Şimdi Ara

Samsung, 300 milyonuncu OLED panelinin üretim bandından çıktığını duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
934
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsung, 300 milyonuncu OLED panelinin üretim bandından çıktığını duyurdu

OLED panel pazarının %98'lik bölümüne hükmeden Samsung, kısa bir süre önce 300 milyonuncu OLED panelinin üretim bandından çıktığını duyurdu.

Güney Koreli firma, OLED panellerin seri üretimine 2007 yılının ocak ayında başlamıştı. 100 milyonluk üretim barajının aşılması 4.5 yıl, 200 milyonluk üretim barajının aşılması 11 ay, 300 milyonluk üretim barajının aşılması ise yalnızca 7 ay sürmüş. 2007 yılından bu yana ortalamaya bakacak olursak, günde 470.000 adetten fazla OLED panel üretilmiş durumda. Eğer bugüne kadar üretilen 300 milyon adet OLED paneli üst üste dizmeye çalışırsak karşılaşacağımız yükseklik, Everest Dağı'ndan 68 kat daha yüksek oluyor.

Geniş renk paleti, canlı - gerçeğe yakın renkler ve yüksek kontrast oranı vadeden OLED paneller genelde akıllı telefon, tablet bilgisayar ve dijital kameralarda kullanılmış. Samsung Display'in CEO'su Kinam Kim, Güney Kore'nin Asan şehrinde düzenledikleri kutlamada, 6 yıllık seri üretimin sonunda 300 milyonluk üretim barajını aşmayı başardıklarını belirtmiş ve OLED televizyonların, esnek OLED ekranların yaygınlaşmasıyla Samsung'un liderliğini pekiştireceğini vurgulamış.

• Sansung'un OLED pazar payinin bu kadar buyuk bir kismina sahip oldugunu bilmiyordum. Samsung gerçekten işini bilen bir firma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldPunch -- 28 Ocak 2013; 4:54:40 >
  • Samsung....

• LCD fanlarına şu paragraf herşeyi açıklıyor aslında:
    "Geniş renk paleti, canlı - gerçeğe yakın renkler ve yüksek kontrast oranı vadeden OLED paneller genelde akıllı telefon, tablet bilgisayar ve dijital kameralarda kullanılmış. Samsung Display'in CEO'su Kinam Kim, Güney Kore'nin Asan şehrinde düzenledikleri kutlamada, 6 yıllık seri üretimin sonunda 300 milyonluk üretim barajını aşmayı başardıklarını belirtmiş ve OLED televizyonların, esnek OLED ekranların yaygınlaşmasıyla Samsung'un liderliğini pekiştireceğini vurgulamış."

• samsung powa
  • quote:

Orijinalden alıntı: UnInvited_Guest

LCD fanlarına şu paragraf herşeyi açıklıyor aslında:
    "Geniş renk paleti, canlı - gerçeğe yakın renkler ve yüksek kontrast oranı vadeden OLED paneller genelde akıllı telefon, tablet bilgisayar ve dijital kameralarda kullanılmış. Samsung Display'in CEO'su Kinam Kim, Güney Kore'nin Asan şehrinde düzenledikleri kutlamada, 6 yıllık seri üretimin sonunda 300 milyonluk üretim barajını aşmayı başardıklarını belirtmiş ve OLED televizyonların, esnek OLED ekranların yaygınlaşmasıyla Samsung'un liderliğini pekiştireceğini vurgulamış."

LCD fanı nedir be abi? OLEDler şu anda LCDlerle farkını açtı mı? Vaad ettiği şeyleri pentile ekranla mı sergileyecek? Ekranı mükemmel olursa biz niye karşı çıkalım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

LCD fani diye bisi mi var ya? :)tercih meselesi oled ekranlar cok enerji tuketiyor ve parlakligi dusuk genis renk paleti gercege yakin renkler kismi ips ekranlardada gayet iyi. Oled ekranlarin yuksek kontrast disinda suan bir avantaji oldugunu soylemek guc. Sirf ilerde bukulecek diye de simdi niye kullanayim benim elimde mi olgunlassin oled teknolojisi :)
    Ek olarak cozunurluk kisminda oled in dezavantajli oldugu soyleniyor o konuda net bir fikrim yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sajuuk

quote:

Orijinalden alıntı: UnInvited_GuestLCD fanlarına şu paragraf herşeyi açıklıyor aslında:Geniş renk paleti, canlı - gerçeğe yakın renkler ve yüksek kontrast oranı vadeden OLED paneller genelde akıllı telefon, tablet bilgisayar ve dijital kameralarda kullanılmış. Samsung Displayin CEOsu Kinam Kim, Güney Korenin Asan şehrinde düzenledikleri kutlamada, 6 yıllık seri üretimin sonunda 300 milyonluk üretim barajını aşmayı başardıklarını belirtmiş ve OLED televizyonların, esnek OLED ekranların yaygınlaşmasıyla Samsungun liderliğini pekiştireceğini vurgulamış.
    LCD fanı nedir be abi? OLEDler şu anda LCDlerle farkını açtı mı? Vaad ettiği şeyleri pentile ekranla mı sergileyecek? Ekranı mükemmel olursa biz niye karşı çıkalım?

Ekranı bana göre mükemmel kontrast oranı yüksek oranlarını seviyorum ben ki zaten çoğu kişi seçerken buna bakıyor.

quote:

Orijinalden alıntı: allking

quote:

Orijinalden alıntı: UnInvited_GuestLCD fanlarına şu paragraf herşeyi açıklıyor aslında:Geniş renk paleti, canlı - gerçeğe yakın renkler ve yüksek kontrast oranı vadeden OLED paneller genelde akıllı telefon, tablet bilgisayar ve dijital kameralarda kullanılmış. Samsung Displayin CEOsu Kinam Kim, Güney Korenin Asan şehrinde düzenledikleri kutlamada, 6 yıllık seri üretimin sonunda 300 milyonluk üretim barajını aşmayı başardıklarını belirtmiş ve OLED televizyonların, esnek OLED ekranların yaygınlaşmasıyla Samsungun liderliğini pekiştireceğini vurgulamış.
    LCD fani diye bisi mi var ya? :)tercih meselesi oled ekranlar cok enerji tuketiyor ve parlakligi dusuk genis renk paleti gercege yakin renkler kismi ips ekranlardada gayet iyi. Oled ekranlarin yuksek kontrast disinda suan bir avantaji oldugunu soylemek guc. Sirf ilerde bukulecek diye de simdi niye kullanayim benim elimde mi olgunlassin oled teknolojisi :) Ek olarak cozunurluk kisminda oled in dezavantajli oldugu soyleniyor o konuda net bir fikrim yok.

oled in çok avantajları var bunlardan biri de şüphesiz renk kontrastı benim için seçmem de ki gerekli sebep de bu.İps de lcd olduğuna göre kontrast oranında asla oled e yaklaşamaz o canlılığı veremez.

• quote:

quote:

quote:

Ekranı bana göre mükemmel kontrast oranı yüksek oranlarını seviyorum ben ki zaten çoğu kişi seçerken buna bakıyor.

quote:

Orijinalden alıntı: allking

quote:

LCD fani diye bisi mi var ya? :)tercih meselesi oled ekranlar cok enerji tuketiyor ve parlakligi dusuk genis renk paleti gercege yakin renkler kismi ips ekranlardada gayet iyi. Oled ekranlarin yuksek kontrast disinda suan bir avantaji oldugunu soylemek guc. Sirf ilerde bukulecek diye de simdi niye kullanayim benim elimde mi olgunlassin oled teknolojisi :) Ek olarak cozunurluk kisminda oled in dezavantajli oldugu soyleniyor o konuda net bir fikrim yok.

oled in çok avantajları var bunlardan biri de şüphesiz renk kontrastı benim için seçmem de ki gerekli sebep de bu.İps de lcd olduğuna göre kontrast oranında asla oled e yaklaşamaz o canlılığı veremez.

Cok avantajlari neler ben bilmiyorum beni de aydinlatin lutfen.

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vamp -- 27 Ocak 2013; 18:58:25 >

• niye her tartışmayı özelden genele çekmeye çalışıyorsunuz anlamıyorum.

iki telefonu karşılaştıracağınıza iki markayı karşılaştırıyorsunuz.

iki ekranı karşılaştıracağınıza ekran tiplerini karşılaştırıyorsunuz.

Lg Optimus g yada Nexus 4te kullanılan True İps+ Hd ekran Galaxy s3'deki ekrandan daha iyidir ama bu lcd ekranları oled ekranlardan daha iyi yapmıyor.

• Bilgilendirme için teşekkürler.
  • quote:

quote:

pentile ekran S3 te kullanıldı.tüm galaxy serisi pentile değil.ayrıca lcd uretimi kolay ve ucuz bir ekran teknolojisidir.amoled ekranlar ise üretimi zor ve lcd den renk kontrası olarak ve incelik olarak üstündür.yeni modellere bakarsan eğer firmalar LCD den kaçıp IPS yada AMOLED ekranlara kayıyor.

• Yinemi samsung..
  • Renklerin dogalligi konusunda IPS ekranlar AMOLED serisinden daha iyiler. Renklerin canliligi ve guc tuketim degerleri acisindan ise AMOLED ekranlar onde. Bunun fanlik yapilacak ya da uzatilacak bir yani yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: LightningRaven

Yinemi samsung..

Yine mi sen.

• Az kalsın vayy be diyordum ki sonra şirketin Samsung olduğunu gördüm. Çöp!

• quote:

quote:

Gelmis yine pentile cilar. Ya kardesim sizin ne bitmez derdiniz cileniz varmis. Telefonun agzina girmeden pentile oldugu filan belli olmuyor ki gunluk kullanimda 20-30cm den bakiyoruz. Bende internette gordugun fotolardan bakinca igrenc bisey saniyodum keskinligin retina denilen ipodumun ekranindan farki yok.

• fotoğraftaki Windows phone 8 değil mi işletim sistemi ?

• Iste alicilar, Iste Samsung

samsung gercekten teknoloji uretiyor...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.