullanıcısına yanıt
    Bu tutacagi bayisine sordum inanmiyacan ama ciddi ciddi araba daha hafif olsun diye bazi seyleri koymuyorlar dedi :)

• 
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.