Şimdi Ara

WhatsApp uygulamasının veri toplama yöntemi soruşturma konusu oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Metin tabanlı mesajlaşma servisleri genelde telefon numarasını benzersiz kimlik olarak alır ve kullanıcının rehberini uzak sunuculara depolayarak veritabanındaki numaralarla eşleştirme yapar. Bu yöntem bazı ülkelerin kanunlarına göre özel hayatın gizliliğini ihlal sayılıyor. 

Geçen yıl yaşanan bazı sıkıntılar nedeniyle Apple, iOS 6 işletim sisteminde özel verilere erişimi kullanıcı iznine bağlanmıştı. Diğer platformlarda ise genelde kurulum esnasında toplu izin sorgusu yapılıyor. 

Ancak Hollanda ve Kanada gizlilik koruma birimleri, WhatsApp veri toplama yönteminin özel hayatın gizliliğini ihlal ettiği gerekçesiyle soruşturulmasına karar verdi. 

İki ülke ortak olarak soruşturmayı yürütürken, daha önce firmaya yapılan uyarı sonucu WhatsApp, verileri şifreleyerek depolamaya başlamıştı. Ancak otoriteler kesin emin olamadıkları için soruşturma açmaya karar verdi. Soruşturma sonucunda gerekirse firmaya ceza uygulanabilecek.  

• Bu ve benzeri uygulamaların tonla istediği izin var ve yükleyeceksen izin vermemen gibi bir hakkın yok. 1,5 yıldır android kullanıyorum ve öncesinde reklam, tanıtım, satış vs için aranmazken şu 1,5 yıl içinde olmadığı kadar aranıyorum ve sms ile rahatsız ediliyorum. Bilgilerimizi 3.kişilere data olarak satıyorlar.

• Bi ellemediğiniz WhatsApp kaldı bırakın lan uygulamamızı
  • quote:

Orijinalden alıntı: strathmorea

Bu ve benzeri uygulamaların tonla istediği izin var ve yükleyeceksen izin vermemen gibi bir hakkın yok. 1,5 yıldır android kullanıyorum ve öncesinde reklam, tanıtım, satış vs için aranmazken şu 1,5 yıl içinde olmadığı kadar aranıyorum ve sms ile rahatsız ediliyorum. Bilgilerimizi 3.kişilere data olarak satıyorlar.

lütfen genelleme yapmayalıms ayın hocam android adına konuşunuz.
    zira ios da dediğiniz tarzda olumsuzluklar yaşamıyoruz biz ios kullanıcıları
    iyi forumlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Demîr

Bi ellemediğiniz WhatsApp kaldı bırakın lan uygulamamızı

Şu gezegende bu zamana kadar yazılmış en gereksiz uygulama bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

quote:

Hocam cidden çok kullanışlı. Hem mesaj hem görüntü hem ses hem harita. Yani whatsapp çevresi olana çok iyi bir Program.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

quote:

Hocam cidden çok kullanışlı. Hem mesaj hem görüntü hem ses hem harita. Yani whatsapp çevresi olana çok iyi bir Program.

Benim için müzik+internet+görüşme yapsın yeter. Yoksa kimsenin tercihine falan lafım yok. Bu tamamen kendi görûşüm.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: vitor reis

quote:

Orijinalden alıntı: strathmorea

Bu ve benzeri uygulamaların tonla istediği izin var ve yükleyeceksen izin vermemen gibi bir hakkın yok. 1,5 yıldır android kullanıyorum ve öncesinde reklam, tanıtım, satış vs için aranmazken şu 1,5 yıl içinde olmadığı kadar aranıyorum ve sms ile rahatsız ediliyorum. Bilgilerimizi 3.kişilere data olarak satıyorlar.

lütfen genelleme yapmayalıms ayın hocam android adına konuşunuz.
    zira ios da dediğiniz tarzda olumsuzluklar yaşamıyoruz biz ios kullanıcıları
    iyi forumlar

1,5 yıldır android kullanıyorum diyerek android ile ilgili bir mevzudan bahsettim zaten, banane ios unuzdan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2010 yılından bu yana android kullanıcısıyım ve numaramda hiç değişmedi bu süre zarfındada envai çeşit uygulama yükleyip kullanmışımdır.
    Reklam, tanıtım ve satış konularında ne aranıyorum ne sms alıyorum.?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.