- x
Dacia Duster-Dacia LODGY Ford BMAX Mi? Hangi Aracı Tercih Etmeliyim?
18 Cevap3436 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

716 Mesaj
27 Ocak 2013; 2:10:40 

Merhaba arkadaşlar...

Bugun Ford Ve Dacia bayiilerine gittim...
İlk olarak fordun BMAX Modeline baktık ....Titanium 1.0i EcoBoost 120P 46.105 TL modelini bize 42000 tlye bırakıyor ama koc grubu tanıdık bulursak :)
arac hosumuza gıttı on konsol vs harıka ...

Dacia Duster a baktık Duster Laureate Edition 4x2 - 1.5 dCi 90 bg Euro 5 look paket metalık grı 2012 model 41.750 fiyat verdıler...

Dacia LODGY ise 7 kısılık 42000 tl cıvarı bır fıyatı var en fullu navıgasyon sıstem felan var aracı tam bakamadık daha satısa cıkmamıs...

imdi bu üç arac arasında Ford Cok ıyı suphesız ama yakıt performanslarına gelecek olursak

Dacia DUSTER

0

Şehiriçi 5,8
Şehirdışı 5,2
Ortalama 5,3

Dacia Lodgy

0

4.2 litre/100km (109g CO2/km) ve 4.4 litre/100km Tam verılerını bulamadım ama ...

FORD BMAX BENZİNLİ...

0

Motor Seçenekleri CO2 emisyonları (g/km) Şehir içi Şehir Dışı Ortalama Maks.Hız (km/s) 0-100 km/s(sn)

1.0L EcoBoost 120PS (Start/Stop) 114 6,0 4,2 4,9

Sonuc Cok kararsızım ama Tercıhım LODGY olacak sanırsam hem yakıt hem servis yedek parca vs Hem uygun fıyat +7 kısılık olması...

Ama dusterada sıcak bakıyorum kasa degıstırmeyecek sanırsam onunda yakıt performansı ıyı aldıgım fıyatlarada bakacak olursak DUSTER da ıyı gıbı gorunuyor

sizce ne yapmalıyım....Kafamdakı rakam 40000 tl uzerıne cıkmamak ....tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freedom058 -- 27 Ocak 2013; 2:13:40 >

Yaşadığım En İyi Gün Bugundür

1134 Mesaj
27 Ocak 2013; 3:11:36 

duster laurette edition artı koyu look paket artı deri dreksyon ve vtes topuzu güzel bir kombinasyon olur

:::::DH MITSUBISHI TAKIMI:::::
MITSUBISHI 2011 ASX Invite Ametis Siyah

479 Mesaj
27 Ocak 2013; 10:20:34 

3 Arasında Kesinlikle Ford. Ancak, Uzun Süre Alcam Bincem Kullanıcam Ve Dacialar Arasında Seçim Yapcam Dersende, Daha Yeni Model Lodyi Tercih Etmelisin. Hem İç Mekan Artık Daha Güzel, Dıştan Da Dustere Göre Artık Daha Modern,Duster Bu Kasayla Sermayeyi Yedi.Herkeste Var.Dikkat Çekmiyor Artık. Lody Daha Yeni Kasa Görünüm İç Mekan, Daha Konforlu,Dusteride 4X4 Almadıktan Sonra Almanın Mantıgı Yok.Alın Lody Gitsin.. Lody Kasasına En Az 2 Yıl Makyaj Gelmez.Gelse Bile Dışına Gelir,İçine Döşeme Renk Paketleri Gelir.Bir Kaçda Hediye Verir Öyle Satarlar.Kasa Eskimez.Geleceği En Fazla Led Gündüz Aydıtma Felan Takarlar :) Hayırlı Seçimler..

2830 Mesaj
27 Ocak 2013; 10:25:03 

Bmax öneririm.. Duster ve lodgy arasında ciddi kalite farkı var Bmax in

Her şey parça ucuzluğu,bakım maliyeti vb. değil.. 40 Bin tl verip bir araç alıcaksınız biraz kaliteli bir şey olmasında fayda var

Peugeot 308 1.6Hdi 120.000 KM - 135 HP 300Nm

16 Mesaj
27 Ocak 2013; 10:33:56 

bu üç araç arasında b-max imajı ile öne çıkıyor ama ailearacı alacak olduğunuzu varsayıyorum; duster derim. lodgy geniş ama euroncap'ten 3 yıldız almış bir araç. b-max'i bizzat incelemiş kullanmış biri olarak aile aracı mantığıyla bagajının ofsayt olduğunu belirteyim.

duster hem sağlam,sanayi manyağı olmayacak bir araç hem de dizel. az yakar. geniş aynı zamanda.

şimdiden hayırlı olsun hocam iyi günlerde kullanın.

716 Mesaj
27 Ocak 2013; 12:42:57 

quote:

Orijinalden alıntı: enrique.xs

duster laurette edition artı koyu look paket artı deri dreksyon ve vtes topuzu güzel bir kombinasyon olur

Duster pıyasaya yerlesmıs bır arac yakın zamanda makyajlısı gelcek dıye bılıyorum fıyat performans konusunda harıka suv sınıfında bınek arac parası odeyıp sahıp oluyorsunuz

quote:

Orijinalden alıntı: biased

bu üç araç arasında b-max imajı ile öne çıkıyor ama ailearacı alacak olduğunuzu varsayıyorum; duster derim. lodgy geniş ama euroncap'ten 3 yıldız almış bir araç. b-max'i bizzat incelemiş kullanmış biri olarak aile aracı mantığıyla bagajının ofsayt olduğunu belirteyim.

duster hem sağlam,sanayi manyağı olmayacak bir araç hem de dizel. az yakar. geniş aynı zamanda.

şimdiden hayırlı olsun hocam iyi günlerde kullanın.

ŞİMDİ NE YAPMAM GEREKIYOR BILMIYORUM...?

479 Mesaj
27 Ocak 2013; 13:04:38 

Eğer Yedek Parça,Servis,Yakıt Ekonomisi,Ve Biraz Daha Geniş Araç Dersen Elbette Dacia Lody Bence, Ancak, Güvenlik Konusunda Aile Aracı Olduğunuda Düşünürsek Dacia İle Fordu Karşılaştırmak Şuan İçin Akıl Mantık İşi Değil... Dacia Şuan Arge Gibi,Başarılı İşler Göze Hoş Gelen İşler Yapıyor Gibi Ama, Şu Yeni Modelleride Uzun Süre Kullanıp Biraz Daha Net Fikirlere Sahip Olmak Gerekir Diye Düşünüyorum.
Hayırlı Seçimler Diliyorum.. İhtiyaçlarınıza Daha İyi Hitap Eden, İçinize Sinen Hangisiyse Onu Alın, İkinci El'de Bakabilirsiniz. Unutmayın Paranız Cebinizde Peşinden, Bir Arabadan 5-8 Bin liralara Kadar düşüttürebiliyorsunuz Sıkı Bir Pazarlıkçıysanız İkinci El Oto Piyasalarında..

3356 Mesaj
27 Ocak 2013; 13:08:19 

Bu 2 model arasında "aile aracı" olacaksa kesinlikle Lodgy derim. Scenic III ile oldukça benzer, iç mekan konusunda diğer iki modelden de haylice büyük, tüketim olarak da en ekonomik olanı.

Hilti. Outperform. Outlast.

716 Mesaj
27 Ocak 2013; 14:26:47 

quote:

Orijinalden alıntı: berkan74

Eğer Yedek Parça,Servis,Yakıt Ekonomisi,Ve Biraz Daha Geniş Araç Dersen Elbette Dacia Lody Bence, Ancak, Güvenlik Konusunda Aile Aracı Olduğunuda Düşünürsek Dacia İle Fordu Karşılaştırmak Şuan İçin Akıl Mantık İşi Değil... Dacia Şuan Arge Gibi,Başarılı İşler Göze Hoş Gelen İşler Yapıyor Gibi Ama, Şu Yeni Modelleride Uzun Süre Kullanıp Biraz Daha Net Fikirlere Sahip Olmak Gerekir Diye Düşünüyorum.
Hayırlı Seçimler Diliyorum.. İhtiyaçlarınıza Daha İyi Hitap Eden, İçinize Sinen Hangisiyse Onu Alın, İkinci El'de Bakabilirsiniz. Unutmayın Paranız Cebinizde Peşinden, Bir Arabadan 5-8 Bin liralara Kadar düşüttürebiliyorsunuz Sıkı Bir Pazarlıkçıysanız İkinci El Oto Piyasalarında..

EVET ONADA BAKINIYORUM SUANDA KULLANDIGIM ARAC SCENİC 2001 model baska 2005 2006 model bır aracmı alsam acaba dıyorum ???
arac genıs ama cok kullanmıycam +7 kısılık yada 5 kısılık ...5 kısılık bır aıleyız ılerde cocuk felan olursa ıhtıac duyarız dıyorum...

716 Mesaj
27 Ocak 2013; 14:28:18 

quote:

Orijinalden alıntı: m.C.k.

Bu 2 model arasında "aile aracı" olacaksa kesinlikle Lodgy derim. Scenic III ile oldukça benzer, iç mekan konusunda diğer iki modelden de haylice büyük, tüketim olarak da en ekonomik olanı.

bende scenic 2001 var vede bu araca bakınca onu aratmayacak sanırsam

479 Mesaj
27 Ocak 2013; 14:34:32 

quote:

Orijinalden alıntı: freedom058

EVET ONADA BAKINIYORUM SUANDA KULLANDIGIM ARAC SCENİC 2001 model baska 2005 2006 model bır aracmı alsam acaba dıyorum ???
arac genıs ama cok kullanmıycam +7 kısılık yada 5 kısılık ...5 kısılık bır aıleyız ılerde cocuk felan olursa ıhtıac duyarız dıyorum...

50 Bin Tllere Çıkabilirseniz, 2011 Dizel Scenic Bile Bulabilirsiniz. Ama İlla Bu Üç Arasından En Az Yakanı En Yedek Parçası Servisi Makul Olanı İse Elbetteki Lody, İyide Teknolojik Gelişmeler Konfora Yönelik Şeyler Eleştirildikleri Noktaları Geliştirmekteler.. Ayrıca İç Mekanı Üzülerek Söylüyorum Mercedes Citan :) Felaket Yahu.. Lody İçi Ondan Kat Kat Güzel..Yinede Sıfır Sıfırdır Diyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkan74 -- 27 Ocak 2013; 14:36:20 >

2830 Mesaj
27 Ocak 2013; 14:49:26 

quote:

hocam duster eniştemde var iyi tanıdığım bir araç.. Ama yine de bmax öneriyorum

Peugeot 308 1.6Hdi 120.000 KM - 135 HP 300Nm

12297 Mesaj
27 Ocak 2013; 15:23:03 

B-Max bu iki araçtan da daha kalitelidir.B-Max'in kapı yapısı da kullanım kolaylığı sağlıyor.

3356 Mesaj
27 Ocak 2013; 15:43:47 

quote:

bende scenic 2001 var vede bu araca bakınca onu aratmayacak sanırsam

Bizde de 8yıldan fazladır scenic II var, scenicten sonra b-max oyuncak gibi gelecektir boyut açısından, özellikle bagaj hacmi konusunda. Malum araç fiyatları çok yüksek, Lodgy scenic I modeline göre daha sessiz ve geniş ayrıca. Bence işinizi güzelce görecektir.

Hilti. Outperform. Outlast.

716 Mesaj
27 Ocak 2013; 21:34:20 

quote:

Orijinalden alıntı: berkan74

50 Bin Tllere Çıkabilirseniz, 2011 Dizel Scenic Bile Bulabilirsiniz. Ama İlla Bu Üç Arasından En Az Yakanı En Yedek Parçası Servisi Makul Olanı İse Elbetteki Lody, İyide Teknolojik Gelişmeler Konfora Yönelik Şeyler Eleştirildikleri Noktaları Geliştirmekteler.. Ayrıca İç Mekanı Üzülerek Söylüyorum Mercedes Citan :) Felaket Yahu.. Lody İçi Ondan Kat Kat Güzel..Yinede Sıfır Sıfırdır Diyorum..

Yani LODGY diyorsunuz ...test etcem gelsın hemen ...

716 Mesaj
27 Ocak 2013; 21:37:04 

quote:

Orijinalden alıntı: m.C.k.

Bizde de 8yıldan fazladır scenic II var, scenicten sonra b-max oyuncak gibi gelecektir boyut açısından, özellikle bagaj hacmi konusunda. Malum araç fiyatları çok yüksek, Lodgy scenic I modeline göre daha sessiz ve geniş ayrıca. Bence işinizi güzelce görecektir.

scenıc le bmax karsılastırılaz evet ama ben butceme gore kıyaslama yapıyorum en azından ticari bir arac almak ıstemıyorum yanı bu fıyatlara ENN FULL TICARI ARACI ALIRIM KAMYONET YAZIYOR RUHSATTA HERYERDE CEVIRIYORLAR YOK TICARIMI HUSUsımı dıye bas agrısı valla...

378 Mesaj
27 Ocak 2013; 21:58:57 

2006 Suzuki Alto Gümüş Gri(satıldı)
2004 Clio II 1.2 Authentique Kiraz Kırmızısı

716 Mesaj
28 Ocak 2013; 21:02:05 

quote:

Orijinalden alıntı: chessmania

http://www.arabam.com/h...ayif-kaldi/Detay-296137

bi bakın derim hocam bence

Ncapten 3 yıldız aldı biliyorum duster kac aldı onu bilmiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

378 Mesaj
28 Ocak 2013; 21:03:20 

quote:

Ncapten 3 yıldız aldı biliyorum duster kac aldı onu bilmiyorum

bi fikrim yok hocam ama ufak bi araştırma sonucu bu yazıyı buldum merak etmiştim :)

2006 Suzuki Alto Gümüş Gri(satıldı)
2004 Clio II 1.2 Authentique Kiraz Kırmızısı
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Otomobil Genel » Araç tercih-kıyaslama » Dacia Duster-Dacia LODGY Ford BMAX Mi? Hangi Aracı Tercih Etmeliyim?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.406