Şimdi Ara

MSİ GE60 mSATA SSD !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
1
Favori
10.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle merhaba. msi ge60 serisinde mSATA girişi var ve ocz vertex 4 serisinde mSATA girişi mevcut. takabilme şansımız varmı? bazıları sığmaz diyorlar. normal ssd sığarmı yoksa mSATA SSD mi tercih edeyim?

edit: Peki makineye mSATA taksam cihaz garanti dışı kalırmı? buda önemli bi konu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi raSe34 -- 27 Ocak 2013; 16:27:22 >

• Normal SSD sığmaz. Açarsan içini görürsün, SSD yazan yerin boyutuna bak:

http://farm8.staticflickr.com/7059/7001384708_8c310437c4_b.jpg
  • mSata SSD'lerden almanız gerekir.

http://www.akakce.com/arama/?q=msata&c=01034
  • quote:

Orijinalden alıntı: EPICA

mSata SSD'lerden almanız gerekir.

Bunlar pek mantıklı gelmiyor bana ya. Hem boyuttan dolayı hemde hızdan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wadjet

quote:

boyut değilde hızları yüzünden tereddüt ettin bende. ama o sistemde normal bir hdd gerçekten yetersiz kalıyor. bir SSD şart..

• quote:

Orijinalden alıntı: raseoner

quote:

quote:

boyut değilde hızları yüzünden tereddüt ettin bende. ama o sistemde normal bir hdd gerçekten yetersiz kalıyor. bir SSD şart..

Hocam bence boyutta önemli. İşletim sistemini ve çok kullandığımız oyun programı kurunca şişiyor zaten disk. SSD'lerin boyutları artmadan ben pek düşünmüyorum bir daha. Ama daha önce kullandım o hız ve stabillik, sessizlik mükemmel.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: raseoner

quote:

quote:

Hocam bence boyutta önemli. İşletim sistemini ve çok kullandığımız oyun programı kurunca şişiyor zaten disk. SSD'lerin boyutları artmadan ben pek düşünmüyorum bir daha. Ama daha önce kullandım o hız ve stabillik, sessizlik mükemmel.

İlk hedef işletim sistemini kurmak kalan yerede en çok kullandığım program oyunları yüklücem artık :D 7200 rpm disk kötü değil onunlada idare edebiliriz amaa ssd şart :) ge60 0nd serisi sipariş vericem onunla birlikte birde ssd alıcam. bu msata ssdlerin 120 gb olanları yokmu?

• Hocam o vertex 4 lerin içi açılıp msata olarak kullanılıyor fakat ssdnin garantisi bozuluyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: .:Prophet26:.

Hocam o vertex 4 lerin içi açılıp msata olarak kullanılıyor fakat ssdnin garantisi bozuluyor

Hadi ya bilmiyordum ben..
  • M-sata sdd ve normal ssd aynıdır,Sadece takıldığı yuvalar mimarisi gereği farklıdır.Normal ssd'nin içinde de m-sata ssd vardır,sdd'de hdd portuna takılabilmesi için hdd boyutlarında bir kabın içine monte edilerek ve hdd portuna uyacak bir kafa takarak normal hdd şekli verilmiş.M-sata ssd'lerinde diğer normal ssd'ler gibi yüksek kapasitelerde olanları var ama normal ssd'ye nazaran pahalıdırlar,bu leptopa normal ssd takmak için hdd'yi sökmeniz gerekir,m-sata yuvası anakart üzerinde var zaten.
  • simdi bu konu önemli benim için yarın vatandan ge 60 alıcagım, yanında corsair 128gb force serisini alıp, kapağını çıkarınca m-sata ssd yerine takarlarmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fullflavor1977

simdi bu konu önemli benim için yarın vatandan ge 60 alıcagım, yanında corsair 128gb force serisini alıp, kapağını çıkarınca m-sata ssd yerine takarlarmı?

Normal ssd hdd yerine takılır msata yerine değil msata yerine takılanların mimarisi farklıdır
  • sanal marketim sitesinde su urun var ,

http://www.sanalmarketim.com/urun/ed7449a1ef037e972cd182fc3045b85f

degerleri guzel ama fiyati normallerde gore en az 100 tl daha pahali ama en azindan m-sata ve anladigim kadari ile ge60 modellerinde bos bir yuva varmis m-sata icin.

bu urunu siparis geceyimmi ne dersiniz?
  • quote:

sanal marketim sitesinde su urun var ,

http://www.sanalmarketim.com/urun/ed7449a1ef037e972cd182fc3045b85f

degerleri guzel ama fiyati normallerde gore en az 100 tl daha pahali ama en azindan m-sata ve anladigim kadari ile ge60 modellerinde bos bir yuva varmis m-sata icin.

bu urunu siparis geceyimmi ne dersiniz?

Siz pcyi aldiniz mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • yarin sabah vatan bostanci subesinden saat sabah 10`da almaya gidiyorum. bugun gittim baktim, biraz hayal kirikligina ugradim yanindada harika bir samsung 17.3`lik bir laptop vardi, ilk basta samsungu almak istedim, sonra aksam ebatlarindan dolayi tekrar msi`da karar kildim :)

ama sunu soyleyim kasa kalitesi hayal kirikligi yaratti bende. 800 liralik casperlarla ayni seviyede. icerigi icin alicagimdan artik onu dusunmek istemiyorum.
  • quote:

yarin sabah vatan bostanci subesinden saat sabah 10`da almaya gidiyorum. bugun gittim baktim, biraz hayal kirikligina ugradim yanindada harika bir samsung 17.3`lik bir laptop vardi, ilk basta samsungu almak istedim, sonra aksam ebatlarindan dolayi tekrar msi`da karar kildim :)

ama sunu soyleyim kasa kalitesi hayal kirikligi yaratti bende. 800 liralik casperlarla ayni seviyede. icerigi icin alicagimdan artik onu dusunmek istemiyorum.

Teshire cok aldanmayin
    Arkadasa alirken teshir cok dandikti.Bastin mi icine gocuyordu ama kutudan cikan aleti gorunce cok sasirmistik :)
    Endiselenmeye gerek yok yani.
    Kasasi casper filan ayip oluyor yani :
    Ortanin ustunde diyebiliriz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: elano68

quote:

yarin sabah vatan bostanci subesinden saat sabah 10`da almaya gidiyorum. bugun gittim baktim, biraz hayal kirikligina ugradim yanindada harika bir samsung 17.3`lik bir laptop vardi, ilk basta samsungu almak istedim, sonra aksam ebatlarindan dolayi tekrar msi`da karar kildim :)

Teshire cok aldanmayin
    Arkadasa alirken teshir cok dandikti.Bastin mi icine gocuyordu ama kutudan cikan aleti gorunce cok sasirmistik :)

Günaydın, bu sabah vatana tekrar gidip hemen satın aldım ürünü.

şimdi iş yerindeyim halen driverlarla falan uğraşıyorum.

otomatik driver güncellemesi yapan bir programı vardı msı'nın ama driver cd'de bulamadım.

hemen söyleyim, maalesef Mouse çıkmadı kutudan. neyse ben zaten direk oradan bir ttsports Mouse aldım.

evet sanırım kasaya alışmaya başladım, tamam belki casper kalitesi biraz ağır olmuş olabilir. yalnızca touch padın altındaki tuşlar çok sertmiş.

Windows 8 sanırım biraz zamanımı alack gibi görünüyor.

biraz şarkı dinleyim, ses kalitesini merak ediyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: elano68

quote:

Teshire cok aldanmayin

Günaydın, bu sabah vatana tekrar gidip hemen satın aldım ürünü.

şimdi iş yerindeyim halen driverlarla falan uğraşıyorum.

otomatik driver güncellemesi yapan bir programı vardı msı'nın ama driver cd'de bulamadım.

hemen söyleyim, maalesef Mouse çıkmadı kutudan. neyse ben zaten direk oradan bir ttsports Mouse aldım.

evet sanırım kasaya alışmaya başladım, tamam belki casper kalitesi biraz ağır olmuş olabilir. yalnızca touch padın altındaki tuşlar çok sertmiş.

Windows 8 sanırım biraz zamanımı alack gibi görünüyor.

biraz şarkı dinleyim, ses kalitesini merak ediyorum.

hocam ses kaltesi tek kelimeyle mükemmel bana göre.tek sorunum şu DVD-rom un fazla oynaması sizde de öyle bir şey var mı ?

• Selamlar, ekran karti driverini hangi surum kurunuz gtx660?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aynen dvd rom aşırı derecede oynuyor dvd romun yerine ssd takıp harici bir dvd rom takma düşüncem var aslında fakat nasıl bir görüntü olur bilmiyorum
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.