- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Rover alınırmı ? 2. el
321 Cevap177742 Görüntüleme11 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     1 2 3 [5]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

202 Mesaj
14 Haziran 2012; 14:27:52 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Beyler bende Rover 25 almayı düşünüyorum. Sahibinden.com haricinde önerebileceğiniz bir yer var mı? Ya da kendi aracını satmayı düşünen var mı? :)) Opel Corsa ve Rover arasında kararsız kalmama rağmen şimdilik Rover ağır basıyor.

2 Mesaj
16 Haziran 2012; 16:58:33 

bende rover hastası oldum..ama 200,400,600 serilerinden hangisi olabilir ? aklım hepsine de gidiyor..

2 Mesaj
16 Haziran 2012; 17:18:53 

Beyler
1- 620 si çok hoşuma gdiyor donanım ve görsel olarak..benzini çok yakarda lpg de nasıl yakar ?
2- 600 serisine en yakın modeller hangileri ?şuan ki piyasaları nasıl?

1 Mesaj
24 Temmuz 2012; 15:37:09 

bu insanlar boş konuşmaya bayılıyor. 1.5 yıldır rover 414 kullanıcısıyım. şanzuman arızalı aldım yaptırdım hiç parçada sıkıntı çekmedim. hararet yaptırdım arabaya motoru komple yaptırdım yine parça sıkıntısı yok ön takımı yaptırdım yine parça sıkıntısı yok. ankarada istanbulda bir kaç tane hatta konya da servisi var. bu bulunmaya parçalar hangi parçalar bilmiyorum ben neredeyse arabayı baştan yaptım 1 telefonla bütün parçalar elime ulaştı.
rover akıllı adam işidir. nazik arabadır sevmezsen binemezsin. geçen gün arabama bakmaya geldiler almak için 3 gündür arıyorum arabamı satarsam binebileceğim araba yok. bu konfor bu donanım ve bu yakıt tüketiminde hiçbir arabanın fiyatı böyle değil. çok sevindiğim olmuştur fabrikası kapandı bu paraya bu arabaya binebildim diye.
benim bu arabayla duygusal bağım var. sebebinide söyleyeyim. 130 km hızla (2010 astrayla kapışıyordum bayır yukarı tokatladım tabi) yaklaşık 30 derece virajda mıcıra girdim. aşağısı uçurum. allaha şükür araba hemen topladı kendini. zaten orada bir mercedes bir bmw bir volvo birde rover toplardı kendini. rovera laf edenlere selam olsun. onlar konuşsun. piyasayı düşürüyorlar.
99 model 414si var şu an. bu satılırsa yine rover alırım. bu defa 45 ini.
rover almayın ama yinede. binmesini bilirseniz hastalık yapar. bir işim çıksada şu arabayla uzak yerlere gitsem diye bakarsınız. ben her zaman bulduğumda takıyorum roverımı koluma kafa nereye eserse.

1931 Mesaj
29 Ağustos 2012; 1:30:03 

http://www.bergmansautos.nl/voorraad.php?id=293

Beyler bu arabayi bugun, yarin almak icin reverve ettirdim, bugun kaynanam(arabadan anlar kendisi, cok araba degistirmis, merakli kadin) Rover i bir kotuledi ki, esim ile o kadar hevesle alacagimiz bir anda morelim bozuldu. Sonra tanidigim emekli oto tamircisini aradim yarin motora bir bakalim diye, Rover tavsiye etmem dedi, adam duyar durmaz markayi Benim aklim hala arabada, cok yakisikli araba, ici cok temiz, bir tur attim bugun seri araba yahu ama kime sorsam aman ha dedi. Var mi bu arabadan anlayan, cok motor arizasi veriyormus

30 Mesaj
3 Eylül 2012; 12:15:14 

anlayan yok galiba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

186 Mesaj
4 Eylül 2012; 0:00:21 

rover diğer araçlar gibi noterden alınmıyor,

nufüs dairesine gitmeniz gerekiyor

Bir Aracın Son Sahibi Olanlar Klübü

"Son sahibi olursun, nikahına alırsın.."

506 Mesaj
5 Eylül 2012; 12:55:12 

quote:

Orijinalden alıntı: Son Sahibi Olursun

rover diğer araçlar gibi noterden alınmıyor,

nufüs dairesine gitmeniz gerekiyor

Hayatında hiç Rover sahibi ile tanıştın mı yada bir rover a sahip oldun mu bu kadar iyi biliyorsun atıp tutuyorsun her konuda

ROVER

DOHC

794 Mesaj
5 Eylül 2012; 13:25:51 

adamın nikiden belli değil mi?

"Çoğu kişi gördüklerine inanmayı seçer. Ama gerçek şu ki inanmaya başladığımız zaman görürüz."

54 Mesaj
8 Eylül 2012; 13:13:11 

Rover sahibi olmak ehliyetin mana bulmasıdır. Rover sahibi olmak yol denen zig zag a hükmetmektir. Rover sahibi olmak kırmızı ışığın sönmemesini isteyen bakışlara alışmaktır. Rover sahibi olmak hiç yaşlanmamak için daima kendine iyi bakmaya çalışmaktır. Rover sahibi olmak küçümseyen gözlere düzlükte boyunun ölçüsünü, yokuşta markasını eline vermektir. Rover sahibi olmak olmayanlardan olmamaktır. Motor arızası yapmayan bir tane araç var mı? Rover biraz kibar araçtır ingliz kibrini taşır. Kronik sorunu dikkat ederseniz harareti önlemiş olursunuz. Roveri diğer araçlardan ayıran özelik kimseye benzemek için sizi zorlamaz. Rover bir aşk hareketidir. mgroverturk sitesinde size daha çok yardımcı olacaklardır.

Rover kullanmak bir aşk hareketidir.
www.mgroverturk.com

54 Mesaj
8 Eylül 2012; 14:10:16 

son sahibi olursun nikli arkadaş Allah senden razı olsun senin fikrin de olanlar sayesinde asla imkansız rüyamda görsem inanmam diyeceğim 416 rover sedana sahip oldum. Saol var ol millet vekili adayı ol oyumu sana vereyim.

www.mgroverturk.com

186 Mesaj
8 Eylül 2012; 14:32:17 

quote:

Orijinalden alıntı: deniznazim

Rover sahibi olmak ehliyetin mana bulmasıdır. Rover sahibi olmak yol denen zig zag a hükmetmektir. Rover sahibi olmak kırmızı ışığın sönmemesini isteyen bakışlara alışmaktır. Rover sahibi olmak hiç yaşlanmamak için daima kendine iyi bakmaya çalışmaktır. Rover sahibi olmak küçümseyen gözlere düzlükte boyunun ölçüsünü, yokuşta markasını eline vermektir. Rover sahibi olmak olmayanlardan olmamaktır. Motor arızası yapmayan bir tane araç var mı? Rover biraz kibar araçtır ingliz kibrini taşır. Kronik sorunu dikkat ederseniz harareti önlemiş olursunuz. Roveri diğer araçlardan ayıran özelik kimseye benzemek için sizi zorlamaz. Rover bir aşk hareketidir. mgroverturk sitesinde size daha çok yardımcı olacaklardır.

dostum ne içtin sen

1686 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
xmiralay
8 Eylül 2012; 15:03:04 

quote:

Orijinalden alıntı: abdi

topiği okuyunca rover almaya karar verdim tam bana göre

ben bugüne kadar çok araba aldım sattım hepsi de alma son sahibi sen olursun parçaları da çok pahalı denilen arabalardır

en son manager aldım alma dediler parçası pahalı dediler yalan parçası da var megandan bile ucuzdu süper bir araba idi tepe tepe kullandım daha yeni sattım birkaç haftada satıldı kastamonuya gelin arabası oldu

şimdi roverı gözüme kestirdim ama piyasa biraz daha düşecek gibi ........hayırlı olsun alırsam yazarım

parçası megane den ucuzdu dimi

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
14 Eylül 2012; 15:01:16 

Rover tabi ki alınır, ama satılır mı diye sorarsanız....

1

82 Mesaj
14 Eylül 2012; 16:33:21 

Roveri satabilen adami new york borsasinda işleme açıyorlar direk, o kdr degeri artiyor yani, ben oyle duydum

Bide konserve üreticileri yılın belli dönemlerinde toplu alım yapiomus kaçırmayın

3111 Mesaj
16 Eylül 2012; 1:21:57 

quote:

Orijinalden alıntı: Son Sahibi Olursun

quote:

Orijinalden alıntı: Soylukan

dostlar ;
sizlerle biz apayrı dünyalarız insanlarız. sizlerle ancak rüyalarda buluşuruz, o da belki...

o nedenle, anlatmak istedikleriniz için zahmet etmeyin, yormayın siz değerli parmaklarınızı...

başlığımıza katkılarınız için teşekkür eder, ellerinizdeki ya da hayallerinizdeki araçlarınızla sizlere mutluluklar dileriz. bizleri soracak olursanız, zaten biliyorsunuz, "biz yoldan gönüllü çıktık, memnunuz buna biz"...

Yiğit harpte, dost dertte, olgun adam hiddette belli olur...

10 Mesaj
25 Eylül 2012; 4:35:53 

Selam Arkadaşlar bende uzun uzun uğraşlar araştırmalar sonucu rover 216 si modeline kafam yattı ve almayı düşünüyorum...
Hayatı boyunca roverla alakası olmayan binmeyen yaşamayan atıp tutmasın lütfen...
Benim gerçekten rover hastası olan bu arabadan vazgeçemeyen daha önce kullanmış ve bilgisi olan çok değerli rovercılara ihtiyacım var.
Sizce aşağıdaki aracı almalı mıyım siz ne düşünüyorsunuz bu konuda . ?

http://www.sahibinden.c...r-216si-99498448/detay/

13 Mesaj
25 Eylül 2012; 20:44:34 

@gookhaanttt

hocam link açılmıyor birde

http://www.mgroverturk.com/forum/ a gelirsen çok daha fazla bilgi bulabilirsin

54 Mesaj
31 Ekim 2012; 15:44:13 

www.mgroverturk.com

186 Mesaj
2 Kasım 2012; 10:28:14 

quote:

Orijinalden alıntı: gookhaanttt

Selam Arkadaşlar bende uzun uzun uğraşlar araştırmalar sonucu rover 216 si modeline kafam yattı ve almayı düşünüyorum...
Hayatı boyunca roverla alakası olmayan binmeyen yaşamayan atıp tutmasın lütfen...
Benim gerçekten rover hastası olan bu arabadan vazgeçemeyen daha önce kullanmış ve bilgisi olan çok değerli rovercılara ihtiyacım var.
Sizce aşağıdaki aracı almalı mıyım siz ne düşünüyorsunuz bu konuda . ?

http://www.sahibinden.c...r-216si-99498448/detay/

klübümüzde çok itibarlı bir araçtır

oto pazarında ise bozulmuş marul gibi bişeydir,

mükemmel gevreklikteki bir dünyada susamsız simit neyse otomobil dünyasında rover odur

roverım olmadı ama roverı bu kdr iyi anlatabilecek birini de bulamazsın hadi kolay gele

54 Mesaj
3 Kasım 2012; 21:56:08 

216 yı boşver en çok tutulan model 400 serisidir. Bende var http://www.sahibinden.c...s-olur-102182699/detay/

www.mgroverturk.com

1 Mesaj
29 Aralık 2012; 23:15:45 

Rover Alınırmı demisler bakiyorum herkes biseyler yazmis bende eklemek isterim ;

Yaklasik 1 yıl Rover 200 VI kullandım herseyi cok guzeldi 2 AirBag - ABS - Klima - Sunroof - Ön kol dayama 6 Hoperlor Vs. Hepsi vardi muhtesem VVC teknolojiside.

Ama Sonra bir gun ariza verdi iste o zaman rover'in ne demek oldugunu anladım...

Rover Guzel gorunur iyi kacar AMA saglamdir diyen adam ya yalancıdır yada bilmiyordur

Aks kırarsın 5 gun yatar,Far kırılır 3 günde gelir,Müşir arızalanır yanlış gelir kargo ile geri gider 5gun daha yatar,sunroof kaldıracı turkiyede yoktur vs.

ve sonra satarsıın en az 2000TL zarar ile bindigine sayarım dersin ve sana biraz zaman sonra forumda rover alınır mi diye sorarlar?

Bir Daha ASLA Dersin..

24 Mesaj
30 Aralık 2012; 0:41:09 

herkese hayirli forumlar ROVER 214 SLİ kullanicisiyim aracimi degistirip tekrar rover almayi dusunuyorum rover streetwise almayi dusunuyorum arac ne durumdadir internet ortaminda parcalarini bulamadim kullanan bilen varmi lutfen bilgi versin baska marka arac kullanamam :( hangi arabayi kullansam ne direksiyonundan ne yol tutusundan hic biseyinden zevk almiyorum
Ayrica Rover almayi dusunen arkadaslar varsa hic dusunmeden alsinlar inanin alistiktan sonra baska arabaya binmek istemiceksiniz aracn uretimi durmus olsada hala arac MG ROVER olarak uretimi devam etmektedir

54 Mesaj
11 Şubat 2013; 14:46:45 

yedekparcabizde.com a bak bütün parçaları mevcut kardeşim ve çok hesaplı.

www.mgroverturk.com

3 Mesaj
21 Şubat 2013; 18:21:32 

herkese merhabalar. arkadaşlar yaklaşık 9 senedir rover sahibiyim.1998 414 si model aracım var. yazılanların çoğu yanlış bilgi. benim aracımda boya dahi yok. yeni aldım. 216 vardı sattım ve 1 hafta kadar önce bunu aldım. 8200 tl ye aldım aracı. klima,4 cam otomatik,hid.direksiyon, elekt. ayna,airbag vs. var. bu fiyata bu donanımda hiç bir araç bulamazsınız. alıp satmak için alıyorsan git doğan al şahin al onlar çabuk satılır. benim araca gelince benim aracada şu an 8200 tl fiyat ile ilana koyayım inanın 1 hafta sürmez satılması. ama siz 8000 e aldığın araca iki hopörlör takıp iki zenon takıp 12000 tl istersen satamazsın. bu dediğim diğer marka araçlar için de geçerli. size sahibinden komda ilanı olup 2 yıldır satılamayan bir sürü yerli yabancı araç gösteririm. yedek parçası internette zibil gibi. hem türkiye de hem yurt dışında. ebay.uk yı veya ebay.com u inceleyin parçaları neredeyse bedava. baskı balatası 24 euro. ayrıca sahibinden de 700 tl ye şanjumanı veriyorlar.farı 150 stop 100 tl. hangi parçası pahalı anlamıyorum. hemen satılsın diye araç alınmaz galerici değilsen. rover alacak arkadaşlar boyasız veya lokal boyalı,temiz araç aldıkları sürece satarken çok problem yaşamazlar.8000 e alınabilecek en iyi araç bu. ben daha doğru düzgün sorun yaşayan gerçek kullanıcı görmedim. sorunlu diyenler hep, benim halamın oğlunda vardı, arkadaşımda vardı, yok teyzemin komşusunda vardı diyen adamlar. bu arkadaşlar gidip ön camları otomatik full + full doğan alsınlar 1993 model veya brodvay alsınlar. rover almak isteyen arkadaşlar temizini bulduğunuz an hiç kimseyi dinlemeyin ve alın aldıktan sonra iyi ki almışım diyeceksiniz emin olun. şimdi eminim densizin biri çıkıp hayatında hiç rover a binmediği halde benim sözlerimi eleştirecek, o arkadaş gitsin önce bir rover alsın binsin sonra konuşalım.

492 Mesaj
23 Şubat 2013; 16:59:18 

quote:

Orijinalden alıntı: handtohand

herkese merhabalar. arkadaşlar yaklaşık 9 senedir rover sahibiyim.1998 414 si model aracım var. yazılanların çoğu yanlış bilgi. benim aracımda boya dahi yok. yeni aldım. 216 vardı sattım ve 1 hafta kadar önce bunu aldım. 8200 tl ye aldım aracı. klima,4 cam otomatik,hid.direksiyon, elekt. ayna,airbag vs. var. bu fiyata bu donanımda hiç bir araç bulamazsınız. alıp satmak için alıyorsan git doğan al şahin al onlar çabuk satılır. benim araca gelince benim aracada şu an 8200 tl fiyat ile ilana koyayım inanın 1 hafta sürmez satılması. ama siz 8000 e aldığın araca iki hopörlör takıp iki zenon takıp 12000 tl istersen satamazsın. bu dediğim diğer marka araçlar için de geçerli. size sahibinden komda ilanı olup 2 yıldır satılamayan bir sürü yerli yabancı araç gösteririm. yedek parçası internette zibil gibi. hem türkiye de hem yurt dışında. ebay.uk yı veya ebay.com u inceleyin parçaları neredeyse bedava. baskı balatası 24 euro. ayrıca sahibinden de 700 tl ye şanjumanı veriyorlar.farı 150 stop 100 tl. hangi parçası pahalı anlamıyorum. hemen satılsın diye araç alınmaz galerici değilsen. rover alacak arkadaşlar boyasız veya lokal boyalı,temiz araç aldıkları sürece satarken çok problem yaşamazlar.8000 e alınabilecek en iyi araç bu. ben daha doğru düzgün sorun yaşayan gerçek kullanıcı görmedim. sorunlu diyenler hep, benim halamın oğlunda vardı, arkadaşımda vardı, yok teyzemin komşusunda vardı diyen adamlar. bu arkadaşlar gidip ön camları otomatik full + full doğan alsınlar 1993 model veya brodvay alsınlar. rover almak isteyen arkadaşlar temizini bulduğunuz an hiç kimseyi dinlemeyin ve alın aldıktan sonra iyi ki almışım diyeceksiniz emin olun. şimdi eminim densizin biri çıkıp hayatında hiç rover a binmediği halde benim sözlerimi eleştirecek, o arkadaş gitsin önce bir rover alsın binsin sonra konuşalım.

merhaba, 216 kullandığınızı yazmışsınız, ben de 216 coupe.lerle ilgilileniyorum.Araçla ilgili kronik bir sıkıntı mevcut mudur? Tavsiye eder misiniz?

3111 Mesaj
24 Şubat 2013; 14:15:32 

216 hb ile coupe arasında motor ve mekanik dışında bir ortaklık yok. her ikisi de 200 serisi ama kasaları birbirinden tamamen farklıdır, dolayısıyla sürüş karakteristikleri ve daha bir çok noktada da farklıklar var. dolayısıyla bu konuyu bir 200 hb kullanıcısından ziyade, bir 200 coupe kullanıcısıyla konuşmalısınız...

14 Mesaj
28 Şubat 2013; 14:00:04 

Selam Arkadaşlar.

2.el araba almayı düşünüyorum ilk aracım olacak araç kullanımım orta derecedir. El freni çekerek spin attırmak gibi niyetimde yok. Yerine göre sakin yerine göre hızlı kullanırım. Rover hakkında forumlarda yazanların dışında bilgi sahibi değilim fakat Eskişehirliyim burada toplasanız 20 yi geçmez rover sahibi fakat arkadaşlarıma sorduğumda parçası pahalı sorun çıkarır çok yakar alınmaz elinde kalır gibi yoğun bir şekilde küçümseme aşşağılama tarzı yorumlarla karşılaşıyorum. 1990 model şahin doğan hiç bir donanımı güvenliği yokken nasıl olur da 11.000 TL ediyor peki Rover neredeyse günümüzdeki araçlarla aynı donanıma sahipken 8.000-14.000 TL ediyor aklımı karıştıran tek pürüz bu diğer konularda ikna oldum ve nasip olursa yakın zamanda almayı düşünüyorum.

25 yaşındayım, Sedan veya Hb. fark etmez performansı ve yakıtı beni üzmeyecek fazla sıkıntı çıkarmayacak modelini önerirseniz çok memnun kalırım.

25
45
75
200
214
216
218
220
400
414
416
420
620
820
Montego
Streetwise?

Daha zeki olmanın tek yolu, daha zeki bir rakiple oynamaktır.

492 Mesaj
1 Mart 2013; 14:26:40 

quote:

Orijinalden alıntı: aya

216 hb ile coupe arasında motor ve mekanik dışında bir ortaklık yok. her ikisi de 200 serisi ama kasaları birbirinden tamamen farklıdır, dolayısıyla sürüş karakteristikleri ve daha bir çok noktada da farklıklar var. dolayısıyla bu konuyu bir 200 hb kullanıcısından ziyade, bir 200 coupe kullanıcısıyla konuşmalısınız...

teşekkür ederim

15 Mesaj
5 Mart 2013; 8:41:37 

arkadaslar bı sorum olacak sıze?
2004model Streetwise rover almayı dusunuyorum..tavsıye edermısınız?
ayrıca bu aracın vıtesı manuel.
otomatık vıtes yapmayı dusunuyorum.tavsıye edermısınız ve tahmını ne kadar fıyata cıkar bana
tşk eederım

3111 Mesaj
5 Mart 2013; 11:22:38 

streetwise modeli, 200hb modellerinin dışına crossovr havası verilmiş bir model. türkiye'de çok fazla sayıda yok. o nedenle özellikle dış plastik kaplamalarını temin etmek biraz zamana alıyor. onun dışında bir sıkıntısı yok aracın.

gerek bu forumdaki muhtelif başlıklarda gerekse mgroverturk forumda sıkça dile getirmişliğimiz vardır; 200 serisinin otomatik vitesleri sıkıntılıdır. bir süre sonra CVT şanzımanın zinciri bozulur ve tamir edilse de bir daha ayar tutmaz. o nedenle standart olarak otomatik gelen 200 serilerinin arıza yapana kadar kullanılıp ilk şanzıman arızasında manuele döndürülmesi oldukça sık yapılan bir işlem. siz ise tam tersini düşünüyorsunuz. değerlendirmeinizi buna göre yaparsınız...

15 Mesaj
6 Mart 2013; 12:09:36 

cok sagol hocam.2004 model bı tane buldum .13.000 fıyat ıstedı.sanırım bu fıyat ıyıdır bu arac ıcın ?

10 Mesaj
11 Mart 2013; 19:45:04 

Arkadaşlar bugün itibariyle, 2001 Rover 25 1.4 16V model bi araç buldum almayı düşünüyorum, önerirmisiniz ? sıkça karşılaşılan sorunları nelerdir bu arabaların?

3 Mesaj
11 Nisan 2013; 16:06:06 

hocam kronik sorun fincan sorunu sadece yani subap iticileri. belli bir kilometreden sonra ses yapmaya başlıyor. ancak kesinlikle zararı yok. motor yaptıracaksanız orjinal parça kullandığınız taktirde sıkıntı olmaz ancak yan sanayi parça kullanırsanız randıman alamazsınız. birde ne olursa olsun üst kapak saplamalarını değiştirim çünkü roverlarda üst kapak saplamaları tek kullanımlık, değiştirmezseniz yağ kaçağı ve hararet sorunu yaşarsınız.

Bu mesajda bahsedilenler: @keppir

3 Mesaj
11 Nisan 2013; 16:14:05 

daha öncede yazmıştım rover 414 si 1997 model araç sahibiyim. araca motor yaptırdım ve bana maliyetini söyleyeyim bilgi sahibi olmak isteyen arkadaşlar için.
aldığım tüm parçalar orjinaldir..
takım conta saplamalar ile birlikte 285 tl
subap takımı 176 tl
segman takımı 145 tl
1 adet piston aldım 100 tl
1 takım kol yatak 140 tl
parçalar 846 tl
250 rektefiyeci aldı
500 motorcu
toplam 1596 tl
100 tl yağ, 4 adet buji ve antifiriz
toplamda 1696 tl tuttu sıfır motor oldu araç.
parçası pahalı diyen arkadaşlar 16 valf enjeksiyonlu hangi araca bundan daha ucuza motor yaptırabilir söylesin.
isteyene faturalarını mail dahi atarım.

rover almayı düşünen arkadaşlar 9000- 10000 tl paranızı boş yere gidip şahine, doğana vb. araçlara yatırmayın. klimalı düzgün bir araç alın. kulaktan dolma yorumlara da aldırış etmeyin.

147 Mesaj
13 Nisan 2013; 21:03:28 

Soranlara soyle soyliyeyim.. 98 400 1.4 benzinli 1000 kmde 1 litre yag yakan debriyaj baskı balatası ha bitti ha bitecek bi arabam var ve bu arabayla 1 senedir bu halde 15bin km yol yaptm sehir ici dısı karısık yeri geldi zorladımda aracı..ve gecenlerde kendi kendime soruyordum ya degistiricektim yada herseyini yapıp bi 3 5 sene daha kullanacaktım..vee kesinlikle parcalarını yapıp yola roverle devam kararı aldım.. beni bir kere bile yolda bırakmadı - 30 derecede tek seferde her defasında calıstı ozellikle aksam ustu virajlı doga ile ic ice yollardaysanız motoru mukembel keyif veriyor..

Onceki aracım honda civicdi onu satıp bunu aldım tek bi parcasında dahi sıkıntı yasamadım hersey direk civic parcası zaten :) 3 5 motor aksamı kaporta haric ki onlarda bulunuyor hemde diger araclardan daha ucuza..

Kısaca kimse araba bi ferraridir demiyor ama fiyatına gore hak ediyor parasını..

20 Mesaj
16 Nisan 2013; 2:43:20 

Merhaba. "aya" ve "handtohand" arkadaşlarım biraz bilgi verirlerse çok memnun olurum.Forum 5 sayfa,açıkcası 5sayfanın 5ini de okumadım :) nick'ini yazdığım arkadaşlar Rover'i daha iyi bildikleri için yardım istedim...
Herkes 400 ve 200 seri Rover'lerden bahsetmiş.Bende bir miktar para biriktirdim ve kafama yatan Rover oldu (her ne kadar olumsuz şeyler yazılsa da) Benim gördüğüm Rover 75'ler var...Bu araç hakkında biraz bilgi verebilir misiniz acaba?dış görünüş deseniz süper,iç dizayn deseniz yine süper.yol tutuşunun sürüşünün de yine süper olduğunu düşünüyorum,benim için ise tek dez avantajı vitesinin otomatik olması (benim gördüğüm ilanlardaki bütün 75'lerin hepsi otomatik çünkü) manueli var mı bilmiyorum?Bende alıştım manuel kullanmaya,ille de debriyaja kendim basıcam,vitesi kendim değiştiricem :) Velhasıl...Beni biraz aydınlatır mısınız acaba?ne biliyorsanız +'sı -'si nelerdir falan falan işte :) Teşekkürler

3111 Mesaj
16 Nisan 2013; 8:06:42 

75 üst sınıf bir modeldir. Rover'in amiral gemisi de denebilir. O nedenle manuel'i yoktur. Ancak otomatik şanzımanı da sağlam bir araçtır, şanzımanı konusunda pek üzmez.

75 serisi, rover 2000 yılında BMW tarafından satın alındıktan sonra 600 ve 800 serilerinin yerine üretilmiş bir araba. Her ne kadar bu satış gerçekleştiğinde 75 üretime hazır idiyse de yani bmw'nin 75'in üretiminde katkısı yoksa da sırf bu satıştan sonra üretildiği için bmw'nin modeli olarak bilinir. Oysa bu modelde bmw'nin katkısı bu modelin 2.0cdti dizel modeline motor vermekten pek öteye gittiği söylenemez.

Bu aracın 1.8t modelindeki turbo beslemeli motor rover'ın K serisi motorşarındanken, diğer 2.0 ve 2.5 V6 motorları yeni geliştirilmiş motorlardır. Her ikisi de 6 silindirli ve stabil motorlardır.

Otomatik şanzıman konusundaki düşüncelerinizi anlıyorum. Muhtemelen yaşınız da genç, biraz da bu nedenle Manuel konusunda ısrarcısınız. Ancak size şu kadarını söyleyeyim ki, Manuel vites konusunda bundan bi 10 yıl öncesinde benden daha tutucusunu bulamazdınız. "Otomatik vites araba mı olur, araba dediğini ben kullanmalı, her şeyine ben hakim olmalıyım" düşüncelerini herkese empoze eden ben bugün artık "çok özel bir araç olmadıkça Manuel araç almam" diyorum.

Bugün için böyle düşünüyorsunuz ancak eminim öellikle yaşadığınız yerde trafikle boğuştukça sizin de yakın bir zamanda fikirleriniz değişecektir.

20 Mesaj
16 Nisan 2013; 12:19:04 

aya çok teşekkür ederim.yaş artık genç sayılmaz 33ü devirdik :) ben Ankara ve İstanbul trafiğinde araç kullanıyorum ve manuele alıştım artık,hani otomatik nasıl olur onu bilemiyorum?bu 75 serisi çok hoşuma gitti ama acaba 20 küsür bin lira vermek için değer mi onu tam bilemiyorum.kafam da evet alınır var ama acaba o paraya başka ne değerlendirilebilir?böyle lüks ve donanımlı bir otomobil bu paraya da bulunmaz ki?

54 Mesaj
16 Nisan 2013; 12:34:46 

arkadaşlar abim evelenecek. Rover 416 si aracımız var bir yıla yakın bizde ekimde düğünü olduğundan keş para lazım kredi çekmek istemiyor. Linki atıyorum http://www.sahibinden.c...muayne-114658684/detay/

www.mgroverturk.com

3111 Mesaj
16 Nisan 2013; 21:36:01 

75 sınıf, konfor ve donanımında o fiyata başka araba bulmak güç. Ancak alım konusunda karar verilirken kıstas olarak bunu düşünmemek lazım. Çünkü mesele sadece ekonomi ya da eldeki parayı en verimli şekilde değerlendirmek olacaksa o zaman bu tür "piyasası olmayan" diye tabir edilen araçlar yerine, sokaklarda sebil gibi dolaşan, akşam alıp sabaha satabileceğiniz piyasa arabaları daha mantıklı olur.

Eğer bir 75 düşünülüyorsa bu araçları, keyfini çıkarmak, farklı olmak ve arabayı sadece bir ulaşım aracı olarak değil aynı zamanda bir keyif aracı, bir yaşam tarzı olarak değerlendirmek adına almak ve kullanmak gerek.

15 Mesaj
22 Haziran 2013; 17:44:43 

arkadaşlar ben de 820 almak taraftarıyım, donanım paketi beni fena halde cezbediyor, 12 bin TL civarındaki bir bütçeyle ısıtmalı deri koltuğun ve 200 beygirin satın alınabileceği başka bir araç ben de bilmiyorum. kaldı ki geçmişte rover 216 Si kullanmış biri olarak çok da memnundum aracın genel performansından.
bununla ilgili kafama takılan 1-2 şey var onları paylaşmak ve fikrinizi almak istiyorum.

öncelikle 820 ti ve si arasında kaldım. baktığım araçlar 150-200 bin km arasında yaş itibariyle. turbo almam başıma bela olur mu sonradan sizce? bu seride kullanılan turbonun sıkıntısı var mı? ikinci olarak, 2 araba arasında çok gidip geliyorum,
http://www.sahibinden.c...rijinal-127796619/detay
http://www.sahibinden.c...z-rover-128620627/detay

araçlar bunlar, biri otomatik diğeri manuel şanzıman, almışken otomatik alayım diyorum ancak manuel olan araba çok temiz göründü gözüme. arabayı daha ziyade eşim kullanacak, otomatik şanzıman problem olur mu sizce?
en kısa zamanda yorum ve fikir yazabilirseniz sevinirim. 2 hafta almayı planlıyorum arabayı
değerli fikirleriniz için teşekkürler

3111 Mesaj
22 Haziran 2013; 19:44:54 

Selamlar,

800 serisi ile ilgili nerde bir soru görsem hep aynı cevabı yazmışımdır, yine aynısını yazacağım;

800 serisi döneminde markanın amiral gemisi ve mükemmel bir üst sınıf makam aracıydı. Ancak burda püf noktası "döneminde" kısmında yatıyor. 800 serisi döneminde ne kadar başarılıysa günümüzde o kadar can sıkıcı olabilir. Büyük ve yorgun kasa, günümüzün yoğun trafikli şehir içlerinde kullanımdan park problemine kadar bir çok konuda sıkıntı yaşatacaktır ki siz aracı bir de eşinizin kullanacağından bahsediyorsunuz. Devasa bir kasa, 200 beygirlik bir canavar ve bir bayan sürücü; ne kadar profesyonel olursa olsun bir bayan için o araç zor bir araç olacaktır.

Ben bu tür durumlarda 600 serisinin 800e göre her zaman için daha rahat, daha güvenli, daha stabil ve her anlamda daha sağlıklı olacağını düşünür ve savunurum.

Motor seçeneklerinde ise;

Ti versiyon, rover'ın geliştirdiği turbo beslemeli, 200 beygir, manuel vitesli versiyondur ve turbo beslemeden dolayı daha narindir. Daha dazla dikkat, daha fazla bakım ve turbo konusunda profesyonellik gerektirir. Sorunlara daha açıktır ve daha masraflıdır.

Si versiyonlar ise, tamamen hondadan alınmış, Euro accordlarda da aynen kullanılan 136 beygirlik motor ve yine ona mükemmel eşlik eden bir otomatik vites kutusunu temsil eder. (Yanlış hatırlamıyorsam, nadiren de manueline rastlayabilirsiniz ancak dediğim gibi nadirdir). Turbolara göre daha sağlamdırlar. Şans işidir ama otomatik vites kutularında pek sorun rapor edilmemiştir.

Bu Ti ve Si versiyonlar 800 ve 600 serisinin ikisi için de geçerlidir. Tercihlerinizi bu doğrultuda kullanabilirsiniz.

15 Mesaj
4 Ağustos 2013; 21:44:09 

http://www.sahibinden.c...ver-25-129296557/detay/

arkadaşlar bu araç bıraz ucuz degıl mı:) mesaj attım hasarı varmı dıye.cevap beklıyorum.

arabadan fazla anlamam ,bu rover benı ne kadar uğraştırır.kocaelınde bu roverın ustası var mı acaba ?
tşk ederım

3111 Mesaj
5 Ağustos 2013; 9:02:19 

fiyat düşük değil, normal. ancak araç otomatik ve 200 serisinin otomatik versiyonları ile ilgili tonlarca yazı var bu başlık ve muhtelif başlıklar altında...

53 Mesaj
24 Ağustos 2013; 17:25:03 

http://www.arabam.com/ikinciel/ilan/detay/4509836

Arkadaşlar, arabadan pek anlamıyorum. Uzun süreli araç kullanmayı düşünenlerdenim. Alıp hemen satmak gibi bir derdim yok. Yukarıdaki araç görüntü olarak hoşuma gitti. Motor, parçalar, marka, model vs. yeni bir araba kullanıcı olduğum için pek bir bilgim yoktur. Araç sahibiyle konuşmam beni tatmin etti, yalnız fiyat konusunda pek anlaşamadık. Sizce de 15.500 TL 2001 model bir Rover 45 için pahalı değil midir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Totemm -- 24 Ağustos 2013; 17:27:39 >

3 Mesaj
30 Ağustos 2013; 15:37:03 

Bence biraz pahalı ama rover'den daha iyi anlayan arkadaşlar vardır muhakkak

11 Mesaj
4 Eylül 2013; 9:12:31 

merhaba dun Rover 414 aldım aracı kardeşim baktı ve getırdı araç geldıgınde sankı kayış sürtme sesılıyordu kafama takıldı sabah arabayı calıstırdıgımda o ses yok du bunedır onemlımıdır yardımcı olURSANIZ SEVINIRIM

3111 Mesaj
4 Eylül 2013; 11:48:32 

rover forumunda cevap verildi bu soruya...

4 Mesaj
7 Aralık 2013; 6:02:11 

Sahibinden sitesinde 7999 tl ye rover 600ti devir arızası varmiş arac hakkinda bilgisi olan ?

36 Mesaj
16 Aralık 2013; 22:50:36 

Arkadaşlar benim Rover 75 satılık.ASALET,KONFOR.İŞTE BU.. (#144550106) sahibinden com da.Aracı almadan üstadlarımdan özel mesajia bilgi aldım.Tüp için Faruk Sevgili kardeşimin önerilerini tuttum.Stedeki arkadaşlara çok teşekkür ederim.Gerek tlfda gerekse sitede bana çok yardımcı oldular(Tuncaybey,chnbs,BlueKing kardeşlerim)

9 Mesaj
7 Ocak 2014; 16:44:34 

2000 model rover 45'im var. 13500 tl ye almıştım. 13 ay oldu. şu ana dek su ve yağını değiştirmek dışında sanayiye gitmedim. hiçbir arızası ıvırı zıvırı olmadı. arabayı bilen bilir k motordur ödüllü motordur, yol tutuşu da gayet iyidir. amacım sadece bilgi vermek. arabamı satmıyorum :) ayrıca rover ne ne malı yav diye soru iaşretiyle yaklaşan arkadaşlarım şu an bi rover alma peşinde :) çünkü araç tam bir fiyat performans ürünü. aldım hiç pişman değilim aksine çok rahat ettirdi bizi araba. umuyorum daha iyileri sizin olur ancak önceliğiniz güvenlik yol tutuşsa ve çok fazla paranız yoksa rover ı öneririm. :) daha iyi bilgiyi mgroverturk.com sitesinde merak eden arkadaşlar bulabilir. eğer temizini bulduysanız kaçırmayın derim :)

not: buna alıştıktan sonra clio, palio filan yanlış anlaşılmasın oyuncak gibi geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi carlos tevez -- 7 Ocak 2014; 16:46:28 >

4 Mesaj
7 Ocak 2014; 21:18:45 

Rover 45 in Yakıt tüketimi nasıl km/lt söylerseniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rosnakurul21 -- 7 Ocak 2014; 21:20:00 >

63 Mesaj
17 Şubat 2014; 20:09:23 

http://www.sahibinden.c...limalli-150198233/detay

arkadaşlar yarın bu arabaya bakacağım honda accord motorunu kullanıyormuş. dizel tavsiye eder misiniz.

3111 Mesaj
17 Şubat 2014; 21:56:45