Şimdi Ara

Yüksek Lisans ve Askerlik Tecil (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
471
Cevap
10
Favori
92.114
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Birinci yüksek lisan için tecilimi kamu kurumu tecili dolayısıyla mart 2012'de bozdurdum. Yani 1,5 yıl yüksek lisans tecilinden yararlandım.
    Bu durumun herhangi bir zararı olur mu?
  • ümitly Ü kullanıcısına yanıt
    Hayir, bildigim kadariyla olmaz. Okulu bitirmemis oldugunuz icin bir sorun yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese selam,

30 Temmuz 2014'te tecil bitiyor ve daha önceden MYO'dan 2 yıl, Lisans'tanda 2 yıl tecil hakkımı kullanmış oluyorum. Sormak istediğim bazı sorular var. Askerlik şubesine gidip sorabilirim fakat uyuyan devi uyandırmak istemiyorum.

- Temmuz'da tecilim bitiyor hangi ay askere giderim ?
    - Temmuz sonuna kadar askerlik şubesine gitmezsem bir yaptırımı var mıdır? Ceza, mahkeme vb.?
    - Askere en kısa sürede gitmek için neler yapmam gerekiyor ? Hangi tarihe kadar nerelere başvurmalıyım?

Sorular daha önceden sorulduysa affınıza sığınıyorum.
    Teşekkürler.
  • arkadaşlar ben gecen ay 20 yasına gırdım üniversite sınavlarında muhendıslıklerı tutturddum ancak tercıh yapmadım yani hiç üniversiteye gitmedim seneye tekrar ve son kez gırıcem Tıp için üniversite sınavına sorum şu bu hafta gıdıp tecıl ettırecegım ancak seneye 21 yasında olucam tecıl kac senelık gecerlı ? sonra gelip goturmesınler benı sınavlardan once :):)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enjcoj -- 16 Haziran 2014; 21:44:04 >
  • elrohiralcarin E kullanıcısına yanıt
    Temmuzda tecili bitenler agustosa tavbiydi ancak o karar degismis sanirim. Bu durumda suan basvursaniz kasim da gideceksiniz. Ayrica madem bir an once gitmek istiyorsunuz subeden neden uyuyan dev olarak bahsettiniz? Universite mezunlarini bakaya kaldiklari icin hemen kolundan tutup askere goturmuyorlar. Haziran bitmeden subeye gidin de gercek durumunuz neymis ogrenin.

• Cevabın için teşekkürler BNYZ.
    Uyuyan dev dememin sebebi, şu anda çok büyük bir projenin yazılım geliştirme tarafındayım ve vakitsiz olarak askere gitmem hem benim için hem de çalıştığım firma için kötü olacak. Açıkcası bir kaç kişi Ağustos başı direkt alırlar vs. dediği için öyle birşey demiştim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elrohiralcarin -- 17 Haziran 2014; 10:19:34 >
  • arkadaşlar bugün ekteki askerlik durum belgesini aldım..sizce ne yapmalıyım. hali hazırda devam eden yüksek lisansım var bitirmedim.kaydımı sildirip tekrar yüksek lisansa başvursam yeniden 3 yıl ertelenebilir mi ? bu konuda kafam bir hayli karışık
     Yüksek Lisans ve Askerlik Tecil
  • arkadaşlar merhaba bir sorum olacak.. mayıs celp dönemıne başvurmam gerekırken başvurmadım.sanırsam bakaya oldum bu arada yüksek lisansa başvuru yapsam tecil ettirebilir miyim?
  • Şu ara tezsiz yüksek yapmak için fiyat olarak en düşük üniversiteler hangisi.

• quote:

Orijinalden alıntı: mcicvik

arkadaşlar bugün ekteki askerlik durum belgesini aldım..sizce ne yapmalıyım. hali hazırda devam eden yüksek lisansım var bitirmedim.kaydımı sildirip tekrar yüksek lisansa başvursam yeniden 3 yıl ertelenebilir mi ? bu konuda kafam bir hayli karışık

evet tecil alırsınız 3 sene
  • teşekkür ederim bilgi için..

bu arada uygun fiyatlar için "uzaktan eğitim programlarını tavsiye ederim" arel ünv. şu an için en uygun ücretleri sunuyor.
  • Arkadaşlar askerlik tecil işleminde tıpta uzmanlık eğitiminin durumu nasıldır?
    Tıpta uzmanlık eğitim sürem Aralık 2013 itibariyle bitti. 6 ay kurumumdan uzatma aldım. 6 aylık sürem de yeni doldu. Şu anda uzmanlık sınavı tarihi için Sağlık Müdürlüğü'nün kararını bekliyorum.
    2 hafta önce Mayıs 2013 celbine göre bakaya olduğuma dair mektup elime geçti. Askerlik şubesine gittiğimde aldığım uzatmanın Savunma Bakanlığı tarafından kabul edilmediği söylendi.
    Ben de kurumumdan tekrar üst yazı gönderilmesini istedim.

Tıpta uzmanlık eğitiminde yapılan uzatmanın askerlik tecili için kabul edilmemesi yeni bir durum mu? Bu konuda bilginiz var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi farandouri -- 20 Haziran 2014; 14:56:33 >
  • arkadaşlar merhaba. Ben 20.06.2012 'de ege üniversitesinden mezun olup tecilimi yaptırdım. Tecil bitim süresi 20.06.2014 ve 31.07.2014 tarihine kadar askerlik işlemleri yönünden bir sakıncası yoktur yazıyor. Bir yüksek lisans programına kabul aldım. Kayıtları 4-5 eylülde.Ve kayıt için gerekli evraklarda askerlik izin belgesi diye bir şey istiyorlar.Askerlik şubesinden alınacakmış.Bu belge tam olarak nedir? Bir de bu tecilimin bitmiş olması kayıt yaptırmamı engeller mi ? cevaplayabilirseniz çok memnun olurum.
  • goldenowl G kullanıcısına yanıt
    Askerlik şubesine gidip durum belgesi alacam diyeceksin. İstedikleri o. ne zamana kadar tecilli olduğunu gösteriyor. Tecilin bittikten sonra kayıt yaptırabilir misin onu üniversiteye sorman lazım ama telefonda sorma bizzat gidip sor. Sonuçta o işlerle uğraşan tipler baştan savabilecek cevaplar verebilir.
  • Selamlar,

1983 doğumluyu ve bugün 2 yıl daha askerliğimi sorunsuz bir şekilde tecil ettirdim.

Kasım 2013 de 29 yaş sorunu kaynaklı açık ögretimde okumama rağmen kaçak duruma düştüm. Bu ay açık ögretim işletme lisans bölümünden mezun oldum. Yoklama kaçağı ve 31 yaşında olmama rağmen askerlik şubesi hiçbir sorun çıkarmadan 2 yıl (20.09.2016) daha tecil hakkı tanıdı. Üstelik bu hakkkı yüksek lisansa başvurmama rağmen verdiler.

Sabah 8:30 da başladığım tecil işleri l, aile hakekimi dahil 1,5 saatte haloldu.

Ps:Yüksek lisansa başvurursam 35 yaşı dolana kadar tecil ettirebiliyormuşum.

Gereken evraklar:
    Diploma aslı ve 4 fotokopisi
    Nufus cuzdani ve 2 fotokopisi
    Transkript ve 2 fotokopiso
    (Fotograf gerekmedi. Sube kendi webcam den cekiyor :))

• Arkadaşlar Merhaba, yüksek lisans ile alakalı olduğundan buraya da yazmak istiyorum

öncelikle durumumu anlatayım;

2012 şubatta üniversiteden mezun oldum, 2 senelik askerlik tecil için gittim fakat kilodan dolayı heyete çıktım 1 yıl erteleme verdiler 30.10.2013 tarihine kadar askerlikten muaftır diye bir yazı almıştım işe girmek için bunu kullanmıştım vs.

2013 7. ayda yüksek lisansa başladım okul yüzünden ertelenir otomatik zannediyordum malesef heyet dolayısıyla ertelenmiyormuş okulda erteleyemedi ve şu an yoklama kaçağıyım

şişlide oturuyorum maslakta çalışıyorum boy ve kilom şu an askerlik durumuna uyuyor(180cm-104kg) isteğimse yüksek lisansın bana verdiği 3 senelik tecile kavuşmak lütfen detaylı bir şekilde yapmam gerekenleri anlatırmısınız istanbula 2 sene önce taşındım daha önce istanbulda hiç askerlik şubesine gitmedim bu sebeple

1-hangi askerlik şubesi mantıklı olur?(halıcıoğlu-sarıyer?)

2-heyete girmem %100 gerekli sanırım başka bir yol bilen varsa lütfen söylesin

3- işten illaki izin alıcam ama bu işi 1.5 günde halletmem lazım lütfen bana şunları yap şunlarla git heyet şu gündür sonra bunu yaparsın ve okul tecilini alabilirsin şeklinde anlatabilir misiniz?

arkadaşlar cevaplar için çok teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: qwerty0909

quote:

arkadaşlar bugün ekteki askerlik durum belgesini aldım..sizce ne yapmalıyım. hali hazırda devam eden yüksek lisansım var bitirmedim.kaydımı sildirip tekrar yüksek lisansa başvursam yeniden 3 yıl ertelenebilir mi ? bu konuda kafam bir hayli karışık

peki arkadaşın kaydını ne zaman sildirmesi gerekiyor bu durumda? yani diğer üniversiteyi kazandığı belli olduğunda, diğer okulda başlamadan burada kaydını mı sildirecek? yoksa kaydını daha sonra sildirse de olur mu*
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasinaslan

quote:

quote:

peki arkadaşın kaydını ne zaman sildirmesi gerekiyor bu durumda? yani diğer üniversiteyi kazandığı belli olduğunda, diğer okulda başlamadan burada kaydını mı sildirecek? yoksa kaydını daha sonra sildirse de olur mu*

Fark etmez. Yalniz eski okulu sildirdikten sonra yeni okula kayit icin cok beklememk gerek. Askerlik durum belgesinin son bir ay icinde alinmis olmasini isteyebilirler.

• quote:

Orijinalden alıntı: BNYZ

quote:

Orijinalden alıntı: yasinaslan

quote:

quote:

Fark etmez. Yalniz eski okulu sildirdikten sonra yeni okula kayit icin cok beklememk gerek. Askerlik durum belgesinin son bir ay icinde alinmis olmasini isteyebilirler.

Alıntıları Göster

O zaman en garantisi yeni okula kaydını yaptırdıktan sonra eski üniversiteden kaydı sildirmek oluyor bu durumda.
  • Merhaba arkadaşlar benim de bir sorum olacaktı..

Şimdi benim 2. üniversite durumum var geçen sene 2. üniversiteme başladım ilk üniversitem bittiği için 2 yıl tecilimi kullanarak başvurdum ancak okulum 2 yıl içinde bitmeyecek bu durumda yüksek lisansa yazılmaya karar verdim şimdi kafamda söyle bir soru var herhangi bir tezsiz yüksek lisansa kaydolup tekrar tecil yaptırdığımda bu yüksek lisansa devam edemeyeceğimden dolayı üniversite devamsızlıktan kaydımı siler mi bunu öğrenmek istiyorum.. Üniversitelerin derslere düzenli gelip gelmemeye göre herhangi bir yaptırımları olur mu? amacım askerlikten kaçmak değil okulu bitirip ondan sonra askere gitmek bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim..
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.