Şimdi Ara

Subaru Outback 2012 Diesel Kullanıcı Testi (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
169
Cevap
7
Favori
20.239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün outback i görmeye gittim. Test sürüşü yapma şansım olmadı gerçi. İçini dışını iyice inceledim. Yanında yeni forester da vardı. Outback 2 cm kadar daha alçak ve sanki station wagon bir araç gibi duruyor bence. Legacy den türetilmiş olmasından kaynaklanıyor sanırım.
    İki saat kadar konuştuk. En son 129 a kadar indi. Fiyat nasıl sizce?

Bu arada araçta park sensörü olmaması tuhafıma gitti. Sadece geri görüş kamerası var. Böyle uzun bir araçta geri görüş kamerası yanında ön/arka park sensörü de olmalıydı bence. Ayrıca yanındaki forester da anahtarsız giriş varken üst model outbackte bu özellik opsiyon bile değilmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeytinpark -- 23 Eylül 2013; 14:36:08 >
  • Sanırım burdaki bayilerde bu fiyatı veriyorlar, ben alırken fiyatı düşürememiştim ama fiyatın içerisine park sensörü, alarm vs koydurmuştum. Donanım biraz farklılık gösteriyormesela full donanımlı jetta ile donanımsız passat neredeyse aynı fiyat gibi. İstanbula gelebilirseniz bence test imkanı olur.
  • İşin kötü tarafı Subaruya gitmeden yarım saat önce yeni 1.6 lık 5.20i yi test ettim :)
  • Emin ol bende o yollardan geçtim
  • Ama BMW de cicili bicili idi. Gelişmiş ekran da vardı. Ekonomi-spor-yelken modu denedim. (bu yelken modu yeni gördüm. araç yokuş aşağı giderken motor stop ediyor. bir nevi start-stop sistemi)
    Kabin için acayip havalı idi. Kendimi Ali Ağaoğlu sandım valla :)

Ha bu arada istediğim donanımları ekleyince araç bir anda 184 bin lira oldu o başka :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeytinpark -- 23 Eylül 2013; 15:45:53 >
  • Dedimya o yoldan bende geçtim diye ;) Birde sen uludağa çıkarken onlara el sallarsın oda işin başka yönü tabi..

Bana ancak 520ld xdrive keser outbackten sonra. Oda üretilmiyor malesef

Bir abimzin sözü aklıma geldi;
    " Hem yokuş aşağı,hem şöför yanı, hem 25 kuruş olmaz tabi"
  • Aslında 4x4 bana dağ bayır için lazım değil. Daha çok uzun yol konforu, ses yalıtımı ve donanım zenginli mutlu ediyor beni. Ha bunların yanında iyi bir 4x4 olsa tabiiki hayır demem. Outback te de motor, şanzıman anlamında bir sözüm yok. Sonra Subarunun 4x4 sisteminin sadece dağ bayır değil, viraj ve kaygan zemindeki verdiği güveni de okudum gördüm. Bunlar tamam. Ama bilmiyorum belki problem bende ama nedense bir türlü donanım, al beni hatta teknolojik oyuncaklar konusunda vasat gibi duruyor.
    Dediğiniz gibi "Hem yokuş aşağı, hem şöför yanı, hem 25 kuruş olmaz" tabii... :)
  • Aslında donanım olarak yeterince tatmin edici, ses yalıyımıda gayet başarılı. Zaten boxer diesel olası nedeniyle vibrasyon ve sesizliği öne çıkıyor. Ve dediğiniz gibi yol tutuşu ve viraj alışını kullandıkça hayran olursunuz. Teknolojik anlamda bol oyuncaklı peugeot 3008 kullandım açıkçası hiçbir eksikliğini hissetmedim.
  • Arkadaşlar bende subaru ailesine 2013 model 3000 km de outback alarak katılmış bulunuyorum .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ayancıklı A kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun güzel bir seçim yapmışsınız, kazasız belasız iyi günlerde kullanırsınız inşallah, keyifli sürüşler.
  • Teşekkür ederim

Aracınız hayırlı olsun,iyi günlerde kullanın güzel seçim yapmışınız
    Hayırlı uğurlu olsun. Güle güle kullanın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erceerce

Sanırım burdaki bayilerde bu fiyatı veriyorlar, ben alırken fiyatı düşürememiştim ama fiyatın içerisine park sensörü, alarm vs koydurmuştum. Donanım biraz farklılık gösteriyormesela full donanımlı jetta ile donanımsız passat neredeyse aynı fiyat gibi. İstanbula gelebilirseniz bence test imkanı olur.

Sayın erceerce,
    Aracınız hayırlı olsun.
    Park sensörünü sonradan ilave ettirmişsiniz.İşlemi servis yapıyor sanırım.Sistemi sonradan takma kaliteleri nasıl sizce?Malum bu tür işler birazda riskli oluyor, tampon deliniyor herhalde.Genel görsellik ve teknik performans konusunda sıkıntı yarattı mı?
    Birde sensör sonradan ilave edilirken araç içinde de işlem yapılıyor mu, başka bir sisteme mi ekleniyor?
  • Teşekkür ederim. Park sensörünü alırken taktırmıştım, Tamponun delinmesinden başka bir modifikasyona gerekyok. Ben garantiyi etkilemesin diye serviste taktırdım ancak cenmax bayileride aynı işi tapıyor sıkıntı olacağını sanmam. Sistem geneli bagajda oluyor ufak gösterge için öne kapı eşiğinden kablo çekiliyor, elektirikte geri vites lambasının sisteminden alınıyor. Herhalde ampulden sonra araca takılması en kolay ekipman.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Outbaclere alt koruma barı (yan altlara) takılıyo mu , navigasyonu dışardan alıp taktırsak garantide bir sorun olur mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: ayancıklı

Outbaclere alt koruma barı (yan altlara) takılıyo mu , navigasyonu dışardan alıp taktırsak garantide bir sorun olur mu?

Navigasyonu dışardan taktırırsanız garantide sıkıntı olur
    Aracınız öncelikle hayırlı olsun, güle güle kullanın inşallah. Otomoldaki aracı satın aldınız sanırım. Navigasyon bendede var ancak kast ettiğiniz Flyaudio iseSubarunun taktığı onu antlaşmları gwereği dışarı satmıyorlardı. Flyaudionun yeri ikitellideydi. Not olarak sizin ön panel koyu gri ancak navigasyonlar açık gri geliyor (eski kasalardaki trim rengi) o nedenle sizin renkte geliyormu sormak lazım. Alt koruma olarak kast ettiğiniz basamaksa yok ancak recçine diye bir marşpiyer uygulaması var. Aksesuarları
    burada bulabilirsiniz.

http://www.subaru.com.tr/genel_aksesuarlar.aspx

Bugün aracıma TOYO snowprox 953 lastik taktım, fiyat perfonmas olarak bence en iyi lastik. Orjinal Japonya yapımı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayancıklı

Arkadaşlar bende subaru ailesine 2013 model 3000 km de outback alarak katılmış bulunuyorum .

Hayırlı olsun.Malum sitede vardı 1 tane onu mu aldınız hocam.

• Arkadaşlar otomoldaki aracı aldım , arkadaş bu km deki aracı niye sattı onuda anlamış değilim.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.