Şimdi Ara

Şu 22 find illetini nasıl kaldırırım. (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
4
Favori
50.522
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: NetX

Evet arkadaslar Foxit yukledim kesinlikle icinde 22find ile ilgili bir sey gelmiyor
    Fakat dedigim gibi eski versiyonlarda acik varmis bu acik suistimal ediliyor sanirim su an
    Zaten arastirmalarinda gordum ki bilgisayar genellikle belli bir sure bos durduktan sonra devreye giriyormus ki bu da mudahaleyi geciktirmesine sebep oluyor
    İlk olarak 22 ocak tarihinde gorulmus threatexpert de bu da Foxit guncelleme sonrasi tarihe denk geliyor
    Tamamen Foxit ile alakali olup olmadigini anlamak icin etkilenenler surum numarasini ve kullanip kullanmadiklarini yazabilir

Foxit i sistemden kaldırdığım için sürüm numarası veremiyorum ama yaklaşık 2 buçuk ay önce format attığımda yüklemiştim, herhalde birkaç önceki versiyondur. Dünden beri birdaha 22 find ile ilgili birşeye rastlamadım sistemimde, ben hala Foxit ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Yine de kesinleşmeden günahını almak istemem, ne de olsa 4 yıldır kullandığım tek pdf görüntüleyici bu..
  • 22find isimli tüm dosyaları bilgisayarım da tarat
    çıkan tüm bu isimli kısayollar da dakil 22find leri sillll
    sonra
    internet explorer e ait ( iexplore ) tüm kısayolları sil
    bu kısa yollar masa üstü veya diğer klasörlerde olabilecegi için bilgisayarım dan arama motoruyla yapmak işi kolaylaştıracaktır
    google crome ( chrome) kısayollarını sil
    bu kısa yollar masa üstü veya diğer klasörlerde olabilecegi için bilgisayarım dan arama motoruyla yapmak işi kolaylaştıracaktır
    kısayolların silindiğinden emin ol
    başlat çalıştırdan regedit i çalıştırın
    buradan kayıt defterinden 22 find yazarak tarattırın..
    cıkan kayıtlardan bu isimleri silin.
    örnek www.google.com/www.22find.com.. gibi olacagından cadecewww.22find.com sil...www.google.com duracak..bu kayıtın önündede 22find yazabilir
    onuda silin..www.google.com yine kalacak
    bu uygulamayı google.com iiçinde yapın...önünde ve arkasında gördüğünüzwww.find yada yabancı adresleri silin
    sonra kaydet
    ve internet seçeneklerinden arama motorunuwww.google.com.tr yazarak kayedin..
    başarılar...
  • 22find isimli tüm dosyaları bilgisayarım da tarat
    sonra
    örnek www.google.com/www.22find.com.. gibi olacagından cadecewww.22find.com sil...www.google.com duracak..bu kayıtın önündede 22find yazabilir
    bu uygulamayı google.com iiçinde yapın...önünde ve arkasında gördüğünüzwww.find yada yabancı adresleri silin
    sonra kaydet
    başarılar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: natbolad

quote:

Orijinalden alıntı: condorblackfoal

quote:

Orijinalden alıntı: Not Today!

Burada anlatılmış.

http://22find.com/static/22find/uninstall.html

Yaptım oradan yazılan her şeyi ama halen anasayfam değişmedi. Allah belasını versin 22find in, bide hiçbir şey sormadan yüklendi.

abi aynen bugun kaspersky trojan alarmı verdi, kapayıp açınca silerim dedi.
    ben de önemsemedim kapamadan sil dedim çizim yapıyordum.
    gelgelelim alet silemedi ve anasayfa vs. değişti ie ve chrome da
    varsayılan programlarda yok
    extensions da yok
    anasayfo google com görünüyor ama açılınca bu lanet site geliyor
    şirket pc'si girdiğim siteler bile sayılıdır, virüs girebilecek zaten bir yere giremem
    lanet olsun

22find isimli tüm dosyaları bilgisayarım da tarat
    sonra
    sonra kaydet
    başarılar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ikop

quote:

Evet arkadaslar Foxit yukledim kesinlikle icinde 22find ile ilgili bir sey gelmiyor
    Fakat dedigim gibi eski versiyonlarda acik varmis bu acik suistimal ediliyor sanirim su an
    Zaten arastirmalarinda gordum ki bilgisayar genellikle belli bir sure bos durduktan sonra devreye giriyormus ki bu da mudahaleyi geciktirmesine sebep oluyor
    İlk olarak 22 ocak tarihinde gorulmus threatexpert de bu da Foxit guncelleme sonrasi tarihe denk geliyor
    Tamamen Foxit ile alakali olup olmadigini anlamak icin etkilenenler surum numarasini ve kullanip kullanmadiklarini yazabilir

Foxit i sistemden kaldırdığım için sürüm numarası veremiyorum ama yaklaşık 2 buçuk ay önce format attığımda yüklemiştim, herhalde birkaç önceki versiyondur. Dünden beri birdaha 22 find ile ilgili birşeye rastlamadım sistemimde, ben hala Foxit ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Yine de kesinleşmeden günahını almak istemem, ne de olsa 4 yıldır kullandığım tek pdf görüntüleyici bu..

O zaman anliyoruz ki Foxit kaynakli zaten acik tarayicilarda uzaktan kod calistirmaya olanak sagliyormus.

Foxit kullanicilarinin bir an once 17 ocakda yayinlanan guncel versiyonu yuklemesi gerekiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: supertivo

quote:

benimki 5.3.1.619
    evdeki ve işyerindeki bilgisayara bulaşmış
    ikisinin de ortak yönü foxit reader, bundan olabilir..
    regedit megedit bir şekilde sildim ama çok boktan bir malware idi epey uğraştırdı.

Evet buyuk olasilikla Foxit'den kaynaklanmis o zaman.
    Acik kapatilinca acigi kesfedenler guncellemeyenleri hedef almis gorunuyor

• Bu zararlidan etkilenen arkadaslar acaba sisteminizde Java bulunuyor muydu?

• format at, düzelmezse bilgisayarı değiştir

• quote:

Orijinalden alıntı: Seviyeli Yarbay

format at, düzelmezse bilgisayarı değiştir

Sonra?

• Zaten sevmem foxiti, bu saatten sssonra da zor kurarım. Adobe akar.

• Bu lanet 22find nereden bulaşıyor diyenlere cevabım kesin kez eminim ki
    Adobe flash player güncellemesinden sonra girdi. başka bir arakadaşıma da aynı yolla buluşmış...

İnternette yazılan tüm yolları denedim

Burada uzantı silen arkadaşlar bir de bilgisayarı açıp kapatsın sonra tekrar baksınlar değişien silinen bir şey olmuyor..

çıkamadım ben bu işten...
  • kardeş kapattım açtım ve 4 gündür rahatım bayağı :) düzelmiyorsa kayıt defterinden de temizle. rahat 20 tane 22findle alakalı dosya buldum tek tek sildim . içinde 22 find le ilgili bişey geçiyosa direk sil. başta tarayıcının ismi geçip sonra 22 find geçiyosa tarayıcıyla olan kısm kalsın 22find ve sonrasınıda sil.
  • ben sildim her şeyi. herhangi sorun yok diyordum. kapadım açtım falan.
    1 saat sonra fark ettim ki windows firewall kapalı, windows update çalışmıyor, symantec yüklüydü o da açılmıyor hiçbir şekilde.
    bendeki virüs de 365desk ve 22apple ile ilgili şeylerdi. 22apple bilmemne diye bi siteye yönlendiriyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zig Zag

quote:

Orijinalden alıntı: febelsa

quote:

Orijinalden alıntı: Haxenkoff

Yapıştı kurtulamıyorum. Ne zaman chrome açsam bu siteye bağlanıyor.

özellikler>KISAYOL>hedefte .exe den sonrasını sil eğer altta sabitse kaldır bidaha sabitle

Aynisini yap. Buna benzer bir programin sitesinde bunu öneriyordu. Benin mesajimin geçtiği konularda bulabilirsin belki.
    Masaüstünde Chrome kisayoluna sağ tıklayıp arkadaşın dediklerini yap. O dedigim konuda daha detaylı anlatım bulabilirsin.
    Ben aynisini denedim, hiç Chrome filan kaldırmadan gitti program. Ama yine masaüstünde simgesi duruyor, ama Chrome'da çıkmıyor o yeter.

Edit: konu budur.
    http://forum.donanimhaber.com/m_70696983/mpage_1/f_/key_//tm.htm#70698547

Bu da uygulaman gereken adımlar
    http://portalsepeti.com/uninstall.htm

hocam Allah razı olsun bu ne illet bir şeymiş sayenizde kurtulduk.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Parçalı Canvas

quote:

Orijinalden alıntı: Zig Zag

quote:

Orijinalden alıntı: febelsa

quote:

Orijinalden alıntı: Haxenkoff

Yapıştı kurtulamıyorum. Ne zaman chrome açsam bu siteye bağlanıyor.

özellikler>KISAYOL>hedefte .exe den sonrasını sil eğer altta sabitse kaldır bidaha sabitle

Aynisini yap. Buna benzer bir programin sitesinde bunu öneriyordu. Benin mesajimin geçtiği konularda bulabilirsin belki.
    Masaüstünde Chrome kisayoluna sağ tıklayıp arkadaşın dediklerini yap. O dedigim konuda daha detaylı anlatım bulabilirsin.
    Ben aynisini denedim, hiç Chrome filan kaldırmadan gitti program. Ama yine masaüstünde simgesi duruyor, ama Chrome'da çıkmıyor o yeter.

Edit: konu budur.
    http://forum.donanimhaber.com/m_70696983/mpage_1/f_/key_//tm.htm#70698547

Bu da uygulaman gereken adımlar
    http://portalsepeti.com/uninstall.htm

hocam Allah razı olsun bu ne illet bir şeymiş sayenizde kurtulduk.

Ne demek hocam. Evdeki 2 bilgisayarı da aynı şekilde kurtardım.

Bilgisayarda hâlâ Chrome'u açınca 22find çıkıyor ama yeni sekme açınca normal Chrome sekmesı çıkıyor. Arama çubuğuna bisey yazınca da normal olarak Google'da aratıyor. Yani sadece program olarak masaüstünde kısayolu var, ve Chrome'un ilk açılışında çıkıyor o kadar

• arkadaşlar nerden geldiğini buldum JDOWNLOADER ile birlikte geliyor kurulum sırasında dikkat ederek işaretlemeyeceksiniz.
  • kurtulmak çok basit kendisini masaüstündeki kısayola gömüyor masaüstündeki (ie veya chrome veya mozilla her ne kullanıyorsanız) silin yeni kısayol oluşturun tamam.
  • Banada şimdi bulaştı mozilla sildim bu abuk sabuk şeyi

http://www.teknohaberim.com/nasil-yapilir-22find-virusu-kaldirma/

Burda güzel anlatılmış.
  • bu salak şey benim pc yede bulaşti 1 saat ugraştım olmadı bu sefer sistemi geri yükledim 3 gün önceye sorun kalmadı umarım bisorun cıkmaz daha bisey yuklerken cok dıkkat edın sanırım pc ye ole bulastı
  • Bana da bulaştı.Kaldırdıktan Sonra facebook-google engelleyen bi site açıldı. Hosts Dosyanızı kontrol edin önüne gelen siteyi yönlendiriyor. Reklamdan para kazanma amaçlı bir yazılım.

Ek: ThreatExpert'e göre çin kaynaklı bu virüs log.very911.com.1033 e bağlanmayı uğraşmış. Keylogger olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bricker64 -- 10 Şubat 2013; 22:31:16 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.