Şimdi Ara

HTC, 19 Şubat Salı günü New York'ta etkinlik düzenleyecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
926
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • HTC, 19 Şubat Salı günü New York'ta etkinlik düzenleyecek

Tayvan merkezli akıllı telefon üreticisi HTC, 19 Şubat 2013 tarihinde New York'ta düzenleyeceği tanıtım etkinliği için davetiye göndermeye başladı. Davetiyeden edindiğimiz bilgiler ışığında, kapılar davetlilere Türkiye saatiyle 16:15'te açılacak ve etkinlik 17:00'da başlayıp 19:30'da sona erecek.

HTC, teknoloji meraklılarının karşısına nasıl ürün veya ürünlerle çıkacağı konusunda ser verip sır vermiyor. Öte yandan yürütülen tahminler, uzun süredir mobil dünyanın gündemini meşgul eden M7'nin resmiyet kazanacağı yönünde. Söylentilere göre, gücünü 1.7 GHz saat hızında çalışan dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon platformundan ve 2 GB RAM'den alacak akıllı telefon, Android ''Jelly Bean'' işletim sistemine, HTC Sense 5.0 kullanıcı arayüzüne, LTE alt yapısı desteğine, NFC çipine, Beats Audio desteğine, 12 megapiksel çözünürlüğünde kameraya, 32 GB'lık dahili depolama alanına ve en önemlisi 4.7-inç büyüklüğünde - 1920 x 1080 piksel çözünürlüğünde dokunmatik ekrana ev sahipliği yapacak.

HTC tarafında gelişmeler yaşandıkça sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

• M7 geliyor

• HTC ONE X'i satarım arkadaş :)

• bu yıl ikişer ay arayla tanıtılcak amiral gemilerini duyurcaktır kesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karaköy_soğancısı -- 29 Ocak 2013; 22:07:06 >
  • Korkarım ki tipi "htc w8" ' le aynı olacak

• aldı kurtlu elma fanlarını bir telaş ;)
  • Android versiyonu 0.1 yükseltilmiş "general gemisi" ni tanıtacaktır kesin

2 ay sonrada geçen tanıttığımız telefon tırt gemisiydi alın size general gemisi diye yeni bir telefon

Htc

• Nihayet beklenen tarih geldi çattı.Şu sızıntılardaki, windows phone telefonlara benzemesin de başka bişey istemiyorum.Prototip olsun,bilinçli sızdırılmış olsun ama o kasa olmasın.Herkesi ters köşeye yatırsa da güzel bi telefon görsek :)

• Gelsin bakalim uzun zamandir bekliyorum insallah guzel bir telefondur ve alirim 7 yil sonra benim icin cok guzel olur beklemedeyim ama tegra 4 islemcili istiyorum ben sahsen hadi bakalimmm birde kulakliklari beats Audio olsun yani yaninda gelsinnnnn

• Htc yapıyor ne desen de abi HTC samsung s3 de kullandım note 2 de HTC One X plus üstüne cıkamadılar ne olsada İphona para veren zaten teknoloji özürlü olarak bakıyorum artık :) cebindeki cihazın özeliklerini bile bilmiyor genelde

• şarjı iyi gider umarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LİVERPOOLYWNA -- 2 Şubat 2013; 9:02:52 >
  • su toz geçirmeme olayından bahsediliyordu,

böyle bişey olursa xperia z ile m7 arasında kalan kullanıcı olacaktır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi herhangibirey -- 2 Şubat 2013; 9:52:41 >
  • S4 Pro yerine S4 Prime ile gelsin bare.. Sanırım, 600 serisini yılın ortalarına doğru piyasaya sürecekleri "Amiral gemileri"nde kullanacaklar anlaşılan.
  • http://www.yesilcin.com/index.php?topic=15208.0
    HTC Resmi Olarak Yeşilcin'de Sorularınızı Cevaplıyor!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni sızıntı bakalım bu model'mi gelecek

• Telefon muhtemelen bu.. Arayüzün WP8 tarzı olacağı zaten söylenen birşeydi. Tasarım Blackberry 10 serisini andırsa da HTC yine tasarımı yapmış diyorum, keşke 5" ekran furyasına katılsalardı. Ellerinde ki 4,7" panelleri bitiremedi gitti HTC.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wild_BlaCk

Yeni sızıntı bakalım bu model'mi gelecek

yakar ortalıgı
  • Gelsin bakalım M7.
  • Gelmiş geçmiş en mükemmel Cep Bilgisayarının üretimi için,,,
    Dünyadaki tüm kullanıcılar adına genel beklentileri iletmek ve "DREAM PDA" projesini gerçekleştirmek adına kaleme alınmıştır !..

High Tech Computer Corporation,
    SAYIN PETER CHOU DİKKATİNE

Sayın çok değerli Teknoloji Öncüsü CHOU,,,
    Bizler yıllardır sizi, PDA sektöründe yaptığınız çalışmalardan, ve bu sektöre yaptığınız katkılardan dolayı hayranlıkla izleyen bir kitleyiz.
    Bizler biliyoruz ki, PDA dünyasının bugün gelmiş olduğu noktada en büyük pay HTC’ye aittir !
    Sizin geleceği gören vizyon sahibi bir lider olmanız, üstün zekanız, girişimci ve yeniliklere açık kişiliğiniz sayesinde bizler, yaşamı kolaylaştıran en yeni teknolojileri kullanıyoruz.

Sizin her yeni cihaz tanıtım etkinliğinizde; yeniliklerle, ilklerle bir kez daha buluşuyoruz.
    Her defasında yüzümüzde bir gülümseme, bir hayranlık ifadesi bırakmayı başarıyorsunuz

SİZE BU MEKTUBU YAZMAMIZIN ANA SEBEBİNE GELİNCE ;
    Biz şimdiye kadar bize sunduğunuz üstün teknolojili cihazlardan memnun olmakla birlikte, bugün sizden daha fazlasını talep ediyoruz.
    Biz sizden artık “HAYALLERİMİZİN PDA’sını” üretmenizi istiyoruz !

We are waiting from you anymore The DREAM PDA !..

Rüyalarımızın “Cep Bilgisayarı” için,,,
    İzninizle istek ve beklentilerimizi sıralıyorum ;

1-) 130 * 74 * 8 – 10 mm cihaz ebatlarını standartlaştırmak.

Burada en önemli konu maximum 130 mm uzunluğu aşmamak !
    Bu sayede elimizdeki cihaz son derece kompakt, kullanılabilir ve kibar bir cihaz olarak kalacak.

Genişlik 74 mm: ekranımız için ihtiyacımız olan genişliktir.
    Ekran daralmadan bu genişliği azaltabilirseniz, bu exstra olacaktır.

Kalınlık 8 – maximum 10 mm: Kullanılabilirlik sınırlarını aşmamak açısından önem taşıyor.
    Elbette bataryadan ödün vermemek kaydı ile olabildiğince ince olması çok önemli bir artı olacaktır…

(Benim kendimce edinmiş olduğum gözlemlere göre 130 mm,“CEPTE TAŞIMA AMAÇLI” cihazlarda sınıra yakın uzunluktur.
    135 mm tartışmaya açık bir uzunluktur diye düşünüyorum,,, ki bunun da daha ötesi yoktur !
    Bundan sonrası PAD olur. Bundan sonra elde taşı, çantanda taşı, nerende taşırsan taşı o artık kompakt bir cihaz, bir CEP BİLGİSAYARI olamayacaktır !..
    Bizler için kullandığımız PDA’da BÜYÜK EKRAN ÇOK ÖNEMLİ !
    130 mm üzeri cepte ve elde rahatça taşınamadığından,
    130 mm altı da “dev ekran beklentisini karşılayamadığından,”
    pek kullanılabilir gözükmüyor…)

2-) 110.69 * 69.18 mm ebatlarında, 1920*1200p WUXGA 16*10 formatlı ekran !

Buradaki önemli nokta, ekranın mutlaka 16*10 formatında olmasıdır !
    Böylece hem cihazın boyu gereksiz yere uzamayacak, hem de ekran artık yeterince geniş ve doyurucu (dolgun - kullanılabilir) olacaktır.
    Üstelik bu sayede yeni cihaz, ONE X’ten 4.4 mm kısa olmasına rağmen, 5 inç ekranlı 143 mm’lik DELUXE X920E’den bile daha büyük ekran alanına sahip olacaktır !
    (4.7 inç ONE X = 60.5, - 5 inç DELUXE = 68.9, - PROTOTİP Kısa CİHAZ = 76.6 santimetrekare !..)
    1920*1200p WUXGA ise ideal çözümdür…

3-) Minimum +3000 mAh Batarya !

“En iyisi” diye tabir edilecek bu cihaza 3000 mAh’in altında batarya kullanmak onun zaferine kesinlikle gölge düşürecektir !

4-) 64 Gb Dahili hafıza, 64 Gb SDHC Slotu

En iyisi olacaksa mutlaka minimum 64 Gb dahili + 64 Gb Sdhc kard slotu bulunmalıdır !

5-) Sıvı ve toza karşı koruma !

Günümüz şartlarında “en iyisi” için olması gereken bir özellik olarak sizden bunu bekliyoruz…

Günün standartlarında ;
    2 gb ram, çizilmez ekran, en güçlü işlemci, en güçlü grafik işlemci, kaliteli ekran, kaliteli kasa, kaliteli kamera ve video gibi özellikler sizin cihazlarınızda zaten alışık olduğumuz donanımlardır

Bizler bugüne kadar bize sunmuş olduğunuz üstün teknoloji ürünü modellerinizin kalitesi, tasarımı, donanımı, ya da diğer özelliklerinden memnunuz. Şikayetçi değiliz.
    Fakat özellikle iyice büyüyen ebatlar, yetersiz kalan bataryalar, yetersiz kalan hafızalar, ve ekran formatı maalesef “bu denli iyi cihazları mükemmellikten uzaklaştırıyor” !..

Bu verdiğimiz ölçüler ve mevcut olana eklediğimiz donanım ile bu cihazı tasarlayıp, hayata geçirmenin gerçekten de kolay olmadığının farkındayız. Bunun ciddi mühendislik isteyen bir çalışma olduğunu biliyoruz...

Fakat bizler sizi de tanıyoruz !.. Siz isteyip, karar verdikten sonra gerekli araştırma geliştirmeyi yapıp, mühendislerinizle bu “Rüyaların Cep Bilgisayarını” gerçeğe dönüştürebilecek vizyona sahip olduğunuzu çok iyi biliyoruz !

Cihaz kasasında, tasarımında sorun yaşamayacağınızı…
    İhtiyacımız olan 16*10 formatlı ekranı tedarikçi firmanıza ürettirebilecek,
    Batarya için de aynı şekilde yeni kasaya uygun ürünleri tedarik edebilecek ticari ve yaptırım gücüne sahip olduğunuzdan ise hiç şüphemiz yok !

SİZDEN ÖZELLİKLE RİCAMIZ ;
    LÜTFEN bu ölçüleri (130 * 74 * 8 – max 10 mm) ve Ekran formatını (16 * 10) Amiral gemisi tabir edilen ÜST modellerinizde bir STANDART HALİNE GETİRMENİZDİR.
    Mutlaka her ebat ve özelliklerde, büyük ve küçük cihazlar olacaktır,,, Olmalıdır da !
    Daha büyükleri de, daha küçükleri de tabi ki yapılacaktır.
    Fakat sizden ricamız özellikle üst sınıfta bulunacak “ANA” cihazınızda, bu EBATLARI ve EKRAN FORMATINI STANDART hale getirmenizdir…

“RÜYA PDA’yı” gerçeğe dönüştürmek, piyasaya sürmek 8 – 10, belki 12 ayınızı alabilir.
    Biz daima sizden en son teknolojiyi, en üst donanımla almaya alıştık.
    O yüzden umarız bu cihaz gerçekleşir. Ve günün standartlarında 2.5 Ghz Quad işlemci ile, yüksek kaliteli kamerası, 1920*1080p 60 fps videosu, tabii ki olmazsa olmaz en güncel android işletim sistemi ve diğer güncel teknolojiler ile ona sahip oluruz.
    Sizin bunu gerçekleştirebilecek biri olduğunuzdan ise hiç şüphemiz yoktur !..

Rüya PDA'sını gerçekleştirdiğiniz takdirde ortaya çıkacak SATIŞ rakamlarını tahmin etmek, sizin gibi biri için hiçte zor olmayacaktır !
    Tüm Dünyadaki PDA kullanıcıları olarak hemen hepimiz, bu SUPER PDA'ya sahip olabileceğimiz günü sabırsızlıkla bekliyoruz…

“Son olarak sizin de çok iyi bildiğiniz gibi güncellemeler konusu gerçekten önemlidir.
    Bazı modellerin yazılım güncelleme desteğinin geç gelmesi, ya da hiç gelmemesi, saygıdeğer kuruluşunuzun referanslarına gölge düşürmektedir.
    Lütfen güncellemeler konusuna gereken önem ve özenin gösterilmesi için gereken adımları kararlılıkla atınız... “

Bizler bugüne kadar bize sunmuş olduğunuz üstün teknolojiler için teşekkürlerimizi bir borç bilir, başarılarınızın devamını dileriz.

En derin saygılarımızla…
    PDA seven ve kullanan tüm tüketiciler adına,,,
    Serkan ÖZEL

Kemer / Antalya / TURKEY
    ..................................................................................................

ARKADAŞLAR !
    Bu maili HTC'ye, ve özellikle Sayın Chou'a iletmek üzere hazırladım.
    HTC Taiwan ve Peter Chou'un direkt mail, ya da irtibat adreslerine sahip olan arkadaşlar varsa, bu metni kopyalayarak bir alt satıra kendi adını ekleyerek göndermesi,,,
    Mail adreslerinin paylaşılıp, kitle halinde HTC'ye olabildiğince çok mesaj atılması önemle rica olunur,,,
    Tek amaç metnin çoğaltılıp, HTC'ye mümkün olabildiğince, binlerce mail göndermek sureti ile istenilen etkiyi sağlamaktır !..

(Mesajın Türkçe olmasının bir problem teşkil edeceğini düşünmüyorum. Yine de İngilizce'min bu metni %100 olarak aynı açıklayıcı ve ikna edici anlatım dili ile çevirebilecek kadar iyi olmasını dilerdim... )

Mailde yazdıklarımın tamamı, yapılması mümkün olan, hayalden uzak, gayet olası tasarım ve donanım özellikleridir.
    Bu maili anlam ve vurgusunu hemen hiç değiştirmeyecek, virgülüne kadar mükemmelen çevirebilecek kadar iyi derecede İngilizce'si olan bir arkadaşımız çevirebilecek olursa,,,
    anlayabilecekleri dilde İngilizce mesajları mümkün olduğunca çok gönderme imkanımız olacaktır.
    Tabii bu andan sonra ne kadar çok mail gideceği önem kazanıyor.
    Mail metni burada. İlgilenen, hayata geçirmek için forum başlığı ya da blog sayfası açmak isteyen bir arkadaş olursa seviniriz.

Bu da konu ile ilgili yazdığım AndroidPIT linkidir;
    Takip etmek, incelemek isteyenler, en alttan yukarıya doğru yazışmaları okuyabilirler...
    http://www.androidpit.com.tr/anket-rueya-telefonunuzu-olusturmaya-ne-dersiniz

Selamlar Arkadaşlar...
    Serkan ÖZEL

• Heveslenmeyin, M7'nin Avrupa pazarına giriş yapacağı henüz belli olmamış. Konferans New York'da yapılacak. Bir Droid DNA faciası daha görebiliriz diye düşünüyorum. Öncelik Amerika sonra Avrupa. Böyle de olursa Avrupa pazarı için model ismi farklı gelecektir kesin.

M7 aylar öncesinden Amerika'da tanıtılıp Avrupadan önce orada olacağına dair söylentiler varı, taa Butterfly telefon modelini çıkarttığı zamana kadar da konuşuldu. Haberler versiyon değiştirip yeni yeni şeyler ekleniyor ama kimse konferans ile ilgili bir şey konuşmuyor. Tasarımcıların asıl sunumu olmadığı sürece ortaya düşen haberlerin hepsi bana göre asılsızdır. Boşuna heveslenmeye gerek yok. Kesin olarak gelmeyecek demiyorum ama her zamanki stratejilerini yine uygularlarsa yine aynı şekilde olacağını düşünüyorum.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.