- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
[Silindi]
87 Cevap49365 Görüntüleme4 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

822 Mesaj
24 Ocak 2013; 21:39:13 

chrome://extensions/

adres çubuğuna yapıştır kaldır oradan

la bu smileyi ne kadar güzel ya of

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cnruzn -- 24 Ocak 2013; 21:40:28 >

peace

822 Mesaj
24 Ocak 2013; 21:41:17 

quote:

Orijinalden alıntı: Haxenkoff

Uzantılar'dan kaldırdım ama halâ siteye giriyor.

chrome'u kaldırıp tekrar yükler misin belki olur he ?

peace

3002 Mesaj
24 Ocak 2013; 21:44:17 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Not Today! -- 24 Ocak 2013; 21:46:00 >

17 Mesaj
25 Ocak 2013; 12:36:52 

quote:

Orijinalden alıntı: Not Today!

Burada anlatılmış.

http://22find.com/static/22find/uninstall.html

Yaptım oradan yazılan her şeyi ama halen anasayfam değişmedi. Allah belasını versin 22find in, bide hiçbir şey sormadan yüklendi.

950 Mesaj
25 Ocak 2013; 13:17:26 

quote:

Orijinalden alıntı: condorblackfoal

Yaptım oradan yazılan her şeyi ama halen anasayfam değişmedi. Allah belasını versin 22find in, bide hiçbir şey sormadan yüklendi.

abi aynen bugun kaspersky trojan alarmı verdi, kapayıp açınca silerim dedi.
ben de önemsemedim kapamadan sil dedim çizim yapıyordum.
gelgelelim alet silemedi ve anasayfa vs. değişti ie ve chrome da
varsayılan programlarda yok
extensions da yok
anasayfo google com görünüyor ama açılınca bu lanet site geliyor
şirket pc'si girdiğim siteler bile sayılıdır, virüs girebilecek zaten bir yere giremem
lanet olsun

3460 Mesaj
25 Ocak 2013; 13:20:25 

aynen bu nedir ya ama Allahtan operaya bulasmamis

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

3610 Mesaj
25 Ocak 2013; 13:22:17 

geçen bana da oldu uzantılardan falan baktım birşey yok tarayıcıyı komple kaldırın eşleştirme olduğu için tekrar yüklediğiniz zaman geri geliyor youtube gmail hesabınızdan çıkış yapın eşleştirmeleri kaldırın öle silin programı sonra yükleyin eşleştirme olcakmı falan diyor hayır diyin daha da çıkmaz 2 kere format attım eşleştirme yüzünden geri geldi çözümü bu

17 Mesaj
25 Ocak 2013; 13:35:27 

İnat ettin ben chrome u felan kaldırmadan kurtulacam, ie de de aynı. şikayet felan ettim. bakalım çözümü çıkacak mı.

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
21 sa. 53 dk. kadarı kaldı.
25 Ocak 2013; 13:38:08 

Bugün bana da bulaştı bu salak şey. Hayır nereden geldi onu anlamadım. Oyun oynuyordum masaüstüne bir döndüm ki her şey değişmiş. Arka planda tuhaf tuhaf şeyler çalışıyor. Virüs girecek hiç bir siteye girmem. Girdiğim siteler belli. Nereden nasıl bulaştı anlam veremedim.

309 Mesaj
25 Ocak 2013; 13:41:11 

Bu saçma sapan salak program bende de vardı bir türlü kurtulamadım.Kökten Chrome'u kaldırdım kurtuldum.Sistemde lisanslı kis2013 kullanıyorum ama herhangi bir hata vermedi şimdiye kadar

113 Mesaj
25 Ocak 2013; 13:43:37 

quote:

Yapıştı kurtulamıyorum. Ne zaman chrome açsam bu siteye bağlanıyor.

özellikler>KISAYOL>hedefte .exe den sonrasını sil eğer altta sabitse kaldır bidaha sabitle

466 Mesaj
25 Ocak 2013; 13:46:54 

ayarlardan belirli bir sayfa veya sayfaları aç'ı işaretle sayfaları ayarla de 22find'ı sil google ekle

Nothing is true,everything is permitted.

Ezio Auditore Da Firenze

113 Mesaj
25 Ocak 2013; 13:50:37 

quote:

Özellikler derken. Tam linki verir misin?

hocam chrome yada firefoxda yan tıkla özellikler sonra kısayol de orda hedefte örn firefox için "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe" yazar .exe den sonrakileri sil tamam de

6 Mesaj
25 Ocak 2013; 15:01:56 

febelsa çok teşekkür ederim.Paylaştığın yardım sayesinde 22Find belasından kurtuldum.Özellikler>kısayol>hedef>(chrome,ie,firefox)exe. den sonrasını silin kurtulun KESİN ÇÖZÜM :):):)

59 Mesaj
25 Ocak 2013; 15:23:59 

arkadaşlar bende şimdi yöntemlerden birini kullanarak çözüme ulaştım.

arkadaşımızın dediği gibi chrome ve ie nin başlangıç ana sayfalarını default yaptım yani boş bıraktım sonrasında masa üstünden ve başlat çubuğundan bütün simgeleri kaldırdım bu ikisine ait olan.
daha sonra program files teki kurulu oldukları yerdeki simgelerden masaüstüne kısa yol attım şuanda sorunsuz giriyorum kurtuldum gibi gözüküyor. inşallah bir daha uğraştırmaz. herkeze kolay gelsin

1064 Mesaj
25 Ocak 2013; 16:14:45 

http://www.threatexpert...53fe72d8a25bfe913269c03

Göründüğü üzere heryere bulaşıyor bu meret. Ben yukarıdaki linkte görülen bulaştığı heryeri temizledim. Bu problem henüz yeni yayılmaya başlamış. Garibime giden olay ise gece bilgisayarı açık bırakıp yatmam ve kalkınca 365 desk ve bu lanet seyi yüklenmiş olarak bulmam. Yukarıdaki sitede vmware falan geçiyor bazı yerlerde. Bu yüklenmenin nedeninin vmware olup olamayacağını merak ediyorum. Bundan muzdarip arkadaşlar vmware kullanıp kullanmadıklarını söylerlerse anlaşılır. Kolaygelsın.

499 Mesaj
25 Ocak 2013; 17:12:38 

Banada oldu arkadaşlar meret heryere bulaşıyor.Yukardaki yöntemle halletim bende sorunu.Yakında aynı sorunu yaşayanlarla dolup taşarsa burası şaşmayın bence:)

İNSANLARI TANIDIKÇA HAYVANLARI DAHA ÇOK SEVİYORUM!

113 Mesaj
25 Ocak 2013; 17:37:37 

quote:

Orijinalden alıntı: uzman472

febelsa çok teşekkür ederim.Paylaştığın yardım sayesinde 22Find belasından kurtuldum.Özellikler>kısayol>hedef>(chrome,ie,firefox)exe. den sonrasını silin kurtulun KESİN ÇÖZÜM :):):)

önemli değil hocam

950 Mesaj
25 Ocak 2013; 20:42:43 

4 üye 70 misafir ve iki günde binlerce hit.
Yapanı Allah cezasız bırakmasın, hakkımı helal etmiyorum.

regeditten filan da sildim, PCde inanılmaz yavaşlama yaptı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi natbolad -- 25 Ocak 2013; 20:43:14 >

1884 Mesaj
25 Ocak 2013; 20:44:27 

Bugün bana da aynısı oldu bela bişey kurtulamıyor insan. Hala tam olarak kurtulabilmiş değilim kısmen düzelttik..

• Bloodbath

• 1029 Mesaj
    25 Ocak 2013; 21:43:45 

quote:

Orijinalden alıntı: febelsa

önemli değil hocam

Ben bunuda yaptım yine olmadı, chroma ilk tıkladığımda hemen 22 findle açılıyor, chromenin iç ayarlarında başlangıç yeni sekme ve ev simgesine tıklamada açılacak sayfada google.com tüm ayarlar yapılı ama ilk açacağım zaman 22 findle açılıyor macbook alacaktım iyice gaza geldim valla ya

113 Mesaj
    25 Ocak 2013; 22:23:16 

quote:

Orijinalden alıntı: emrecan1

Ben bunuda yaptım yine olmadı, chroma ilk tıkladığımda hemen 22 findle açılıyor, chromenin iç ayarlarında başlangıç yeni sekme ve ev simgesine tıklamada açılacak sayfada google.com tüm ayarlar yapılı ama ilk açacağım zaman 22 findle açılıyor macbook alacaktım iyice gaza geldim valla ya

Hocam bunlar haricinde eklenti olarak da kuruyo belki eklenti yüklüdür ?

902 Mesaj
    25 Ocak 2013; 22:38:44 

bugün benim bilgisayrda da çıktı. üstelik casus yazılım, virüs gibi konularda çok hassasımdır ve önlemler alırım. ben firefox, chrome ve internet explorer'dan temizledim ama nerden bulaştı anlayamadım bile.

Değil akaryakıt, herhangi birşeyden %67 vergi almanın akla ve vicdana sığacak bir sebebi olamaz.

3460 Mesaj
    25 Ocak 2013; 22:50:29 

hass operayada bulasti opera kullanan yokmu nasil temizleyecem bu illeti

51 Mesaj
    25 Ocak 2013; 22:52:34 

Çözümü çok da zor değil beyler, ben böyle kurtardım kendimi.
    http://www.teknohaberim...22find-virusu-kaldirma/

309 Mesaj
    25 Ocak 2013; 22:56:31 

Arkadaşlar bu meret tam olarak nedir rica etsem yardım eder misiniz?

187 Mesaj
    25 Ocak 2013; 23:06:56 

Bana bulaştıktan sonra cs 1.6 online oynayamaz oldum arkadaşlar yardım edin

527 Mesaj
    25 Ocak 2013; 23:16:29 

VmWare ile alakalı olabilir denmiş. 2 ayrı makinede vmware workstation 8 kullanıyorum, 2'sinde de windows 8 kurulu, 2'si de sıkıntısız şu an.

Bu makinelerin bir diğer ortak özelliği de hiçbir şekilde facebook'a bağlanmamaları. Bu sıkıntıyı yaşayıp da facebook kullanmayan var mı?

1508 Mesaj
    25 Ocak 2013; 23:28:51 

quote:

Orijinalden alıntı: Serpico.

VmWare ile alakalı olabilir denmiş. 2 ayrı makinede vmware workstation 8 kullanıyorum, 2'sinde de windows 8 kurulu, 2'si de sıkıntısız şu an.

Bu makinelerin bir diğer ortak özelliği de hiçbir şekilde facebook'a bağlanmamaları. Bu sıkıntıyı yaşayıp da facebook kullanmayan var mı?

Evet ben ne yaptıysam kurtulamadım lanet olsun..

Bir erkeğin yüzü otobiyografisidir.Bir kadının yüzü ise hayal gücünün ürünüdür.

1 Mesaj
    25 Ocak 2013; 23:35:07 

yok böyle bi illet yok. mozillada kurtuldum ie den de kurtuldum. fakat chrome kurtulmuyor. kısayol > hedef uzantısında herşey normal. eklentilerde de herşey normal. sorun nerde!!!

527 Mesaj
    25 Ocak 2013; 23:38:05 

quote:

Orijinalden alıntı: emo5313

Evet ben ne yaptıysam kurtulamadım lanet olsun..

Çok büyük bir çoğunluk facebook ile haşır neşir, ordan mı yayılıyor acaba diye düşünmüştüm ama öyle değil demek ki. İlginç..

Bana uğramaz inşallah, başa bela bir şeymiş.

1 Mesaj
    25 Ocak 2013; 23:42:46 

arkadaşlar chromedan kurtulamayanlar için sölüyorum. masaüstündeki chromedan düzeltseniz bile görev çubuğundan bağlandığınız zaman aynı sorun çıkıyor. görev çubuğundan kaldırıp tekrar oraya sabitlerseniz sorun çözüldü. en azından bende düzeldi. deneyin

fakat asıl önemli konu bu virüs nerden nasıl bulaşıyor .s ilk açtığım anda 365 desk diye bi programla birlikte açıldı.

Uzaklaştırılmış
    4 gün cezanın,
    22 sa. 7 dk. kadarı kaldı.
    25 Ocak 2013; 23:49:51 

Tecrübe ile sabittirki bu find22 nin bulaştığı kullanıcılar torrentle fazlasıyla haşır neşirdir.

950 Mesaj
    26 Ocak 2013; 0:00:24 

quote:

Orijinalden alıntı: Haşin_ErKeK

Tecrübe ile sabittirki bu find22 nin bulaştığı kullanıcılar torrentle fazlasıyla haşır neşirdir.

1 kere bile torrent kurulmamış şirket bilgisayarı, girdiği site çeşidi bile sınırlıdır.

beyler ben vınn dışında internete bağlanamıyorum, wifi filan görmüyor.

1508 Mesaj
    26 Ocak 2013; 0:02:04 

quote:

Orijinalden alıntı: Haşin_ErKeK

Aynen bende ondan şüphe ediyorum öyle abuk subuk sitelere girmiyorum ama torrent'te kime bağlandığımızı Allah bilir.

Bir erkeğin yüzü otobiyografisidir.Bir kadının yüzü ise hayal gücünün ürünüdür.

Uzaklaştırılmış
    Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    26 Ocak 2013; 0:04:39 

iOS kullan

3568 Mesaj
    26 Ocak 2013; 0:07:05 

quote:

Orijinalden alıntı: febelsa

özellikler>KISAYOL>hedefte .exe den sonrasını sil eğer altta sabitse kaldır bidaha sabitle

Aynisini yap. Buna benzer bir programin sitesinde bunu öneriyordu. Benin mesajimin geçtiği konularda bulabilirsin belki.
    Masaüstünde Chrome kisayoluna sağ tıklayıp arkadaşın dediklerini yap. O dedigim konuda daha detaylı anlatım bulabilirsin.
    Ben aynisini denedim, hiç Chrome filan kaldırmadan gitti program. Ama yine masaüstünde simgesi duruyor, ama Chrome'da çıkmıyor o yeter.

Edit: konu budur.
    http://forum.donanimhab..._/key_//tm.htm#70698547

Bu da uygulaman gereken adımlar
    http://portalsepeti.com/uninstall.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zig Zag -- 26 Ocak 2013; 0:09:57 >

Milky Chance
    Kongos

20 Mesaj
    26 Ocak 2013; 0:42:43 

Bence ;

Lisanssız windowsları lisansılıya çevirmek için kullanılan "W7.Loader_oa" uygulamasıyla beraber oluşuyor bu açık...

i5-2500k - Ocz Vertex4 - P8Z77V-LX - ocz fatal1ty 550w - Corsair Carbide 400R - Sapphire Hd7850

iMac ME087Tu/A

1467 Mesaj
    26 Ocak 2013; 0:48:29 

bizim evdekilerin kullandığı netbooka da bulaşmış bu, o kadar uğraştım kendi başıma kaldıramamıştım sonra kısayolları silme ve yeniden oluşturma yolunu öğrendim burdan kurtuldu pc :) tam olarak nerden bulaşıyor acaba ?

benim kullandığım masaüstünde sorun yok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

"Ne batıyı tanıyoruz ne doğuyu... En az tanıdığımızsa kendimiziz. Biz müslümanlığından, doğululuğundan, Türklüğünden utanan, tarihinden utanan, dilinden utanan şuursuz bir yığın haline geldik. Bütün Kur'an'ları yaksak, bütün camii'leri yıksak batılının gözünde haçlı seferlerinin yalın kılıç, tekbir getiren askerleriyiz. " Cemil Meriç

Steam ID: RyuzakiTR

1061 Mesaj
    26 Ocak 2013; 1:19:14 

msjım bulunsun

Herkese inat Ebru Gündeş!

424 Mesaj
    26 Ocak 2013; 1:21:48 

hayret kasayı yan yatır diyen olmamış

2055 Mesaj
    26 Ocak 2013; 1:24:49 

opera kullanıyorum kafam rahat

-KASA MODİFİYECİNİZ - Kapak Kesimi ----LEPİSTESLER HAKKINDA HERŞEY YARDIMLAŞMA KONUSU----

" 8 Ocak 2009 Perşembe" Bitmesini istemediğim en güzel yolcuğun ilk adımı "
    Enermax Chakra - Amd Phenom II x4 965 @4.0 Ghz - Gigabyte M720-US3 - Amd Ati Hd6850 @1ghz Gpu 1.25 ghz Ram - 4gb KHX 1066MHZ - 1Tb Samsun Hd103SJ | Logitech Z906 ALFA 1 Watt Awus036h - Samsung PL20 14.2Mp

ACER EXTENSA 5635G - İntel Cduo T6570 2.1 ghz 2Mb - Nvidia G105m 512Mb - 2Gb Ram - 15.6'' HD LED LCD - 250Gb Hdd
    Corel Draw || Adobe Photoshop || Adobe Illustrator || Quark Express || Macromedia Flash || Solid Works
    İşlemci OVerclock'um | Hd6850 Overclock'um | 8500GT Overclock'um | Enermak Chakra Kasa Modum
    | Webmaster MT

981 Mesaj
    26 Ocak 2013; 10:45:59 

quote:

Orijinalden alıntı: niventr

Bence ;

Lisanssız windowsları lisansılıya çevirmek için kullanılan "W7.Loader_oa" uygulamasıyla beraber oluşuyor bu açık...

alakası yok arkadaşım benim windows orjinal antivirüsde orjinal ama yinede birden bire dün gece çıktı chorome u sildim yükledim tekrar düzeldi ama firefox denemedim daha onada aynısını yapıcam yukarıda anlatılanları yaptım hedef kısayol filan ama yinede olmadı akıl alır birşey değil nerden bulaştıysa.

Uzaklaştırılmış
    4 gün cezanın,
    21 sa. 29 dk. kadarı kaldı.
    26 Ocak 2013; 10:54:53 

combofix deneyen yokmu?

16 Mesaj
    26 Ocak 2013; 11:21:18 

[font="Arial"]Hiç onu bunu kaldırıp silmekle uğraşmayın derim... Benim IE ye de bulaşmıştı ve ben bu illetten sistem geri yükleme ile kurtuldum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi syrah -- 26 Ocak 2013; 11:22:52 >

113 Mesaj
    26 Ocak 2013; 12:53:45 

quote:

Orijinalden alıntı: bykerem007

arkadaşlar chromedan kurtulamayanlar için sölüyorum. masaüstündeki chromedan düzeltseniz bile görev çubuğundan bağlandığınız zaman aynı sorun çıkıyor. görev çubuğundan kaldırıp tekrar oraya sabitlerseniz sorun çözüldü. en azından bende düzeldi. deneyin

fakat asıl önemli konu bu virüs nerden nasıl bulaşıyor .s ilk açtığım anda 365 desk diye bi programla birlikte açıldı.

Hocam bende chip download eu dan bulaştı program indirirken bunuda kuruyo

250 Mesaj
    26 Ocak 2013; 13:12:57 

Herkese merhaba arkadaşlar.

Dün bilgisayarımı 1 saat açık bırakıp evden çıktım, geri geldiğimde aynı olayla ben de karşılaştım.
    Burada yazanları denedim önce yok oldu ve bugün açtığımda 22 find ın geri gelmiş olduğunu gördüm.
    (tarayıcılarım İE ve Mozilla)

Şimdi;
    Birkaç gündür "Foxit Reader" problem çıkartıyor, tarayıcıya yerleşik açılması gereken pdf dokümanlarını "güvenlik açığı var yine de açılsın mı?" sorgusuyla 2. bir onay üzerine açıyordu. Önce hiç bununla bağlantılı bir sorun oldabilme ihtimali aklıma gelmedi bile, Reader ı kaldırdım ve yeniden yüklemeye çalışırken farkettim ki, kurulum sırasında özel yüklemeyi seçerek tikli kutucukları kaldırmaz isem Foxit Reader "22 find" ve "V9 ..." isimli 2 adet url yi "set homepage vs.." kurulumla beraber default ayarlamak istiyordu! Kurulumu iptal ettim Adobe Reader ı yükledim bu sefer. Söylediğim gibi birkaç gündür foxit in güvenlik uyarıları vermesi, bende bu programın güvenlik açığı olabilme düşüncesi yarattı.

Demem o ki bilgisayarınızdaki bu tür programlar bildiğiniz gibi installation sırasında bu gibi yüklemeler yapmak için genel ya da özel olarak 2 farklı kurulum tercihi sunuyor, belki de bu ve bunun gibi kurulum sırasında seçmediğimiz özellikler firmalar tarafından daha sonra güncelleştirmeler vs.. sırasında tekrardan aktif hale getirilebiliyor olabilir diye düşünüyorum.

Ayrıca bu bir virüs değil, korkmaya gerek yok, benim kurtulma yöntemim şu oldu;
    Tüm tarayıcı kısayollarını sil - tarayıcıları sistemden kaldır - denetim masası program kaldır dan 22find içeren kalemi kaldır - konuyla bağlantılı şüphe duyulan programları sistemden kaldır - wise registry cleaner ile temizliğini yap - yeniden başlat ve tarayıcını yeniden kur..

Şu an için sorun yok inşallah bundan sonra da olmaz

Hayatın en büyük trajedisi çok çabuk yaşlanmamız, ama çok geç akıllanmamızdır.

2015 Mesaj
    26 Ocak 2013; 13:46:42 

Genelde varsayılan tarayıcıya bulaşıyor sanırım. Varsayılan tarayıcım mozilla, kullandığım chrome. Bir kaç aydır mozillada bu meret var ama daha chrome'a sıçramadı.

Bu arada bende yeni sekme açtığımda o sayfaya gidiyor. Eklentilerime bakacağım ama yeni sekmeye açtığı için bakamıyorum. Çok fazla bela okudum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skillet -- 26 Ocak 2013; 13:53:11 >

I don't wanna sleep
    I don't wanna dream

2158 Mesaj
    26 Ocak 2013; 13:50:07 

mesaj bulunsun lazım olabülür

950 Mesaj
    26 Ocak 2013; 20:36:28 

quote:

Orijinalden alıntı: ikop

Herkese merhaba arkadaşlar.

Dün bilgisayarımı 1 saat açık bırakıp evden çıktım, geri geldiğimde aynı olayla ben de karşılaştım.
    Burada yazanları denedim önce yok oldu ve bugün açtığımda 22 find ın geri gelmiş olduğunu gördüm.
    (tarayıcılarım İE ve Mozilla)

Şimdi;
    Birkaç gündür "Foxit Reader" problem çıkartıyor, tarayıcıya yerleşik açılması gereken pdf dokümanlarını "güvenlik açığı var yine de açılsın mı?" sorgusuyla 2. bir onay üzerine açıyordu. Önce hiç bununla bağlantılı bir sorun oldabilme ihtimali aklıma gelmedi bile, Reader ı kaldırdım ve yeniden yüklemeye çalışırken farkettim ki, kurulum sırasında özel yüklemeyi seçerek tikli kutucukları kaldırmaz isem Foxit Reader "22 find" ve "V9 ..." isimli 2 adet url yi "set homepage vs.." kurulumla beraber default ayarlamak istiyordu! Kurulumu iptal ettim Adobe Reader ı yükledim bu sefer. Söylediğim gibi birkaç gündür foxit in güvenlik uyarıları vermesi, bende bu programın güvenlik açığı olabilme düşüncesi yarattı.

Demem o ki bilgisayarınızdaki bu tür programlar bildiğiniz gibi installation sırasında bu gibi yüklemeler yapmak için genel ya da özel olarak 2 farklı kurulum tercihi sunuyor, belki de bu ve bunun gibi kurulum sırasında seçmediğimiz özellikler firmalar tarafından daha sonra güncelleştirmeler vs.. sırasında tekrardan aktif hale getirilebiliyor olabilir diye düşünüyorum.

Ayrıca bu bir virüs değil, korkmaya gerek yok, benim kurtulma yöntemim şu oldu;
    Tüm tarayıcı kısayollarını sil - tarayıcıları sistemden kaldır - denetim masası program kaldır dan 22find içeren kalemi kaldır - konuyla bağlantılı şüphe duyulan programları sistemden kaldır - wise registry cleaner ile temizliğini yap - yeniden başlat ve tarayıcını yeniden kur..

Şu an için sorun yok inşallah bundan sonra da olmaz

bende de foxit var, şüphesi için bile o programı siler yüzüne bakmam

6 Mesaj
    26 Ocak 2013; 21:08:35 

Arkadaşlar Panik yapmayın , tarayıcınıza sağ tıklayın özelliklere girin orda hedef yazan yer var ("C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe" ) bu yazıdan sonra 22find adresi ve sacma sapan bişeyler yazıyor bunu silin, sorun çözülür, Ayrıca program ekle kaldırdan desk365 ve 22find ile ilgili dosyaları kaldırın. regedittende aratıp silerseniz tertemiz olur. Bu işlemi tüm tarayıcılarda yapın. Sorun çözülecek. Bendede vardı şimdi temizledim.

20 Mesaj
    26 Ocak 2013; 22:33:04 

ofisdeki 4 bilgisayarımda foxit reader kurulu hepsine bulaştı ana makinamızda pek kullanmadığımızdan adobe reader yüklü ve ona bulaşmamış tesadüfmü sizce?

i5-2500k - Ocz Vertex4 - P8Z77V-LX - ocz fatal1ty 550w - Corsair Carbide 400R - Sapphire Hd7850

iMac ME087Tu/A

51 Mesaj
    26 Ocak 2013; 23:34:20 

İlginç bir şekilde bende de var Foxit PDF Reader. İşletim sistemi de orijinal Windows 8, Loader programları sebep değil kısacası.

2509 Mesaj
    26 Ocak 2013; 23:40:37 

Hadi bakalim dun format attigim bilgisayarima Foxit yukleyerek test ediyorun simdi