Şimdi Ara

PEUGEOT 208 SAHİPLERİ (73. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.791
Cevap
95
Favori
620.743
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam aracı alalı 1 yıldan fazla oldu ama bir kere bile cd dinlemedim desem :) Usb daha kullanışlı ve pratik oluyor. Eğer mp3 oynatabiliyor mu bilen yoksa deneyip size haber verebilirim.
  • 34ufuk 3 kullanıcısına yanıt
    Hocam servise gidip eğer garantiniz bitmediyse biraz önce yaptırmanız iyi olur. Normalde start stop ile frene basıp durduğunuzda vitesi R ye aldığınızda fren basılı bile olsa motorun çalışması gerekir.
    Km göstergesi belli bir süre açık kalıyor bu normal birşey tüm 208 lerde böyledir. CD player da genellikle Smeg e sahip 2012 modellerde oluyor ama bazı 2013 lerde varmış. Çok da önemli değil açıkçası USB olduktan sonra.
    Servise giden arkadaşlar smeg güncellemesi aldı mı merak etmekteyim. 2014 lerde daha farklı bir arayüz ve yazılım var sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anıl72

anladım arkadaşlar çok sağolun,var mı aracla ilgili yapmam gereken herhangi bişey herkesin bildiği bi sorunu falan var mı arabanın?

Alıntıları Göster
    çok önemli bir sorunum var galiba bakıma daha var ve servis hem uzak ve zamaın yok

GERİ VİTES ZOR GEÇİYOR 2inci veya 3üncü DENEMEDE GEÇİYOR SİZDE DE VARMI???

• quote:

Orijinalden alıntı: Rigor Mortis

çok önemli bir sorunum var galiba bakıma daha var ve servis hem uzak ve zamaın yok

GERİ VİTES ZOR GEÇİYOR 2inci veya 3üncü DENEMEDE GEÇİYOR SİZDE DE VARMI???

Alıntıları Göster
    208 ci arkadaşlar merhaba. başlığı baya bi okudum ve sizin fikirlerinize de ihtiyacım var. 2013 model 1.2 dsg golf sahibiyim. aracın değeri hazır artmışken ve eskimeden nakte çevirip 40 - 45000 tl civarı araç bakıyorum. golfün 1.2 si yettiği ve vergi avantajı yüzünden yine 1.2 araçlara bakıyorum. 208 in 1.2 si nasıldır. yakıt tüketimi sürüşe göre değişir ama golfün 5.6 şehiriçi yazdığı teknik verisinde şu an 6.1 lt ile geziyorum.
    genel olarak tüketimleriniz nasıl?
    otomatik vitesten memnunmusunuz?
    servis ücretleri ve ilgileri nasıl?

yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler şimdiden

• emreyildirimgs kullanıcısına yanıt
    Benim 2000 küsür kmlik ortalamam 5.7 litre. Akıcı trafikte sakin sürüş tarzı olan biriyim. Aracım otomatikleştirilmiş manuel şanzımana sahip 1.2 atmosferik benzinli motor.

Ben araçtan memnunum fakat siz 1.2 turbodan ve dsg şanzımandan bu araca geçerseniz büyük ihtimalle hoşunuza gitmeyecek. Turbosuz olduğu için düşük devirlerde daha düşük performansa sahip araç. Ayrıca dsg gibi hızlı bir vitesin yanında etg5 şanzıman çok ağır ve yavaş kalıyor. Örneklemek gerekirse manuel bir araçtaki vites değişimine eşit sayılır. İlk iki viteste ise yığılma mevcut.

Ama sonuçta bu şanzıman aslında otomatik hale getirilmiş bir manuel şanzıman özünde. Önceliği ekonomi yapmak. O yüzden ben doğal karşılıyorum.

Bu unsurların dışında araç gayet konforlu, ferah ve geniş. Servis ve bakımları doğuş otomotive göre farkedilir derecede düşük. Servis kalitesini ise ben iyi buluyorum. Güleryüzlüler. Fakat illere göre değişebilir.

Hocam bence çok büyük bi hata yapmış olursunuz. dsg- tsi kombinasyonundan sonra etg-vti kombinasyona geçmek sizi çok üzer. vti motor atmosferiktir ve gücünü-torkunu golften daha yüksek devirlerde verir ve yüksek devirde aracı kullanmak yakıt tüketiminizi arttırır. ayrıca etg nin vites geçişleri sarsıntılı ve yavaştır. dsg ye kıyasla üst vitese geçerken araçta yığılmalar meydana gelir.

benim yakıt tüketimim şu anda 7.2 litre ve aldığımdan beri hiç 7 litrenin altına düşemedim..

servisi bence bu aracın en önemli artısı. turbosuz benzinli motora sahip olduğu için bakım maliyetleri düşük..

Ben genel olarak aracımdan memnunum ancak siz golften 208 e geçerseniz pek memnun kalmazsınız. hadi herşeyi geçtim genel olarak C sınıfı bi araçtan B sınıfı bi araca geçmek sizi mutlu etmeyecektir. çünkü C sınıfı araçlar B sınıfına göre konfor, kalite, motor, şanzıman olarak gayet üstünler..

• haacar kullanıcısına yanıt
    ilginiz için teşekkür ederim. golfün konforuna çok alıştım. düşürmek gerçekten zor olucak gibi düşünüyorum ama golften önce 2000 model palio ya biniyodum. insanoğlu hemen alışır herşeye diye düşünüyorum. viteste yığılmalar fazlaysa ve yakıt 7 nin altına düşmüyosa düz sedat ibiza daha mantıklı gibi geliyo bu durumda bana. lpgye filan süper uyumluymuş
    Tabi yakıt işi biraz göreceli çünkü forumda çoğu arkadaş 6 lt civarlarında tüketimleri olduğunu söylüyorlar. 208 in yakıt tüketimi gaza davranış şekliyle beraber değişiyor bence..
  • quote:

Orijinalden alıntı: haacar

Tabi yakıt işi biraz göreceli çünkü forumda çoğu arkadaş 6 lt civarlarında tüketimleri olduğunu söylüyorlar. 208 in yakıt tüketimi gaza davranış şekliyle beraber değişiyor bence..
    açıkçası ben 208 den once polo kullandım ve gerek işçilik gerek kalite gerek servis ve en onemlısı donanım olarak(poloya göre) Peugeot dan cok memnunum..ancak tabıkı c sınfından b sınıfına geçerken bazı olumsuzlukları göze almak gerekiyor. Mesela golften polo ya neden geçmediğinizi sorgulamanız 208 için yeterlı olur dıye düşünüyorum..hem dsg hem 1.2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jek55 -- 16 Ocak 2015; 13:18:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emreyildirimgs

208 ci arkadaşlar merhaba. başlığı baya bi okudum ve sizin fikirlerinize de ihtiyacım var. 2013 model 1.2 dsg golf sahibiyim. aracın değeri hazır artmışken ve eskimeden nakte çevirip 40 - 45000 tl civarı araç bakıyorum. golfün 1.2 si yettiği ve vergi avantajı yüzünden yine 1.2 araçlara bakıyorum. 208 in 1.2 si nasıldır. yakıt tüketimi sürüşe göre değişir ama golfün 5.6 şehiriçi yazdığı teknik verisinde şu an 6.1 lt ile geziyorum.
    genel olarak tüketimleriniz nasıl?
    otomatik vitesten memnunmusunuz?
    servis ücretleri ve ilgileri nasıl?

yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler şimdiden

hocam ben 2008 focus titanium tam otomatikten bu araca geçtim...illk başta sürüş olarak farklı geldi tabiki..ama bende 208 den focusa göre maliyet ve tüketim olarak gayet memnunum...tabiki kalite ve konfor olarak focustan zayıf yönleri var...ama bu araç lpg ye muhtaç etmiyor ya o bile yeter...

• Esimin kullandigi 208 etg active aracimiz var. 1200 km de.

Sirket araci olarak astra sw 136 beygir duz vites kullaniyorum.

Araclar arasinda tokluk hissi tabiki var.

Ama bence ilk basta yadirgasanizda alisirsiniz.

Degistirmek icin sebepler olmasi gerek.

208 guzel bir arac.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokselelkn -- 16 Ocak 2015; 23:21:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: anıl72

anladım arkadaşlar çok sağolun,var mı aracla ilgili yapmam gereken herhangi bişey herkesin bildiği bi sorunu falan var mı arabanın?

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar aracın kaskosu yenilenecek, 1080 tl üzerinden %40 hasarsızlık indirimi olması gerekiyordu fakat araç fiyatları kasko fiyatları arttı deyip en düşük 981 tl oluyor dediler az önce abc peugeot dan arayıp.
    Sizce beni mi öpmeye çalışıyorlar, daha düşük kasko bulabilir miyim?
    Full kasko bu, yangın deprem sel her şeyi karşılıyormuş.
    İlk 1650 ile başladı %30 hasarsızlık ile 1080 e indi, şimdi de 981 diyorlar ama ???

Bir de bakımı nerde yaptırayım, aracın garantisi bitiyor, 2. yılı doluyor yani.
    @programmer_onur @core2dal @haacar

• fordmustanggt2005 F kullanıcısına yanıt
    Hocam öncelikle kasko fiyatlarının arttığı doğru. benimde geçen sene 700 tl idi ve oranını tam hatırlamıyorum ama hasarsızlık indirimim vardı ama bu sene 850 tl olmuş. bence bi araştırın daha uygun fiyatlı bulabilirsiniz ancak çok fazla bi fiyat farkının olacağını zannetmiyorum..

Bakım olayına gelince ben göralda yaptırdım. bakımdan önce göralı da abc yi de aradım abc 420 tl dedi göral 360 tl dedi. bende göralda yaptırdım. sağolsunlar çok ilgilendiler ufak tefek bir iki problemimi de ücret almadan hallettiler.. eğer özel servise götürürseniz çok daha ucuza halledersiniz bakım olayını, ancak tanıdık bi servis olmazsa yapmadıkları işlemlere yaptık derler, değiştirmedikleri parçalara değiştirdik derler. o yüzden dikkatli olmak lazım..
    hocam ben aracı ilk alırken 1270 tl ye yaptırdım bu sene aynı yerden ama farklı şirketten 700 tl ye yaptırdım ama peşin olarak...taksitli 750 demişlerdi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: CEMS44

hocam ben aracı ilk alırken 1270 tl ye yaptırdım bu sene aynı yerden ama farklı şirketten 700 tl ye yaptırdım ama peşin olarak...taksitli 750 demişlerdi...
    ben de 2013 aralıkta ilk aldıgımda 1200 tlye groupamadan yaptırmıştım.şimdi gerek %30 hasarsızlkla gerek pazarllıklarla 790 tlye yaptırdım..Tabi poliçenın içeriği çok onemlı burda.özellike kombıne limite dikkat edin en az 100 bin tl limit olması lazım..bunu 15.000 verende var ve fıyatları uygun olmakta.
  • Ben 1.2 vti aracım ile en son 166 km/h'yi gördüm. Hız yapmak hiç huyum değil ama yetişmem gereken biryer vardı. :)
    850 liraya tanıdık bir acenta aracılığıyla Zürih Sigortaya yaptırdım bende. Tam teminatı kasko fiyatıdır. Servis için ABC ye indirim zamanında gitmiştim 360 küsür liraya halletmiştim. Enjektör temizleme motor yıkama vs yapmışlardı tertemiz vermişlerdi.
    Özel servis olarak şaşmaz da vatan peugeot var oraya gidebilirsiniz. Orjinal parçaları kullanıyorlar ustalar da gayet başarılı. Sahibi Hayrettin bey de çok ilgilidir. Eski aracımı oraya götürüyordum gayet memnunum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: core2dal

850 liraya tanıdık bir acenta aracılığıyla Zürih Sigortaya yaptırdım bende. Tam teminatı kasko fiyatıdır. Servis için ABC ye indirim zamanında gitmiştim 360 küsür liraya halletmiştim. Enjektör temizleme motor yıkama vs yapmışlardı tertemiz vermişlerdi.
    Özel servis olarak şaşmaz da vatan peugeot var oraya gidebilirsiniz. Orjinal parçaları kullanıyorlar ustalar da gayet başarılı. Sahibi Hayrettin bey de çok ilgilidir. Eski aracımı oraya götürüyordum gayet memnunum.

Hocam benim ilk (sıfır) iken kasko Anadolu (Axa)'dan 1300 liraya yaptılar. İlk olduğu için mi böyle yoksa tanıdık kazığı mı yedim?
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Hocam hayatınızda ilk defa bi araca kasko yaptırdıysanız o para normal. önümüzdeki yıllar içinde aracı kullandıkça ve kaza yapmadıkça her yıl belli bi oranda hasarsızlık indirimi almaya başlarsınız ve kaskoya ödediğiniz miktar zamanla düşer..
  • quote:

Orijinalden alıntı: haacar

Hocam hayatınızda ilk defa bi araca kasko yaptırdıysanız o para normal. önümüzdeki yıllar içinde aracı kullandıkça ve kaza yapmadıkça her yıl belli bi oranda hasarsızlık indirimi almaya başlarsınız ve kaskoya ödediğiniz miktar zamanla düşer..

Aynen hocam bende öyle düşündüm. İkinci seneden itibaren eğer Allah kaza bela vermezse yüzde 30-40'a yakın düşmesini bekliyorum.
  • 
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.