Şimdi Ara

Apple'dan MB, MBP ve MBA'a SMC güncellemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
924
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Apple'dan MB, MBP ve MBA'a SMC güncellemesi

Apple, çok az sayıda Mac kullanıcısının etkilediği açıklanan ve Macbook, Macbook Pro ve Macbook Air'larda karşılaşılan batarya problemiyle ilgili olan SMC (Sistem Yönetim Kontrolcüsü) güncellemesi yayınladı.

Yayınlanan SMC güncellemesi ile 1000 çevrimden fazla şarj edilmiş bilgisayarlarda meydana gelen ani işlem durması ya da kapanma sorununu gideriyor.

Güncelleme Apple'ın yazılım destek sayfasından yüklenebildiği gibi Mac App Store üzerinden de yüklenebilmekte.

• Apple'ın gözünü seveyim hangi firma böyle kullanıcısını düşünüyor

• quote:

Orijinalden alıntı: regaibyigit.

Appleın gözünü seveyim hangi firma böyle kullanıcısını düşünüyor

SMC denilen şey bildiğimiz BIOS ( UEFI) güncellemesidir. Bu tip şeyler en danddik bilgisayar firmalarınca bile yıllardır çıkartılmaktadır .

Abartılacak bir hizmet ortada yok.

Apple diyormuşki : "çok az sayıda ... " ise neden toplatılıp yenisi ile değiştirilmiyor? ... Bence hepsinde vardır ama denk gelme durumu herkeste yaygınlaşmamış.

Apple kelime oyunlarıyla cinlik yapıyor. Tıpkı diğer markalar gibi ...

• adamlara göre abartı deil tabi
  • Güncelleme yok. diyor.
  • Yok bir de güncelleme çıkarmayacaktı? :D Düşünce yapısına bakın hele. Güncelleme çıkardı diye "Apple kullanıcılarını düşünüyor, böyle başka bir firma yok, helal olsun" oldu, herhalde buna güncelleme çıkarmasaydı da "ne yapalım eywallah demekten başka çaremiz yok kaderimizde varmış, Apple ne yaparsa doğru yapar" derdiniz herhalde. :)

Eşşek gibi çıkartacak eşşek var ya. Öyle işte.

• quote:

Abartılacak bir hizmet ortada yok

doğru
    quote:

"çok az sayıda ... " ise neden toplatılıp yenisi ile değiştirilmiyor?

makina geri sayıma geçip infilak etmiyorki, sende böyle bir izlenimmi uyandırıyor o yazı bilemiyorum. shady yazmasa eminim haberin bile olmayacak, zaten ürünüde kullanmıyorsun niye boş boş ahkam kesiyorsun
    quote:

Bu tip şeyler en danddik bilgisayar firmalarınca bile yıllardır çıkartılmaktadır

en dandik bilgisayar firmaları nezaman parça üretmeye başladıda parçasına bios çıkarıyor, dandik asus bile çıkarıyor apple neden çıkarmasın diyorsan istemedende olsa övmüşsün firmayı

• quote:

Appleın gözünü seveyim hangi firma böyle kullanıcısını düşünüyor

İnsaf be abi tamam yaptıkarı yararlı bir şeyde abartılacak bir şey de değil.Alt tarafı basit bir yazılım güncellemesi.Gerektiği zaman her firmanın her ürününe uyguladığı bir şey.

• quote:

Apple'ın gözünü seveyim hangi firma böyle kullanıcısını düşünüyor

iki buçuk milyarı bi tarafına koyduklarındada bu kadar mutlumuydun acaba
  • İlgi çekme yöntemleri vol2
  • quote:

Orijinalden alıntı: visiotech.gen.tr

quote:

Abartılacak bir hizmet ortada yok

doğru
    quote:

"çok az sayıda ... " ise neden toplatılıp yenisi ile değiştirilmiyor?

makina geri sayıma geçip infilak etmiyorki, sende böyle bir izlenimmi uyandırıyor o yazı bilemiyorum. shady yazmasa eminim haberin bile olmayacak, zaten ürünüde kullanmıyorsun niye boş boş ahkam kesiyorsun
    quote:

Bu tip şeyler en danddik bilgisayar firmalarınca bile yıllardır çıkartılmaktadır

en dandik bilgisayar firmaları nezaman parça üretmeye başladıda parçasına bios çıkarıyor, dandik asus bile çıkarıyor apple neden çıkarmasın diyorsan istemedende olsa övmüşsün firmayı

Kimi kandırıyorsun.

Apple reklamla beyinlerinizi yıkıyor...

Apple ınki bildiğimiz BIOS (UEFI) güncellemesi dedim açıklık getirdim bilmeyende vaybe ne hizmetöiş diyecekti ...

BIOS güncellemesi evet en dandik toplama pc üreticileri ( üzerine logosunu koyup işlemcisini hdd sin, ekran kartını wifi ethernet ekranı APPLE gibi toplama yapabilen herkes ) bile APPLE ın yaptığını zaten onyıllardır yapıyor ...

Apple parçaları toplamadır.. Apple ın yaptığı tek şey bu parçaları çok iyi tasarım ( veya farklı özgün tasarımla) la kendi işletim sistemiyle PAZARLAMASIDIR.. Tabi bu işi yapabilmek için REKLAM ayağı çok çok önemli... Apple kadar reklama bütçe ayıran firma yoktur...

Apple zaten reklamlara insanlara empoze ediyor... Burda da empoze edilmiş bireylerin taraflı yorumlularını okuruz tartışırız...

BIOS güncellemesi dediğim gibi en ufak pc üreticisi bile yayınlamakta...

BIOS temel girdi çıktı sistemine gereken iyileştirme eklemeler vs.. içindir SIRF APPLE yapıyor diye birşey yok kimseyi kandırmayın...

Burda tartışılması gereken EN KISA SÜREDE BIOS ( UEFI EFI) güncellemesi yapılıp yapılmadığıdır...

• quote:

Apple ınki bildiğimiz BIOS (UEFI) güncellemesi dedim açıklık getirdim bilmeyende vaybe ne hizmetöiş diyecekti

evet gördüm, neden toplatılıp yenisi ile değiştirilmiyor? gibi bir okadar komik yorumlarında var. hangi yorumunla aydınlansam karar veremiyorum
    quote:

BIOS temel girdi çıktı sistemine gereken iyileştirme eklemeler vs.. içindir SIRF APPLE yapıyor diye birşey yok kimseyi kandırmayın...

abartılacak bir hizmet olmadığını bende söyledim zaten, okumamışsın. ayrıca sırf apple yapıyor diye bir iddiasıda yok kimsenin, o senin kendi düşüncen. kalkmış kimsenin söylemediği bir olayı yanlış biliyorsunuz milleti kandırıyorsunuz diye gene ahkam kesmeye başladın
    quote:

Apple parçaları toplamadır.. Apple ın yaptığı tek şey bu parçaları çok iyi tasarım ( veya farklı özgün tasarımla) la kendi işletim sistemiyle PAZARLAMASIDIR

parçalarının toplama olması yada olmamasının bios'la uzaktan yakından alakası yoktur, sen toplama bilgisayar yaptığın zaman evde kendinmi bios yazıyorsun makinan için? sanmıyorum. yok ben sadece bir bakıma toplama olduğunu belirtmek istedim diyorsan evet parçaları başka firmalardan alıyor(Sony, HP, Toshiba, Dell, Acer vs. notebook satıcılarının yaptığı gibi)
    quote:

Apple reklamla beyinlerinizi yıkıyor

Harika bir reklam izlediniz, üstelik markayı tanıyorsunuz, sizde yarattığı algı da iyi, ürünlerini de beğeniyorsunuz. İzlediğiniz reklamdaki ürünü denemek istediniz, marketten aldınız, tadına baktınız ve berbat dediniz. Sonra aynı harika reklamı bir daha seyrettiniz, tekrar markete gidip o ürünü alır mıydınız? Tabii ki hayır. olay bundan ibaret, senin tadını beğenmediğin bir ürünün çok seviliyor ve satılıyor olmasıda diğerlerinin beyninin yıkanmış olduğunu göstermez. senin zevksiz olduğunu gösterir. nereden bakarsan oradan görürsün

• Haberde Apple ne diyor : " Çok az sayıda Apple ... "

Madem çok az sayıda o zaman o çok az sayıdakiler toplatılır. Eğer Apple BIOS (bilinen anlamıdır ) güncellemesi çıkartıyorsa neden herkesi öneriyor veya kapsıyor? Demekki sorun yaygın ve ne zaman başgöstereceği bilinmiyor.

Şimdi bu güncellemeyi yapan ile yapmayan arasında fark ne olacaktı ?
    Verilecek her olası cevap bize bu sorunun çok az olmadığı gerçeğini çıkartmaktadır...

Apple stratejilerinden biri de reklama aşırı önem vermeleridir... Bu yıllardır böyle ... Steve Jobs bizzat kendisi överek yazmıştır...

Apple yenilikçi bir ürün üretemiyor aynı kasa masaüstü dizüstü ipadlar ipodlar hatta telefonlar aynı ... Apple yeni bir ürün yok ama herkes yeniymiş gibi sanmakta nasıl oluyor reklamla yerleştirilen fan zihnitetiyle...

Arayüze bakıyoruz yenilik yok aynı...

Apple önden kamerayı keşfedene kadar yıllar geçti.. Komik olan Ipad ilk çıktığında önden kameralı değil ki o zamanlar Apple önden kameralı telefona daha yeni geçmişti

Apple önden kamera gereksiz vs... reklamlarını yaptı Apple fanları sustu Ve daha nice örnekler Apple fanlar sustu...

• up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GtcStar

up

sebep? tartışma görmek istiyorsan forumda bir sürü konu zaten var :))

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Değişim yapmaz, Apple müşterisini düşünmez diyenler olabilir.. Bu konu güzel konudur.

http://forum.donanimhaber.com/m_54551400/tm.htm
  • Yahu millet güncelleme yok diyor, nerde güncelleme ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: carnador

Değişim yapmaz, Apple müşterisini düşünmez diyenler olabilir.. Bu konu güzel konudur.

http://forum.donanimhaber.com/m_54551400/tm.htm

Geçmiş yillar bütününü baglamaz. Siz su sorunu bios guncellemesi ile değil değişim talebi ile servise giden 2013 orneklerini verin.

Ortada yillar oncesine ornek bir iPod gibi ucuz ürünlerin toplatilmasi söz konusu değildir .

Madem oyle herkes degisim icin servise gitsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Konuyla ilgisi, bilgisi olmayanların yorumlarına biraz açıklık getirmek istiyorum:

1) Çok önemli bir şey olmayan BIOS (UEFI) güncellemesi hiçbir PC'de otomatik olarak haber verilmez ve bir iki saniye içinde otomatik olarak yapılmaz. Sadece Apple sanki program güncellemesi yapıyormuş gibi bunu yapar. MacBook Pro cihazımda SMC güncellemesi yapıp, açıp kapayacağım dedi, onayladım ve kendi kendine açıldığında yeni BIOS (UEFI) devredeydi.

2) BIOS güncellemesi gerekiyorsa, hiçbir firma cihazlarını geri çağırmaz, bunu düşünmek bile abestir.

3) Tabii bu güvenlik ve rahatlık için Apple firmasına MacBook Pro, iPad ve iPhone'larımız için kullandığı donanımın çok üstünde bir maliyet ödüyoruz, o ayrı bir konu :-)
  • güncelleme yok diyenler boşuna aramasın, her modeli kapsamıyor bu. software update dediğinde gözüküyorsa yükleyebilirsin, gözükmüyorsa senin makinan için değildir
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.