Şimdi Ara

Apple'ın iPad ve iPhone modelleri ile sunum yapmanın kolay yolu, 'X-Pointer'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Apple'ın iPad ve iPhone modelleri ile sunum yapmanın kolay yolu, 'X-Pointer'

Herhangi bir ortamda sunum yapmak için genelde profesyonel sunum aparatlarından yararlanılır ya da devamlı olarak bilgisayar başından işlemler gerçekleştirilir. Bu tarz durumları kolaylaştırmak adına geliştirilen X-Pointer ile, iPhone ya da iPad üzerinden sunumlarınızı yönetebileceksiniz.

X-Pointer iki amaçlı geliştirilmiş bir araç. Cihaz iPhone 3G/3GS/4G/4GS/5, iPad 1/2/3 ve iPad mini modelleri ile çalışabiliyor. Oldukça ufak boyutlarda olan X-Pointer, çalışacağı cihaza 3.5" kulaklık girişinden bağlanıyor, üzerinde dahili bir lazer işaretçiye sahip ve bilgisayar ile arasındaki bağlantıyı Wi-Fi teknolojisi sayesinde kablosuz olarak sağlıyor. Bu bağlantı bilgisayara kurulan Xpointer Server isimli program ve telefona kurulan X-Presenter App ile sağlanıyor. Telefon ve bilgisayar arasında bağlantı kurulduktan sonra fare dahil bütün bilgisayar fonksiyonları kontrol edilebiliyor. Cihazın diğer bir özelliği ise, bir adet tutacak ile beraber kalem olarak kullanılabilmesi. X-Pointer satın alındığı zaman beraberinde gelen tutma aparatı sayesinde dokunmatik ekranlar üzerinde kalem olarak kullanılabiliyor.

Oldukça faydalı özelliklere sahip olan X-Pointer, üretici firma olan Satechi'nin resmi sitesinden $40 fiyat etiketi ile satın alınabiliyor. Ayrıca cihaz hakkında hazırlanmış tanıtım videosuna aşağıdan ulaşarak, ürün hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. 

• Steve Jobs zaten dokunmatiği tanıtırken stylus? NO ! dememiş miydi
  • quote:

Orijinalden alıntı: IgorStravinsky

Steve Jobs zaten dokunmatiği tanıtırken stylus? NO ! dememiş miydi

deme öyle
  • Valla dedim bile ahanda videosu :

• Apple geri gitmeye başladı, Biz yeni teknolojiler beklerken olnlar ölüleri mezardan çıkarıyor. Şimdiye kadar "put it away" "yhaccc" falan demiyor muyudu Jobs...

• Xperia z ciler gelmemis buraya hayret :D

• quote:

İyi de bu kalemi Apple mi çıkardı da, kalemi Steve Jobsa mal ediyosunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: devil25

Apple geri gitmeye başladı, Biz yeni teknolojiler beklerken olnlar ölüleri mezardan çıkarıyor. Şimdiye kadar put it away yhaccc falan demiyor muyudu Jobs...

Haberi okudun mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: hKncnnrT

Xperia z ciler gelmemis buraya hayret :D

doğmamış çocuğa don biçmek gibi bir şey olsa gerek bu daha telefon ortada yok. ama senin böyle bişey yazman gösteriyorki fanlar bu telefondan korkuyor sanırıms ende apple fanısın

• quote:

Orijinalden alıntı: ZenithQ

quote:

İyi de bu kalemi Apple mi çıkardı da, kalemi Steve Jobsa mal ediyosunuz.

Bu yazlım desteğini Apple'ın fanboyları vermedi herhalde, bir çok firmaya tazminat davası açan, istemediği yayıncının programlarını marketinden kaldıran bir markadan bahsediyoruz. Apple'ın izni olmadan hem yazılım üretecek, hem donanım geliştirecek. güldürdünüz beni...
  • quote:

Apple geri gitmeye başladı, Biz yeni teknolojiler beklerken olnlar ölüleri mezardan çıkarıyor. Şimdiye kadar "put it away" "yhaccc" falan demiyor muyudu Jobs...

Bir daha yorum yapmadan önce haberi okumayı dene.
  • quote:

Orijinalden alıntı: afavar

quote:

Apple geri gitmeye başladı, Biz yeni teknolojiler beklerken olnlar ölüleri mezardan çıkarıyor. Şimdiye kadar put it away yhaccc falan demiyor muyudu Jobs...

Haberi okudun mu?

Okudum. Hatta altındaki Jobs'un 2007 deki konuşmasına flash back yaptım. Hatta Ayfuncuların "olum biz çağ atladık siz hala çivi yazısına devam mı ediyorsunuz" esprilerini hatırladım da onun içinm geri gidiyor dedim... Neden okuyup okumadığımı merak ettiniz orasını anlamadım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheTeknolojist

quote:

Apple geri gitmeye başladı, Biz yeni teknolojiler beklerken olnlar ölüleri mezardan çıkarıyor. Şimdiye kadar "put it away" "yhaccc" falan demiyor muyudu Jobs...

Al bi tane daha.
    Okudum. Hatta altındaki Jobs'un 2007 deki konuşmasına flash back yaptım. Hatta Ayfuncuların "olum biz çağ atladık siz hala çivi yazısına devam mı ediyorsunuz" esprilerini hatırladım da onun içinm geri gidiyor dedim... Neden okuyup okumadığımı merak ettiniz orasını anlamadım...
  • quote:

quote:

quote:

Al bi tane daha.

Çünkü bu X bilmemneyi üreten Apple değilde ondan.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Al bi tane daha.

Siz bana haberi okudun mu? diye sorarken siz pek yorumları okumamışsınız.
    İkinci kez yazıyorum
    Bir çok firmaya tazminat davası açan, istemediği yayıncının programlarını marketinden kaldıran bir markadan bahsediyoruz. Apple'ın izni olmadan hem yazılım üretecek, hem donanım geliştirecek. mümkün mü sizce?
  • hala fanatiklik meseleleri bu ülke değişmez ileride gitmez.çakma ingilizce ile Türkçe yi karıştırıp neden birbirinize saçma şeyler yazmaya devam ediyorsunuz.cehalet o doğuştan birşey birbirine fan yazacağınıza öncelikli sorunlarınıza bakın firmaların derdi sizi baya gerdi.2 dakika ben bunu yazıyorum ama neden yazıyorum diye sorsanız olmaz.direk fan fan fan.Türkçe yi kullanmayın ingilizce yazın anlamayanlar bari cevap vermesin.

• Bunu alacan, kedilere tutacan :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: devil25 Apple geri gitmeye başladı, Biz yeni teknolojiler beklerken olnlar ölüleri mezardan çıkarıyor. Şimdiye kadar put it away yhaccc falan demiyor muyudu Jobs...
    Al bi tane daha. Okudum. Hatta altındaki Jobsun 2007 deki konuşmasına flash back yaptım. Hatta Ayfuncuların olum biz çağ atladık siz hala çivi yazısına devam mı ediyorsunuz esprilerini hatırladım da onun içinm geri gidiyor dedim... Neden okuyup okumadığımı merak ettiniz orasını anlamadım...
    Siz bana haberi okudun mu? diye sorarken siz pek yorumları okumamışsınız. İkinci kez yazıyorum Bir çok firmaya tazminat davası açan, istemediği yayıncının programlarını marketinden kaldıran bir markadan bahsediyoruz. Appleın izni olmadan hem yazılım üretecek, hem donanım geliştirecek. mümkün mü sizce?

Steve jobs varkende stylus kalemler vardı :)
    Şey mi deselerdi işte bizim en önemli ceo muz Apple ın kurucusu istemiyor siz bunu üretemezsiniz mi deselerdi :)
    Her ürünün bir alıcısı vardır unutmayın. Apple aksesuarlarıylada çok ön plana çıkan bir firma gidip bunu engellicek hali yok tabi ki çıkar diycekler
    Ki haberde tam olarak kalem haberi değil yani sunum için üretilmiş bir cihaz kalem işlevide görebiliyor

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: devil25 Apple geri gitmeye başladı, Biz yeni teknolojiler beklerken olnlar ölüleri mezardan çıkarıyor. Şimdiye kadar put it away yhaccc falan demiyor muyudu Jobs...
    Al bi tane daha. Okudum. Hatta altındaki Jobsun 2007 deki konuşmasına flash back yaptım. Hatta Ayfuncuların olum biz çağ atladık siz hala çivi yazısına devam mı ediyorsunuz esprilerini hatırladım da onun içinm geri gidiyor dedim... Neden okuyup okumadığımı merak ettiniz orasını anlamadım...
    Siz bana haberi okudun mu? diye sorarken siz pek yorumları okumamışsınız. İkinci kez yazıyorum Bir çok firmaya tazminat davası açan, istemediği yayıncının programlarını marketinden kaldıran bir markadan bahsediyoruz. Appleın izni olmadan hem yazılım üretecek, hem donanım geliştirecek. mümkün mü sizce?

Marketten kaldırlan uygulamarın hepsinin geçerli bir sebebi vardır. Eğer bu kurallara aşarsan uygulaman kalkar bu kadar basit. Appledan izin almalarına gerektircek bir durum yok, ama elbette böyle bir şeyden apple ın haberi vardır. Bu kalem yalnız bir stylus değil. Ayrıca Steve in ilk iphoneu tanıtırken söylemek istediği bu ekranı stylus olmadan kullancaksınız. İsteyen adam eliyle isteyen kapasitif kalemlerle kullanır. Draw somethingte mesela bir kalem daha fazla işe yarar. BUradaki nokta 2007 yılında çıkan iphoneda sadece stylus la kullanma zorunluğun ortada kalkması ve çoklu dokunmatik ve aşırı hassas bir ekranın kullanıldığı yönündeydi.

• stylus'a gülüyorlardı zamanında...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.