Şimdi Ara

Total War[Fan Club](Genel Konu) (34. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
829
Cevap
14
Favori
30.319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Ne zevkli olmuştur ama bende başlamayı düşünüyorum bugün yeni bir oyuna.Partlar olur mu bilmem
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kripoli

Ne zevkli olmuştur ama bende başlamayı düşünüyorum bugün yeni bir oyuna.Partlar olur mu bilmem

Partlarla oynamak zevkli ve zor hocam.Tek toprakla selevkosların dibinde başlıyorsun ve saldırınca 10 devlet sana savaş ilan ediyor.
  • Zor olduğu için istiyorum böyle sürükleyiciyse hocam başlarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kripoli

Zor olduğu için istiyorum böyle sürükleyiciyse hocam başlarım

Güzeldir hocam.Tavsiye ederim
  • Benide yaz hocam. İlk kez 2004'de tanıştım Total War ile. Abimin arkadaşı Rome Total War'ı bizim bilgisayara yüklemişti. Tam tamına 3 CD'di. İlk kez Byzantion yani İstanbulu fethetmiştim :D. Çocukluğumun oyunu diyebilirim. Şimdi elimde Rome Total War, Medieval 2 Total War, Empire Total War, Napolyon Total War oyunları mevcut. Oyunları tavsiye ederim, güzel bir seridir. İyi Forumlar arkadaşlar.
  • Bizim @karasis65 neden uzaklaştı bilen var mı?Pek girmiyodum ama adam olmayınca konu da dönmemiş resmen
  • yaz benide [simage]
    [/simage] çöküş dönemindeyim hey gidi makedonya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ketchup. -- 19 Ekim 2013; 16:45:36 >
  • karasis'in uzaklaşması kötü olmuş konu boş kalmış
  • beni de yazın

devletin orta kısımları gitmiş kenarları kalmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: elessar26

beni de yazın

devletin orta kısımları gitmiş kenarları kalmış

yeni resimi koyarim orta kisim tamamen coktu artik tek carem ingiltereye bir gurup yolladim oraya yerlesecegim borc toparlanmadi sehirleri yagmaladim gene yok toparlanmadik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu akşam bende yeni bir sefere başlamak istiyorum Makedonya ile muhtemelen

• Kripoli kullanıcısına yanıt
    rome 2 mi rome 1 mi edit : [simage]
    [/simage]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ketchup. -- 20 Ekim 2013; 14:24:02 >
  • Rome II.

Başladım bugün.Makedonya ve Trakya eyaletlerini tamamladım
  • Evet uzaklaştırmam bitti ve döndümUzaklaşmamın sebebi bu sene çok önemli işlerim olması dolaysıyla foruma giremeyecek oluşumdu.Ve tabi işlerim devam ettiğinden bu mesajdan sonra yine uzaklaştıracağım kendimi

@Napoleonfd: Evet hocam malesef ben olmayınca konu pek dönmüyor.Şuan rome 2 nin sahip olduğu büyük sorunlar nedeniyle oyun içi oynayış vs. kimsenin pek umrunda değil.O yüzden bu konuda da konuşacak birşey kalmıyor.Aslında iyi paylaşınlar yapılabilinir burada

@Kripoli Evet hocam bahsettiğim gibi rome 2 nin sorunları nedeniyle benimde eklemelerim olmayınca konu boş kaldı.Aslında bende 120 saat gibi bir süre oynadım ve oyun hakkında detaylı bir görüş bildireceğim bu konuda.Tekrar uzaklaşmadan önce

@Hunter Killer: Ekliyorum hocam.Hoşgeldiniz.Gecikme için kusura bakmayın

@elessar26: Sizide ekliyorum hocam.Hoşgeldiniz.Aynı şekilde sizde kusura bakmayın hocam gecikme için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karasis65 -- 24 Ekim 2013; 17:08:40 >

• Rome 2 yi yaklaşık 120 saat oynadıktan sonra görüşlerimi paylaşayım isterim:)

Öncelikle oyunun potansiyeli var denebilir ama oyunda gerçekten sayamayacağım kadar hayal kırıklığı var.

Öncelikle yapımcı şirket paranın hepsini reklama harcamış gibi bir durum var.Yaptıkları reklamların yanında oyun çok sönük kalmış

Bide bahsettikleri 'muazzam optimizasyon' dan eser yok.Optimizede çok sıkıntılı

AI nin gelişeceğini söylemişlerdi.Ama malesef o kadar kötü bir AI varki kuşatma savaşlarını torch dışında bişiyle yapamıyolar.Sanırım bu kadar itiraza rağmen kaldırmamalarının sebebide bu...

Benim en sevmediğim nokta rome 1 deki bütün güzel şeyleri oyundan atmaları oldu.Aile ağacı,senato,2d tasarımlar,şehri gezme,haritadaki güzel simgeler(Örneğin fil üretebileceğimiz yerde fil bulunması)vs. gibi birçok şey var.Bu oyunda ruhsuzluk yaratmış

Bide birim dengeleri var tabiki.Gerçekten aşırı dengesiz olduğunu söyleyebilirim.3 birim savaş köpeği rahatlıkla zırhlı filleri indiriyor.7 tonluk zırhlı devlet köpeklere ölüyor.Bide romanın köpekleri.Eğer gaulların köpekleri olsa 2 birim bile yetebilir.

Oyunda galya aşırı güçlü yapılmış.Her birimi neredeyse oyunun en iyisi kendi alanında.

Ve oyunun bir dengesizliği daha her ırkta en iyi mancınıklardan bulunuyor.Barbar ve afrika kabilelerinde bile roma-yunan devletleri gücünde mancınıklar var.Bu yüzden ortada çok saçma bir durum var.Yüksek medeniyetlerin avantajı kalmamış.

Animasyon meselesine gelirsek.Animasyonlar vasat düzeyde.Bir tek kılıç animasyonu var diyebiliriz.Balta ve sopalar kılıç animasyonu kullanıyor ve ortaya traji-komik görüntüler çıkıyor.Zaten 2 elli silahta yok gördüğüm kadarıyla.Atlı-mızraklı animasyonuda çok az ve bazen askerler darbe almadan ölüyor.Oda can sıkıcı bir durum

Ayrıca animasyonları görmekte çok çok zor.Askerler birbirine yapışıyor.Birşey görmek zor.

Benim en çok beklediğim durum fillerin doğru yapılmasıydı.Asya-afrika fil tasarımları farklılığı güç dengesi.Ama oda tamamen hayal kırıklığı.Fil tasarımları tamamen aynı.Hint filleri afrika fillerinde büyük olmalıydı ama böyle bir durumda yok.Bazıları afrika filleri hint fillerinden büyük ne diyon la sen diyebilir

Ama o dönemde afrikada kullanılan filler kuzey afrika filleriydi ve şuanki afrika orman filleri boyutundaydılar.Ve onlar hint fillerinden küçüktür.

Ve Afrika fili Hint savaş filinden güçlü yapılmış ki buda tam bir saçmalık.

Şimdi oyunun iyi yönlerine değineyim

Şehir büyürken görülen animasyon gayet güzel olmuş

Diplomasi şuan pek iyi değil ama potansiyeli olan bir sistem gelişirse çok güzel

sinematik kamerada gayet güzel olmuş.

Yeni asker yetiştirme sistemi biraz yadırganabilir ama alışınca iyi olduğu söylenebilir.

Oyun hakkındaki görüşlerim bu.Ben oyunu radious modla oynuyorum.Gayet güzel bir mod.+70 birlik veriyor ve birçok denge getiriyor.Herkese tavsiye ederim.

Evet okuduğunuz için teşekkür ederim.Uzaklaştıracağım şimdi kendimi 1 yıllık bir süre forumda olamayacam ama 30 günde 1 bakabilirim foruma.

Steam üzerinden ulaşıp bu yazdıkların saçma demek isterseniz kullanıcı adım:Karasis.Zaten donanım haber rome 2 grubunun yöneticisiyimOradan da bulabilirsiniz

• Eline sağlık dostum

• Rtw 1 öylesine takıldığım bir internet kafede keşfetmiştim pc'de deep frezee yüklüymüş anladım ki kafede oynanacak oyun değil kendi pc me yükledikten sonra damardan girdik girmez olaydık diyeceğim çünkü bağımlılık yapmıştı gece gündüz işteyken felan aklım oyundaydı tabi saf haliyle oynandığını zanneden biri için zor zanaattı hem şehirle uğraşıp hem güzel yerleri almak yada saldırıları önlemek gibi aradan uzun bir zaman geçti ve rtw2 çıktı epeyce bir ümitliydim bir çok yenilik gelebileceğine dair geldide deniz savaşları,Komutansız asker basımını engelleme generale gerek kalmadan şehir içinde yaptığın binaya bağlı olarak üretilen askerler gayet iyi,entrikaların girmesi çok güzel,ahali arasında yayılan söylentiler daha gerçekçi yapıyor fakat oyunun tur geçişlerinin olması gerekende çok uzun olması oyundan gerçek anlamda soğutuyor oyuna dair öğrenmek istediklerim mevcut bu grafik ayarları bölümü mesela ;

1-oyun güncellemeleri nereden,nasıl temin edebiliriz
    2-Ajanlar:
    Dignitary-Soylu shogun 2de varmıydı bilmiyorum ama serinin gerisinde yoktu çok orjinal birşey. Yapmadığı şey yok ordulara katılıp upkeep giderini azaltıyor birde öyle böyle değil daha level 4te yüzde 25 azaltıyor! Şehirlerin vergisini çoğaltıyor harika birşey. Hemen anlatıyorum

Yeteneğimizin adı Military administration soylumuzla ordumuza sağ tıklayınca ortaya çıkıyor.
    Bu işlem nasıl yapılıyor
    3-oyuna dikkatli bakamadım ama kaç tur geçtiğini nerden görebiliriz.
    4-bir arkadaş ordu detaylarını ekran görüntüsü olarak paylaşmış orduyu sağ tıklayıp mı gösteriyor yani bulamadığım bilgilerden biriydi daha önceki seride ordumun kaç kişiden oluştuğunu sayı bazında görebiliyordum bunda bulamadım.
    5-Sis olayı
    Şuan aklıma gelenler bunlar

• @karasis65 Hocam imzayı çizdiler 4 kb büyük diye napoleon total war için bi imza ayarlayabilir misin?
  • Arkadaşla Napoleon oynayalım dedik crash üstüne crash yiyordum en son bir döküman buldum bütün sorunlarımı çözdü. Siz totalwarcılarlada paylaşayim dedim.

Bildiğiniz gibi Empire ve Napoleon oldukça fazla ram yiyor. 32 bit işletim sistemleri user yani kullanıcıya 2 GB ram kullanma sınırı koyuyormuş. Oyun bundan fazla rame ihtiyaç duyuncada crash yiyormuşuz. Bu sınırı arttırınca bütün crash problemim ortadan kalktı benzer sorun yaşayanlar hemen faydalansınlar derim.

Başlat > Donatılar > Komut istemine sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırıyoruz

bcdedit /set increaseuserva 2500

Harfi harfine aynısını girip enterlayın isteğimizin onaylandığı mesajı gelene kadar bekleyip kapatın. İsteğimizin işleme konulabilmesi için bilgisayarı yeniden başlatın.

Bende 4 gb ram takılı ama 32 bit win 7 2.96 görüyor bu işlemle 2950 mbta çıkardım bütün atma sorunu bitti 100 turnde bir kere atmadı yoksa 3 turne bir atıyordu.

Kaynak:
    http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?238484-quot-Insufficient-memory-quot-amp-quot-CTD-quot-workaround

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eminmetehan -- 21 Kasım 2013; 17:40:46 >

• 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.