Şimdi Ara

Pantech, 5.9-inç Full HD ekranlı ve dört çekirdekli Vega No. 6'i tanıttı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
1
Favori
937
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Pantech, 5.9-inç Full HD ekranlı ve dört çekirdekli Vega No. 6'i tanıttı

Pantech, Samsung ve LG'den daha hızlı davranarak Güney Kore'nin Full HD ekranlı ilk akıllı telefon-tablet melezinin tanıtımını bugün itibarıyla gerçekleştirdi.

Güney Koreli üretici tarafından Vega No. 6 olarak isimlendirilen akıllı telefon-tablet melezi, 158.6 mm uzunluğunda, 83.2 mm genişliğinde ve 9.9 mm kalınlığında köşeli bir tasarıma sahip. Gücünü 1.5 GHz saat hızında görev yapan dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon S4 platformundan ve 2 GB'lık RAM'den alan akıllı telefon, Google'ın mobil işletim sistemi Android'in 4.1.2 ''Jelly Bean'' sürümüyle geliyor. Mobil işletim sistemine, Pantech'in ''Flux 1.7'' kullanıcı arayüzü eşlik ediyor.

32 GB'lık dahili depolama alanı, microSD kartlar vasıtasıyla yükseltilebilen Vega No. 6'in dokunmatik kapasitif ekranının büyüklüğü 5.9-inç, ekran çözünürlüğü ise 1920 x 1080 piksel. Ekranda, renk gösterimi ve görüş açısı kriterlerinde iddialı olan IPS Pro panel teknolojisi tercih edilmiş durumda. Akıllı telefonun ön yüzünde 2 megapiksel çözünürlüğünde, arka yüzünde ise anı yakalamak için 13 megapiksel çözünürlüğünde olmak üzere iki adet kamerası var. Her iki kamera da 1920 x 1080 piksel çözünürlüğünde, saniyede 30 kare hareketli görüntü kaydı yapabiliyor.

NFC (Near-Field Communication) teknolojisini, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n bağlantısını ve hücresel ağlar üzerinden hızlı internet bağlantısı adına LTE (Long Term Evolution) alt yapısı desteğini beraberinde getiren akıllı telefonda, 3.140 mAh kapasiteli batarya yeterli görülmüş.

Vega No. 6'in önümüzdeki aydan itibaren, siyah ve beyaz renk seçenekleriyle Güney Kore pazarına giriş yapması bekleniyor. Merak edenler için fiyat yaklaşık 776$ olacak.

Pantech, 5.9-inç Full HD ekranlı ve dört çekirdekli Vega No. 6'i tanıttı

• Tasarım olarak gayet hoş ama o para verilirmi bilemem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 776$'a ben bilgisayar toplarım bee

• samsung bu ayarda bi telefon cikarsin ilk alan kişi ben olurum ama yine pentile ekran cakma hd yapar galaxy s4 u

• quote:

Orijinalden alıntı: enaz3posta

samsung bu ayarda bi telefon cikarsin ilk alan kişi ben olurum ama yine pentile ekran cakma hd yapar galaxy s4 u

5" 1080p ekranda sen pentile matrix dizilimini görebilceğini söylüyorsan(ki ekran öylede olmayacak) ben sana bedava galaxy s4 alırım ;)

• bi zamanlar işlemci çekirdeğinde yaşanan sidik yarışı şimdi de ekran boyutunda ve çözünürlükte yaşanıyor. yavaş yavaş 10.1 inch telefonlara doğru ilerliyoruz :)

• Sony nin Xperia z sinden daha guzel bir tasarıma sahip. Ayrica ekrani da daha iyi. Batarya desen cok cok iyi sonh ile arasinda 1000 mah fark var. Fiyat olarakta sony den ucuz. Tr de 1500 ten satilir. Pantech i bilen bilir saglam bir kore markasidir eski tellerini hala kullanan vardir. Eger ben su geçirmez tel istiyorum diyorsaniz xperia z alabilirsiniz. Amma velakin ekran tasarim ve pil konusunda pantech farkini ortaya koym u s ustelik daha ucuza.

• Cihaz güzel duruyor.
  • Bu ürün , ülkemizde satışa çıkar mı acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CoMMaNDeRCX

Sony nin Xperia z sinden daha guzel bir tasarıma sahip. Ayrica ekrani da daha iyi. Batarya desen cok cok iyi sonh ile arasinda 1000 mah fark var. Fiyat olarakta sony den ucuz. Tr de 1500 ten satilir. Pantech i bilen bilir saglam bir kore markasidir eski tellerini hala kullanan vardir. Eger ben su geçirmez tel istiyorum diyorsaniz xperia z alabilirsiniz. Amma velakin ekran tasarim ve pil konusunda pantech farkini ortaya koym u s ustelik daha ucuza.

Bu note 2 ile kapışması için çıkan bir telefon. Xperia Z ile aynı alanda degil. Ekran kalitesi olarak xperia bravia ile öne çıkıyorum diyor, ve batarya ömrünü yazılımla uzatacagini soyluyor. Yani baştan xperia z ile karsilastirmak yanlis ama, karsilastirirsak da bir fark yok, fiyat hariç.

• ekranı ile ilgili detay bilgi mevcut mu? ppi density gibi...

• quote:

Orijinalden alıntı: Sajuuk

quote:

Sony nin Xperia z sinden daha guzel bir tasarıma sahip. Ayrica ekrani da daha iyi. Batarya desen cok cok iyi sonh ile arasinda 1000 mah fark var. Fiyat olarakta sony den ucuz. Tr de 1500 ten satilir. Pantech i bilen bilir saglam bir kore markasidir eski tellerini hala kullanan vardir. Eger ben su geçirmez tel istiyorum diyorsaniz xperia z alabilirsiniz. Amma velakin ekran tasarim ve pil konusunda pantech farkini ortaya koym u s ustelik daha ucuza.

Bu note 2 ile kapışması için çıkan bir telefon. Xperia Z ile aynı alanda degil. Ekran kalitesi olarak xperia bravia ile öne çıkıyorum diyor, ve batarya ömrünü yazılımla uzatacagini soyluyor. Yani baştan xperia z ile karsilastirmak yanlis ama, karsilastirirsak da bir fark yok, fiyat hariç.

Habere göre, 5,9 inçlik ekranı var ve kamerası 13 megapiksel cidden özellikleri çok güzel.

• quote:

şaka değil mi?:) xperia z 649 dolar italyada bu 700 küsür ayrıca pil demişsinde aradaki 0.9 inç nereye gidiyor? Ekran konusunda bravia 2 yani kusura bakmada:) sağlamlık desen sony görüntü bakımından bence cok cok fark yok:) ayrıca z ile karşılastırılmaz. Bu note2 ile karsılastırılır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gently weeps -- 28 Ocak 2013; 20:21:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: khanil

ekranı ile ilgili detay bilgi mevcut mu? ppi density gibi...

373 ppi ediyor yaklaşık olarak

• Xperia Z çikana kadar şirketlerin eli armut toplamiyacak onlarda kaliteli modeller sunacaklar.egri oturup dogru konusalim arkadaslar ,sony her zaman işcilik ve tasarim kalitesi olarak ust siralarda gordugum ve taktir ettigim bir sirkettir.ama siz tuketiciler markalarin kõr fanları olmayın.objektif olun ve bilmediğiniz bir şey hakkinda yorum yapmayiniz.mesela bravia engine dan bahsedenler nedir,neyin nesidir biliyorlarmı.

• diğer telefonalrı daha iyi daha ucuz oppo finder hele daha güzel
  • Firmanın adını ilk defa duyuyorum , hiç tanınmamış bir firma nasıl böyle hayvan gibi özellikte telefon yapabiliyor , bu alt yapıyı nerden buluyor?Samsungun , Apple'ın , Sony'nin böyle bir telefonu yokken bunlar nasıl yapıyorlar anlamıyorum.
  • Şu Pantech de Samsung LG gibi dış ülkelere açılsa biz de görsek Pantech modellerini aadamlar 5" inç çıkaralı yıllar oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: Sorma Kalbim Sorma

Firmanın adını ilk defa duyuyorum , hiç tanınmamış bir firma nasıl böyle hayvan gibi özellikte telefon yapabiliyor , bu alt yapıyı nerden buluyor?Samsungun , Apple'ın , Sony'nin böyle bir telefonu yokken bunlar nasıl yapıyorlar anlamıyorum.

Pantech eski bir marka ! Ülkemizde yok diye tanınmamışmı oluyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: nefsim

quote:

Orijinalden alıntı: Sorma Kalbim Sorma

Firmanın adını ilk defa duyuyorum , hiç tanınmamış bir firma nasıl böyle hayvan gibi özellikte telefon yapabiliyor , bu alt yapıyı nerden buluyor?Samsungun , Apple'ın , Sony'nin böyle bir telefonu yokken bunlar nasıl yapıyorlar anlamıyorum.

Pantech eski bir marka ! Ülkemizde yok diye tanınmamışmı oluyor :)

Kendi ülkesinden çıkamamışsa tanınmamış oluyor
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.