Şimdi Ara

PEUGEOT 208 SAHİPLERİ (97. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.791
Cevap
95
Favori
620.722
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: core2dal

Hocam nasıl bir tesisat aramalıyız bilemedim siz taktıgınız yerdekini gösterirseniz bulmaya calışırım. Bu arada bendeki 1.4 ehdi daki akü varta nın aküsü. 2 yıl oldu çok sükür sıkıntı yok, start stop ilk günkü gibi devam ediyor.

Hocam tesisatın fotosunu çekicem ama aydınlatmanın görüntüsünü paylaşmak istedim. Solda var yanda sürücü tarafına cumartesi taktıracağım inşallah. Bu arada 10 tl bir lamba.
     PEUGEOT 208 SAHİPLERİ PEUGEOT 208 SAHİPLERİ

• xProdrivex X kullanıcısına yanıt
    Hocam beni görüntü olarak rahatsiz etmiyor 3tane ledin patlak olmasi kafaya da takmazdim ama pazartesi muayeneye girecek arac bu sekilde goturecegim umarim gecer muayeneden.
    led lerin degisimi gerçekten sıkıntı plastigi ayirmak lazim parcalamadan.ayirsan geri yapistirmak var.hadi bunlari yaptin icindeki led de buyuk ihtimal heryerde bulunabilecek bir led degil sanirim ozel uretim.o yüzden stopu parcalamaktan vazgectik.
    servise sordum 350 tl dedi tamiri olmuyormus parca komple degisiyormus.internette 180 tl dediginiz gibi.muayeneden gecmezse mecbur siparis verip degistirecegiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jwill35

Hocam beni görüntü olarak rahatsiz etmiyor 3tane ledin patlak olmasi kafaya da takmazdim ama pazartesi muayeneye girecek arac bu sekilde goturecegim umarim gecer muayeneden.
    led lerin degisimi gerçekten sıkıntı plastigi ayirmak lazim parcalamadan.ayirsan geri yapistirmak var.hadi bunlari yaptin icindeki led de buyuk ihtimal heryerde bulunabilecek bir led degil sanirim ozel uretim.o yüzden stopu parcalamaktan vazgectik.
    servise sordum 350 tl dedi tamiri olmuyormus parca komple degisiyormus.internette 180 tl dediginiz gibi.muayeneden gecmezse mecbur siparis verip degistirecegiz

Hocam aynı problemle bende haftasonu kendim söktüm. Tüm ampuller ulaşılır yerde ama ne yazık ki ledler sizin dediğiniz gibi altta sıcak preslenmiş plastik yapı içinde. Bunu açmanın yolları var. Kapatmanın da yolları var ama bu sıkıntılı süreci kimse göze alamadı. Ben büyük ihtimalle yarın alıp taktıracağım.

TUV konusunda ne yazık ki tüvden başka kimse cevap veremez gibi geliyor. Sizin muayene sonucunu paylaşırsanız sevinirim.

Bu arada fardaki geri vites ampullerini led olanlarla değiştirmeyi planlıyorum. Becerebilirsem paylaşırım.

Geri vites ampullerini degistirirseniz paylasirsaniz sevinirim bakalim nasi olacak😀
    pazartesi sol stop 3 led patlak sekilde gidecegim umarim Tuv den gecer ama bana gore muhtemelen ggecmeyecek.sonucu pazartesi paylasirim 😀

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam çok güzel görünüyor, abc peugeot da nereye basvurdunuz da aldınız bu ampulu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • core2dal kullanıcısına yanıt
    Hocam ABC'ye yedek parçaya sordum. Daha sonrası sormak yerine kavga gürültü şeklide. Allure'un da bu yok sizde neden olsunlar. Tesisat yok takamazsınızlar sonra cuk oturdu. Yedek parçadan 10 tl'ye aldım. Servis usta başı benle inatlaşıp olmayacağını kanıtlamak için denerken bedavaya montaj yaptı. Parça numarası 6362N6 lambanın. Haftasonu içindeki sarı ampulü led ile değiştireceğim. Çünkü içindeki tüm ışıklar beyaz ama benim aldığım lamba sarı güzel durmuyor.

Yarın gündü tesisatları çekip paylaşacağım.
  • jwill35 J kullanıcısına yanıt
    Hocam bu aşağıdaki iki linkten ilham aldım.

Bilginize

https://www.youtube.com/watch?v=PyTzmRctgm8

https://www.youtube.com/watch?v=0GlX5Mf030k
  • Ayak aydınlatması takılmış ve takılmamış hali şöyle olsa gerek:

PEUGEOT 208 SAHİPLERİ PEUGEOT 208 SAHİPLERİ

beyaz daha hoş durur hocam. servise bak ya bende bugun bi uğrayıp alayım bakiyim ne diyecekeler :) diğer tarafta (yolcu koltuğunda) da tesisat var mı hocam?
    Tesisat var ben lamba ile dedim çalışıyor fakat diğer taraftaki gibi oturtacak bir yuva yok tahminimce GTI'larda olan bir parça var orada onu bulup tktırp orayada lambayı taktıracağım.
  • Halilowich kullanıcısına yanıt
    Yolcu tarafına taktırabildiniz mi siz?
  • Aracım Allure donanım her iki tarafta da ayak aydınlatma mevcut. Fırsat bulup foto çekemedim. En kısa zamanda atarım fotolarını.
    Dün bende de bir LED lamba vardı merak ettim hemen denedim. Sürücü tarafındaki tesisatı buldum taktım, düzgün çalışması bir yana kademeli olarak yanıp sönmesi de beni benden aldı :) adamlar 10 liralık malzemeden kaçmışlar ya olaya bak sen :) yolcu tarafındaki soketi göremedim orası daha bir dar geldi hava da kararıyordu çok da bakamadım açıkçası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: core2dal

Dün bende de bir LED lamba vardı merak ettim hemen denedim. Sürücü tarafındaki tesisatı buldum taktım, düzgün çalışması bir yana kademeli olarak yanıp sönmesi de beni benden aldı :) adamlar 10 liralık malzemeden kaçmışlar ya olaya bak sen :) yolcu tarafındaki soketi göremedim orası daha bir dar geldi hava da kararıyordu çok da bakamadım açıkçası.

Peugeot'a maliyeti en fazla 5 liradır.
  • S@lih S kullanıcısına yanıt
    Hocam bekliyorum. Sana zahmet orjinal olanı görebilirsem daha rahat tariflerim.

Saygılar
    Ben bulduğum soketi fotoğrafını çeker sizile paylaşırım.
  • sürücü tarafındaki tesisat böyle.

http://pasteboard.co/1QZUWDvn.jpg
  • Arkadaşlar bu aracı inceliyordum, ses sisteminde JBL ile çalışıldığını gördüm. Standart olarak subwoofer varmış. Kullanıcılardan bilgi alabilir miyim ses sistemi kaliteli midir, bass'lar güzel çıkıyor mu vs.?
  • Puente kullanıcısına yanıt
    Sanırım sadece gti lerde var ama bagajda da tesisata benzer kablolar var . O ayak lambasını gordükten sonra bu da olabilir belki bir denemek lazım :)

Az önce göral a gittim yedek parça ile insan gibi (abcden sonra) konuşarak hallettik. Sağ sürücü tarafı için aydınlatma lambasını tutacak yuvanın olduğu parçayı bulduk. Türkiye ye hiç girmemiş. Direk Fransa'ya sipariş geçtik. Para ve teslimat konusunda yedek parçadaki arkadaş sağolsun çok yardımcı oldu. Geldiğinde deneyeceğiz, olmazsa almazsın pahalı olursa gene almazsın dedi. Iyi dedik.

Bayramdan sonra tahminimce ancak gelir. Gelince orijinal şekilde taktırmış olacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xProdrivex -- 11 Temmuz 2015; 12:19:22 >
  • 
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.