Şimdi Ara

pert araclara kasko konusunda cozum ve oneriler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
3.487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar pert araclar icin kasko buyuk bir sorun cogu sirket bunu yapmiyor bu konuda siz degerli forum uyelerine yardimci olabilirim
    saygilarimla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Nasıl yardımcı olacaksınız ki şirket yapmadıktan sonra herşey kayıt altında motor şasi vs vs yeni tescil gibide yapamazsın bence konuyu tam açsan daha mantıklı olurdu

• quote:

Orijinalden alıntı: aloneleon

Nasıl yardımcı olacaksınız ki şirket yapmadıktan sonra herşey kayıt altında motor şasi vs vs yeni tescil gibide yapamazsın bence konuyu tam açsan daha mantıklı olurdu

Evet hersey kayit altinda ama bunu yapan sirketlerde var ve ben bu policeleri onaylayarak sahiplerine ulastiriyorum bu konuyla alakali sikintisi olan tum degerli forum uyelerine yardimci olabilirim
    saygilarimla

• Hangi firma ?

• quote:

Orijinalden alıntı: umaysigorta

arkadaslar pert araclar icin kasko buyuk bir sorun cogu sirket bunu yapmiyor bu konuda siz degerli forum uyelerine yardimci olabilirim
    saygilarimla

Geçen ekim ayında size ruhsatımı fakslamıştım hatırlarsanız.. Hatta 1-2 kez de telefonda görüşmüştük, halaa bana fiyat vereceksiniz??
  • cok ozur dilerim plakaniz tc kimlik numaraniz ve belge seri numarasini vr cep telefonunuzu tekrar pm olarak yollayabilirseniz yarin ilk is olarak teklifinizi hazirlayabilirim hayirli aksamlar

• cok ozur dilerim plakaniz tc kimlik numaraniz ve belge seri numarasini vr cep telefonunuzu tekrar pm olarak yollayabilirseniz yarin ilk is olarak teklifinizi hazirlayabilirim hayirli aksamlar

• hangi şirket oldugunu yazarsanız bizde bilelim sağlammı değilmi altıkağıt gibi olmasında
  • Merhabalar
    sanırım sizde sigortacısınız ben altıkağıt felan nedir bilmem değerli meslektaşım çünkü işimi layıkıyla insanları kandırmadan yapmaya çalışıyorum o yüzdende bu tarz terimlere uzağım kusura bakmayın gelelim yaptığımız poliçelere sizde sigortacısınız hangi firmanın bu poliçeleri onayladığını bilmeniz lazım diye düşünüyorum ama sizde pert araç riskli müşteri diye sınıflandırıyorsanız bilemem tabii ben bunu yapmıyorum sınıflandırmıyorum pert olmuş olmamış önemi yok insanlara bu şekildede hizmet verebiliyorsam ne mutlu bana
    saygılarımla
  • Merhaba arkadaşlar.''Umay sigorta'' için mükemmel bir kalitede çalışan insanlar olduğunu belirtmek isterim.Ha ben umay sigorta yandaşımıyım değilim.Ben sadece sorununa çözüm arayan bir insandım.Şöyleki belirtmek isterim.Ben 2 ay öce araba aldım ve aracımda tramer sorgulamasında 1 ADET HASAR ÇARPMA yazıyor ama tutarı yazmıyor.Alırken ağır hasarlı veya pert kayıtlı diye bir mesaj almadığım için arabayı satın aldım.Bir gün konunun muhabbeti oldu ve kafama takılan konuyu Umay Sigortada Yakup Bey ile paylaştım.İnanın o kadar yardımsever bir kişi görmedim.Yakup bey sağolsun konu ile ilgili hiç sıkılmadan bişey varsa veya yoksa tek tek aracın öz geçmişini söyledi.Ve ben bu konuda çözüm olsun diye üzerinde çok durdum.Tanıdığım başka sigortacılarda oldu ama ben bu kaliteyi başka yerde rastlamadım.Şöyle ki eğer bi sıkıntınız olursa sorununuz olursa Umay Sigorta sizin için elinden geleni yapacağından eminim.Hem en iyi Fiyatlarla hemde en iyi Kalite ile.Saygılarımla kendinize iyi bakın.

• siz degerli forum uyelerine yardimci olabiliyorsam ne mutlu bana sigorta ile ilgili akliniza takilan ne olursa olsun teklif anlamindada yardimci olurum
    saygilarimla

• quote:

hangi şirket oldugunu yazarsanız bizde bilelim sağlammı değilmi altıkağıt gibi olmasında

Ben de sizin gibi çok merak ediyorum hangi şirket acaba ? Zarar edeceğini bile bile göz göre göre hangi şirket yapıyor bilmek isterim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umaysigorta

Merhabalar
    sanırım sizde sigortacısınız ben altıkağıt felan nedir bilmem değerli meslektaşım çünkü işimi layıkıyla insanları kandırmadan yapmaya çalışıyorum o yüzdende bu tarz terimlere uzağım kusura bakmayın gelelim yaptığımız poliçelere sizde sigortacısınız hangi firmanın bu poliçeleri onayladığını bilmeniz lazım diye düşünüyorum ama sizde pert araç riskli müşteri diye sınıflandırıyorsanız bilemem tabii ben bunu yapmıyorum sınıflandırmıyorum pert olmuş olmamış önemi yok insanlara bu şekildede hizmet verebiliyorsam ne mutlu bana
    saygılarımla

üstadım 17 den fazla sigorta şirketi var hangisi ne yapıyor bilmem imkansız haliyle ben sadece belli başlı büyük sigorta şirketlerinin ne yaptığını bilirim ,ayrıca pert araçlarda riskli diye sınıflandıran sigorta şirketidir acente değil bunu sizde biliyorsunuzdur yazımda dikkat ederseniz size yazılmış bir şey yok hangi şirket oldugunu merak ettim diğer husus ise sigorta şirketini zarara uğratacak araçlarla hiç ilgilenmedim hele hele konu pertten dönme bi araç ise ondan kazanacağım parayla ben ne batarım nede zengin olurum ben para kazanıyorsam karşımdakini de riske sokmam birçok pert araç oldu hiçbirinede yapmadım kasko benim düşüncem budur kısaca büyük riskler istemiyorum .

• Değerli meslektaşım
    konu sizin yada benim kazandığım para değil ki her zaman ikinci plana atmışımdır parayı ben burada kimseyi heleki müşterimi riske sokacak hiç bir iş yapmıyorum bu şekilde yazarak insanlarında akıllarını karıştırıyorsunuz sigorta şirketlerine gelince bunu bilerek yapıyorlar ben kalkıpta başına sonuna nokta virgül koyupta onaylamıyorum özellikle bölge müdürlüğü tarafından onaylatıyorum poliçeyi artı sizin ilgilenip ilgilenmemeniz benim açımdan çokta önemli değil ben ilgileniyorum ve müşterilerimede bu yönde yardımcı oluyorum konuyu kendi üzerinize çekmeyin lütfen
    saygılarımla
  • Arkadaş bu UMAY SİGORTA bu ülkenin neresinde faaliyette ? Şehir, semt, sokak, cadde, Adı , adresi, sabit telefonu bulunmazmı ? Cep telefonu ile ilan veren sigorta acentesi pek görmedim...Cahilliğimi bağışlayın...Pert arabayı sigorta yapan kaça yapıyor ?..Hadi yaptı...Götürüp bir yerden attılar...Poliçe tutarının kaçta kaçını ? Kaç lira ödeyecek ? Bunlar hep risk değilmi ?..Açıklayın insanlar okusunlar...
  • üstadım kimsenin aklınınkarıştırdığımız yok hangi sigorta şirketi yapıyor diye sordum diğer konuya değinmiyorum uzatmaya gerek yok ama hangi şirketin Kaskoyu yaptığını yazarsanız bizde öğrenmiş oluruz ak axa Anadolu güneş bunlar yapmıyor

• ak sigorta sistemini değiştirmediyse pert aracı sistem yakalıyamıyor.Diğer firmalarda direk mimlenmişdir arabayı 1-2 firma daha vardı ama şuan aklımda değil.Yalnız olası 2 ci total pertde araç rayiç bedeldende daha az para alırsınız sigorta firmasından.

Örnek rayiç bedeli 35m olan araç ilk pertde o kadar miktar alırsınız ama 2ci pertde bu 28-29m düşer bu rakamları alabilmeniz için sigorta firmalarıyla iyice cebelleşmeniz gerekiyor yoksa size vericekleri rakamlar çok düşük kalır.

Pert araçlarla ilgili olarak bir düzenleme gelmesi şart oldu.Piyasaya günde 100 lerce ağır hasar kayıtlı araçlar cıkmaya başladı.Her araç aynı damgayı yiyor hasarı az bile olsa.Bide hasarlı araçları kasko firmaları satıyor ama sonra hiçbiri bu araca kasko yapmıyor bu araç hurda değil cekme belgeli hem satan sensin ondan sonra mimleyende sensin!! alan kişiler mağdur olduğu için buna uygun primli ve seçenekli poliçeler oluşturulması gerekiyor örneğin total pert olmuş bir araç yan sanayi parçalarla veya cıkma parçalarla tamir edilir gibi seçenekler koymalıdırlar ama sigorta şirketleri bu duruma pek yaklaşmıyor.Önümüzdeki senelerde hasar kayıtsız araç bulmak gerçekden zor olucak çünkü yedek parça gerçekden çok pahalı.örneğin arkadaşımın arabasının tek jantı orjinal fabrika jantı 1m tek jant oda :) 4 jantda durumu siz düşün.O yüzden hemen pert yaparak ihale sisteminde zararlarını en aza indiriyorlar alan kişilerde cıkma ve yan sanayi veya onarma ile tadilat yapıyor ama sonra alıcak kişiye satıcı belirtmezse maduriyet ortaya cıkıyor.Son bir not 2003 den önceki verilerde tramer hasarları gözükmez o yüzden almadan önce aracınızı mutlaka sigortacınıza danışın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cupra_R -- 6 Şubat 2013; 21:58:23 >

• Aksigorta Pert araca yapmıyor

• quote:

Aksigorta Pert araca yapmıyor

Geçen sene nisan ayında yaptırmışdık.Denedinizmi yaptırmayı yoksa söylentiden mi yola cıkıyorsunuz?
  • Niye söylentiden yola çıkayım bildiğimiz varki konuşuyoruz geçen seneden bu zamana çok şey değişti aynı tc adına 3 araca trafık yaparken bile onaya düşüyor gerisini siz tahmin edin

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.