Şimdi Ara

Microsoft kendi Windows Phone cihazını yıl ortasında satışa sunabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
1.053
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Microsoft kendi Windows Phone cihazını yıl ortasında satışa sunabilir

Windows Phone 8 işletim sistemi ile geçen yıl yeniden bir başlangıç yapan ve pazar payını az da olsa artıran Microsoft, bir süredir iddialara göre kendi Windows Phone cihazını üretmek istiyor.

İddiaların en büyük destekçisi ise firmanın Windows 8 ekosisteminde de iki modelle yer alıyor olması. Yeni iddialar ise firmanın yıl ortasında yeni bir Windows Phone cihazı piyasaya süreceğini işaret ediyor.

Endüstri kaynakları, firmanın Qualcomm da dahil pek çok yongaseti tedarikçisi ile görüşme halinde olduğunu ve özellikle Çinli firmalara yol gösterecek bir referans tasarım ortaya koymak istediğini dile getiriyor. Böylece giriş ve orta seviye akıllı telefon pazarı da hareketlenecek.

Microsoft cihazını yılın ilk yarısında tanıtırken, ikinci yarısında ise piyasaya sürecek.

Nokia ve HTC'nin orta ve orta üst seviye için cihazları bulunuyor ancak en düşük fiyatlı model Ascend W1 ile Çinli Huawei'den geldi. Yaklaşık 250$ fiyata sahip olan cihaz aynı zamanda Çinli üreticilerin giriş seviyesi akıllı telefon pazarında WP8 işletim sistemini hakim kılabileceklerini de göstermiş oldu.

Microsoft'un bu planda iki muhtemel ortak adayı bulunuyor. Birincisi tüm Windows Phone modellerine yongaseti sağlayan Qualcomm. İkincisi ise Çinli firmalarla yakın ilişki içerisinde olan ve Cortex-A7 tabanlı dört çekirdekli MT6589 işlemcisi ile pazarda boy gösterecek olan Tayvan kaynaklı MediaTek.

Orta seviye pazar için katı donanım kurallarını esneten Microsoft'un, giriş seviyesi için çizgiyi daha da aşağı çekeceği anlaşılıyor. Bu sayede kalabalık bir üretici desteği sağlanmış olacak.

Firmaların uzun bir süre görmezden geldiği giriş seviyesi telefon pazarı, özellikle Android işletim sisteminin çıkışı ile ilgi görmeye başladı. Düşen bileşen maliyetleri ile birlikte dev firmalar da bu segmentten kat etmeye başladı. Windows Phone ve BlackBerry 10 ile birlikte bu segmentte suların giderek ısınması bekleniyor.

• Tasarım çok güzel ya la. Biri yapsın bunu. Tam istedigim koseli tasarim.

• Bu gidişle girmeyeceğim bu foruma. Tam karar verdim şunu alayım diyorum şak yeni bir haber görüyorum kafam karışıyor. Yazdan beri dur şu model gelicek diyip bekleyip duruyorum yahu :D
  • Tasarım 10 numara :))

• quote:

Orijinalden alıntı: shadow93

Bu gidişle girmeyeceğim bu foruma. Tam karar verdim şunu alayım diyorum şak yeni bir haber görüyorum kafam karışıyor. Yazdan beri dur şu model gelicek diyip bekleyip duruyorum yahu :D

kafa karışacak bi şey yok bunlar konsept yada referans tasarımlar seri üretime geçmesi geçsede türkiyeye gelmesi hayli zaman alır

• tasarım gerçekten çok çekici. resmen konuşuyor yahu. bekle lan beni bak belki de gelirim alırsın ha güzel olur di mi falan diyor bana.

• Ya Windows sen git bi ilk önce insan gibi mağazanı yap da sonra kendi telefonunu çıkarırsın,android 1 sürümü varken Nexus telefon var mıydı ? Biraz büyüklerinizi örnek alın...

• ağzı olan konuşuyor fandroidlerde olmuş dil 42 numara ama hiç biri gelipde şurdaki consept tasarıma bir şey diyemez piyasadaki bütün cihazlara bin basar yahu
  • Bircok firma Silicon Vadisinde Mircosoft a hafif kizgin.

Nedeni ise Microsoft bugune kadar kendi hardware ini uretmiyordu.

Fakat Surface Pro nun cikmasi, Asus, Samsung, Acer gibi sirketleri hafif uzmus durumda.

Bakalim bu telefonda cikarsa enteresan seyler olabilir vadide.
  • Tasarım güzel eger windows bi akıllı lık yapıp içine w8 kurmazsa satabilir tabiyki buda imkansız

• quote:

Orijinalden alıntı: teknoforum-bs

Tasarım güzel eger windows bi akıllı lık yapıp içine w8 kurmazsa satabilir tabiyki buda imkansız

Hocam Windows 8 harika bir islemci telefonlar icin. Eksikleri zamanla giderilicektir.
  • lütfen wp8 kullanmayanlar olaya cacık olmasın dedikleri pek inandırıcı gelmiyor resmen yalan söyledikleri belli oluyor e genel olarak da yalancıları pek sevmeyiz
  • microsoft phone 8'i orta segment telefonlarda yaygınlaştırmak istiyor anladığım kadarıyla. Üst segment denebilecek sadece nokia 920 var. Üst segment İphone ve Android tarafından paylaşılıyor. Microsoft google gibi kendine bir cihaz yapmak ta istiyor olabilir (Google Nexus 4 gibi mesela) Athelas arkadaşımıza katılmamak elde değil uygulama mağazasını Apple ve Android seviyesine getirmesi lazım. Yoksa Orta segmenti hedefleyen bir işletim sistemi olarak kalabilir ne yazık ki:(

• Microsoft'un bu alanda başarılı olacağını düşünüyorum.Sade ve şu resimde görünen tasarım gibi bir cihazla giriş yaparsa piyasaya kendi adıma söylüyorum düşünmeden alırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Awerz

ağzı olan konuşuyor fandroidlerde olmuş dil 42 numara ama hiç biri gelipde şurdaki consept tasarıma bir şey diyemez piyasadaki bütün cihazlara bin basar yahu

Consept tasarımmış...araba alıyosun sanki...arkadaş uygulaması olmayan akıllı telefon mu olur ? Google Play ile IOS Store'u kaldırdığını düşün bi,o zaman ne anlamı kalır Apple'ın Google'ın ? Sizleri biraz mantıklı düşünmeye davet ediyorum.Ben fandroid değilim ama sen windroidsin heralde ilk kez görüyorum senden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Athelas_ -- 27 Ocak 2013; 13:26:12 >
  • Tasarım xperia z den bile güzel bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Athelas_

quote:

Orijinalden alıntı: Awerz ağzı olan konuşuyor fandroidlerde olmuş dil 42 numara ama hiç biri gelipde şurdaki consept tasarıma bir şey diyemez piyasadaki bütün cihazlara bin basar yahu
    Consept tasarımmış...araba alıyosun sanki...arkadaş uygulaması olmayan akıllı telefon mu olur ? Google Play ile IOS Storeu kaldırdığını düşün bi,o zaman ne anlamı kalır Appleın Googleın ? Sizleri biraz mantıklı düşünmeye davet ediyorum.Ben fandroid değilim ama sen windroidsin heralde ilk kez görüyorum senden.

Bi bitmediniz uygulama yokmuş hep aynı hikaye

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Awerz

ağzı olan konuşuyor fandroidlerde olmuş dil 42 numara ama hiç biri gelipde şurdaki consept tasarıma bir şey diyemez piyasadaki bütün cihazlara bin basar yahu

Consept tasarımmış...araba alıyosun sanki...arkadaş uygulaması olmayan akıllı telefon mu olur ? Google Play ile IOS Store'u kaldırdığını düşün bi,o zaman ne anlamı kalır Apple'ın Google'ın ? Sizleri biraz mantıklı düşünmeye davet ediyorum.Ben fandroid değilim ama sen windroidsin heralde ilk kez görüyorum senden.

Uygulama yok derken?

Bende Iphone 4 kullanicisiydim 2yildir. Milyonlarca uygulama var da ne oldu?

Windows Phone 8 gercekten cok guzel, garip garip yorumlarla gelmeyelim lutfen.

Windows Phone 8 de tek eksikligini hissettigim Instagram. Bunun disinda 1 tane bile eksikligini hissettigim applikasyon yok.

Ezbere lutfen konusmayalim.

• bırak şunları milyon tane çöpü uygulama sanıyor kendilerini avutuyorlar ios cular konuşur hem uygulama bollluğu var hem kalitesi bu fandroilderde hem çöp bollugu var hem stabillik yok halen gelip konuşurlar burda
  • quote:

quote:

Ya Windows sen git bi ilk önce insan gibi mağazanı yap da sonra kendi telefonunu çıkarırsın,android 1 sürümü varken Nexus telefon var mıydı ? Biraz büyüklerinizi örnek alın...

Beni eksileyen arkadaşlara sesleniyorum burdan,daha ''instegram'' yok wp store'da neyin kafasındasınız ?

Nokia hakkında bi haber çıkar altına hemen yorum yazar dalga geçersiniz '' Mağazası berbat,Nokia'dan adam olmaz'' diye.Nokia'da da instegram yok biliyo musunuz ? Yani şu an dalga geçtiğiniz Ovi Store neyse,wp store da o.Ama WP kullanan arkadaşlar anladığım kadarıyle kaldıramıyo bunu.

Ha WP Store gelişir mi muhakkak peki Play Store gibi olması ne kadar zaman alır bilinmez

Feci bir Troll sun haberin olsun. Feci hemde. Blok guzelim. Bilgisizligine tahammul edemiycem.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.