Şimdi Ara

301 Access - 1.2 lt VTi 72 hp TAVSİYE EDER MİSİNİZ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20
Cevap
0
Favori
56.624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 301 Access - 1.2 lt VTi 72 hp sınıfının en ucuzu olan bu modeli almayı düşünüyorum sıfır olarak, ilk arabam olacak kısmetse.
    Sormak istediğim; bu araba beni üzer mi motor gücü olarak yılda 3-4 kere seyahat etmeyi düşünüyorum geri kalan zamanlarda şehir içinde işi gidip gelirken ve hafta sonları pikniklere falan giderim ve tatmin edecektir ama şehir dışında beni üzer mi keşke 1.3 ve 1.4 motor seçenekleri olsaymış 1.6 motor almayı düşünmüyorum çünkü bütçemi çok aşıyor tecrübelerinizi aktarırsanız sevinirim arkadaşlar. Araştırmalarım neticesinde karar verirsem bugünlerde almayı düşünüyorum.

Not: Lütfen başka model ve marka arabalar önermeyin 301 access almakta kararlıyım.

• Hocam eğer aracı uzun yolda aşırı yüklü(5 yolcu+ful bagajla) kullanmayacaksanız işinizi görür hele ki şehir içi 7 LT gibi bir tüketim çok güzel ayrıca 1.2 motor olduğu için 1.4 ve 1.3 lerden daha az vergisi bulunmaktadır yani bir alt dilimden vergilendirilir.Aracın 1.2 motor olanı yanılmıyorsum 980 KG olması lazım buda bu kasaya kaldırır zaten mühendisi yaparken defalarca denemiştir.Bende 75 HP symbol vardı önceden 960 KG ve 75 HP idi 5 kişiyle bile yokuşlarda bayılmazdı bununda bayılacağını sanmıyorum 5.vitesle değilde 4.vitesle yokuş çıkarsınız.Çok tasarruflu bir otomobil alınabilir.Ayrıca araç yeni çıktığı için de fiyatı uygun daha sonradan artabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Adalet mülkün temeli

Hocam eğer aracı uzun yolda aşırı yüklü(5 yolcu+ful bagajla) kullanmayacaksanız işinizi görür hele ki şehir içi 7 LT gibi bir tüketim çok güzel ayrıca 1.2 motor olduğu için 1.4 ve 1.3 lerden daha az vergisi bulunmaktadır yani bir alt dilimden vergilendirilir.Aracın 1.2 motor olanı yanılmıyorsum 980 KG olması lazım buda bu kasaya kaldırır zaten mühendisi yaparken defalarca denemiştir.Bende 75 HP symbol vardı önceden 960 KG ve 75 HP idi 5 kişiyle bile yokuşlarda bayılmazdı bununda bayılacağını sanmıyorum 5.vitesle değilde 4.vitesle yokuş çıkarsınız.Çok tasarruflu bir otomobil alınabilir.Ayrıca araç yeni çıktığı için de fiyatı uygun daha sonradan artabilir.
    teşekkürler cevabınız için.
    aile arabası düşünüyorum beş kişilik bir aileyiz en hafifimiz 70 kilo 100-90 olanlar da var araba bizi sıkmayaak akdar geniş bunu biliyorum çoğunluk şehir içi hafta sonları piknik max 100 km yol yaparız 5 kişi ve bagaj dolu sıkıntı yaratır heralde siz ne düşünüyorsunuz 1,6 motorlara gücüm yetmiyor malesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: tavernac1

teşekkürler cevabınız için.
    aile arabası düşünüyorum beş kişilik bir aileyiz en hafifimiz 70 kilo 100-90 olanlar da var araba bizi sıkmayaak akdar geniş bunu biliyorum çoğunluk şehir içi hafta sonları piknik max 100 km yol yaparız 5 kişi ve bagaj dolu sıkıntı yaratır heralde siz ne düşünüyorsunuz 1,6 motorlara gücüm yetmiyor malesef.

Alıntıları Göster
    araç dolu olacaksa uzun yolda sıkıntı çıkaracağını düşünüyorum. kasa büyük motor küçük.. şehir içinde sıkıntı olacağını sanmam..

şehir dışı için 1.6 hdi 92 beygirlik aracı önerebilirim ama bütçem yetmiyor demişsiniz yapacak bişi yok.. ikinci el az kullanılmış birşeyler bakabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Subat

araç dolu olacaksa uzun yolda sıkıntı çıkaracağını düşünüyorum. kasa büyük motor küçük.. şehir içinde sıkıntı olacağını sanmam..

şehir dışı için 1.6 hdi 92 beygirlik aracı önerebilirim ama bütçem yetmiyor demişsiniz yapacak bişi yok.. ikinci el az kullanılmış birşeyler bakabilirsiniz.

Alıntıları Göster
    değerli arkadaşım, aracı aldın mı almadın mı bilmiyorum ama ben bir hafta önce 1.2 Active modelini, çelik jant ve PP paketiyle satın aldım. İlk başta forumda araştırmaları yaptım bazı endişelerim vardı. Ancak şu an araçtan oldukça memnunum. Evim biraz tepe bir yerde ve dik yokuşlar çıkıyorum. 4 kişi herhangi bir zorlanma olmadan rahatlıkla çıktım. Bundan önceki aracım 1.4 96 bg di, biraz fark hissediliyor. Yani önceki aracımla 3 ile çıktığım yokuşu, 301 ile yokuşun sonuna doğru 2 ye atarak tamamlamak durumunda kaldım 1-2 sefer ama bu belki de araca henüz tam alışmadığımdan dolayı da olabilir.

Aracın içi çok rahat çok geniş ve kullanımı keyifli. Araçla ilgili yazılan negatif yönlerden, cam açma tuşları ile ilgili olana katılıyorum. Bunun haricinde kendimce rahatsız olduğum tek konu, uzun yolda değil ama şehir içinde motor sesini biraz fazla ve dizelmiş gibi hissettirmesi. Bu da 3 silindirli olmasından kaynaklanıyor olabilir.

Ama henüz almadıysan, gönül rahatlığıyla alabilirsin

• başka araç tavsiye etmeyin demişsiniz ama aracı uzun yolda kullanacaksanız 72 bg sizi yolda sıkabilir. hyundai i20 ye alıcı gözüyle bakın derim 1.2 85 bg daha seri bir araç ve aynı fiyat aralığında daha donanımlı. sadece bagaj farkı var. tamamen ihtiyaçlarla alakalı bir konu geniş bagaj diyorsanız 301 derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: auto_man

başka araç tavsiye etmeyin demişsiniz ama aracı uzun yolda kullanacaksanız 72 bg sizi yolda sıkabilir. hyundai i20 ye alıcı gözüyle bakın derim 1.2 85 bg daha seri bir araç ve aynı fiyat aralığında daha donanımlı. sadece bagaj farkı var. tamamen ihtiyaçlarla alakalı bir konu geniş bagaj diyorsanız 301 derim.
    ben bayiye 1.2 en baz axcess almak için gitmiştim ki param o kadardı. 1.6 active benzinli aldım çıktım. keşke az daha bütçem olaydıda full allure alaydım . ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: phaeton26

ben bayiye 1.2 en baz axcess almak için gitmiştim ki param o kadardı. 1.6 active benzinli aldım çıktım. keşke az daha bütçem olaydıda full allure alaydım . ..

Alıntıları Göster
    bugün bende 301 'e baktım. dizel ile bnzinli arasında 7000 tl. var. ayrıca kredi çekeceğimi düşündüğümde daha da fark ediyor. benim merak ettiğim husus yakıt tüketimi 1.2 nin kaç tl. o na göre karar vereceğim. bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mureynur

bugün bende 301 'e baktım. dizel ile bnzinli arasında 7000 tl. var. ayrıca kredi çekeceğimi düşündüğümde daha da fark ediyor. benim merak ettiğim husus yakıt tüketimi 1.2 nin kaç tl. o na göre karar vereceğim. bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim.

Alıntıları Göster
    Eskiyi hatırladım bir an konu hortlamış 301 almaktan vazgeçip üçüncüyü aldım ben
    301 kimse tavsiye etmedi.

• quote:

Eskiyi hatırladım bir an konu hortlamış 301 almaktan vazgeçip üçüncüyü aldım ben
    301 kimse tavsiye etmedi.

Alıntıları Göster
    Hocam Merhaba konuyu açalı baya olmuş ama almadıysan sana tavsiyem daha dün 1.2 85 beygir İ20 Sense modelinden vazgeçip 1.2 vti 301 active alan biri olarak arabayı tavsiye ediyorum.Arabayı daha teslim almadım ama yaptığım test sürüşüne istinaden bu tavsiyede bulunuyorum kötü yorumlara fazla takılma bence sonuçta bu paralara gidipte jetta yada benzeri araçlar alınamayacağı için bu paraya makul bi araç.aracı kıyaslayabileceğin en iyi örnek linea veya belki birazda symbol inan bana bu ikisinden de üstün bir araba en büyük üstünlüğü bence yakışıklılığı .tamam kabul ediyorum sesi biraz fazla çıkabilir ama bu ses özellikle düşük viteste gaza yüklendiğinde arabaya ayrı bir spor hava katıyor bence.Satış temsilcisi bu sesin 5-10 bin km den sonra azalacağını söyledi ne kadar doğru bilmiyorum belkide kulak alışacağı için o kadarda rahatsız etmez diye düşünüyorum ama neyse 3 silindir araçların çogunda bu ses olayı var zaten. Access model yerine Active düşünebilirsin özellikle ön konsol görüntüsü - sis farı - gövde rengi kapı kolları - elektrik kumandalı yan aynalar ve içeriden bagaja açılan arka koltuk başlıca tercih nedenlerin olmalı diye düşünüyorum.Devir Ekonomi devri paraları kolay kolay kazanan insanlar değiliz herkes ister daha kaliteli c segmenti bir arabayı ama bu paralara alınabilecek sınıfının en iyi aracı olarak görüyorum 301'i tabi bu benim düşüncem...ha birde unutmadan iç döşemeyi siyah yerine açık renk tercih edersen daha bir ferah göstriyor aracın içini.... ekte resim mevcut.

• quote:

Orijinalden alıntı: maniac20

Hocam Merhaba konuyu açalı baya olmuş ama almadıysan sana tavsiyem daha dün 1.2 85 beygir İ20 Sense modelinden vazgeçip 1.2 vti 301 active alan biri olarak arabayı tavsiye ediyorum.Arabayı daha teslim almadım ama yaptığım test sürüşüne istinaden bu tavsiyede bulunuyorum kötü yorumlara fazla takılma bence sonuçta bu paralara gidipte jetta yada benzeri araçlar alınamayacağı için bu paraya makul bi araç.aracı kıyaslayabileceğin en iyi örnek linea veya belki birazda symbol inan bana bu ikisinden de üstün bir araba en büyük üstünlüğü bence yakışıklılığı .tamam kabul ediyorum sesi biraz fazla çıkabilir ama bu ses özellikle düşük viteste gaza yüklendiğinde arabaya ayrı bir spor hava katıyor bence.Satış temsilcisi bu sesin 5-10 bin km den sonra azalacağını söyledi ne kadar doğru bilmiyorum belkide kulak alışacağı için o kadarda rahatsız etmez diye düşünüyorum ama neyse 3 silindir araçların çogunda bu ses olayı var zaten. Access model yerine Active düşünebilirsin özellikle ön konsol görüntüsü - sis farı - gövde rengi kapı kolları - elektrik kumandalı yan aynalar ve içeriden bagaja açılan arka koltuk başlıca tercih nedenlerin olmalı diye düşünüyorum.Devir Ekonomi devri paraları kolay kolay kazanan insanlar değiliz herkes ister daha kaliteli c segmenti bir arabayı ama bu paralara alınabilecek sınıfının en iyi aracı olarak görüyorum 301'i tabi bu benim düşüncem...ha birde unutmadan iç döşemeyi siyah yerine açık renk tercih edersen daha bir ferah göstriyor aracın içini.... ekte resim mevcut.

Alıntıları Göster
    Hayırlı olsun aracın güle güle kullan kazasız belasız.
    Ben 301 almaktan vazgeçip 2001 vectra b aldım şubat ayında haziranda satıp 2010 avensis aldım eylülün başında sıfır focus trend x aldım ve sonunda arabamı buldum çok mutluyum ve menunum

• Eywallah.kazasız belalız sürüşler
  • maniac20 kullanıcısına yanıt
    1.2 benznli access modelini denedim fiyatına göre güzel az yakıtlı bir araç. gerçekten güzel performans3 silindir olmasına rağmen dikkat çekici bir gücü var. yakıt şehr içi 6,4 gördüm bu soğuklarda. 2 el almaktansa bu fiyatlara 32-33 biin tl ye alınacak en iyi araç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yarbay58

1.2 benznli access modelini denedim fiyatına göre güzel az yakıtlı bir araç. gerçekten güzel performans3 silindir olmasına rağmen dikkat çekici bir gücü var. yakıt şehr içi 6,4 gördüm bu soğuklarda. 2 el almaktansa bu fiyatlara 32-33 biin tl ye alınacak en iyi araç.
    1.2 modelini kullanıyorum 1 yıldır. maşallah tık demedi. bakımı geldi son 700 km diyor ekranda ama yaza yaptıracağım.
    yağ filtresi+hava filtresi+polen filtresi 40 lira çok pahalıymış gerçekten!
    yakıtı hesaplamıyorum bundan önce 1.2 fabia tüplü vardı kesinlikle ondan az yakıyor.

şubat tatilinde 5 büyük + full bagaj hatay kocaeli yaptım 1020 km . bu şekilde 240 lira benzin yaktı. bence çoğu yazan arabaya daha binmemiştir bile. yok şöyle yok böyle. elbetteki mercedes bmw değil ama üstüne 8-10 bin fazla verip alacaklarımla bence kafa kafaya.

motor ses şunu diyebilirmki 8 binden sonra bitiyor azalmıyor bitiyor. evet 120 den sonra rüzgar tınlaması var ama çok araba sürmüş birisiyim frenlerine halen alışamadım. dokunduğun anda kitleniyor bana çok güven verdi.

alıp almamak şahsa aittir ama şimdi yaptığı para bakın donanıma bakın kararınızı ona göre verin. milletin arabayı görmeden bilmeden yaptığı ezber yorumları fazla ciddiye almayın.

• quote:

başka araç tavsiye etmeyin demişsiniz ama aracı uzun yolda kullanacaksanız 72 bg sizi yolda sıkabilir. hyundai i20 ye alıcı gözüyle bakın derim 1.2 85 bg daha seri bir araç ve aynı fiyat aralığında daha donanımlı. sadece bagaj farkı var. tamamen ihtiyaçlarla alakalı bir konu geniş bagaj diyorsanız 301 derim.

i20 ve 301 mi

buna gülemem bile.

• quote:

Orijinalden alıntı: mtdr31

quote:

i20 ve 301 mi

buna gülemem bile.

Alıntıları Göster
    konuyu biraz hortlatacam da hocam aldınız mı acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: -shadow--

Kardeş vaz geçtim almaktan şu an 2013 ford focus sahibiyim.
  • quote:

quote:

Hayirli ugurlu olsun hocam Allah kaza bela vermesin ...
    Vazgecme sebebiniz neydi hocam peki?
  • quote:

quote:

quote:

Amin teşekkür ederim.
    Parasını o dönemde bile hak etmediğini düşündüm ve keyifsiz bir şirket aracı olacağından vazgeçtim. Kimse de tavsiye etmedi sonra deneme fırsatım oldu iyi ki almamışım çok standart bir araba yerine linea tercih ederdim en azından piyasası olan bir araç.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Amin teşekkür ederim.
    Parasını o dönemde bile hak etmediğini düşündüm ve keyifsiz bir şirket aracı olacağından vazgeçtim. Kimse de tavsiye etmedi sonra deneme fırsatım oldu iyi ki almamışım çok standart bir araba yerine linea tercih ederdim en azından piyasası olan bir araç.

linea bu fiyat aralığında bu kadar temiz olanı yok ama hocam malesef...bende önceliği linea dan yana tutuyorum ama 1.3 multijet ler 100 binden aşşagı yok vede boya değişen çok oluyor açıkcası 30 bine de o denli bir araç almayı istemiyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.