Şimdi Ara

Google Chrome Portal Sepeti Sıkıntısı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
59.569
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benim google chromeda anasayfa portal sepeti görünüyor ve değiştiremiyorum yönetici tarafından desteleniyor dedi ve değiştiremedim...

• Kaldırma Sayfası:
    (1) Chrome tarayıcısını açtıktan sonra sağ üst köşesinden “Ayarlar”ı seçin, Ayarlar sayfası açıldıktan sonra “Başlangıç” “Yeni Sekme sayfasını aç” seçin ve tarayıcınızı kapatın.
    (2) Masaüstü Chrome kısayoluna sağ tılayın ve “Özellikleri” seçin, “Kısayollar” sekmesi altındaki “Hedef”kutusunun içeriğini temizleyin. “Başlama Yeri” içeriğini kopyalayın (“C:\Users\username\AppData\Local\ Google\Chrome\Application”) ve sonra “Hedef” kısmına yapıştırarak arkasına “\chrome.exe ” ekleyin, “Uygula” yı tıklayın ve çıkın.
    Aramayı seçiniz, öntanımlı arama seçeneğini başka bir seçenek ile değiştiriniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 50crazy50

Kaldırma Sayfası:
    (1) Chrome tarayıcısını açtıktan sonra sağ üst köşesinden “Ayarlar”ı seçin, Ayarlar sayfası açıldıktan sonra “Başlangıç” “Yeni Sekme sayfasını aç” seçin ve tarayıcınızı kapatın.
    (2) Masaüstü Chrome kısayoluna sağ tılayın ve “Özellikleri” seçin, “Kısayollar” sekmesi altındaki “Hedef”kutusunun içeriğini temizleyin. “Başlama Yeri” içeriğini kopyalayın (“C:\Users\username\AppData\Local\ Google\Chrome\Application”) ve sonra “Hedef” kısmına yapıştırarak arkasına “\chrome.exe ” ekleyin, “Uygula” yı tıklayın ve çıkın.
    Aramayı seçiniz, öntanımlı arama seçeneğini başka bir seçenek ile değiştiriniz.

olmadı hocam hala yönetici tarafından denetlenıyor dıyor
  • Bendede aynı sorun
  • Cevap basit araçlar----->uzantılar flash playeri kaldır portal sepeti flash player altında gizlenmiş bir virüstür bu kadar basit
  • quote:

Orijinalden alıntı: screay

Merhaba;
    Benim google chromeda anasayfa portal sepeti görünüyor ve değiştiremiyorum yönetici tarafından desteleniyor dedi ve değiştiremedim...

GOOGLE CHROME ÖNCELİKLE TAMAMEN KALDIRIN AŞAĞIDAKİ İŞLEMLERİ YAPTIKTAN SONRA TEKRAR KURABİLİRSİNİZ.
    EXPLORE İÇİN
    REGEDİTTEN aratın ve
    1-‘portalsepeti ‘ yazan tüm satırları google.com.tr olarak değistirin
    2-‘ İyi123’ yazan tüm satırları google.com.tr olarak değistirin
    Ve en önemlisi !!!! bunu özellikle belirtmiyorlar...
    3-http://www.navegaki.com.br/ adresini silin google.com.tr olarak değistirin
    (portal sepetinin orjinal web adresi)
    4-C:\Users\XXXXXi\AppData\LocalLow\Microsoft\Internet Explorer\Services
    Adresinden portalsepeti simgesini gördügünüz dosyayı silin

bu işlemi yapın olmadı linki inceleyin.http://forum.donanimhaber.com/m_70128425/tm.htm

daha olmadı en kolay yolu sistemi geri yüklemek bu kesin çözümdür. tabi bu eklentinin bulaştığı günden önceki bir tarihe

• peki firefox nasıl olacak ?
  • ARKADAŞLAR EN İYİ VE TEK ÇÖZÜM SİSTEM GERİ YÜKLEMEDİR.
    BURDA YAZILANLARIN HEPSİNİ BİN KERE DENEDİM AMA OLMADI.
    EN İYİSİ SİSTEM GERİ YÜKLEMEDİR.
    PORTAL SEPETİ VİRÜSÜ PC NİZE BULAŞMADAN ÖNCEKİ BİR TARİHE SİSTEMİ GERİ YÜKLEYEREK KURTULABİLİRSİNİZ.
    TEK ÇÖZÜM BUDUR
    30 MAYIS 2014

• Arkadaşlar merhaba,
    az önce Cem arkadaşımız Portalsepeti denen tarayıcı korsanını test bilgisayarlarımıza bulaştırdı ve analinizi yaptı.
    Bununla ilgili bir çözüm paylaştı

Portalsepetinden nasıl kurtulurum?

http://uzmanim.net/soru/portalsepetinden-nasil-kurtulurum/4574

Bu çözüm kesin çözümdür, test edilmiştir.

• kardeş denedim aynen dediğin gibi adım adım uyguladım olmadı şu an resmen şavaş içerisndeyim googleye ya o hükmedicek ya ben :D
    @taximproject @taximproject[/mentio
  • forumda baya bi doldu bu konular. arkadaslar malasef sisteminizde bulunan ve bu komutu çalıştıran exe uzantılı dosyayı bulmalsınız. dün forumda bi arkadasın pc ye baglandım. teamvier ile. 2 satte anca çözebildik. başka yolu yok. program filesa girin. gözünüze çarpan değişik kurulumlara bakın. aynı zamanda ctrl+alt+delete ile görev yöneticinizden çalışan uygulamalarada bakın. değişik uygulamlara sağ tıklayıp dısya konumuna bakın. görevi sonlandırın. dosyyaı silin. hatta başlat satırına msconfig yapıp programı windows ile başlatmasını devre dışı bırakın.
  • ARKADAŞLAR KESİN VE GARANTİLİ ÇÖZÜM SİSTEMİ GERİ YÜKLEDİM BİTTİ GİTTİ :d
  • mertoguzhan1 kullanıcısına yanıt
    @mertoguzhan1
    AYNEN DEDİĞİN GİBİ KARDEŞ HEPSİNİ DENEDİM OLMADI SİSTEMİ GERİ YÜKLEDİM DÜZELDİ PORTALSEPETİ İLE OLAN SAVAŞI KAZANDIM SAĞOLASIN :d
  • aysunalper kullanıcısına yanıt
    Mutlaka atladığınız bir adım olmuştur, bugün teamviewer ile neredeyse 15 kişide bu yöntem ile temizledim.

Neyse sonunda kurtulmanınıza sevindim
  • Arkadaşlar bende birçok yolu denedim ama başaramadım ancak uzmanim.net/soru/bu-secenek-yoneticiniz-tarafindan-denetleniyor/4584 verdiğim linkte denilenleri bire bir yaptım ve bu sorundan kolayca kurtuldum
  • 1) REGEDİTE GİRİN
    2)HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/Clients/StartMenuİnternet/Google Chrome/shell/command
    3)command dizesine tıklayınca yanda dize değeri çıkıor o dize değerine tıklayın ve değer verisi bölümünü boş bırakın.
    4)Bundan sonra masaüstündeki veya başlattaki kısayolları silin ve tarayıcının dosya konumundan yeni kısayol oluşturun bundan sonra portalsepeti die birşey yok :D
    diğer tarayıclar içinde "HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/Clients/StartMenuİnternet" buraya kadar gelin ondan sonra tarayıcı isimlerini görürsünüz seçin düzeltmek istediğinizi sonra aynı dizeler çkar ztn gerisini yukarıda yazdıklarımdan halledebilrsiniz.
  • benimde bu sorun var ne yaptıysam düzeltemedim lütfen teamwieverden yapabilecek var mı
  • PORTAL SEPETİNİ KALDIRMANIN TEK YOLU BU KARDEŞİM C:\Windows\System32\GroupPolicy\Machine\Registry.pol DOSYASINI SİLL PCNİ YENIDEN BAŞLAT VEE PORTAL SEPETİ KALMIŞ OLCAK BIU İŞLEMDEN SONRAAA GOOGLE CHOROME ÜSTÜNE SAĞ TIKLA ÖZELLIKLER HEDEF KISMINDA GOOGLE.EXE DEN SONRASINI SILL ARTIKK PORTAL SEPEDINDEN KURTULDUNUZ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melodichacked -- 22 Haziran 2014; 20:52:58 >
  • Bu itoğlu itleri nerelere şikayet edebiliriz? Bilgiler uçuyordu az daha. Bende hala kurtulamadım. Şikayet etmek lazım bunları
  • Arkadaşlar Çözüm Basit C:Windows:System 32 :Group Plocy:Machine:Register.poll Sil !Windows 8 İseniz Dosyaları Görünür Yapın Dediklerimi Uygulayın Tarayıcınızı Kapayıp Acın Tamamdır
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.