Şimdi Ara

iPhone 5 iOS 6.1 Güncelleme 3194 Hatası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
28.751
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar. Link üzerinden indirdiğim "iPhone5,2_6.1_10B143_Restore.ipsw" dosyasıyla güncelleme yapmaya çalışıyorum. Fakat Güncelle ya da Restore butonlarından da denememe rağmen aynı hatayı alıyorum. hosts dosyasında apple ile ilgili herhangi bir şey yok. Anlayamadım sorun nerede acaba?

Var mıdır aynı sorunu yaşayan? Yada nasıl çözebilirim bulamadım.

iPhone 5 iOS 6.1 Güncelleme 3194 Hatası

• bu hata az önce bendede çıktı 4s jailbrakli 5.1.1 var..acıkcası 5.1.1 den sıkıldım jailbrakte cıkıcagı için 6.1 e gecim dedim ama olmadı..
  • aynı sorun bende de var.
  • başka bilgisayarda deneyin,bendede veriyordu bir türlü aşamamıştım
  • çok saçma

netten ham dosya indirdim direk itunesten de indir geri yükle dedim 3194 hatası
  • İlk çözüm şu şekilde:

Windows/System32/Drivers/etc/ - dizininde hosts dosyasini not defteri ile açıp en son satırdaki............ 74.208.10.249 gs.apple.com.......satırını silip kaydedin,pc ye restart atıp deneyin.

daha sonra itunesi yönetici olarak çalıştırıp tekrar deneyin.
  • Windows/system32/drivers/etc klasorundeki hosts dosyasini acip apple ile olan kismi temizleyip kaydedin.Sonra calistira cmd yazin cikan yere de ipconfig /flushdns yazin.Bunlari yaparken itunes kapali olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: *DeviantART

İlk çözüm şu şekilde:

Windows/System32/Drivers/etc/ - dizininde hosts dosyasini not defteri ile açıp en son satırdaki............ 74.208.10.249 gs.apple.com.......satırını silip kaydedin,pc ye restart atıp deneyin.

etc dosyası kaydolmuyorki nasıl olacak?

kaydet deyince belgelere txt diye kayıt oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozel_uretim

quote:

İlk çözüm şu şekilde:

Notepad++ diye bir program var onu yükleyin onda açtığınızda kaydedebiliyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozel_uretim

quote:

İlk çözüm şu şekilde:

Başlat > Donatılar > Not Defteri'ne sağ tıklayıp "Yönetici olarak çalıştır" diyerek Not Defteri'ni açın.

Dosya > Aç'tan hosts dosyasını açın, içinde gerekli değişiklikleri yapıp kaydedin.

• yapabilen var mı beyler bendede aynı sorun var kurtarma modunda kaldı eger işe yarıyorsa deniyecegim şimdi cihaz ipod touch 5
  • Arkadaşlar bende iPhone 4 ios 5.1.1 JB kullanıyorum geçen gün 5.1.1 için restore yapıcaktım 3194 ve 2005 hatalarını aldım.
    Birde şu şekilde deneyin;
    host dosyasından apple la ilgili adresi silin.sonra yerel ağ bağlantısı veya kablosuz ağ bağlantısına -artık ne kullanıyorsanız- dns adresi olarak 4.2.2.2 yazın tamam deyip çıkın.Sonra tekrar deneyin.Ben bu yolla yaptım.Daha öncesinde çok uğraştım bu hata yüzünden.
  • birde itunes in son sürümü yüklü oldugundan emin olun gerisi host dosyasıyla ilgili
  • Aynı sorun bende de var. Bahsettiğiniz "hosts" dosyasında silinmesini istediğinz satır zaten yok. Benim ne yapmam gerekir?
  • sende ekle abi son satıra

74.208.10.249 gs.apple.com
  • Arkadaşlar sorunu çözdüm
    çözüme geçelim:
    "Windows/System32/Drivers/etc/"
    açıyoruz dosyayı içerisinde Host dosyası var bu dosyayı kesiyoruz oradan masaüstüne atıyoruz peşinden pc mizi yeniden başlatıyoruz
    ve daha sonra itunes i yönetici olarak çalıştırıp restore (geri yükleme) yapmaya başlıyoruz! olay bukadar

:...:Not:....:
    Restore(geri yükleme) işlemi bittikten sonra host dosyasını "Windows/System32/Drivers/etc/" dosyasının içine atmayı unutmuyoruz...!
  • Host dosyası ile düzeldiğini söylemiş arkadaşlar. Evet doğrudur. Zaten host dosyasından eminseniz anlayınki yeni bi sürüm çıktı ve apple düşük sürümü engelledi. Başka türlü 3194 hatası vermez.
  • evet bu dediğiniz durum söz konusu,

peki bu durumda alt seviye sürümü yükleme şansımız olamıyor mu hiçbir şekilde?

@SouLRecord
  • quote:

Orijinalden alıntı: SouLRecord

Host dosyası ile düzeldiğini söylemiş arkadaşlar. Evet doğrudur. Zaten host dosyasından eminseniz anlayınki yeni bi sürüm çıktı ve apple düşük sürümü engelledi. Başka türlü 3194 hatası vermez.

biz cıhazı aldıgımızda 6.0.1 idi suan halen aynı surumde aynı surume tekrar restore yapılamıyormu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hardmantr

quote:

Orijinalden alıntı: SouLRecord

Host dosyası ile düzeldiğini söylemiş arkadaşlar. Evet doğrudur. Zaten host dosyasından eminseniz anlayınki yeni bi sürüm çıktı ve apple düşük sürümü engelledi. Başka türlü 3194 hatası vermez.

biz cıhazı aldıgımızda 6.0.1 idi suan halen aynı surumde aynı surume tekrar restore yapılamıyormu ?

Malesef.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.