Şimdi Ara

Satılan toplam iOS cihazı sayısı 500 milyondan fazla, iCloud abone sayısı 250 milyonu geçti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
284
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Satılan toplam iOS cihazı sayısı 500 milyondan fazla, iCloud abone sayısı 250 milyonu geçti

Dün 2013 mali yılının ilk çeyrek sonuçlarını açıklayan Apple, rekor gelir ve iPhone/iPad satışı yaptığını duyurdu. Modele göre satış rakamları açıklanmasa da firma toplam iOS cihazı satışında önemli bir aşamayı da geride bıraktı.

Firmadan yapılan açıklamada bugüne kadar satılan toplam iOS cihazı sayısının 500 milyonu geçtiği ifade edildi. Bir önceki mali çeyrek raporunda bu sayı 400 milyon civarındaydı. Bu da Eylül ayından bu yana 100 milyon iOS cihazı satıldığını gösteriyor. Bunun 75 milyonu ise sadece son çeyrekte satıldı.

iCloud platformu ile bulut depolama ağını giderek genişleten Apple, 250 milyondan fazla aboneye sahip durumda. Geçen yıl aynı dönemde 85 milyon olan sayı, satılan iOS cihazlarına paralel olarak üçe katlandı.

İlk dönemde iPhone 5 satışlarında stok sıkıntısı yaşanmasına karşın, sorunu aşan ve geniş bir dağıtım kanalı oluşturan Apple'ın 32-34 milyon aralığında satış yaptığı tahmin ediliyor. Önceki modellerin de katkısıyla sayı 47.8 milyon gibi rekor bir seviyeye ulaştı. Tablet tarafında ise iPad mini modelinin de etkisiyle satış rakamı 22 milyona yükseldi. 

Yılın ilk çeyreği veya mali yılın ikinci çeyreği itibariyle rakamlarda bir miktar düşüş yaşanması muhtemel. Firmaların bu yıl için tanıtacağı amiral gemi modeller ve Apple'ın yaz döneminde yeni iPhone ve iPad modelleri tanıtacağı iddiaları tüketiciyi bir müddet bekle-gör moduna sokacaktır. 

• iTunes'un faydaları yok değil, var. Fakat iTunes'dan iş yapma "zorunluluğu" olmasaydı, aktif bir bluetooth olsaydı, jb ile yapılabilen şeyler dahili olarak gelseydi vs satış rakamı 500milyondan 1milyara çıkardı.

Çok süper bişey tasarlamalarına gerek yoktu. Tasarımlar hep güzeldi. Yasakları kaldırsalar yeterdi.

• Adamlar yürüyor. Yalnız unutulmamalıdır ki, zamanda yer işgal eden her şeyin bir sonu vardır. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Cagdas dv6196

iTunes'un faydaları yok değil, var. Fakat iTunes'dan iş yapma "zorunluluğu" olmasaydı, aktif bir bluetooth olsaydı, jb ile yapılabilen şeyler dahili olarak gelseydi vs satış rakamı 500milyondan 1milyara çıkardı.

Çok süper bişey tasarlamalarına gerek yoktu. Tasarımlar hep güzeldi. Yasakları kaldırsalar yeterdi.

İçerikler için Bluetooth olsaydı iTunes'tan para kazanamazlardı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

iTunesun faydaları yok değil, var. Fakat iTunesdan iş yapma zorunluluğu olmasaydı, aktif bir bluetooth olsaydı, jb ile yapılabilen şeyler dahili olarak gelseydi vs satış rakamı 500milyondan 1milyara çıkardı.Çok süper bişey tasarlamalarına gerek yoktu. Tasarımlar hep güzeldi. Yasakları kaldırsalar yeterdi.

O yüzden apple'ın politikası değişene kadar ios'da daima jb'ciyiz.
    Ios 6 jb de en kısa sürede gelir umarım.

• quote:

iTunes'un faydaları yok değil, var. Fakat iTunes'dan iş yapma "zorunluluğu" olmasaydı, aktif bir bluetooth olsaydı, jb ile yapılabilen şeyler dahili olarak gelseydi vs satış rakamı 500milyondan 1milyara çıkardı.

Bu dediklerinin hepsi olsa bu stabilite yakalanmaz sanırım. 1 milyara çıkmazdı tabi ki, ciddi anlamda Apple düşmanları var çünkü

iTunes'a zorunluluk olarak bakmak bana kalırsa çok yanlış. iTools var abi beceremiyosan onu kullan bence. iTunes'u diğer ülkeler müzik alanında devrim diye niteliyor, bizim korsan memleket zorunluluk diyor

Adamlar koca müzik market piyasasını çökertti 70 mblık programla.

• quote:

Orijinalden alıntı: akmac

quote:

İçerikler için Bluetooth olsaydı iTunes'tan para kazanamazlardı

"Kendi çektiğim fotoğrafı/videoyu" birisine bluetooth ile atamamak,
    Parasını vererek indirdiğim bir mp3'ü zil sesi olarak ayarlayamamak,
    Yolladığım sms'lerime iletildi bilgisi alamamak,
    İconları ekranda istediğim yere (mesala sol kenara ya da en alta) koyamamak...
    gibi gereksiz yasakları yok değil... Onun dışında senin kazanç hakkında dediğin doğru.

Bunları 7 tane iOS cihazı sahibi olarak söylüyorum.

Apple'ın en büyük rakibi (şu an) Samsung ise, en büyük düşmanı da kendisidir, Apple'dır.
    Zamanında mantıklı sebeplerle alınan kararlar şu an geçerliliğini yitirmiştir.
    Değişimi kabul etmek yenilgi değildir.
    * 10 inç'ten küçük tablet olmaz dediler, sonra yaptılar.
    * iPhone ekranından büyük telefon olmaz dediler, sonra iPhone5'te uzattılar.
    * Bilgisayara bağlamadan yeni cihazlar aktive edilmiyordu, iOS5 ile kaldırdılar.
    * 3G üzerinden Facetime yasaktı (JB yapanlar kullanabiliyordu), yasağı kaldırdılar.

Demek istediğim, şu işletim sistemi yasaklarına da bir revizyon getirmeleri iyi olur, artık gerekiyor.

5inç 1920x1080 piksel ekranlı, 8 çekirdekli işlemcili, 4GB RAM'i olan, 15MP zoomlu kameralı, NFC ve kablosuz şarjı olan, 5mm kalınlığında telefon tasarlamalarına gerek yok. Yasakları bir nebze serbest bıraksınlar yeterli. Tasarım ve donanım olarak hala piyasadaki bütün telefonlarla başa baş rekabet edebilir.
    Apple'ın Prangaları = İşletim sistemindeki (zihniyetteki) yasaklar.

Söylediklerime katılmayanlar da olabilir, ben bizzat yıllardır kullanıcısı olduğum tecrübelere dayanarak, "korsancılık yapmadan, korsan içerik kullanmak istiyorum" demeden düşüncelerimi yazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xagdas -- 24 Ocak 2013; 11:10:42 >

• Valla aga ben onu bunu bilmem. Ben galaxy s2 ve ipod 5 kullanıyorum. IOS TAN Oldukca memnunum. IOS takı akicilk hicbiseyde yok

• quote:

Orijinalden alıntı: V4LKyR

Adamlar yürüyor. Yalnız unutulmamalıdır ki, zamanda yer işgal eden her şeyin bir sonu vardır. :)

Kusura bakmayın ama siz anca böyle laflarla kendinizi kandırırsınız. Zira 1985'teki mac'lar, 2007'deki iPhone'ler içinde aynı şey söylenmişti
  • quote:

Orijinalden alıntı: multiTYRT

quote:

Orijinalden alıntı: V4LKyR

Adamlar yürüyor. Yalnız unutulmamalıdır ki, zamanda yer işgal eden her şeyin bir sonu vardır. :)

Kusura bakmayın ama siz anca böyle laflarla kendinizi kandırırsınız. Zira 1985'teki mac'lar, 2007'deki iPhone'ler içinde aynı şey söylenmişti

Yok canım ben kimseyi kandırmıyorum, rahat ol Demek istediğim her çıkışın bir de inişi vardır hacı abi :) Bu işler böyledir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.